Reklama

sobota 22. srpna 2015

Bílý dům doporučil Kyjevu neútočit proti Krymu


22. 8. 2015  První zprávy

Dobře informovaný zdroj z Washingtonu prozradil novinářům z Bloombergu, že Bílý dům nedoporučil Kyjevu začínat vojenskou operaci proti Krymua to i z obavy, aby se neopakoval gruzínský scénář z roku 2008.

S odkazem na zdroje z Washingtonu informovali autoři zprávy o jednání mezi Ukrajinou a Bílým domem o událostech na Krymu, který vyústil ve spojení poloostrova s Ruskem.

Za prvé, Spojené státy se obávají, že invaze Ukrajinců na Krym proti odporu místních obyvatel by vedla Moskvu ke stejnému jednání tak jako v roce 2008 při útoku gruzínských vojsk na separatistickou Jižní Osetii, kdy na její ochranu zasáhly úspěšně ruské jednotky.

Za druhé, američtí experti cítí, že milice loajální ke Kyjevu nejsou připraveny na boj s ruskými vojáky.

"Nemyslím si, že ukrajinská armáda je dostatečně dobře připravena vyrovnat se s dobře připravenou ruskou armádou," uvedl Andrew Weiss, expert Carnegieho nadace.

"Drastická opatření, kdy by Ukrajina ohrožovala životy občanů Ruska, by bylo pro Moskvu záminkou poslat na Krym své záchranné jednotky," řekl Damon Wilson.

Jak se v článku píše bylo novinářům zdůrazněno, že šlo pouze o doporučení Bílého domu ohledně Krymu a ne rozkaz. Zdroje z ukrajinského vedení potvrdily, že podobné doporučení dostaly i od vlád Evropské unie.

Jak Bílý dům uvádí reakce Kyjeva od "krymského jara" je obtížné pochopit. Americká vláda odmítla poskytnout jakékoli vysvětlení k této záležitosti oficiálně, omezila se na prohlášení o připravenosti vyvinout tlak na Moskvu, aby plnila Minské dohody a k obnovení územní celistvosti Ukrajiny.

Poté, co odmítl podpořit ukrajinskou invazi na Krym, Obama odmítl také dát Kyjevu smrtící zbraně. Mnoho členů Kongresu, zejména senátora John McCaina musel doslova Obama přesvědčit o svém názoru. Obama trvá na tom, že dodávka smrtících zbraní, povede k přímé vojenské konfrontaci s Ruskem, na kterou nikdo v není připraven.
(rp,prvnizpravy.cz,ridus,bloomberg,foto:arch.)

11 komentářů :

 1. Tak to jsou všichni pěkný paka!Porošenko chtěl napadnout Krym?To je fašistickej magor.Tak to napadení by trvalo tak deset minut a bylo by po Porošenkově armádě!USA se vůbec nestydí a řídí válečnou fašistickou zvěř Ukrajiny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Psychopaté postrádají zdravý rozum. Také u nás je jich přetlak.

   Smazat
  2. Fasisticka zver, to mate pravdu, ale zver nedela tohle:

   http://trodas.wz.cz/index.php?act=ST&f=5&t=614

   Jen tak pro informaci, Porosenko tyhle zrudy z UPA vyznamenaval v parlamentu! A neni se VUBEC cemu divit ze jsou to zrovna zvhrle, pervezni a nelidske uSSa kdo je pouziva aby dale vrazdili a vyprovokovali valku s Ruskem, kde mame chcipnout my a nase deti jenom aby uSSaci vydelali penize a ziskali moc.

   Smazat
  3. Ten link (nekde nahore) prestal (!) fungovat (!):

   Takze jeste jednou, tentokrate tady:
   //http://www.novysmer.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1594:qkdybych-ml-zapomenout-na-n-boe-na-nebi-zapome-na-mq&catid=39:historie&Itemid=50

   Rychle.... nez to tam je....

   Smazat
  4. Odporné, co ti Banderovi žáci prováděli. A ti pitomí Poláci je podporují a hecují. Co mají v hlavách, bratři Poláci. Hnůj?

   Smazat
 2. Úžasně přeúžasně chytré rady. To by nikomu nedošlo. To jsou skutečně experti.
  Nejprve je vyhecují, podplatí, poštvou, vycvičí, vyzbrojí,.... a pak takhle radí? Aby to nebylo na nich, až tam něco co sami vymysleli, pose... ?
  Na konci té schválně podstrčené zprávy zapoměli přidat "naviják".
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 3. V případě dobití Doněcka a Luhanska Ukrajinskou armádou,věřím tomu,že by stejně pokračovaly na Krym.Proto nesmí projít těmito oblastí a myslím,že si toho je Putin vědom a to je i cílem USA.Takové zprávy od nich ať neútočí,je jen propaganda,uklidnit odpůrce USA.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
 4. Škoda že nezaútočí na Krym . Putin by aspoň vyhnal benděri a fašouny z Ukrajiny. Putin je maladěc a nebojí se amigos

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Celý ten současný ukrofašistický svinčík, tu renesanci nacionálního fašismu, vyzdvihování banderovských vražedných zrůd, rozdmýchávání nepřátelství a nenávist mezi lidmi, zavinili USA od r.2004, kdy více, jak 5 mld.$ financovali ukrajinské militantní fašouny, zajišťovali jejich výcvik u spojenců (m.j.Poláci), platili jejich žold, pak je i vyzbrojovali, aby rozpoutali občanskou válku, s pozdějším cílem destabilizovat celou východní Evropu, a přelít válečný konflikt i do Ruska. Snaha zahraniční politiky USA je vždy stejná a vždy odporná : rozvrátit fungující státy, destabilizovat je, poštvat lidi mezi sebou a pak znepřáteleným stranám dodávat zbraně, mastit si kapsy na jejich utrpení a nakonec vydrancovat i jejich zdroje,(nejen přírodní).Když se do toho ještě namíchá americká, uměle vyvolávaná nenávist vůči jejich globální velmocenské konkurenci (RF, a taky Čína), stává se mezinárodní situace kvůli USA výbušnou a napjatou. Jak dlouho se ještě budou země Evropy klanět USA a přitakat na všechny zhovadilosti a debilní šílenosti, které tato sebestředná, panovačná, militantní země bude produkovat? Momentálně se stírají rozdíly mezi republikány a demokraty už tím, že v obou táborech jsou nalezlí fanatičtí US neokoni (američtí neokonzervativci= snažící se ovládat všechny země světa a jejich zdroje, diktovat všem zemím, co mohou a co nesmí provádět, a poroučet všem, aby hájili vyloženě proamerické zájmy, jinak je ztrestají). Od r.2001 je americká demokracie v troskách a zemi ovládá výhradně korporátní fašismus.Důsledky akceptace této korporátně-fašistické změny na druhém břehu Atlantiku poznáme brzy i v Evropě, pokud ti podplacení trotli z Bruselu podepíšou ďábelský panflet, zvaný TTIP.Ale zpět k Ukrajině: pokud v Kyjevě budou dál působit zcela neschopné a zároveň všehoschopné ukrofašounské loutky, jako je Porošenko,Jaceňuk,Turčynov,Jaroš,Tjahnybok, Ljaško,Avakov,nebo i ta plynová zlodějka Tymošenková a další, bude se neustále nad Evropou vznášet hrozba války, protože právě tito ukrokreténi, ve spojení se svými US loutkovodiči, budou ochotni klidně napadnout i RF jen proto, aby poslušně splnili příkazy svého emeryckého páníčka.Kdyby existovala alespoň malá spravedlnost, musela by být kyjevská junta dávno před válečným tribunálem v Haagu, spolu s Nulandovou, která má na svědomí stovky mrtvých, když od 02/2014 řídila scénáře a určovala politické kroky a chování své kyjevské fašistické sebranky.Je velmi zarážející, že současná washingtonská politická elita dělá vše pro to, aby vznikla v Evropě válka, ve svém naivním domnění, že podobně, jako u dvou předchozích světových válek, na tom USA budou ekonomicky vysoce profitovat. Mýlí se.Nebudou, imperiální soumrak USA je již v plném běhu. Ale znáte to - zdechající kobyla kolem sebe ještě divoce a vztekle kope......

   Smazat
 5. Porosenko chcel bombardovat Krym cokoladou ktoru predava europanom.TAKU KOKOTINU CO ODPORUCA BIELY DOM S OBAMOM JE NERALNE .Rusko by im tam spravelo Gruzinsko a za tri dni by bolo po vojne.A ukrajina by bola vratena ludu Ukrajinskemu.

  OdpovědětSmazat
 6. Obamův hlavní stan zdůrazňuje, že ve věci Krymu nevydává rozkaz, ale jenom doporučení. V té souvislosti je pro mne zajímavé, že ale nic neříká o napadení LLR a DLR. Takže z toho lze vyvodit, že proti útoku na JV Ukrajiny nejen nic nemá, ale ani před ním nevaruje. Dobře totiž ví, že když by Kyjev se na napadeném území choval tak, jak lze očekávat, že to bude k velké válce neevropském území, které si mocipáni USA přejí, úplně stačit.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.