Reklama

pátek 28. srpna 2015

A je to tady: Na Slovensku začali blokovat Aeronet.cz jako zdroj „kriminální činnosti“ kvůli tomu, o čem píšeme! Čínská cenzura bledne závistí. Opět se dočkáme paragrafu 92 Tr. z. č. 140/1961 o rozvracení republiky?
A je to tady: Na Slovensku začali blokovat Aeronet.cz jako zdroj „kriminální činnosti“ kvůli tomu, o čem píšeme! Čínská cenzura bledne závistí. Opět se dočkáme paragrafu 92 Tr. z. č. 140/1961 o rozvracení republiky?

Jeden z našich čtenářů nás právě upozornil, že se nemůže na Slovensku připojit na náš server, protože webový filtr ISP poskytovatele hlásí naší stránku jako „zdroj kriminální činnost“. Tak jsme se dočkali, komentoval situaci náš admin před chvílí. Po seznamu pana Smatany, kdy nás zařadil na seznam 42 webů, které prý šíří ruskou propagandu, jsme se dostali konečně na blacklist ISP operátorů a poskytovatelů internetu právě i na Slovensku. Jsme tedy na stejné lodi spolu s The Pirate Bay, Wikileaks a dalšími antisystémovými a nepohodlnými servery.

Blokování nepohodlných webů je tradice v našich vodách. Víme už od konce loňského roku, že náš server v ČR blokují státní instituce, úřady a také některé univerzity, ale na Slovensku bylo zatím všechno v pohodě. Jak je vidět, netrvalo dlouho a i v zemi za řekou Moravou už jsme se dostali na blacklisty. Zajímavé je to zdůvodnění na přiložené fotografii od našeho čtenáře, že náš server byl zablokován kvůli „criminal activities“, tedy kriminálním aktivitám.

aeronet.cz.jpg
AE News je blokováno už i na Slovensku


Opravdu by mne zajímalo, jaké kriminální aktivity to jsou. Drogy neprodáváme, do džihádu nikoho neverbujeme, plány na stavbu jaderné bomby nebo velkokapacitní pálenice na obcházení spotřební daně nepublikujeme, takže jediná možnost, která zbývá, je naše publikační činnost. A kdy se naposledy svobodné a necenzurované psaní označovalo za kriminální činnost? Před rokem 1989! Byl na to paragraf, konkrétně §92 Trestního zákona Sb. č. 140/1961 – Rozvracení republiky. Na tento paragraf seděl Václav Havel a celá plejáda dalších disidentů. Kdo bude sedět další?

Kdo by si pomyslel, že po 25 letech bude někdo z ISP operátorů označovat svobodné psaní za kriminální činnost. Je to náhoda? Nebo počátek tzv. retrográdního vývoje ve společnosti, tedy návratu zpět do minulosti? V dnešní době se nedá ničemu divit. AE News je na mnoha seznamech a nesmí vás překvapit, že vám nějaký dozorce všeobecného blaha jednou zablokuje přístup na náš server.

Jak mne informoval administrátor, ISP už blokují i naše e-maily, opět na Slovensku. Konkrétně hostmaster.sk odmítá obsluhovat náš emailový server, takže když nám někdo píše do redakce, tak e-mail sice obdržíme, ale nemůžeme mu odpovědět, pokud hostuje svoji emailovou schránku na hostmaster.sk. Nikde jinde jsme se s tím zatím nesetkali, podporujeme bezpečné odesílání, ověřování, ale nikde jsme se s tím zatím nesetkali, že by nám blokovali emaily posílané čtenářům. Až doteď. Všem lidem, kteří jsou takto postiženi, tak odpovídáme z náhradního redakčního emailu z jiné domény.

Pokud patříte mezi ty, kterým zaměstnavatel, škola nebo přímo poskytovatel internetu blokuje přístup na AE News, musíte pro přístup na náš server použít buď Tor browser anebo placené VPN, případně elite proxy zdarma. Pokud vás někdo blokuje, ozvěte se nám diskrétně přes kontaktní formulář zde, rádi bychom zmapovali názvy firem a institucí, které brání občanům v přístupu k našemu serveru. Seznamy jsou teď v módě, takže bychom si také jeden sestavili.


Šéfredaktor AE News

38 komentářů :

 1. EU pořád straší fašisty a komunisty, ovšem sluníčkáři budují něco, co si s nima brzy nezadá. Svoboda slova ano, ale jen pro havloidy. Každá názor odlišný od jediného správného je novodobé kacířství a zaslouží přísný trest nebo převýchovu v nějakém sluníčkovém lágru, pro které se už připravuje legislativa. To jsme to opravdu za 25 let dotáhli do pěkného hnusu.

  OdpovědětSmazat
 2. Koukám, že se slovenská "levicová vláda" taky hezky hezky vybarvuje.

  OdpovědětSmazat
 3. Aeronet je zcela anonymní žumpa s anonymními redaktory a s anonymními lidmi v pozadí sídlící kdesi v Nizozemí. Šířící lež za lží, výmysl za výmyslem. Ať se nediví a nehrají si na ublížené disidenty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zákaz psaní a šíření lží = potlačování svobody slova.

   Smazat
  2. Ty si dej pozor, pokud na tyhle servery chodíš, a jak je vidět z toho, jak jsi informovaný, tak tam chodíš pořád, tak jsi evidovaný, to je ti snad jasné, takže bych se stáhnul a někde bych v koutku mlčel,to že tady proti nim jakoby pištíš je sice hezké, ale moc bych nevěřil, že to někoho oklame. A jestli chodíš i sem, tak je to jasné, čekej nějakou návštěvu.

   Smazat
  3. 16:15-zato Vy jste anonymní žumpa šířící pravdu!

   Smazat
  4. Proč neodhalíš svou identitu ty blbe z 16:15. když někoho odsuzuješ? Je úplně jedno kdo to je, ale že se to děje. A přesně tyto tvé žvásty proběhly maistreamem, tak že víme, odkud vítr vane.

   Smazat
  5. Oni musejí pomluvit Aeronet, protože je štve, že proti jeho článkům nic nezmohou. AENews vádějí informace, které se českým (j)elitám nelíbí a nejraději by je zakázaly, ty naše slavné prolhané sereblity.

   Smazat
  6. 20:10
   Já si založím v zahraničí anonymní web a budu z něj šířit do ČR, že tvá matka je kurva a otec zloděj a alkoholik, děcka hloupí parchanti. A ty proti tomu nic nezmůžeš. Určitě se ti svoboda slova v tomhle pojetí á la aeronet bude mooooc líbit :-D

   Smazat
  7. Takže pokud někdo lže o Rusku v oficiálních médiích, pak je to v pořádku? A naopak glorifikuje lhaním USA, tak je to také v pořádku? A to v médiích, kde si platíme pod hrozbou exekuce objektivní a vyvážené informace? Dejte si mokrý hadr na hlavu a klystýr! To pomáhá...

   Smazat
  8. Uveďte prosím jeden dva články z AENews, které by podpořily vaši tézi o zlolajném webu!!! Jinak požádám admina, abz vás za lhaní smazal. Doufám, že to v tomto případě udělá.

   Smazat
  9. Fajn Chujmere.....sám jsi potrat,tvoje matka kurva a tvůj fotr knížecí debil.....:-))))Bezmozku!!!!!

   Smazat
 4. Ale tento zákon se už projednává tajně v Parlamentu. Takže máme dvě možnosti. Víc jich není.Bojí se, že bude horký podzim, takže se dočkáme té nejtvrdší cenzury a ztráty svobody vyjadřování velice brzy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jediná možnost je volit Okamuru. Přímá demokracie.

   Smazat
  2. 18:27 Proboha, jen to ne! Ten drnda neukočíroval ani obrovskou skupinu devíti straníků a když ho hlasováním odvolali, tak to nazval puč......a mektá něco o tom, že když se vládne, tak mají rozhodovat všichni. Jak by nazval referendum v jeho neprospěch, státní převrat?

   Smazat
 5. Jo jo, atmosféra houstne, a tak ti od "vesla" už přestávají předstírat i zbytky demokratury, co jí říkají demokracie.
  Protože komusi ale hodně vlivnému (který snad ani slovensky neumí) ta publicistika na webu Aeronetu "pila krev". Musela, byla kritická na nesprávnou stranu ...
  Postup je pak vždy stejný. Zavolat někomu, kdo zavolá tomu dalšímu .. a klec spadne.
  Doufám, že publicistům z Aeronetu to také pomohlo v jejich rozhledu. To aby si o kvalitě či míře naší demokracie nedělali už ani ty nejmenší iluze.

  OdpovědětSmazat
 6. Jen si zvykejte už brzy vypnou všechno a to proto že jste líný přijít na demonstraci a oni nemají z nás strach,dnes na čt24 novinářka z čt přímo řízenymi otázky tlačila Chovance k tomu aby policie sledovala a zatýkala lidi kteří píší na netu proti muslimské vlně která nás zaplavuje s učelem nás vyhladit.A ta svině jí velmi ráda slíbila že zakročí.Takže až to všechno vypnou tak jen proto že z nás mají prdel a viníci-každý z vás kdo nechodí na demonstrace.Dík vaší lenosti se řítíme do takového pekla že si to nedovedete představit.

  OdpovědětSmazat
 7. Blbosť som zo Slovenska a na Aeronet.cz som sa prave teraz v pohode pripojil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No vidíte. Vedoucí kolotoče opět lhal a místní ovce mo jako obvykle vše sežraly a spokojeně si zamečely :-D

   Smazat
  2. Choc do riti. Ja som zo Slovenska a na oné se dostať nemožem! Tak čo táraš?

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 8. Pokud se to vše vyvíjí tímto směrem pak je zcela jasně kdo tady vládne a je nezbytné s tím něco udělat ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tím jsem chtěl říct že je jasné kdo kontroluje situaci v Česku a Slovensku, nejsou to ani češi ani slováci ....

   Smazat
  2. sionisté?

   Smazat
 9. Také se připojuji na Slovensku a uvedený server se dá BEZ PROBLÉMU připojit.

  OdpovědětSmazat
 10. Je srandovní vidět, jak moc by si autor článku přál, aby jeho server na Slovensku opravdu cenzurovali...

  OdpovědětSmazat
 11. No tak si poslechněte dnešní interwiev Neffa na čt24 a uvidíte, jak nám demokracie rozkvétá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Copak? Zavřel by jsi "demokraticky" Neffa za názor?

   Smazat
  2. Ne, Neff je jen hochštapler, byl jím za komoušů, je jím i dnes.

   Smazat
 12. Aeronet je anonymni nacisticka spina. Proti necemu takovemu existuji zakony ve vetsine zemi na svete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To víš že jo,ty debilni knížecí potrate!!!!My už víme,že ses jako potrat vyskytnul a jako potrat chcípnes!!!!!!

   Smazat
 13. Stačí si otevřít jejich stránky, podívat se do diskuse a zjistíte jak to je. Nějaký pokyn asi byl vydán, někteří provideři (poskytovatelé připojení) to uposlechli, někteří ne. Takže někomu to funguje OK, někteří si jejich stránky neotevřou. Já mám připojení od UPC, ale udělat mi něco podobného, v tu ránu přijdou o zákazníka na TV, telefon a Internet. Zatím mi dělají jen takový malý problémek, že mi občas hodí IP adresu z jejich pobočky v Brně, takže mi občas obchodní partneři ze zahraničí píši, že jsem vložil adresu firmy v Praze, ale dle IP adresy sídlím v Brně. Na mou námitku, proč to dělají, jsem dostal odpověď, že dokud používám Free IP adresu (za pevnou chtějí 200,00 Kč měsíčně), je jejich právem, jakou mi přidělí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaký pokyn byl vydán? Kým? Co to melete? Pokud by nějaká státní instituce k tomu pověřená vydala pokyn tak by ho snad měli povinnost dodržovat všichni bez rozdílu.
   Světoznámý novinář "Vedoucí kolotoče" si zase jen potřeboval zvýšit čtenost aby vybral od hloupých oveček těch 1300 euro měsíčně, údajně na provoz. End of story.

   Smazat
 14. Zrejme ste sa prehrali z tých horúčav. Stránka sa da bez akých kolvek problémov otvoriť. Nechápem prečo sa snažíte šíriť paniku.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.