Reklama

úterý 7. července 2015

Z ukrajinské temnoty: 12 let vězení za použití slova „Rusko“!


Ukrajinský parlament
 7.7.2015  První zprávy

Poslanci Nejvyšší rady Ukrajiny upředložili návrh, který zakazuje používání pojmů „Rusko" a „Rus" v médiích, reklamě, knihách a dopravním značení.
Velmi kreativní poslanci ukrajinského parlamentu nepřestávají chrlit zákonné projekty, jimiž patrně chtějí obohatit „evropské hodnoty“.

 
Podle nejnovějšího návrhu by pak „pachatel“, který by uvedení slova použil, se zlou se potázal - měl by obdržet trest odnětí svobody až na 12 let.

Tato iniciativa pochází z dílny poslankyně Radikální strany Olega Ljaška Oksany Korčynské, informuje RIA Novosti.

Návrh zákona s názvem „o zákazu používání historického názvu území Ukrajiny a slov odvozených z něj jako jméno či synonymum Ruské federace, použití takových názvů za současného území Ruské federace nebo její části" postoupil do parlamentu minulý týden, ale detaily se staly známy teprve nyní.

Ani by nepřekvapilo, kdyby parlament Ukrajiny takový paskvil přijal. Za zřejmě tichého souhlasu demokratů a přátel z české vlády Bohuslava Sobotky. Například koncem května Nejvyšší rada přijala prohlášení, o odstoupení od Kyjeva od několika mezinárodních závazků na ochranu lidských práv obyvatel Donbasu. Ani tento projev nevyvolal u české vlády žádnou odezvu.


(kou, prvnizpravy.cz, ria novosti, foto: arch.)
 

18 komentářů :

 1. kam až lze klesnout?

  OdpovědětSmazat
 2. Bože, jak hluboce klesla Ukrajina!

  OdpovědětSmazat
 3. Oni vlastně ani nebudou moci označit svého nepřítele na jihovýchodě. Jak vysvětlí, kdo Dombasu pomáhá? Jaké jednotky teď budou pronikat na území JV Ukrajiny? Bude to oříšek. Ne-li přímo ořech.

  OdpovědětSmazat
 4. Naše vláda s tím určitě nebude mít žádné problémy.....vždyť Ukrajina je přece tak dokonale demokratická a Pornošenko je přece prezident míru a o Jasemhňupovi nemá ani cenu něco psát. A nějací fašisté v jejich vládě......a popravy a mučení zajatců.....to je přece tak demokratické....viďte, vy někteří kavárenští povaleči.........

  OdpovědětSmazat
 5. "Autor" Kouda /První zprávy/ = PRIMITIVNÍ DEMAGOG a SRÁČ!
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------
  V článku http://ria.ru/world/20150707/1118688302.html není ani slovíčko o "12-ti letém" trestu! Naopak, ten kdo poruší tento zákon bude "odměněn" pokutou ve výši 50-100 minimálních platů /také nic pěkného/. NN

  OdpovědětSmazat
 6. 16:49 Nepovídej, 12 let za slovo Rusko či Rus a odvozeniny.
  Zdroj Sputnik Česká republika.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mladý muži, jste snad idiot jako Kouda? Pod jeho článkem je odkaz na ria novosti, žádný Sputnik!!! Zkuste si přečíst originál, namáhejte si hlavu!!! NN

   Smazat
  2. Co tady šílíš? Nic není jisté, ani zákon sám. A že se zdroje neshodují, asi mají důvod. Děláš, jako by ti šlo o krk:-)

   Smazat
  3. v Ukropii je dnes možné už téměř všechno, protože ji neomylně řídí napřímo Říše dobra, která Ukropii směruje proti Říši zla

   Smazat
 7. Ukrajinu přejmenujou na kaganát a prezidentem bude kagan Porošenko a parlament přejmenují na Velký Chujral.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Něco na tom asi bude, cituji z dřívější diskuse na NR: "Jen tak mimochodem: asi 40 tisíc sovětských Židů, kteří opustili v r. 1991 po rozpadu SSSR Krymský poloostrov požádalo Putina, aby jim pomohl s návratem do jejich "rodné" země. Opět budou měnit zemi zaslíbenou, tam kde jsou, už asi není co vyloupit. Asi stále neopustili myšlenku krymského kaganátu a vracet se rozhodně nebudou s prázdnou."

   Smazat
 8. Ukrajinští politici ztratili poslední zbytky zdravého rozumu.

  OdpovědětSmazat
 9. Ukrajinský parlament? To je ta nejhorší chátra.Ukrajinci se mají na co "těšit" A demokrati z Evropy neslyší,nevidí. Taky povedená společnost!!

  OdpovědětSmazat
 10. Co s Ukrajinou dále? Udělat z ní rezervaci nacistů?

  OdpovědětSmazat
 11. Oplotit, vysoce, a exportovat tam každého sympatizanta? Oni už by se tam nějak po nacisticku domluvili.

  OdpovědětSmazat
 12. Aby to nezabíralo příliš místa, tak by se snad i vyplatilo složit se na území za Dněprem, ušetřilo by se za plot, stačily by jen střílny.

  OdpovědětSmazat
 13. Pokud by USA podporovala Sever.Koreu , tak Sobotka poslechne a pošle potraviny a hnojivo . Strop by poslal boty a Kocába . Fuj hambáři !

  OdpovědětSmazat
 14. Vzbura v blázinci. Ale nie je to prelet cez kukučie hniezdo.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.