Reklama

úterý 7. července 2015

Yannis Varoufakis není Zorba a není ani patriot. Vše se odehrálo dle připraveného scénáře

Image Květa Pohlhammer Lauterbachová 
7.7.2015 E-republika

Hedgové fondy se napakují, dolar posílí, všichni evropští občané zapláčou a cesta k podepsání TTIP s naším Velkým bratrem a k poslušnosti v boji proti Rusku bude otevřená.

Řecký národ řekl "NE". Mám plný respekt před jeho rozhodnutím a odvahou. Lepší výsledek než tento si však Goldman Sachs a spol. přát nemohli. Tím můžeme navázat na předchozí skeptický článek Co Varoufakis svému lidu neřekl přestože důkazy, že šlo o perfektně globalisty a finančními žraloky připravené maňáskové divadlo, máme až nyní.

Oficiální výsledky a prognózy referenda zpracovávala soukromá IT firma Singular Logic se sídlem v Aténách a Soluni. Tato IT společnost patřila až do roku 2014, kdy zvítězila ve volbách Syriza, investiční skupině Marfin Investment Group. Krátce po řeckých parlamentních volbách byla tato firma prodána „proslulé“ investiční skupině KKR (Kohlberg Kravis Management). Ve vedení této skupiny nesedí nikdo jiný než bývalý šéf CIA David Petraeus, který je také šéfem KKR Global Institute. Pro mnoho lidí je tento člověk spojovacím článkem mezi Goldman Sachs a KKR, protože Goldman Sachs a KKR vystupují vždy společně, když jde o dělení velké kořisti. Více ZDE
 
Yannis Varoufakis

V USA opěvovaná mediální ekonomická hvězda Yannis Varoufakis posloužil jako torpédo k oslabení eura a k nájezdu na zbytky evropských sociálních států. Po splnění úlohy, pouhé čtyři hodiny po ukončení referenda, oznámil svůj odchod z pozice ministra financí. Prý ho v Bruselu nemají rádi. Patrioti však neopouštějí loď, která se potápí. Samozřejmě se bude muset tvrdě vyjednávat. Bude muset projít minimálně 50% odpis dluhů Řecka, otázka ovšem zní, za jakých podmínek a zda nakonec neskončí Tsipras pověšený na kandelábru jako Mussolini na konci 2. světové války.
 
Kdo vydělá a kdo prohraje

Hedgové fondy se napakují, dolar posílí, všichni evropští občané zapláčou a cesta k podepsání TTIP s naším Velkým bratrem a k poslušnosti v boji proti Rusku bude otevřená. Našimi médii jaksi neprošla zpráva, že Obama prohlásil Rusko za úhlavního nepřítele, kterého je potřeba zlikvidovat i za cenu války. Je to dobrá zpráva pro Německo nebo ne? A pro nás? Německo začne mít problémy a bude přitlačeno ke zdi. Proč jinak by také zvali na Bilderberg německou ministryni války Ursulu. A bezesporu tam bylo dost času, aby se na něm projednal za zavřenými dveřmi postup, jak dál na "zlenivělé" Evropany.
 
Yanis Varoufakis nastavil zrcadlo a může jít

Jednu velkou zásluhu Yanis Varoufakis však má: nastavil zrcadlo té bídě evropské politiky, neschopnosti, diletantismu, zkorumpovanosti většiny psychicky narušených aktérů a lidí bez mravní integrity, kteří ovlivňují naše osudy a osudy našich dětí. Pro nás Čechy je smutné, ale příznačné, že se toto vše odehrává ve dnech, kdy si připomínáme 600. výročí upálení Mistra Jana Husa, obhájce morálky a mravní integrity až do krajnosti.

Jde o mnohem víc než o Řecko a o euro - jde o dolar. Odstoupení Yannise Varoufakise zapadá perfektně do scénáře. Nepohodlný Řek splnil úlohu. Teď může jít.

 
Související články:

10 komentářů :

 1. A doprcice!!!! ...takhle trefny komentar, jsem uz dlouho necetl. A to jsem se jeste vcera radoval, z Reckeho "NE"... ktere jsem doufal, pohne deni v Evrope a zacne se vysetrovat, kdo vymyslel to "odkoupeni" dluhu Evropskou bankou.

  OdpovědětSmazat
 2. Jsou dva přístupy jak uvažovat. První je co nám hrozí a druhý co jsme získali. Ekonomické hry jsou jako šachy, kdy jeden obírá druhého o výhodu, aby z toho sám těžil. Jednou jsem hrál partii a byl to boj až do stavu, kdy mně i kamarádovi zůstal právě král a věž. Teprve potom jsme se shodli na remíze. Takže... buďto se bude uvažovat co se ztratilo, anebo co se získalo.

  OdpovědětSmazat
 3. Základ úspěchu spekulantů je demoralizovat. Nenechte se demoralizovat. Referendum je pozitivní za všech okolností. Jakmile uvěříte v opak, potom vás dostali na lopatu. Tak z ní, prosím, zase sesedněte. Děkuji.

  OdpovědětSmazat
 4. Úvahy p. Lauterbachové jsou stále méně ke čtení. Připadá mi, že má nastavenu šablonu SVÉHO vidění situace, do níž pak eklekticky skládá střípky mozaiky tak, aby ten obraz dostal kýženou finální podobu.
  Povinný pesimismus "starší generace" rovněž nesmí chybět. Hold apokalypsa a "já jsem to říkal" styl je čtenější než realistické, ne-li dokonce optimistické vize.
  Nejlepší na tom je, jak mnozí berou tyto polemiky za bernou minci, ačkoliv ve finále nikdo z nás neví dohromady nic. Co se peče za dveřmi vyjednávacích sálů, co koluje na stranických plénech... Všechno jsou to jen dohady. Fajn, proč se nedohadovat, to je normální. Ale za normální nepovažuju tyto dohady stavět na roveň neotřesitelné pravdě. Navíc na to, že paní je ekonomkou si "pomáhá" víc než je zdrávo konspiracemi ala "IT firma".
  Bohužel, v poslední době se čím dál více objevuje jakýsi hon za senzací, kdy se z faktů, domněnek i vyložených kachen skládá mozaika, která pak koluje diskuzemi, každý na ni uznale kývá, ale k dobrání se nějaké pravdy to moc nepřispívá.
  Zaráží mě docela antilevicový postoj p. autorky, která si, zdá se, přímo libuje v nasazování psí hlavy Syrize. Hold, nejsou to "křesťanští sociálové"...
  Naopak se divím, že zde nevidím články (či odkazy na články) Ilony Švihlíkové, které jsou z mého pohledu brilantní a v posledních dnech v souvislosti s Řeckem poměrně časté. Asi se to v nich dostatečně nehemží Bilderbergy...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby tu byl k nalezení nějaký podpis, tak bych Vás možná i poslal do prdele.

   Smazat
  2. Já paní Lauterbachovou vcelku uznávám, nicméně diskutující, na kterého jste reagoval způsobem za hranicí slušnosti, vyjádřil svůj názor, a to celkem korektně, nehledě na to, že s obsahem téměř souhlasím. Vyjádřil názor a já ostatním z jejich úvahy děkuji, i v případě, že s nimi nesouhlasím.

   Smazat
  3. Paní Květa je docela sympatická paní, ale svá plamenná tvrzení nepodkládá žádným věcným argumentem ...což je sice u našich názorových protivníků také celkem běžné, ale z toho bych si příklad nebral.

   Smazat
  4. I to hovno zasmrdí a každý ví, že je to hovno. Když zasmrdí anonym, není ani to.

   Smazat
  5. @13:33
   Tak nesmrď a táhni, když se neumíš chovat a normálně oponovat.

   Smazat
 5. Židovská strategie zní, "nakupovat chodím, až když v ulicích zuří revoluce", takže ted´jen vyrobit tu revoluci.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.