Reklama

sobota 8. srpna 2015

A kdo že to od Bakaly odvážně koupil RPG Byty? To odkrývají Babišovy noviny

8.8.2015   Parlamentní listy
Komentátoři Miroslav Korecký a Zuzana Kubátová v dnešní MF Dnes konstatují, že Bakala přestává být jedním z největších realitních magnátů v zemi. "Dlouhá story 43 tisíců bývalých bytů OKD na severní Moravě asi zvolna končí. A stává se tichým pomníkem fungování tohoto státu," píší.
"Celý příběh Bakalových bytů smutně ukazuje, jak v Česku funguje, respektive nefunguje stát. Ne dnes, ani v roce 2004, kdy stát byty OKD prodal, ale vlastně celých těch zhruba dvacet let, během nichž se táhla privatizace dolů a její policejní i soudní dozvuky. A to bez ohledu na to, zda byla zrovna u vesla vláda pravicová, či levicová," poznamenávají a upozorňují na celou historii prodeje bytů, kdy dle nich nejtragičtějším selháním státu byla doprivatizace státního podílu.

"Blížil se vstup do EU a vláda měla strach, aby do toho nestrkal nos Brusel. Prodej včetně ocenění podniku proto uspěchala a výsledkem byla cena 4,1 miliardy, tedy hluboko pod tržní hodnotou, možná až šestinásobně. Politická zodpovědnost padá na hlavu premiéra Sobotky, tehdy ministra financí, který měl privatizaci pod palcem," dodávají s tím, že byty OKD by si zasloužily pomník jako memento: netvor stát s Bakalou v sedle.

Zuzana Kubátová se zároveň společně s Janem Brožem zamýšlí nad novým vlastníkem bytů, nadnárodní skupinou Round Hill Capital. "Málokdo zná všechna právní a byznysová rizika podnikání s bývalými hornickými byty tak jako noví majitelé z nadnárodní skupiny Round Hill Capital. S dosavadními vlastníky bytů – Zdeňkem Bakalou a jeho maďarským partnerem Peterem Kadasem – mají dobrý kontakt," poznamenávají s tím, že ředitelem londýnské divize skupiny je Stanislav Kubacek, který dřív pracoval pro Bakalovu a Kadasovu investiční skupinu BXR.

Prodej bytů včera zaskočil i nájemnické sdružení Byty OKD. "S nadnárodní korporací Round Hill, jež navíc disponuje exkluzivními informacemi o kořenech sporu, se jim bude jednat hůř, než se Zdeňkem Bakalou - spolumajitelem dnes zadlužených a finančně vyčerpaných ostravsko-karvinských dolů, který má v Česku další podnikatelské aktivity a nemůže vládnoucí politiky zcela ignorovat," píší v MF Dnes.

4 komentáře :

 1. A dopadne to stejně jako s ostatními kauzami....hezky do ztracena...

  OdpovědětSmazat
 2. Přesně tak . A podvedení nájemníci opět zvolí Bohuša premiérem . Vítejte v Kocourkově .

  OdpovědětSmazat
 3. Vždycky jsem považoval Sobotku a jeho klan za žlutou mafii, v které Sobotka provádí aktivní hujerovskou politiku. Nemá to nic společného s budováním státu, je to jen touha po moci. Důsledkem je chaos, disproporce v odměňování jednotlivých skupin obyvatelstva, která nemá nic společného s produktivitou státu a je jen mafiánským důsledkem podbízení a podplácení mocných na úkor pracovitých a nešťastných.
  Doktor, který provádí v podstatě rutinní práci a je vybaven drahým zařízením koupeným státem, vydělává více jak doktor, který si musí vybavit zařízení z vlastních peněz o platech primářů a ředitelů nemocnic ani nemluvě, ti kšeftují ve velkém a nenesou kůži na trh vůbec. Pak tu jsou ovšem ještě soudci, ti jsou jen upláceni, aby udrželi tento rozvrácený stát pohromadě. Technické obory skomírají a jsou závislé na drobtech přebytků silných států.
  Pak stačí, aby přišla povodeň, nebo sucho a je konec o iluzi prosperujícího státu. Vyhozené, či prožrané peníze budou chybět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je třeba přidat i zuboženou úroveň našeho školství na všech úrovních, včetně velmi nízké vědomostní úrovně studentů a následých absolventů. Úroveň je v nastavení samotného systému. Předchozí ministr pracoval na radikální změně, tak se stal nepohodlným a po mafiánském způsobu byl morálně dehonestován a následně bez možnosti obhajoby a očištění svého jména odstraněn. A proto všechno špatné, čemu v současné době musíme čelit, je jen navrácenou špatnou energií, vysílanou naším prostřednictvím více jak 25 let směrem ven. Jak se s ní vypořádáme je pouze na nás samotných.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.