Reklama

čtvrtek 23. července 2015

USA: Pozdrav ruských bombardérů byl "skrytou hrozbou"

23. 7. 2015     První zprávy
Američtí piloti, kteří 4. července vzlétli, aby sledovali ruské bombardéry u pobřeží Spojených států, dostali v rádiu blahopřejnou zprávu. Armáda však pozdrav vyhodnotila jako skrytou hrozbu.
Pilot jednoho ze dvou ruských bombardérů Tu-95, které se dostaly do blízkosti pobřeží Kalifornie 4. července v Den nezávislosti, poslal blahopřejnou zprávu, jejíž obsah vyhodnotila americká armáda jako skrytou hrozbu, píše The Washington Free Beacon s citací zdrojů v armádě a regionálním americkém velitelství.


Podle deníku vyslala americká strana dvě stíhačky F-15, aby zkřížily let ruských letadel, které se dostaly na vzdálenost 40 mil k pobřeží Kalifornie.

V obdržené zprávě na tísňovém kmitočtu ruský letec řekl: „Dobré ráno, američtí piloti. Jsme tady, abychom vám poblahopřáli k svátku!". Jak deník uvedl, zástupci amerického ministerstva obrany interpretovali tuto zprávu jako „sarkastickou".

Americký tisk připomněl, že je to podruhé, kdy ruská vojenská letadla provokativně letěla u pobřeží Kalifornie na americký svátek. Naposledy to bylo 4. července 2012. Američané považují lety bombardérů za nebezpečné a destabilizující, a ačkoliv se jedná o již dost staré stroje, mohou nést na palubě jaderné zbraně. Na druhé straně však The Washington Free Beacon stručně připomíná, že i americká vojenská letadla ráda pro změnu létají u ruských hranic.

19 komentářů :

 1. Pekne prani k svatku, od strategickych bombarderu.
  Davidovi z te ruske propagandy uz pekne jebe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pisou tam,ze americka letadla taky letaji u ruskych hranic ale kdyby jenom to.Tzv. cviceni NATO probihalo par set metru u ruskych hranic,takze....

   Smazat
  2. Světové kurvítko se bojí ruských zbraní jako za 2. války Němci skřípání pásů T34 nebo ve středověku křižáci zpěvu Husitů - "Kdož sů boží bojovníci."

   Smazat
  3. A vám jebe z té americké propagandy.

   Smazat
 2. Rusové mají hold rádi tento typ humoru a i proto mi jsou bližší než suchý anglosas, který nechápe ani včerejší den. Kdyby Rusům spousta lidí jen porozuměla, bylo by na světě hned lépe.

  OdpovědětSmazat
 3. Ubohý Kouda /První zprávy/ kdesi sebere "hovínko", pardon: Zprávu č. 1,
  a hurááá, už je na stránce NR!! Nebyl by lepší místo podobných blábolů nějaký "romantücký" obrázek zapadajícího slunce nad ŇůJorkem? NN

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. .....zapadajícím nad JewJorkem s padajícíma panelákama....do svýho půdorysu....

   Smazat
  2. Okurková sezóna: Učitelku sežral žralok, amíci vyděšení ovladatelným satelitem (korigoval dráhu letu, poněvač se napoprvé netrefil) a bombardéry ze 70 let. Štětináč v objetí s ss Azovcem, muslimové "útočí na republiku" kázáními v mešitách, přemnožení blbci všude okolo, nejteplejší měsíc za 100 let, a i vesmír je teplý ...

   Smazat
 4. Zatímco USA jsou otevřenou hrozbou. Už se s tím ani neskrývají - celý svět částečně rozbijí, co nerozbijí, to zadluží, budou tomu šéfovat a klást si podmínky, za nichž bude muset obyvatelstvo každého státu žít. No ale když se to tolika lidem líbí? Když bez klacku, který jim hrozí nad hlavami, nedokážou žít? To je potom problém myslet si, že bychom mohli být svobodní. Asi mohli - nebýt USA.

  OdpovědětSmazat
 5. Zvednout F 15 k letounům, které se odmítají identifikovat, je standadní postup. Strach ze starých ruských verků v tom nehraje žádnou roli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tupoune, ty ledadla měla identifikaci zapnutou, proto je viděli a letěli k nim s těma jejich starýma herkama. Jestli máš informace z burešovy propagandy, tak se tu jen ztrapňuješ, havloidní dylino.

   Smazat
  2. Taky ti přeju hezkej den, i když pro tebe nemám tak milé oslovení, jakým jsi mě počastoval.
   Oni budou Rusové tak dlouho blbnout u cizích hranic, až jim tu ty krasavce někdo sestřelí. Pak si třeba dají pokoj.

   Smazat
  3. Čimčarara čim čim čim? Snad ne Aegisem, který je tak lehce elektronicky vyřaditelný? Dej si obklad.

   Smazat
  4. A Amíci u ruských hranic vám nevadí? Co tak měřit všem stejným metrem?

   Smazat
  5. Jak říkám, jednou šlápnou vedle a někdo jim je sundá.

   Smazat
 6. Rusi jsou tak strašně zaostalí, Tu-95V shodil 30. října 1961 největší atomovou bombu všech dob, Car měl ubohých 57Mtun TNT, když jej upravili před použitím na poloviční sílu, ve výzbroji je Tu-95 od roku 1955 a Amerika je tak vyspělá, že ani po 60 letech nemá obranu a nepřestala se jich bát, kdyby měli Cara na palubě, žádný protiraketový deštník by jim asi moc nepomohl

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pletete dvě věci do sebe. Nejsilnější bomba se házela z letadla jako bomba. Takže proniknout obranou muselo letadlo! Dnes vozí Rusové v zastaralých turbovrtulových letounech moderní křižující rakety s jadernými náložemi - takže do vzdušného prostoru protivníka nemusí pronikat. Udělá to chytrá raketa. A to ´zastaralé´ má jinu výhodu - doletí bez tankování daleko, vydrží dlouho ve vzduchu a s tankováním ještě déle a ještě dále. Jak je to možné, že se bez základen v cizině objevují ruská letadla u břehů Kalifornie?! :-D))

   Smazat
 7. Amíci si to vyhodnotili standardně , po svém: "Podle sebe, soudím tebe".

  OdpovědětSmazat
 8. Je to sranda :) Míša má jen navléknutou sametovou rukavičku a šimrá kačera,který je mimo mísu a sedí na žlutém kameni ....Yellowstone...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.