Reklama

úterý 7. července 2015

Yannis Varoufakis není Zorba a není ani patriot. Vše se odehrálo dle připraveného scénáře

 Květa Pohlhammer Lauterbachová
7. 7. 2015   E-republika
Hedgové fondy se napakují, dolar posílí, všichni evropští občané zapláčou a cesta k podepsání TTIP s naším Velkým bratrem a k poslušnosti v boji proti Rusku bude otevřená.
Řecký národ řekl "NE". Mám plný respekt před jeho rozhodnutím a odvahou. Lepší výsledek než tento si však Goldman Sachs a spol. přát nemohli. Tím můžeme navázat na předchozí skeptický článek Co Varoufakis svému lidu neřekl přestože důkazy, že šlo o perfektně globalisty a finančními žraloky připravené maňáskové divadlo, máme až nyní.
Oficiální výsledky a prognózy referenda zpracovávala soukromá IT firma Singular Logic se sídlem v Aténách a Soluni. Tato IT společnost patřila až do roku 2014, kdy zvítězila ve volbách Syriza, investiční skupině Marfin Investment Group. Krátce po řeckých parlamentních volbách byla tato firma prodána „proslulé“ investiční skupině KKR (Kohlberg Kravis Management). Ve vedení této skupiny nesedí nikdo jiný než bývalý šéf CIA David Petraeus, který je také šéfem KKR Global Institute. Pro mnoho lidí je tento člověk spojovacím článkem mezi Goldman Sachs a KKR, protože Goldman Sachs a KKR vystupují vždy společně, když jde o dělení velké kořisti. Více ZDE

Yannis Varoufakis

V USA opěvovaná mediální ekonomická hvězda Yannis Varoufakis posloužil jako torpédo k oslabení eura a k nájezdu na zbytky evropských sociálních států. Po splnění úlohy, pouhé čtyři hodiny po ukončení referenda, oznámil svůj odchod z pozice ministra financí. Prý ho v Bruselu nemají rádi. Patrioti však neopouštějí loď, která se potápí. Samozřejmě se bude muset tvrdě vyjednávat. Bude muset projít minimálně 50% odpis dluhů Řecka, otázka ovšem zní, za jakých podmínek a zda nakonec neskončí Tsipras pověšený na kandelábru jako Mussolini na konci 2. světové války.

Kdo vydělá a kdo prohraje

Hedgové fondy se napakují, dolar posílí, všichni evropští občané zapláčou a cesta k podepsání TTIP s naším Velkým bratrem a k poslušnosti v boji proti Rusku bude otevřená. Našimi médii jaksi neprošla zpráva, že Obama prohlásil Rusko za úhlavního nepřítele, kterého je potřeba zlikvidovat i za cenu války. Je to dobrá zpráva pro Německo nebo ne? A pro nás? Německo začne mít problémy a bude přitlačeno ke zdi. Proč jinak by také zvali na Bilderberg německou ministryni války Ursulu. A bezesporu tam bylo dost času, aby se na něm projednal za zavřenými dveřmi postup, jak dál na "zlenivělé" Evropany.
Yanis Varoufakis nastavil zrcadlo a může jít

Jednu velkou zásluhu Yanis Varoufakis však má: nastavil zrcadlo té bídě evropské politiky, neschopnosti, diletantismu, zkorumpovanosti většiny psychicky narušených aktérů a lidí bez mravní integrity, kteří ovlivňují naše osudy a osudy našich dětí. Pro nás Čechy je smutné, ale příznačné, že se toto vše odehrává ve dnech, kdy si připomínáme 600. výročí upálení Mistra Jana Husa, obhájce morálky a mravní integrity až do krajnosti.

Jde o mnohem víc než o Řecko a o euro - jde o dolar. Odstoupení Yannise Varoufakise zapadá perfektně do scénáře. Nepohodlný Řek splnil úlohu. Teď může jít.

11 komentářů :

 1. Říká se,že pesimista je poučený optimista,tak snad paní Květa nebude mít pravdu.

  OdpovědětSmazat
 2. Paní autorko, díky moc za cenné informace o absolutní moci peněz. Děda.

  OdpovědětSmazat
 3. Názorů paní K.P.-L. jsem si dosud vážil a do značné míry je uznával. Tady jsem však na značných rozpacích. Výsledek referenda "OXI" je dle ní úplně špatně. Měla by tedy hned vysvětlit o co lepší a v čem by byl výsledek "NAI". Mě to tedy jasné není.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U takových konspiračních paranoidních pomatenců jsou špatně všechny možnosti a na každou mají připravenu nebo zpětně domyslí vhodnou konspirační teorii.

   Smazat
  2. paní Květa ví, o čem píše a nemýlí se! Pár dní poté ...►http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/374683-vyssi-dane-a-konec-ulev-recky-parlament-schvalil-navrh-reforem.html
   Zkuste lidičky taky používat mozek a nechovat se jako naivní děti! :-)

   Smazat
 4. Nesúhlasím ale som veľmi vďačný za Váš názor, budúcnosť ukáže, či ste mali pravdu alebo nie, ja to skôr vnímam: kde sa 2 bijú (EU a Grécko) tretí vyhráva US dolar

  OdpovědětSmazat
 5. Řekl bych že autorce z toho tepla už začíná hrabat, zítra se prý ochladí, bude líp. :-D
  Konspirace, jako že NĚKDO všechno dopředu plánuje a pak to z pozadí řídí jsou pro lidi, kteří se nechtějí smířit s faktem, že světu ve skutečnosti vládne blbost a chaos. Člověk je pán tvorstva a není přece možné aby to neměl pod kontrolou.
  Já uznávám, že takový Putin může umět plánovat na pár tahů dopředu. Ale podívejte se na ty tragikomické figurky v Evropě a USA. Představa že by naplánovaly dopředu celou partii a dokázaly to udržet pod kontrolou mě přivádí k řehotu.
  Autorce děkuji, pobavila mně.

  OdpovědětSmazat
 6. Autorka úplně pomíjí politickou dimenzi. Líčí vše jako ekonomicko-technický problém. Tím se neliší od většiny dnešních studovaných "ekonomů" (tj. teoretiků!). Tím se liší od Janise Varoufakise nebo Ilony Švihlíkové. Tito lidé vědí, že se jedná o politickou ekonomii a ne o účetnictví a finanční kejkle.

  Namísto, aby argumentovala v čem se Varoufakis případně mýlí, označuje jej opakovaně za špatného vlastencem. Stojí za to zamyslet se nad tím, proč!

  Nepřehlédněte, prosím, v tomto kontextu zajímavý článek Jakuba Horňáčka:
  http://a2larm.cz/2015/07/recky-boj-pokracuje/

  OdpovědětSmazat
 7. Budoucnost ukáže. Nicméně Varoufakis tvrdě prosazoval politickou unii shora, je potřeba zrušit národní státy, jinak "upadneme do nacionalistického tribalismu". Neprosazuje postupné vybudování jednotného evropského státu demokraticky zdola a jako korunu na vrvholu této snahy vytvoření jedné společné měny. Protože je tu euro, je potřeba federalizovat Evropu. Píše to pěkně v knize "Skromný návrh k řešení eurokrize", napsaný dohromady s Hollandem a Galbraithem ml. A odkud přichází jeho nástupce? Z Oxfordu a z velmi bohaté rodiny. Tito bohatí řekové se stydí za to, že jsou Řeky. Neplatí daně, nebo minimálně. Velmi dobře vystihuje realitu http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/byl-janis-varufakis-trojskym-konem-washingtonu-v-evrope/.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas. A pro Anonyma 16:54 - jestliže si opravdu myslíte, že světu vládne blbost a chaos, tak nevím kde žijete a jako dlouho jste na světě. To je jedna z největších hloupostí, co jsem kdy četl. Když jste již narazil na konspirativní články, doporučuji jeden takový přečíst - Tajná zpráva, která ukazuje, jak nacisté plánovali Čtvrtou říši… v EU.Najdete ho na webu http://desitka.org/?p=4541#more-4541 . Poté si stáhněte a přečtěte e-knihu "Nacistické kořeny Bruselské EU" tamtéž na home stránce. No a nadoraz doporučuji tři články publikované na Britských listech - Německý hospodářský zázrak, 1. díl - http://www.blisty.cz/art/77324.html, a druhý díl na adrese http://www.blisty.cz/art/77358.html a třetí díl na adrese http://www.blisty.cz/art/77413.html . Když si informace z těch dokumemntů dáte dohromady, najednou ta konspirační informace o setkání nacistických vůdců a průmyslníků v Maison Rouge ve Strasbourgu 10. srpna 1944, dostává smysl. A celé to nebylo o blbosti a chaosu, ale perfektně předem naplánováno.

   Smazat
 8. Souhlasila bych s tím, že globální politika se hraje tak trochu jako šachy, ovšem i zkušenému hráči může občas zamotat hlavu nečekaný protitah, takže se úplně neztotožňuji s verzemi, že vše je dopředu do puntíku naplánované a přes to nejede vlak. Ale že je ekonomie silným nástrojem politiky, o tom není pochyb. Co se týká Řecka, jistě i uvnitř probíhají různé tlaky a může být něco pravdy i na tom, že americké vedení se snaží, aby se Řecko neobrátilo směrem na východ, zejména kvůli NATO, a to i proti vůli globálních elit, které ovládají věřitelské finanční ústavy a ústupky se nezdají být v jejich zájmu. Chtějí dál půjčovat a kasírovat úrok. Střetává se nám tady mnoho zájmů a můžeme jen sledovat, která z angažovaných stran bude nakonec poslední na tahu. Myslím, že to momentálně neví vůbec nikdo, takže zbývá jenom konspirovat...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.