Reklama

pondělí 3. srpna 2015

Američania sa nevzdávajú „raketového štítu“, Rusko chystá protiopatrenia

3. 8. 2015      zdroj
Spojené štáty premenili svojho rumunského partnera na cieľ pre ruské letecké údery. Podľa agentúry Interfax, ruské ministerstvo obrany prijalo rozhodnutie o uvoľnení prostriedkov pre eskadry s dlhým doletom, nadzvukové bombardéry Tu-22M3, s možnosťou poslať celý regiment na krymský polostrov v reakcii na plány východoeurópskych spojencov NATO.


Americký raketový systém Standard Missile 3 (SM-3) sa v rumunskom Deveselu dostane do prevádzky koncom roka. USA a Rumunsko podpísali v roku 2011 dohodu o raketovej obrane, ktorá umožňuje Spojeným štátom vybudovať, udržiavať a prevádzkovať pozemné základne.

Moskva mnohokrát varovala Bukurešť, že nasadenie týchto síl nezostane bez odpovede. Ruská štátna rada obrany vyhlásila, že Poľsko a Rumunsko sa umiestnením systémov raketového štítu NATO na svojom území stanú v prípadnom konflikte ruským cieľom. "Presun raketových prvkov nasmerovaných na naše strategické nukleárne sily – je ich problém. Ak chcú byť cieľom vďaka americkému prezbrojeniu, je to ich voľba," uviedolnámestník generálneho riaditeľa Rady bezpečnosti Ruska Jevgenij Lukyanov.

V máji ruský vyslanec pre alianciu NATO Alexander Gruško oznámil, že Moskva nezamietla rozmiestnenie jadrových zbraní na Kryme. „Všetko, čo robíme na Kryme je plne v súlade so všetkými záväzkami Ruskej federácie v rámci medzinárodných zmlúv. Neporušujeme nič, neexistujú žiadne zákazy pri nasadzovaní určitých zbraní,“ povedal Gruško.

26. marca ruské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že Moskva varuje krajiny, ktoré zamýšľajú nainštalovať prvky amerického raketového štítu na svojom území. Rusko má všetky potrebné prostriedky pre boj proti tejto hrozbe, ako povedal Alexander Lukaševič, hovorca ministerstva. Podľa neho, „Rusko už roky venuje pozornosť faktu, že raketová obranná architektúra Spojených štátov so zapojením spojencov NATO môže perspektívne predstavovať hrozbu pre ruské strategické sily a eventuálne viesť k narušeniu parity, čo by si vyžiadalo citlivé opatrenia zamerané na obnovu strategickej rovnováhy“.

Ruský diplomat dodal, že NATO nedávno „nehanebne pozastavilo dialóg o otázkach raketovej obrany, čo neprinieslo zlepšenie situácie.“

Rusko vidí rozmiestnenie raketového štítu v blízkosti svojich hraníc ako ohrozenie národnej bezpečnosti. Medzi opatrenia, ktoré doteraz prijalo, patrí výstavba nových radarových systémov a rozmiestnenie rakiet Iskander v kaliningradskej oblasti Ruska, ktorá hraničí s Európou.

Vojenská konfrontácia by nikomu neprospela. Spojené štáty už nebudú mať dôvod pre budovanie raketového štítu v Európe, ak Irán splní svoje povinnosti v súlade s nedávno podpísanou dohodou o jadrovom programe. Pre odstránenie napätia je to najlepší spôsob. Predtým NATO tvrdilo, že systém je inštalovaný pre boj proti hrozbe, ktorá prichádza z Iránu. Teraz svoj postoj upravuje a hovorí, že raketová obrana bude čeliť akýmkoľvek hrozbám, nielen z jednej krajiny.

Americkí predstavitelia opakovane uisťujú ruskú stranu, že dôvodom inštalácie balistických raketových systémov v Poľsku a Rumunsku je Irán a Severná Kórea, nie Rusko.

Teraz v reakcii na ruské obavy, americké ministerstvo zahraničia konštatuje, že dohoda s Iránom neeliminujenutnosť európskeho raketového štítu.

Washington sa domnieva, že neexistuje žiadna súvislosť medzi iránskou dohodou a raketovou obranou v Európe, bez ohľadu na rozpor v Obamovom prejave (Praha, 5.apríla 2009), v ktorom uviedol, že Spojené štáty budú „napredovať“ s výstavbou raketového obranného systému „tak dlho, kým existuje iránska hrozba“, ale v prípade vylúčenia „iránskej hrozby“ bude „dôvod pre stavbu európskej raketovej obrany odstránený“.

Alexander Gruško medzitým vyjadril prekvapenie „ako ľahko sa Washington zriekol svojho predošlého prístupu“. Podľa ruských analytikov, americké výroky dokazujú, že „protiraketový dáždnik“ v Európe je zameraný nie proti Iránu, ale primárne proti Rusku.

26 komentářů :

 1. Nikdy jsem nepochyboval o tom, že by USA byly spokojeny s výsledky II.světové války. Celou tu dobu pracují na tom, aby ovládly celý svět.Bohužel hodně jim k tomu napomohl ten naivní politik Gorbačov, který připustil rozpad Varšavské smlouvy. Naštěstí má Rusko dnes jiného politika včele své země a my budeme jednou hluboce litovat, že jsme vlezli do amerického zadku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Připustil rozpad varšavské smlouvy? Táhni do píči ty komoušský zmrde a buď rád že nevisíš. Přesvědčování Havla "nejsme jako oni" byla jeho největší chyba.

   Smazat
  2. To bylo dobrý s tou Varšavskou smlouvou a Gorbačovem, to jsi mě pobavil ...
   :-)

   Smazat
  3. Pro 23:14
   To máš pravdu,že "nejste jako oni ...",jako ti strejcové Jakešové a Štěpáni,vy jste i s tím vaším Havlem dobytek o řády horší a denně to dokazujete všude,kam strčíte ten svůj nenažranej "demokratickej" rypák a jestli chceš někoho věšet,tak to zkus a uvidíš ty fofry...

   Smazat
  4. 0:01

   Prostě jste to posrali a prohráli jste. Už se tím netrap a snaž se ten tvůj zbytečný, neúspěšný život nějak doklepat, frustráte.

   Smazat
  5. Naprosty sohlas s 23:14. Rudy bastardi se meli pochytat a povesit na namestich. Ale jeste nic neni u konce, ten cas prijde a nebude to dlouho trvat. Vysporadame se s vama naraz. Pujdete k certu spolu s rusakama a nebude to dlouho trvat. Jaderny bomby na rusaky je jediny mozny a spravny reseni, stejne tak verejna poprava komnacu.

   Smazat
  6. Ale Chujmerovští knížecí pohrobci nám tady budou posílat hovna pologramotnýho rádoby dramatika,ktrej už naštěstí dávno chcípnul???????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Bavíte mně vy knížecí potrati vzniklý z Mozkomora!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-)))))))

   Smazat
  7. Anonymní4. srpna 2015 5:33
   možná to nevíš, ale právě jsi splnil skutkovou podstatu trestnýho činu nebezpečného vyhrožování (možná i násilí proti skupině osob). Osobně bych to viděl na trestní oznámení.
   Asi tak

   Smazat
  8. Je to váš názor a nemá cenu vás přesvědčovat.Myslíte jako přidělenec při NATO p.Gruško,že deštník slouží k útoku,že? U nás,protože jsme potomci Keltů víme,že slouží na ochranu!!!Apropo,ti Kelti se ničeho nebáli,měli jen obavu,by jim něco nepadlo na hlavu.Proto ten deštník,víte?

   Smazat
  9. Pohrdám každým, kdo chce někoho věšet a na někoho házet atomovky. Takoví lidé patří do kriminálu, nebo do střeženého blázince! Fuj šmejdi.....!

   Smazat
  10. Hele ty kelte,kdybys vůbec něco o nějakém raketovém deštníku věděl,tak by s takový hlouposti nepsal,zřejmě jsi jej už akutně podřeboval v minulosti,než ti něco padlo na hlavu,teď už je ti zbytečnej....

   Smazat
  11. Koukám, že je tu opět známé provokatérskofízlovské hovado, co neovládá diakritiku, ale velmi pěkně ovládá slovník vulgarit. Ano, je to ten chudáček duchem v 5:33. Co k takovému ubožákovi dodat? Doufat, že ho jednou trefí a bude klid!!!!!

   Smazat
  12. K 0:16 - My to tedy nějak doklepeme se slušnou penzí, zásluhou setrvačnosti pozůstatků z doby vlády KSČ, kdy byla plná zaměstnanost. Zaslouženou za roky práce, kdy penze byly nižší než mzdy. Pravda, při těch pár šupech, při almužně, kterou pro zaměstnance utrousí lze penzistům pracujícím v totalitě, jenom závidět. Frustráti jste vy, kteří si nevyděláte ani tolik, co my bereme v penzi. Hnido. My snad budeme mít šanci ten život slušně doklepat - ale ty- ty budeš rád až zaklepeš bačkorama. Našeho věku ani penze se nedožiješ ani náhodou. Hňupe hňupácký hloupý.

   Smazat
 2. Pro blbečka ve 23:14. Když nevíš jak se píše slovo vyset, tak sem nelez. Jsi zaprděnej troll a víš kulový hovno. Kecáš něco o komouších a sám jsi hovno Usácký.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak vyset jo? :-D Vy, komouši jste ještě větší retardi než jsem si myslel :-D

   Smazat
  2. 0:14-zkuste to spojit,"kdo vysel zlo mezi lidi,bude viset"-je to tak již správně?

   Smazat
  3. Pro toho americkýho imbecila 0:14...ten člověk se slovo viset snažil vysvětlit.Jen ty a ten Debil Chujmer jste to partně nepochopili!!!!!!!!!!:-) Holt p(i)otomci opilce....:-)))))

   Smazat
 3. Ty americký vši jsou horší jak Hitler !

  Když Hitler obsadil Evropu, tak byla naděje, že ji Rusko osvobodí
  - takhle ale bude muset Rusko napřed zničit uSSa základny v EU,
  tím zahyne spoustu nevinných evropanů zbytečně.

  Za toto mohou vlastizrádci ve vládách států EU
  - nechali americký vši rozlést po celé EU a vysát z ní život!!! a vyprovokovat 3. sv. válku !
  - tím UŽ VLASTNĚ SPÁCHALI GENOCIDU NA VLASTNÍCH NÁRODECH - SVI_NĚ ZAPRODANÉ !!!

  Proboha už ty vlastizrádce a přisluhovače amerických vší ve vládách ŽEŇTE PRYČ SVIŇSKÝM KROKEM - NEBO ZNIČÍ V EU ŽIVOT I VAŠE RODINY!!!!!!!!!!!

  PRYČ s uSSa SATANEM A JEHO PŘISLUHOVAČI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:45 - dobrý, jako bych tě s tímhle projevem viděl na náměstí plným lidí... ale na tom náměstí pořádně máchej rukama, ať to má grády...
   :-)

   Smazat
  2. A prosím Vás, jak si ten výraz "ŽEŇTE PRYČ SVIŇSKÝM KROKEM" prakticky představujete?
   Jako třeba vyhodit z hospody provokatéra i s oknem?
   No aby tu operaci přežily aspoň bakterie...

   Smazat
 4. A helemese, zavšivenej prasáckej troll se tu zase činí až mu lítá pěna vod huby. Leze, sem pořád leze i když o něj nikdo nestojí. „
  Trolle, trolle ty si vůl, z prdele ti čouhá hůl.
  Z Americké ambasády cpali ti tam asi klády.
  V makovici místo mozku máš jen asi z hoven kostku.
  Co tu plodíš, samé sračky, bereš za to asi kačky (dolary?).
  A hrdlem je proleješ a tady se posereš". :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Koukám, že jste také moc slušnosti nepobral, trol - netrol....

   Smazat
  2. Jo Radane, slušnost se tu moc nenosí. Tak třeba se mu aspoň ulevilo

   Smazat
 5. Zato Chujmer je vzor slušnejch komentřů!!!!!!!!!:-))))))

  OdpovědětSmazat
 6. 23:14 - Skvělá ukázka vybraného slovníku z nejnižší úrovně fašounských bezmozků. Havel s tím jeho "nejsme jako oni" jenom lokajsky plnil zadání komunistické Stb., v přípravě pro hladké převzetí moci, která nás dovedla tam, kde nyní jsme. Skutečnost, že zločinný pakt NATO rozpuštěn nebyl a naopak se rozpíná, potud pokud Rusko vedené státníkem Putinem dovolí, je dokladem o tom kdo je skutečným válečným agresorem. Rusové utvoří nepřemožitelný obranný pakt a to nejen s Čínou a zaměří své zdroje správným směrem, tam kde si o to koledují. Ještě budeme litovat, že jsme se opět spojili s těmi, co nás vždy a po každé zradili.

  OdpovědětSmazat
 7. Včera, 6.8., jsem zachytila část večerních zpráv na ČT,a zrovna tam jeden mladý rychlokvašený odborník či analytik počítal, kolik má Rusko jaderných hlavic, a že základny USA jsou stavěné jen na obranu proti zemím, které jsou schopné vyrobit 2-3 hlavice (Korea, Írán), ale proti těm ruským prý ne, a proto je třeba je zmnožit a posílit, abychom se proti agresi Ruska mohli bránit! To byl teda vykuk, s děsem očích líčil nebezpečí plynoucí od rusů. Kolik má hlavic USA, to teda neřekl, blbeček. Típla jsem to, tak nevím, co z toho nakonec vyplynulo, ale obávám se, že tu máme nové snahy o základny po celém bývalém východním bloku. Pavla

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.