Reklama

sobota 22. srpna 2015

Bývalý analytik CIA: USA důkazy o vině opolčenů na pádu MH17 nemají!

Bývalý analytik CIA: USA důkazy o vině opolčenů na pádu MH17 nemají!


22. 8. 2015  První zprávy

Pokud by americké tajné služby měly nezvratné důkazy proti milicím v případě sestřelení malajsijského letadla nad Doněckem, už by je zveřejnily, tvrdí bývalý analytik CIA Ray McGovern.


Rovněž poukázal na to, že americké tajné služby nejsou ochotny hlásit se k „důkazům" Bílého domu.

Už je to více než rok, co americký prezident Barack Obama a ministr zahraničí John Kerry řekli, že na kolapsu malajsijského letadla nad východní Ukrajinou nesou odpovědnost proruští separatisté. Přičemž důkazy těchto prohlášení byly založeny na informacích ze sociálních sítích. Od té doby nebyly poskytnuty žádné opravdové důkazy, píše analytik na portálu Brad Blog.

V rozhovoru s internetovým portálem Ray McGovern, bývalý analytik CIA, který pracoval 27 let v oblasti řízení, řekl, že pokud by byly důkazy, že se Rusko nebo separatisté na pádu letadla podíleli, tak by se „troubily ze všech střech".„Investujeme 90 miliard dolarů ročně na americkou špionáž, ale když přijde na věc, tak se musíme spoléhat na sociální sítě? Takové důkazy jsou tak vágní, jak je to jen možné," poznamenal McGovern.

Navíc zdůraznil skutečnost, že několik dní po tragédii, administrativa amerického prezidenta vydala takzvaný „vládní odhad", a nikoliv „odhad tajných služeb", který je obvyklý v takových případech. „To znamená, že to bylo napsáno v Bílém domě, takže je to politický dokument, sepsaný politickými romanopisci, a zpravodajští analytici ho tudíž nechtěli podepsat," konstatuje bývalý zaměstnanec CIA. „To je velice významné. Jedná se o nový žánr zprávy, která se neopírá o zpravodajské analytiky, a to o něčem vypovídá," upozornil.

Podle analytika se jeho bývalí kolegové ukázali být docela čestnými. Kromě toho, že zřejmě nechtěli zopakovat chybu svých předchůdců, kteří podepsali vyfabrikovanou zprávu, že Irák má zbraně hromadného ničení.

(kou, prvnizpravy.cz, bradblog.com, foto: arch.)

Související:
Consortiumnews: Rozvědka USA mlčí o MH17 kvůli informační válce!

6 komentářů :

 1. Učí se od české televize. Můžeme být pyšní.

  OdpovědětSmazat
 2. Jak už někdo poznamenal dříve,letadlo ještě nedopadlo na zem a Obama už hlásil,že ho sestřelili separatisté.Také je mě jasné,kdyby Americká vláda měla jasné důkazy,už je dodala.Určitě po takové době z něčím přijdou,není problém,když jsou trosky k máni,tak do nich určité důkazy vložit.podobně,jak teď vyplul kus křídla v Tichém oceánu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toto potvrzuji,dokonce to psali na Novinkách-čteno přd pátou ranní s tím,zpe Obama vyslovil politování A soustrast pozůstalým.Za agresory označil separatisty.A proto vznikl dobrý. Vtip o posunu času a Obamovi.Ale to si musíte pamatovat také

   Smazat
 3. Jedna věc je vědět a druhá považovat za užitečné, aby věděli i druzí. To je motto dnešní doby. Pravda se prosívá přes síto utilitarismu. Neposlouží-li momentálnímu zájmu, bude se za pravdu vydávat její opak.

  OdpovědětSmazat
 4. Je to přesně tak . Kdo lže musí neustále vymýšlet další lži , aby obhájil ty předchozí . V tom jsou USmani mistři . ČT a politici v Česku jsou jejich velmi učenlivými žáky a někdy to vypadá , jako by chtěli svoje učitele ještě překonat .

  OdpovědětSmazat
 5. Bývalý nějaký zaměstnanec CIA tu dělá logické závěry za onu CIA a má pravdu.Snad mu nenaloží vlastizradu,jako Snowdenovi...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.