Reklama

sobota 8. srpna 2015

Abraka Bakalaka a desítky miliard jsou rázem doma

bakala demonstrace- redakce -
8. 8. 2015 Vaše věc 

Z. Bakala prodal skoro 44 tisíc bývalých hornických bytů společnosti Round Hill Capital, aby nemusel splnit svůj veřejný příslib, který učinil při privatizaci minoritního podílů OKD, jehož součástí byly také tyto byty, že těm nájemníkům, kteří budou mít o byty zájem, je prodá do osobního vlastnictví, a to za pro ně velmi výhodných podmínek. Uvažovalo se zhruba o 50 000 korun za byt. Svůj závazek však Bakala nikdy nedodržel a dělal vše proto, aby ho dodržet nemusel.

„V prosinci 2009 vznikla z mé iniciativy v Poslanecké sněmovně diskuse v rámci mimořádného bodu zařazeného na jednání ohledně neplnění kupní smlouvy ze strany Bakaly vůči státu. Poslanecká sněmovna z tohoto jednání přijala dvě usnesení. V prvním z nich doporučila vládě ČR, aby podala takové předběžné opatření, které by společnosti RPG Byty zakázalo nakládat s byty jinak, než umožňuje smlouva o jejich prodeji v roce 2004, tedy že je musí přednostně nabídnout nájemníkům za podmínek, jež jsou uvedeny ve smlouvě. Ve druhém ustanovení Poslanecká sněmovna konstatovala, že rozdělením OKD a vyčleněním bytového fondu do realitní společnosti RPG Byty došlo k porušení smluvních závazků, a sněmovna proto požádala ministerstvo financí, aby uplatnilo veškeré smluvní sankce,“ uvedl bývalý premiér Jiří Paroubek.

Tato usnesení Poslanecké sněmovny dodnes nebyla naplněna, a nebyla ani přes snahu majitele bytů RPG, bakalovské NWR, zrušena. Jsou tedy v platnosti a nenaplněna.

Pokud tedy dnes bývalý ministr financí Kalousek oprávněně kritizuje B. Sobotku, že ten jako ministr financí selhal, když spolu se svým kamarádem R. Pokorným, který zastupoval kupujícího, připravil smlouvu jednoznačně výhodnou pro kupujícího, tak má sám tunu másla na hlavě. M. Kalousek jako ministr financí mohl od června 2010 (a samozřejmě již dříve, od počátku roku 2007, když by ministrem financí) přistoupit k vymáhání Bakalou neplněných ustanovení smlouvy. Zejména jej mohl donutit k prodeji bytů OKD nájemníkům.

V této souvislosti je také vhodné připomenout, že Bakala před volbami do sněmovny v roce 2010 věnoval třem budoucím vládním stranám, tedy TOP 09, ODS a Věcem veřejným na jejich volební kampaně téměř 30 milionů korun a rok po volbách se tento dobrý muž chlubil v rozhovoru v MfD, že to byl on, kdo zabránil vzniku vlády pod vedením J. Paroubka.

„Samozřejmě, pokud by po volbách do sněmovny v květnu 2010 vznikla vláda pod mým vedením, vymáhala by tvrdě plnění smluvních podmínek, ke kterým se kupující (Bakala) při privatizaci minoritního podílu OKD zavázal,“ dodává J. Paroubek.

Nový nabyvatel bytů, Round Hill Capital, podle očekávání sdělil, že žádné závazky, ke kterým byl vázán Bakala a nesplnil je, plnit nehodlá. Některá česká média dokonce spekulují o tom, že Bakala prodal v tomto případě všech téměř 44 tisíc bytů OKD sám sobě, aby se definitivně zbavil nepříjemného závazku…

16 komentářů :

 1. není nad to když můžeme ztratit svou zemi. za pár šupů naši papaláši v roce 89 prodali naši zemi. chudák masaryk. ještě že se toho nedožil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste se spletl, Masarykovi, který připustil střílení do horníků, by to bylo jedno. Jedno by to nebylo Klementu Gottwaldovi, kterému šlo vždy jen o pracující lid. Zrovna tak Antonínu Zápotockému, ale to bohužel většině lidí nic neříká.

   Smazat
 2. To co budovaly naši pradědové a dědové je prič . Vyměnili jsme je za hypermarkety s nahráškama a bazary s ojetinama . Ovčí národ bude jen držet a dělat přezčasy . Zkrátka jsme východní EU .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ted uz mate, co jste chteli..vyzvonili jste si to sami..tak proc porad becite..meeeeee...

   Smazat
  2. Co jste si vycenkali v listopadu 1989 to máte! Měli jste práci, klíče od bytů, chat a aut - teď nemáte ani ty klíče a jsme odpadový koš Západu! To víte, za blbost se platí!

   Smazat
 3. Naši politici od roku 89 by měli být souzeni za vlastizradu. Pro národ neudělalií naprosto nic, jen devastují tuto kdysi prosperující zemi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak proc jste je porad dokola volil???..dokazete taky neco jineho,nez becet ??? beeeeeee...

   Smazat
  2. Především pán premiér Sobotka by se měl okamžitě vzdát funkce, protože u toho průseru s byty byl hlavní aktér. I na tomto příkladu vidíme, že není v zemi strana,která by hájila zájmy občanů, jsou jen kariéristé pro které je výhodné chválit Brusel, NATO a USA. Má cenu chodit k volbám?

   Smazat
  3. Anonymní8. srpna 2015 17:34
   Já jsem tu pakáš od roku 1989 nikdy nevolil, ale je mě to stejně prd platný "vole co tu stále bučíš búúúúú".

   Smazat
 4. Ano .-tisíce lidí se chovaly po roce 1990 velmi zdrženlivě, ale masy mladých kriplů zažraných do americké hudby, do jejich jevištního bordelu který předvádějí jejich zpěváci, do jejich blbé sprosté a vulgární kultury, se mohly posrat. Ti hulákali po náměstích, začalo se všude čmárat po fasádách domů a představte si, že i to hnusné čmárání se vydávalo tehdy za projevy svobody a demokracie. Ti také volili příznivce chátry 77 - udělala se z toho modla, ze všech těch disidentů a umělecké havěti,příznivců trapného kulisáka Havla, kterého si dosadili na hrad jako svého hloupého šaška, a hloupý šašek hned dělal rozmáchlá gesta, na chudáky lidi vypustil tisíce zločinců z vězení, rozmáchlá gesta z tisíců lidí udělaly nezaměstnané, a bezdomovce, protože restituentské kurvy se hned začaly předvádět a vyhazovaly "své" nájemníky z bytů. Každý se nějak předváděl, spousta pitomečků nahodila kravatky, fialová saka a už to jelo.Podvody, bílí koně, vraždy, odporné kšefty, dealerství.... škoda mluvit, Škoda.Dnes je těm pitomcům kolem padesátky, a dnes čumí. A žvaní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, je to pravda, nikdo z nás si neuvědomil, že je to orchestrováno všechno od CIA z USA. Naši emigratni za příslib povolení k pobytu CIA poradili, jak na ten český národ jít a potom už za nitky zde tahala jen americká ambasáda v Praze - Havel na Hrad apod. Celá ta židovská parta kolem Havla byla řízena z USA, my jsme si mysleli, že nastalo pokračování 1968 a ono ne, američané pochopili, že nás Gorbačov předal USA na stříbrném podnose, a že ted´už není nutno se na nikoho ohlížet. Dosadili tu k moci své řidovské agenty - viz agent CIA nepotrestatelný Vondra. Dovolím si odhadnout, že emigrantský Žid Bakala pracuje pro stejného pána a do jejich pracovní naplně patří, tomuto národu škodit, jak se dá.

   Smazat
  2. Plně souhlasím s tímto názorem. Ještě doplňuji, že odpovědnost nese nejen souč. předseda vlády, ale i bývalý ministr financí Kalousek. Jenže zloděj Bakala to všechno uplatil.

   Smazat
  3. ....a zase v tech podvodech a lzich jedou zidi jako obvykle. Tesim se na znarodneni. Jaris

   Smazat
 5. Máte pravdu 49.

  OdpovědětSmazat
 6. Jó, zlaté časy, kdy to stálo za ho.no!

  OdpovědětSmazat
 7. nejsmutnější je na tom, že Ukrajinci skočili na to samé, co my před 25 roky (Marka za 3 koruny a životní úroveń jako na Západě). Oni stále netuší, že se USA jedná jen o to tuto zemi ekonomicky zničit a potom si s Ukrajinci hrát jako kočka s myší, mít je plně pod politickou kontrolou? Tu revoluci tam dělala podobná židovská parta napojená na CIA jako u nás v 1989. Jednou bude v americkém kongresu visat vedle Havla i Porošenko.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.