Reklama

středa 5. srpna 2015

Báječné plány ředitele České televize: Pohádka O Nesytovi v bordelu. My zase máme zbaštit ČT všechno. 135 granulí platí i kočka a pes. Koupí si Kníže, Kalousek a Halík Krkavčí hory?

Báječné plány ředitele České televize: Pohádka O Nesytovi v bordelu. My zase máme zbaštit ČT všechno. 135 granulí platí i kočka a pes. Koupí si Kníže, Kalousek a Halík Krkavčí hory?Lubomír Kvapil 
5. 8. 2015   Protiproud

Lubomír Kvapil dospívá k logickému ač překvapivému odhalení podstaty naší milované veřejnoprávní mediální instituce a nabízí našim politickým a duchovním obrům skvělý byznys.
Oblíbená televizní pohádka O Nesytovi s Martinem Zounarem v hlavní roli se možná dočká v brzké době nové verze. V té si ovšem zahraje ústřední postavu pan generální ředitel ČT Petr Dvořák.
Pan Dvořák chce totiž jako správný nenasytný ředitel více peněz na vystlání svého hnízda na Kavčích horách. No možná po čase bude správný název Stračí hory, nebo Kukaččí, uvidíme.


Duševní nahota na prodej

Podle pana ředitele nastal ten pravý čas, aby za jeho bezkonkurenční projekt platila každá domácnost, bez ohledu na to, zda vlastní či nevlastní televizor. Prý je tu doba, kdy si hodně lidí pouští pořady ČT na mobilu a na internetu a televizní přístroj už tedy není jedinou možností jak sledovat Nemocnici na kraji města, Malého pitavala či Byl jednou jeden dům.

Prostě mladý divák má dnes tu vymoženost, že si sedne v metru nebo šalině, zapne si chytrý mobil a s nadšením se může dívat na to, jak doktor Sova uklidňuje své pacienty. A po příchodu domů zapne internet a sleduje detektiva Rudlu Pekaře, jak nachytá pana Bartošku v roli zloděje italského umění.


Taková vymoženost se přeci musí prodražit. Vysílat stokrát opakované reprízy pořadů asi stojí hodně peněz a nesmíme také zapomínat i na malé platy zaměstnanců České televize.

Pan Moravec, Železný či Wollner musí z něčeho žít. A jejich plat je tak ostudný, že se ho zmiňovaní pánové a jiní jejich kolegové bojí zveřejnit z obavy, že se jim lidé budou smát.

Tahat ďábla za ocas, nebo dotovat granulemi?

Ale když už tedy mám být solidární s těmi chudáky, co tam tak třou tu bídu z nouzí, tak mi nezbývá než udělat gesto „Diable par la queue“, čili zatahám ďábla za ocas a složím se jako společná domácnost 135 korunami na pana Dvořáka a jeho partu. A jelikož můj pes i kočka občas u pořadu České televize často usínají a nemohou sepsat čestné prohlášení, že mají celou slavnou Kavčí sebranku u srsti, tak jim nezbývá, než věnovat ze svého měsíčního podílu na žrádlo 135 granulí na provoz tohoto televizního kabaretu.

Já prosím si svou pravdu a lásku chci určit sám a nemám potřebu si za to platit. To se dělá v bordelu.
Pan Dvořák tvrdí, že poplatky jsou solidární daní za veřejnou službu a je to platba za možnost sledovat nezávislé zpravodajství.  No výborně, takže nyní už si sám nebudu moc říkat, co je veřejné a nezávislé, podle mého vlastního pohledu, názoru a svědomí, ale budu to mít nařízeno zákonem a normu bude určovat výhradně jen Česká televize.
PP kolážVeřejný dům pravdy a lásky

Tak přemýšlím, proč si pan Dvořák, zaměstnanci ČT a jejich VIP hosté typu Halíka, Koláře, Kalouska, Kocába, Knížete a jiných tzv. humanistů, společně s jejich nadšenými fanoušky z řad občanů tu televizi sami nekoupí a nevysílají si tam, co chtějí.  Pak by se nemuselo řešit, že si někdo neustále na něco stěžuje. Když je taková sledovanost a poptávka, jistě by se televize uživila.

A navíc, pravda a láska je heslo, které frčí i ve světě. Takže s novým logem dvou prstů ve tvaru V by jistě nový televizní kanál udělal díru do Ameriky či Bruselu. Samozřejmě by se nemělo zapomenout i na multi-kulti programy, jen bych si dovolil podotknout, že perská kočka je náročnější jak český mourek a tudíž by vyžadovala za těch 135 granulí, nebo v jejím případě spíše za 135 masových kapsiček, aby pan Takáč v rámci solidarity vysílal v turbanu.

Proto přeji nové televizi hodně štěstí, ale já, pěkněprosím, si svou pravdu a lásku chci určit sám, svobodně a nemám potřebu si za to platit. To se dělá v bordelu a ne v televizi.
I když Česká televize je také veřejná instituce, tak možná na tom něco bude.


Související na  Protiproudu:

5 komentářů :

 1. Až technika postoupí, šlo by zařídit, aby televize dostávala od občanů pouze peníze odpovídající sledovanosti konkrétních pořadů. Bylo by to spravedlivé? To by protispolečenské síly v ČT zíraly. Asi by byly politické pořady zrušeny; na tom by se ukájeli jen pravdoláskaři, když by zrovna neplkali po pražských kavárnách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se dávno (už od digitalizace) dalo zařídit. Prostěplatot paušály či přenesená data separátně podle toho, jak kvalitní je pořad a jak dlouho se koukám. Když to jde u mobilů, u internetu, u satelitů, proč to dávno nemáme u televize? Kdo se na tohle ptá našich PÁNŮ poslanců????

   Smazat
 2. No, aby se s vaničkou nevylilo dítě. Každopádně internetové vysílání může být už dnes jednoduše vázané proti účtu skutečného poplatníka. S touhle pan Dvořák postaví obrazovku na náměstí a bude chtít zvýšit poplatek za nohy, protože přece můžeme jít kolem a dívat se tam.
  Naprosto nerozumím, proč tv veřejné služby potřebuje ČT1,ČT2, ČT24, ČT SPORT, D:/ART. ČT1 spojit s ČT24, ČT2 se zbytkem. Jedná-li se o veřejnou službu, jež má za úkol dostat na obrazovku i málo sledované pořady pro menšinové diváky, je sledovanost jako hlavní kritérium nesmysl. Ale zároveň jsou pak nesmysl přenosy komerčních zábav, jako Tour de France, Synotliga, Extraliga, Evropské poháry... A to konstatuji při vědomí, že třeba ten fotbal jako jediný sleduji. Za TOHLE mají ovšem diváci platit přímo.

  OdpovědětSmazat
 3. Příkladu jak to řešit je mnoho a některé jsou známé už více než století. Moje maminka vzpomínala na dobu kdy za spotřebu elektrického proudu se platilo předem. Před bytem byly hodiny s kasičkou a kdo chtěl svítit, musel hodit do kasičky patřičný obnos. Pan domácí pak jednou měsíčně vybral kasičky a vyúčtoval se s dodavatelem elektřiny.Dnes v době počítačů a robotů není problém vybavit každý Tv přijímač takovou "kasičkou" v moderním provedení. Kdo se bude chtít dívat zaplatí. Mám pocit, že by to byl konec celé slavné České televize.

  OdpovědětSmazat
 4. Toto médium může vysílat a navozovat euforii akorát pro kavárníky ze STOP 09 a příznivce US protektora.Ostatní mají z tohoto média přinejlepším kopřivku a husí kůži, né-li něco víc.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.