Reklama

pátek 21. srpna 2015

Budou i v Česku americké základny?

Jiří Paroubek
21. 8. 2015  Vaše věc

Bývalý ministerský předseda - autor následujícího článečku -  svého času neměl nic proti zřízení americké radarové základny na našem území. Po nesouhlasném vystoupení desetitisíců našich občanů a vzniku hnutí Ne základním ale obrátil. Jak vidět, dobře organizovaný občanský odpor donutí i politiky k přehodnocení vlastního stanoviska. Dnes patří Jiří Paroubek ke kritikům agresivní politiky vojenských základen. Ostatně čtěte:


Nový polský prezident Duda považuje – podle svých slov – umístění amerických základen ve střední a východní Evropě (a samozřejmě především v Polsku) za hlavní úkol svého prezidentství.

Obvykle dobře informovaný list Financial Times přinesl zprávu, která vychází z logiky Dudova rozhovoru s tímto listem minulý týden, kdy se Duda o území od německých hranic až na východní hranice NATO vyjádřil jako o „buffer zone“, nárazníkové zóně mezi NATO a Ruskem. Prý se jedná o území nijak nechráněné proti údajným agresivním záměrům Ruska.

Podobný názor nedávno na vznik amerických základen na obrazovce ČT vyjádřil také Alexandr „ProMoPro“ Vondra, starý přítel amerických zpravodajských služeb.

Podle zahraničně-politického poradce nového polského prezidenta K. Szeczerskiho budou již 3. a 4. listopadu na summitu NATO členské státy NATO ze střední a východní Evropy požadovat umístění vojenských základen na svém území.

Mezi zeměmi, které to údajně budou požadovat, bude podle Szeczerskiho i Česká republika, Slovensko a Maďarsko.

Vlivným státem NATO, který odporuje takovým záměrům, je Německo s tím, že takový postup by byl v rozporu se smlouvou uzavřenou v roce 1997 mezi NATO a Ruskem, podle které nebude NATO umisťovat vojenské základny na území států bývalé Varšavské smlouvy. I s tím si však Varšava ví rady.

Rusko prý zrušilo platnost smlouvy svou invazí do Gruzie v roce 2008 (vyprovokovanou dnešním oděským guvernérem a známým pojídačem kravat Saakašvilim) a svými na Ukrajině.

Není sice zřejmé, jak to souvisí se smlouvou NATO – Rusko, ale kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.

Osmadvacátého srpna bude polský prezident Duda na státní návštěvě v Berlíně a bude se jistě snažit přesvědčit prezidenta Gaucka a kancléřku Merkelovou o svém vidění světa, které mu tito dva němečtí státníci jistě nebudou závidět.


24 komentářů :

 1. na 110% ... Američtí Jackové a Johnové nás tu budou chránit před invazní armádou Ruska a Číny... radary, atomové rakety, stálá vojenská posádka, a návštěva Nulandové 2x do roka, aby překontrolovala jestli český dobytek poslouchá a neremcá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti naši zločinci ve vládě a parlamentu na to půjdou. Nakonec z textu to vyplývá jasně. A zločinec ministr obrany zase řekne - to udělat je to nejmenší, jako tak pravil při nácviku ústupu když přes nás projížděla kolona postarších vozidel světového kurvítka, aby zjistili naše reakce.
   Víme, že v případě rozsáhlejšího konfliktu by RF musela zaútočit minimálně na místa dislokací armád NATO, tedy i na ty umístěné u nás. Jen bysme jim stotisíckrát mohli líbat pozadí, kdyby se rozhodli vyřadit jen živou sílu na našem území nějakými paprsky X. Avšak i ten Putin na nás kašle stále více, když jsme hajzlovská prozednářská země.
   Ovšem ke skutečnému útoku na Rusko nemůže dojít. V tom případě je nepřítelem například Pentagon, Bílý dům, tamní vývojová centra a další věci, takže RF by zaútočila i na jejich území a to je pro světové kurvítko nepřijatelně velké riziko. Rusové zkoušejí současné výbuchy řady náloží podél východního pobřeží USA. Tsunami by zničila vše stojící do hloubky území, včetně jejich 28 jaderných elektráren.

   Poslední stádium kapitalismu je fašismus a ten nelze reformovat. Mnozí to však nechápou.
   Agresor ví - podle jeho vlastních slov - poučen od německých fašistů, že nelze spoléhat jen na vojenskou sílu, takže by šlo o využití dalších momentů - třeba některého protestu Rusů, opozice, úplatků vlivných, výměny prezidenta RF, ideologické diverze... O tom jsou speciální články.

   Smazat
  2. Scénáře příští (jaderné) krize jsou jiné. Jde o eskalaci a ne hned o totální úder. Kdo chce zničit celá svět? Ani ti blbci v Pentagonu ne. Tak se to budou zkoušet jinak - vydírat, tlačit, ničit spojence a nechat obyvatelstvu velmoci čas, aby samo zabrzdilo a kapitulovalo. Takže první na ráně z ruské strany jsou Poláci a takové přihlouplé maličkosti jako Guam nebo Guantanámo (Kubánci zajásají a o obsazení, tedy 'návrat domů' se postarají sami). Dobře, že tu není radar, tam by šla jistojistě první rána. Ale počítejme, že se bude likvidovat síť letišť NATO - takže nás pár desítek úderů nemine. A júesmani na to budou koukat v CNN a ve Foxu a dostanou čas si o tom všem popřemýšlet. A do toho ta strašná Putinova propaganda. To bude nářez. Škoda, že se toho po těch jaderných úderech nedožijeme. Pavel

   Smazat
 2. STOP NATO ,,,STOP ASSA

  OdpovědětSmazat
 3. Američan není celý život ničím jiným živ, než touhou růst vzhůru, touhou domoci se kariéry, touhou obchodovat. Žijí jen pro obchody, růst a rozmnožování majetku, a nikdy - za celý život jednotlivce - to neskončí. Američan má ve své přirozenosti vzít si cokoliv, co může potřebovat, co může zužitkovat, co se mu líbí, po čem touží. Každý americký pracháč si běžně najímá detektivy, různé agenty kteří sledují jeho konkurenty, hlídače, vrahy,advokáty, a podplácí politiky a soudce. Členové rodin mezi sebou obchodují, kšeftují, sčítají zisky a ztráty. Američan nebude nikdy nic jiného - je to chorá mentalita. Afroameričané jsou jiní - ti jsou potomci otroků, a americká žravost jimi tolik necloumá, ani čínskými nebo španělskými američany. Ti, kteří se považují za "čistokrevné" američany, jsou substance všeho nejhoršího, zla, bezcitnosti, naprostá absence sociálního cítění - to kšeftman nezná. Stejní jsou židi - to je stejná zájmová parketa, židoameričané jsou ale nejhorší. Americký pracháč je přesvědčen, že má právo si koupit cokoliv chce, kohokoliv chce, domoci se čehokoliv, po čem zatouží, a zničit všechno, co mu v kšeftech překáží.To, že se vlády států EU a další, nechaly přesvědčit, přimět, koupit, zastrašit, zkorumpovat a posléze vydírat američany, je to nejhorší co nás potkalo, a není z toho úniku.Je to něco jako znásilnění, následky si poneseme celý život, ale musíme se naučit s tím žít. Mám za to, že tady základna bude, a budeme ji považovat za neškodnou věc, asi jako je atomová elektrárna. Za nějaký čas se začneme bát o holý život - budeme se starat jen o jídlo a střechu nad hlavou, o nic jiného. A do této dimenze chtějí všechny občany -chudé i bohaté - vyspělého světa američané zatlačit - občané třetího světa jsou v této dimenzi už dávno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každé generalizování je hloupost a co se týče Židů, jste vedle jak jedle. Připomínám W+V, Franze Kafku, Egona E. Kische, Eduarda Basse, Julia Zeyera, Karla Poláčka Miloše Kopeckého, Ludvíka Aškenázyho, Otu Pavla - nebo z politiků Františka Kriegel - porovnejte jejich nátury a osud s tím, co jste tady napsal a jděte se někam do černého kouta červenat hanbou.

   Smazat
  2. To není žádný antisemitismus, jak se domníváte. To je prosté konstatování reality a reálií. Povaha se ovšem jen těžko zapře.

   Smazat
  3. Velmi se mýlíte. To je čistý rasismus - antisemitismus. Podobné plky budu propříště mazat!!!

   Smazat
  4. Prostě se s tím nějak smiřte, pane Dvořáku. Historie má svoje fakta, s těmi nepohnete.

   Smazat
  5. 14:12 ta charakteristika typického Američana (ve smyslu občana USA) mi poněkud nesedí. A to o těch pracháčích se, myslím, týká pracháčů obecně, nejen těch amerických.

   Smazat
  6. Od čehokoliv jiného než kapitalismu, američana coby občana, odděluje propast 400 let a cesta přes oceán. Američan nic jiného nezná. Říše divů by mu přišla familiérnější než socialismus.

   Smazat
 4. A nejsou už náhodou v Brdech nakvartýrovaní?

  OdpovědětSmazat
 5. Američan v Evropě není doma, to si prosím račte uvědomit. Jestli Američan přicestuje do Evropy tak na cestovní vízum, které mu vyprší a pak se bude zase dekovat zpátky do Ameriky.

  Američan v Evropě není doma - to si zapište za uši. A proto by z Evropy měly být vyexpedovány VŠECHNY americké jednotky ZRUŠENY VŠECHNY americké základny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až zase pojede americký konvpj,můžeme dát najevo lásku k NATO,válkám a radarům.Jenom to zorganizovat!

   Smazat
 6. Jiří Paroubek tejdy napsal, že by mu nevadil americký radar u nás v ČR,
  kdyby byl takovej nějakej malej...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Hračkářství maj takových hafo, i se Supermanem a Spidermanem.

   Smazat
  2. Ovšem i vojáci by museli být malí, aby je naše armáda přeprala.

   Smazat
  3. Válku chtějí jen v Americe, (a dělají pro to všechno možné) když se od Ameriky budeme držet co nejdál, válka tu nebude.

   Smazat
  4. Nicméně pan Paroubek byl možná posledním českým politikem, který dal na názor nespokojených občanů. Směšné je, že byl za to zhrzenými zastánci radaru a základen označován za "populistu". Dodnes k tomu nikdo z nich již nedodal, čím jiným se má vlastně takový lidmi volený a placený zástupce lidu řídit...No nejspíš "lid" platí málo a vše bere ten, kdo dá víc. Jiří Paroubku, za mě za občana - díky, i po těch letech.

   Smazat
 7. Když tedy vynechám fakt, že základny NATO tu už fakticky jsou, nebo nejsme členy NATO???, a náš "nadporučík Lukáš" (pardon, generál Pavel) tomu spolku slavnostně velí, tak se ptám: to tu bude třeba základna Bundeswehru? To je taky NATO, nebo francouzi? Vím, blbá otázka.
  Právě dnes v "naší vaší" ČT řeší okupaci z 1968. Tehdy to byla "bratrská" vojska SSSR, za úslužnné "přípomoci ostatních zemí Varšavské smlouvy. Dnes jsou tedy našimi "bratry" USA? Takže nás taky mohou bratrsky obsadit a chránit? Na věčné časy a nikdy jinak?
  Ve svobodné zemi nemá cizí armáda co pohledávat. Prostě nikdy a za žádných okolností. Máme-li plnit nějaké obranné úkoly a požadavky, je-li vůbec taková potřeba, tak jen a pouze vlastní armádou, vlastními zbraněmi a prostředky. Laždá trvalá přítomnost cizích vojsk je ponižující a nepřijatelná. My, češi a slováci, jsme si to zažili v historii mnohokrát. Tak nás dnes nikdo nepřesvědčí, že je to jinak. J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máme historické zkušenosti se západem (Mnichov) i východem (rok 1968) a tak si myslím, že neutralita (jako např. po vzoru Rakouska) by to vyřešila.

   Smazat
 8. Dnes se ani nikdo nenamáhá občany přesvědčovat -proč? Zum befehl je stručnější a postačující. Spousta lidí je závislá na sociálních dávkách, doplatcích na bydlení, a všichni lidé už vidí, jak jednoduché je zvýšit ceny plynu, energií, bydlení, jídla, jak jednoduché a vysoce účinné bylo učinit občany závislými na orgánech výkonné moci svým životem. Myslíte si, že si může dlužník vyskakovat? Nemůže. Myslíte si, že si může člověk závislý na dodávkách jídla vyskakovat na dovozce jídla? Nemůže. Žijí zde asi dva miliony důchodců -proč by se měla výkonná moc rozpakovat třeba zastavit výplatu důchodů? Co by asi tak mohlo následovat? Křik, pláč, rebelie? Ale -no tak. Ke státnímu kormidlu jsme postavili bezectné, bezcitné a bezpáteřné lumpy, a jsme závislí na tom, zda dají palec nahoru nebo dolů. Když ho dají dolů, je s námi amen -tak určoval život nebo smrt gladiátorů veliký uzurpátor výkonné moci ( císařové) v říši Římské a nejel přes to vlak. Miliony lidí zde pracují za byt a stravu ( jako otroci) miliony lidí jsou odkázáni v otázce bydlení a stravy ( tedy záchovy života) zcela na výkonnou moc - sociálně vyřazení, postižení, senioři. Jak byste si představoval občanskou vzpouru proti přítomnosti nějakých vojsk? Už bychom pomalu mohli začít zdravit jako gladiátoři svého caesara na tribuně.... "Ave caesar - morituri te salutant!"... (Sláva císaři - umírající tě pozdravují!.....)

  OdpovědětSmazat
 9. Nic nového pod sluncem ..... "Světovvé elity" jsou přesvědčeny, že je nutné v každém případě zabránit spolupráci Německa s Ruskem.
  Poláci se už "třesou" až vytvoří mezi oběma ten koridor, o kterém uvažovali už před 2.sv.válkou. Polský stát od Baltu k Černému moři to je jejich sen .... I USA se "líbí" - viz : https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.