Reklama

sobota 4. července 2015

Ukrajinská rozvědka „objevila“ v různých zemích 100 cvičných táborů ruské armády ... :-D))

Andrej Stěnin
4.7.2015  Sputnik/

V polovině června předložila ukrajinská rozvědka administrativě prezidenta USA referát, v němž jmenovala 5 vysoce postavených ruských důstojníků, kteří velí jednotkám své pravidelné armády na východní Ukrajině a domobrancům.

Oznámila to agentura Bloomberg. Ukrajinská rozvědka kromě toho oznámila, že našla více než 100 cvičných táborů, v nichž probíhá příprava ruských vojáků před posláním na frontu. 39 z nich se nachází v Rusku, 13 — na Krymu, jeden v Podněsteří a jeden v Abcházii. Na území Donbasu se nachází 20 táborů v bezprostřední blízkosti Luhanska a 34 — nedaleko Doněcka. To ale není všechno: bylo oznámeno, že na území neuznaných republik působí téměř 9 tisíc ruských vojáků.

O tom, kde si vzala ukrajinská rozvědka podobné údaje, uvažuje profesor politologické fakulty MSU Sergej Čerňachovskij.

„Za prvé, chtěl bych připomenout, že v 60. letech byl v USA ministr obrany, který skočil z mrakodrapu s výkřikem „ruské tanky!". Skutečně věřil, že je vidí v ulicích New Yorku. Za druhé — jak pracují některá naše média? Sedí člověk ve své pracovně a vymýšlí, co by mohl takového napsat. Takto může napsat o 10, 20, nebo 50 generálech. Pokus pochopit, odkud si tato čísla vzal, bude marný. Existuje přece tzv. částečná falzifikace. Například, uvidí někdo 5 lidí v maskovací uniformě, a řekne, že je tam 50 ruských vojáků. Tím spíše, že každý člověk bez nárameníků, ale prostě v nějakém stejnokroji může být pokládán za ruského vojáka. Jedna média to tisknou, jiná po nich opakují a šíří. Pak se to všechno dostává do sociálních sítí, a už někdo ve Státním departamentu USA se na ně odvolává a říká, že tam jsou ruská vojska", komentuje tyto zprávy médií Sergej Čerňachovskij.

Uvedený počet cvičných táborů prostě přesahuje rámec racionálního a rozumného, tvrdí prezident Ústavu pro strategická hodnocení Alexandr Konovalov.

„Myslím si, že ukrajinská rozvědka není tak dobrá a nemá tak velké operativní možnosti, aby poskytovala podobné údaje. V současných podmínkách je možno každou informaci dost snadno ověřit, jsou-li uvedeny zeměpisné souřadnice určitého místa. Proto mohou Američané technicky velmi snadno tuto informaci potvrdit nebo vyvrátit. Avšak Ukrajina, kdy posílala tuto informaci do USA, se určitě vynasnažila ji udělat věruhodnou. To číslo je ale prostě fantastické! A to vyvolává pochybnosti o celé této informaci", soudí Konovalov.

Dodáme, že podle referátu NATO „Obranné výdaje v r. 2014 a odhady výdajů v r. 2015", má Rusko podle informace Stockholmského mezinárodního ústavu pro mírové výzkumy (SIPRI) a Ministerstva obrany RF, disponuje Rusko v zahraničí 6 vojenskými základnami. Kdežto USA tam mají 120 až 130 základen.Foto © REUTERS/ Oleksandr Klymenko
9 komentářů :

 1. Zajímavé na této zprávě je, že ukrajinská rozvědka předkládá svoje zprávy "administrativě prezidenta USA", tedy americké vládě. To už ji americká vláda úkoluje a vyžaduje její zprávy a snad za ně i platí? Asi aby uspokojila McCaina a další válečníky v jejich útocích na Rusko. K čemu by ale bylo Rusku 120 vojenských základen kvůli malému území východní Ukrajiny je asi vojenská záhada.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když poslouchají a pracují pod Americkou vládou,tak musí přeci předkládat všechny zprávy jim,ale nutno říci snaží se,když se dobře platí.Když už propaganda,tak není problém ustrojit x mužů do uniforem a vyfotit.
   zemedelec.

   Smazat
  2. Ukrajina je dnes pro Bílý dům taková země jako třeba Texas. Rozdíl je pouze v tom, že Ukrajina je nové, přistupující teritorium, a Texas je unijní stát na dobré cestě se trhnout, snad je napraví cvičení Jade Helm.

   Smazat
  3. 17:33

   Pozor na ty "věci". Porošenko včera veřejně prohlásil, že Ukrajina bojuje za ideály US.

   Smazat
 2. Tak jsem se v tom horku zasmál! UK se už neobrací na EU,ale na USA ! To něco napovídá! Tuhle jsem jel v Brdech a ejhle! Základna US army! Jedu dál a ejhle! Základna RF. Takže vymyslet ,napsat a poslat kamkoli je dnes normální. Já posílám zprávu hereckému ministrovi Stropnickému.

  OdpovědětSmazat
 3. No , čím víc ruských táborů , tím víc krvavých dolarů. Když se mi nebude příčit to , že jsou krvavé , tak těch táborů pro své diktátory a zaměstnavatele vymyslím ještě víc. Ale mám dojem , že to počítali s Porovrahem a notně se přitom posilnili.

  OdpovědětSmazat
 4. Že někdo někde cvičí nějakou armádu a nebo přisluhovače ? Je přece úplně jedno kdo a kde. No a ty "počty". Nevím jestli by to někdo vůbec uměl spočítat - včetně rozvědky, kde jsou vždy nějací "obojí" agenti. nebral bych to zase tak vážně. Bral bych jen jako zbytečnou informaci, že "jsou", ale to tu ví přece úplně každý.

  OdpovědětSmazat
 5. Martin von Brünn
  A co tak přidat souřadnice, abychom se na Google earth mohli kouknout, jestli si nespletli kravín s táborem? To je jako ty fokky ruských tanků na Ukrajině pořízené ovšem v Osetii :-P

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.