Reklama

středa 15. července 2015

V Kyjevě byla zavražděna externí novinářka MIA "Rusko dnes"

14. 7. 2015     zdroj
12. července v noci byla v ukrajinském hlavním městě zastřelena nezávislá novinářka Margarita Valenko. Bylo jí pouze 26 let.

Dříve pracovala Margarita v jednom z městských internetových vydáních v Kyjevě, ale v lednu 2014 kvůli politickým rozdílům v souvislosti se situací v zemi opustila média a začal spolupracovat s kyjevskou pobočkou MIA "Rusko dnes", uvádí portál Novoross.info. Od příbuzných zemřelé je známo, že poslední čtyři měsíce novinářce vyhrožovali ukrajinští radikálové. Po Margaritě Valenko zůstaly dvě děti.

"Celý den lidé, kteří znali Margaritu, přinášeli k podjezdu květiny a svíčky ... Vzpomínali na ni, jako na dobrého člověka a vlastenku Ukrajiny, vzpomínali i ty chvíle, kdy ve své práci hájila zájmy Donbasu a zdravě myslících Ukrajinců," řekla novinářka Jelena Bojko.

Kyjevská prokuratura začala tuto záležitost prověřovat s následným zahájením trestního řízení podle článku "Vražda."

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

50 komentářů :

 1. Je mi to líto. Její krev máme i na svých rukách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo my ? My všichni, co se viditelně a opakovaně nebouříme demonstracemi proti uznávání fašistické vlády pučistů v Kyjevě dosazené a zaplacené USA a Bruselem ? Ano...i my máme její krev na rukou !!!

   Smazat
  2. Souhlas, jsme spoluviníci, protože držíme huby!!!

   Smazat
  3. Za minulého režimu by zastřelena nebyla. Odcestovala by.

   Politický impotent Sobotka (nebo jiný politik - třeba Štětina, Pehe, Okamura, Duka, Halík, prof. Petna, Jefim Fištejn, V. Filip, M. Zeman) - by měli minimálně oficiálně protestovat, u mezinárodních organizací odsuzovat, vetovat, nebo dát k podpisu petici.

   Smazat
 2. Historie se opakuje.....Německo 30. let. Stejně jako výkřiky o posilování míru a bezpečnosti pomocí stovek amerických tanků v Pobaltí.
  A naprostý souhlas. Na této oběti máme i my svou zásluhu. Bohužel.

  OdpovědětSmazat
 3. Nesouhlasím. Já na svých rukách ničí krev nemám, a proti šmejdům, křivounům, přizdisráčům, panským slouhům a vládnoucím loutkám nemůžu dělat vůbec nic. Kdybych mohl, nestačili by říci ani pumpička.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ne - něco udělat může každý. Já nic, já muzikant vyhovuje škodičům.

   Smazat
 4. Z vás musí mít Mosad radost...

  В Киеве нет и не было журналистки по имени Маргарита Валенко.
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  МИА «Россия Сегодня» сообщило, что такой человек у них никогда не работал и они ничего о нем не слышали.
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Главное управление Министерства внутренних дел в Киеве информирует, что в течение последних дней никакой информации об убийстве журналистов, в том числе женщин, не поступало. Также не поступало никакой информации о человеке по имени Маргарита Валенко. NN

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hrabě Kocharowski15. července 2015 18:34

   Když fašista prohlásí, že "v Kyjevě není a nikdy nebyla novinářka jménem Margarita Valenko, tak tomu musí člověk věřit, fašista by přece nelhal.

   Fašista zásadně
   a/ nelže
   b/ pokud lže, platí bod a.

   Těch lží a bohapustých výmyslů a nesmyslů, co jsme už od Kyjevských fašistů slyšeli. Lžou, kradou a vraždí, verbež fašistická. Už i Obamba, , sám puncovaný gauner, dává od
   těch kyjevských dárečků ruce pryč, a to je co říct.

   Smazat
  2. A každý kdo není idiot se podívá na fotku a má jasno, že pane hrabě.

   Smazat
  3. hrabě Kocharowski15. července 2015 20:16

   Pane kolego 19.14

   těch bezejmenných, nevinných lidí, které sprovodila ze světa kyjevská fašistická junta, jsou tisíce, možná desítky tisíc, kdo to kdy spočítá?
   O těch je třeba mluvit, tam je třeba napřít energii, ne dělat
   advokáta zločincům.
   I kdyby, zrovna v tomto případě, nedopatřením, šlo o omyl, nebo třeba i záměr, jde pořád o jednu nepravdu proti tisícům povražděných.
   Ta špína si nezaslouží spravedlnost, spravedlnost je jen pro lidi.
   Doufám, že je jednou ty zločiny doženou, a zaplatí za ně.

   Je to i ve vašem zájmu.

   Smazat
  4. Ano, to už tady někdo komentoval. Překroutíme si pravdu tak aby vyhovovala ideologickým záměrům. A jaký je pak rozdíl mezi námi a chuntou? Člověk by neměl překrucovat nevyhovující fakta prostě jen proto aby byl pro ostatní důvěryhodný.

   Smazat
  5. Zdrojem těchto informací je pouze "objektivní" ukrajinský tisk.:-) Ruská média informaci přejala od novináře z FC. Že ukrajinský tisk informaci popírá, neznamená, že je lživá. Vyčkejme a uvidíme.

   Smazat
  6. rozdíl mezi námi a chuntou je ten, že když v televizi vystoupí český prokurátor, nemusí celé hodiny popisovat bestiální mučení civilních obyvatel Ukrajiny

   Smazat
  7. "lživá" ještě nemusí znamenat nepravdivá. Spíš je to předem vyslané upozornění pro určitou konkrétní osobu. Ten, komu to bylo určeno, už asi ví. My ještě ne...

   Smazat
 5. Propaganda jede na plný plyn, štěkot vzteklých psů na řetězech je slyšet po celé zeměkouli. Jihoameričtí indiáni v pralesích, eskymáci u severního pólu a kanakové na Jávě z toho štěkání musí mít bolesti v uších.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. přesně, díky tomu je pak možné odstranění jednoho ukrajinského oligarchického klanu (uhlí a stroje) druhým oligarchickým klanem (ropa a plyn) cestou fašistického převratu vydávat za mírumilovnou demokratickou a proevropskou revoluci, která přinese úžasný prospěch nejen Ukrajincům, ale všem Evropanům

   Smazat
 6. Já vám do toho nechci kecat, ale ve svodce žádnou vraždu novináře nemám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, já jsem něco o zastřelené novinářce četla v jedněch ruských novinách.

   Smazat
 7. Jinak ta soudružka na fotce se jmenuje Inna Osipova a dělá v NTV. Můžu vám na ní dát i telefon, ale na Ukrajinu má zákaz vjezdu. Takže celý ten článek je kravina a ověření něco ze dvou nezávislých zdrojů vám evidentně dělá problém. No hlavně, že ten článek super vypadá, že?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sem s telefonem, vypadá opravdu dobře!

   Smazat
  2. http://www.nutcall.com/ru/contacts/16413/

   Smazat
  3. Foto k článku umístěno zřejmě chybně, ale to neznamená, že informace není pravdivá. Vraždu samozřejmě popírá pouze ukrajinský tisk.

   Smazat
  4. Máte nějaký důkaz o tom, že Inna Osipová je členkou KS? Pokud ne, nešiřte zde dezinformace.

   Smazat
  5. ale jo. Třeba tady https://twitter.com/ofehr_en/status/621026561429479424
   nebo tady https://www.facebook.com/220982371426073/photos/a.232497350274575.1073741829.220982371426073/435388603318781/ Gestern abends wurde in Kiew die unabhängige, maidan- und regimekritische Journalistin Margarita Valenko vor der Haustür ihrer Wohnung erschossen. Der Killer lauerte ihr im Haus auf und schoss gezielt 3 Kugeln ab. Margarita Valenko war sofort tot.

   Smazat
 8. Vzpomněl jsem si na fémové vraždy ze strany nacistů za Výmarské republiky. Tuto analogii evokují různé shodné atributy tohoto druhu vražd s politickým pozadím. Obávám se, že stávající ukrajinské úřady řádně nevyšetří vraždu novinářky, jejíž provinění spočívalo v odmítnutí přetvářky, demagogie a psaní podle se shora dodaného scénáře.

  OdpovědětSmazat
 9. Vlastenka  Kolem Němcova bylo v našich médiích tolik povyku a teď ticho po pěšině.

  OdpovědětSmazat
 10. Co na to "kníže" Schwarzenberg a "mistr" Štětina. Propagátoři banderovského režimu od samého jeho počátku?
  Fuj!
  Podílíme se jako stát na pokračování fašismu v Evropě, je to hanba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všichni havloidi nějak podezřele ztichli.

   Smazat
 11. A kdy zdechneš ty - protiruský prase? Jak se musí na tebe, abys odlezl z diskuzí a netrousil tady ten svůj smrad¨? Proč žijou sprostí parchanti jako jsi ty?

  OdpovědětSmazat
 12. Strašně se stydím za naši vládu, která přispívá k tomu, že fašisté mají na Ukrajině beztrestný rej. Kdo je na Ukrajině rovným statečným člověkem je v hlubokém ohrožení. Obdivuji Margaritu a děkuji ji za její činy. Hluboce mi je líto její rodiny. Kamjdu

  OdpovědětSmazat
 13. I kdyby ste me stokrat vymazali,mam pravdu. Rusky prasata musej na porazku a je jedno,jestli se zacne nejakou blbou redaktorkou. Vi to kazdy, uz to je neyhnutelnost. Ceska chatra je tady zbytecna taky,leda snad pouzitelna na podradne prace.Vam tahle zeme nepatri,stejne jako rusakum nepatri ta,kterou momentalne okupujou.Svoloc.

  OdpovědětSmazat
 14. svět se uzdraví jedině izolací od usáků tohle usácký zlo je nutné VYMÍTIT
  A POUŽÍT TOTÁLNÍ HERBICID MINIMÁLNĚ 5X usáci jsou lidský hnus !!

  OdpovědětSmazat
 15. Vlastenka


  Vy psychopate, ono to spíš platí o "amerických prasatech", která rozpoutala válku na dvou kontinentech a na třetím se o to pokouší.
  Kdybyste nebyl omezený imbecil, tak byste viděl, jak po jejich "exportu demokracie" vypadá Evropa, které dnes víc než kdy jindy hrozí světová válka.
  Z jedné strany imigranti z Afriky (z původně bohatých a funkčních zemí, které ti vaši slavní Amíci ze zištných důvodů zcela rozvrátili), z druhé strany se hroutí Balkán (Kosovo, Řecko) a Ukrajina.

  Tisíce děkovných dopisů americké ambasádě!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Devenko prostinka! Kdyby nebylo USA a Zapadu, tak dneska behate s holym zadkem a nemate co do huby, to zaprve, a zadruhe, USA je ochrancem miru, prosperity a demokracie vsude na svete. Za tim si stojim a se mnou miliony mnohem schopnejsich nez jste vy. Kdyby ne Ameriky, tak se vse zhrouti a nastoupi tam ruska pakaz. A co dovedou, to jsme v prubehu dejin videli. Za poslednich 10 let to vidime na Ukrajine, Gruzii, Syrii, Lybii, Egypte, Sudane, Chadu, Nigeru, Mali, Jemenu atd. Uplne znicene zeme v chaose a vy je jeste oslavujete. To je jako by jste to vrazdeni schvalovala! Vam taktez zrejme nevadi, co Rusaci udelali s Reckem, ale mne to vadi, protoze to budeme muset platit!

   Smazat
  2. 8.50 - Dle vašeho příspěvku lze soudit, že Rusáci mohou i za to, že to máte v hlavičce trochu pomotané...

   Smazat
  3. Vlastenka   "Prostinký" jste tady leda tak vy.
   Nejsem už dávno děvenka a bolševika dobře pamatuju.
   Mohl byste mi osvětlit, jak mne USA zachraňují před hladem a bídou???
   Nejste náhodou na hlavu?


   Havloidům se hroutí svět - nic nevychází tak ,jak má. Ta úžasná, nerozborná jednota EU je v řiti a do celého světa se jim podařilo vyvézt místo demokracie jenom bídu, válku a vraždění.


   Ovšem podel génia vašeho typu "ruská pakáž" rozvrátila celý Blízký východ , Ukrajinu i Kosovo a rozesírá podobným způsobem taky Lat.Ameriku?!
   To už je na Bohnice!

   O tom, v jaké bídě žili Libyjci za Kaddáfího, mi můžete vyprávět. Můj tehdejší přítel, lékař, pobýval po převratu několik let pracovně v Libyii a nebyl tam sám.
   Kaddáfí nebyl sice vzorem ctnosti, ale Libye byla beze sporu nejbohatší africkou zemí.
   Co je vůbec Amíkům do toho, jaká pravidla platí v zemích, které jsou za jejich hranicemi?
   Chcete mi drze tvrdit, že se teď mají Libyjci, Syřané, Iráčané atd. lépe nežli před exportem americké "demokracie"?
   Že je krutý teror ISILu (mimochodem vyzbrojovaného USA i Brity) lepší nežli despocie Kaddáfího?

   Zajímavé je, že ještě nedávno Kaddáfí nevadil ani USA, ani Sarkozymu, který si s ním před fotoobjektivy dával servilně francouzáky. Amíkům nepřekážel do doby, nežli se začal cukat. Po Frantících požadoval zaplacení dluhu (mimo jiné podporoval velice štědře Sarkozyho volební kampaň) a Američanům hrozil tím, že přestane ropu prodávat za dolary.


   Tak nechutné pokrytectví západu nevidí jen naprostý fanatik nebo hlupák (nebo obojí).


   Ty "úplně zničené země v chaosu" rozvrátily USA a ne Rusové, vy prolhaný manipulátore. Takhle primitivně nelže snad ani Fištejn.

   A co udělali Rusové s Řeckem, mohl byste mi to nějak osvětlit?
   Řecko se zničilo samo vstoupením do EU a Goldman Sachs mu v tom byl radostně nápomocen.
   Rusové teď budou z neschopnosti a blbosti eurosvazu jedině těžit a Řecko mají už teď na své straně.
   Stejně tak využili stupidity Bruselu a USA, když získali bez jediného výstřelu Krym.


   Vy lžete, člověče ,tak neskutečně, až si myslím, že jste provokatér z druhé strany.

   Fištejn napsal taky v Reflexu skvělý blábol - podle něho se "upevňuje ukrajinská státnost".))))))))))
   Ukrajina je díky majdanistům - USA i EU na kolenou, Mukačevo tyranizují fašouni z Pravého sektoru a Fištejn blouzní o tom, jak se ta Ukrajina krásně demokratizuje.


   Jste jenom k smíchu, propagandisti!

   Smazat
  4. Vlastenka: Kdyz pamatujete bolsevika, jak muzete mit pochyby o svetovem nepriteli? To jste byla asi ten spravny kadr, co za odmenu dostaval medajle a sbirku Breznevovych proslovu.

   Fistejn nenapsal blabol. Pokud si na Ukrajine lidi nebyli jisti, kym jsou (tzv. "rusky svet"), tak ted zcela bez pochyb vedi, ze jimi nejsou. Naopak. Jak to vypada, jsou nejmiliantnejsi rusofobove. V Mukacevu opet zabijela ruska soldateska, stejne tak i v Charkove, Odese, Zytomyru atd. Rikaji si partyzani a pouzivaji ruzne maskovani. Tady se maskovali jako PS.

   Recku nepomuze nikdo, zeme je ve vyprodeji a ja se tomu tesim. Konecne najde toho spravneho vlastnika, co udrzi poradek. A hlavne zabrani vstupu Gazpromu a podobnych sracek. Doufam, ze brzo dojde i na Cesko, Madarsko, a Slovensko, jelikoz je treba to zde drzet u huby. To same platilo i pro Kaddafiho, Assada i dalsi. Existuje jasny rad, ktery vyplyva z vudcovske pozice USA, ktere jasne definovali role jednotlivych statu. Kaddafi a Assad se domnivali, ze si budou delat veci po svem. NO NEBUDOU! Neprestali, skoncili. Ad punctum.

   Jestli ma nekdo vladu nad takovym potencialem jako jsou USA, ma pravo ho vyuzivat ve svuj prospech, coz je nejen moje myslenka, ale take G.Friedmanna. Vetsinou se vyuzivaji dva zpusoby - dluh nebo valka v jakekoliv podobe a ja s tim bezvyhradne souhlasim. Nastava usvit nastupu Atlantanu.

   Smazat
  5. Vlastenka


   Vy musíte být provokatér, nevěřím tomu, že někdo může být od přirození tak blbý.

   Všechny země, o nichž se zmiňujete (včetně Ukrajiny) se totálně hroutí a pomohli jim k tomu Američani, nikoliv Rusové.
   Dnes se svět, paradoxně nebojí Rusa, ale Američana.
   Platí to naprosto všude.
   Fuck USA!

   Smazat
 16. An 8:50
  Uz jsem cetla hodne hloupych komentaru, ale tenhle hraje prim! Tento komentar je hodny imbecila prvni kategorie jako jste Vy! Moc mne pobavilo, ze US je ochrancem miru a svobody, prestoze kam vkroci, tam trava dvacet let neroste. Prechazeji mi oci z te vami popsane prosperity v Libyi, Iraku, Ukrajine, Afghanistanu i nakonec v Syrii. Lide tam jasaji nad svobodou a rikaji si, jak jsme jen mohli zit v takovem zaostalem svete bez demokracie. Sice jsme meli v zemi poradek, ale ta svoboda tady proste chybela. Obchody tam zari preplnene zbozim a na perfektich silnicich se projizdeji nablyskane automobily.
  Poslyste nestrasi vam nahodou v te Vasi kedlubne, kterou pouzivate pouze k tomu, aby Vam neprselo do trupu? Bude nejlepe, kdyz si zajdete do 'cestovky' a udelate si krasnou dovolenou v jedne z vyse jmenovanych svobodnych zemi. A nezapomente napsat hezkou reportaz a nesetre detaily! Jaris

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. podle mě tady slova nepomůžou, ale určitě by stačilo ubytovat mu v těsném sousedství skupinku imigrantů z těchto zemí, které světové kurvítko (pardon, kazítko) tak krásně zdemokratizovalo

   Smazat
 17. Má vůbec nějaký smysl diskutovat s takovým blbem viz anonym 8.50 - přeběhlíkem ze serveru Novinky? On to nemá v kebuli pomotané - on má mozek vypláchnutý mediálním klystýrem, nebo je mentálně postiženej od mládí, protože jinak by nemohl žvanit takový kraviny. Půl světa už ten americkej sajrajt vyvraždil, i u nás rozbombardoval po skončení války část průmyslu, nádraží, a pozabíjel hromadu lidí, ale tenhle kráva bude žvanit, že bez nich bychom chodili s holým zadkem. Je tak blbej a prolhanej, že se raději nezmíní, jak vysoká a perfektní byla úroveň lidí zhruba od roku 1955 -přes zlatá šedesátá a sedmdesátá ( i oficiálně se tak nazývají tato léta společenského rozkvětu naší země) i přes ty sračky,které se sem snažili zanést křiví snobi už v roce 1968 -což jim nevyšlo. Vyšlo jim to pak za dalších dvacet let. Souhlas- od roku 1990 opravdu má plno lidí holý zadek, co žrát a kde bydlet. Od doby, kdy se nám začala srát do naší zeměpisný polohy opět Amerika, koupila si naše křivé vlády,které všechny ostatní zastrašují, a koupila si řadu českých prasat a sviní - jako je tohle. Proč se ten šmejd vyhýbá citovat rozmlácený Afghanistán, Irák, Libii a Syrii? Proč se ten šmejd vyhýbá upřesnění umučení a zabití prezidentů Iráku a Libye zvrhlými americkými prasaty? Ano, schvaluje vraždění ten hnusný šmejd - dokonce veřejně.Ano, schvaluje pobíhání lidí vyhnaných ze svých domovů po světě ten hnusný šmejd - a že on bude muset něco platit? Sprostá, páchnoucí veš, která dřepí v zajištěném důchodu denně u počítače a uráží ostatní, se bojí, že bude platit Řecku? Bojí se snad ten duševní mrzák o svůj důchod?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Psst, to je ruský agent Putina a schválně sem píše nesmysly a urážky, aby se lidi jakože probudili a dali se na Ruskou stranu. Vše jde jak na drátkách, daří se mu to na 1* :-)

   Smazat
  2. Rozmlacenej Afghanistan, a kdo ho rozmlatil? To byla kvetouci zeme, kterou jim prenechala britska sprava. Jen co Briti odesli, nasledne do tohoto strategickeho prostoru vleteli Rusaci, rozmetali to na sracku a nastolili diktaturu. Lid se vzbouril. Kdyz v Afghanu lid zacal vitezit, rusaci tam importovali islamisty a podporuji je dodnes. V Syrii zas vyzbrojovali krvavy rezim proti vlastnimu obyvatelstvu, kdyz to nestacilo, opet dotahli na pomoc islamisty. Lybie, Egypt, Ukrajina dtto. V Jemenu zas postvali zvejkace kathy proti demokraticke vlade prezidenta Hadiho. A opet islamisty. Jsou to zrudy.

   Smazat
  3. Háháhá to je vtipný :-D Kam ty na ty bláboly chodíš :-D

   Smazat
 18. Doufám, že Putin všechny tyto nacistické vraždy na ukrajině pomstí.

  OdpovědětSmazat
 19. Poděkujme černokněžníkovi, toto je i jeho dílo. To je tak, když se chce někdo ukázat před světem jako humanitární bombometčík.

  OdpovědětSmazat
 20. Světové kurvítko začala indiánama u sebe "doma" a stále používá kopírák. Nic jiného neumí.

  OdpovědětSmazat
 21. Fištejni maj domov tam, kde nejlíp platěj. Dříve zdrhali z Ruska, teď se zase chtějí vrátit ve velkém na ruský Krym. Jejich země zaslíbená je jenom tam, kde jsou plné pokladnice.

  OdpovědětSmazat
 22. vlast tě (7:16) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.