Reklama

pátek 21. srpna 2015

Cohen uvedl tři příčiny možného útoku Kyjeva na Donbas


21.08.2015  Sputnik
 

Americký politolog Stephen Cohen se domnívá, že existují „poplašné signály“ možného útoku ukrajinské armády na Donbas. Podle mínění Cohena existuje v tomto případě riziko zásahu vojsk USA.
Existují některé znepokojující příznaky toho, že Kyjev plánuje vojenský útok na Donbas, domnívá se americký politolog Stephen Cohen.

„Jsem přesvědčen, že jestliže Kyjev, z poloviny vyškolený americkými a jinými západními instruktory, začne útok na Donbas, tak armáda Kyjeva ve svém současném stavu… bude buď značně rozbita, nebo zcela zničena. Žádná armáda tam nezůstane", poznamenává Cohen.

Cohen uvádí tři možné příčiny, proč ukrajinská vláda uvažuje o možnosti vojenské eskalace na východě Ukrajiny. Za prvé, Kyjev chápe, že se nachází v těžké politické situaci, a o další vojenské kampani se uvažuje jako o jediném způsobu obnovit podporu národa.
Druhá příčina spočívá v tom, že Kyjev nechce dodržovat body Minských dohod za žádných okolností. A jestliže nechce vést jednání, musí bojovat. „Takže to může být způsob vyhnout se Minským dohodám", poznamenává Cohen.

„Třetí příčina je to, že na Kyjev tlačí ze strany Západu, aby zahájil útok. Jedním z důkazů toho je skutečnost, že stále více a více instruktorů je vysíláno z USA, Kanady, Austrálie a Velké Británie, aby netrénovali bataliony Národní gardy, ale ukrajinskou armádu", zdůrazňuje politolog.

Podle jeho slov mohou Spojené státy zasahovat do situace, jestliže ukrajinská armáda bude zničena separatisty. V takovém případě zafunguje „dominový efekt", provokujíc Rusko na odvetnou reakci. „Reakce USA a NATO bude mít za následek válku s Ruskem. A „válka" — to znamená srážka dvou národů, které mají jaderné zbraně. Takže existuje možnost katastrofy", dodal Cohen. Politolog vyjádřil naději, že Kyjev nebude provádět tento „nerozumný krok", ale nevylučuje možnosti, že se to stane.


- - - 


Foto: © AP Photo/ Evgeniy Maloletka a © AP Photo/ Andrew Kravchenko, Pool
 
Související:
Představitel RF při OBSE: Kyjev připravuje rozsáhlou provokaci v Donbasu

16 komentářů :

 1. KYJEV SE OCITL V BEZVÝCHODNÉ SITUACI.MEJDAN NEVYŠEL

  Po Debalcevu neexistuje armáda ÚKRAJINY,ale ukrofašističti oligarchové financuji jednotlivé bataliony,aby bojovaly za USA,což se ale opět nedaři,kromě dělové palby na civilisty,která vyvolává ještě větši zlost na ukrofašisty.Politicky jsou úplně v prdeli.Svrhli presidenta legálně zvoleného a na mejdanu se nepodařilo jim ho zabít.Nyní i kdyby uspořádali jakési cirkus HUMBERTO volby mohli by Ukrajinu,kterou ukradli jen znovu ukrást.Pokud budou bojovat, Rusko zajistí ve vlastim zájmu, aby rebelové poraženi nebyli a tedy tito rebelové budou muset udělat chtě nechtě pořádek po CELÉ Ukrajině.Armáda USA v poslední době nic nevyhrála a v EU stoupá odpor proti kolonizaci vyvolané chamtivými boháči z NWO-USA,kterým naši OHLUPOVANÍ intelektuálové nedokážou napsat,aby si ty prý mirumilovné musulmany naložili na parníky a odvezli do USA,kde je v jejich připravených táborech FEMA miliony volných míst A DOBŘE VYCVIČENÍ SAMOPALNÍCI Z ISLAMSKÉHO STÁTU MOHOU JAKO HRDLOŘEZOVÉ KLIDNĚ SLOUŽIT V US ARMY,pokud ovšem jim tam nevybombují všechny důstojníky a zavedou tam právo šaria.

  OdpovědětSmazat
 2. Vypadá to na postupnou "vietnamizeci" ukrajinské občanské války. Poražení budou jen Ukropové. A nenávist mezi lidmi do třetího pokolení.

  OdpovědětSmazat
 3. EU a US burzy v šoku ...... uvidíme nedáváme ÚSÁKŮM více než do října - čím dřív tím líp..... EU půjde asi taky do hnoje .....pak nebudou ne-existující peníze na utečence a kolotoč začne ...... až jim státy nebudou moct dávat dluhové peníze .... protože EU žádné peníze nemá .....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale houby, prachy se natisknou, v počítačích se odmažou nuly na konci a jedeme znova. Burzy se začnou přepočítávat jinak, účetní fintou se to taky vynuluje a taky jedeme dál. Jedinej, kdo to opravdu odnese a příjde i o to poslední hovno, bude asi tak 6 miliard lidí, včetně mě i tebe.

   Smazat
  2. Tak já v bance žádné rezervy nemám, v trezoru taky nic a tak ze mě žádný vejvar není před, ani po krachu... Ale bojovat umím, znalosti o kde čem z oblasti pepperů mám...

   Smazat
 4. Kdyby šlo do tuhého - tak Rusko ani Čína nebudou čekat a vymažou ÚSÁKY z povrchu země - ÚSÁCI to ví proto budou podněcovat malí konflikty jako Ukrajina, Korea, ISIS atd .....

  Až to jednou spadne protože DOST jednou bude znamenat DOST ...

  ÚSÁCI nemají šanci protože Čína jde ruku v ruce s Ruskem ..... i kdyby teoreticky mohli ÚSÁCI rozvrátit a porazit Rusko (což normální inteligentní jedinci ví že to není možné...) pak Čína ví že by ÚSÁCI šli po Číně taky .... proto Čína a Rusko budou stát spolu a hájit mír a prosperitu a spolupráci proti anglo-americké hegemonii....

  Anglie se lízá po zemi k Číně a argumentuje, nezapomeňte že jsme dodrželi slovo a odešli z Hong Kongu podle úmluv. Nám můžete věřit. Problém je ale historie - Opium war - zničila Čínu a Čína si to pamatuje....uvidíme jakou roli to bude hrát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z povrchu země sice možná kovboje vymažou, ale za jakou cenu? Zamysli se nad tím, co píšeš. Jsi grafoman třetího řádu, kterého pustili z řetězu.

   Smazat
  2. Kdo není připraven v tomto soubji, zaplatit cenu nejvyšší, nikdy nic nevyhraje a každý protivník si s ním vytře řiť.

   Smazat
  3. v Česku je takových bojechtivých magorů minimum. Ti se ostatně mohou nyní angažovat na Ukrajině na obou stranách konfliktu. Tady otevřeme dveře na jedné i druhé straně a budeme tiše čekat jak hordy projedou. To je dnes nejlepší řešení. A tak je to i správné. Magorům jakékoliv úrovně nelze nijak moc zabránit v jejich šílenství.A oběti za to nestojí .Svět se mění a my se musíme také změnit.

   Smazat
  4. Průchody hord jsou tu na denním pořádku od roku 1620. Každej si tu jenom vždycky vzal, co se mu líbilo a táhnul dál. Černý hordy nebudou vyjímka.

   Smazat
 5. ZABUDLO SA VSAK NA JEDNU VEC ZE DONECKA LUDOVA OZBROJENA REPUBLIKA BUDE BOJOVAT ZA SVOJE RODINY DOMOV ZEM V KTOREJ ZIJU.A TO JE PRENICH VIAC AKO ZA DOLAR NA HODINU A JEDEN HAMBURGER.Nikdy ich neporazia.!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 6. 6:52 to je ono!! Tady jsem už psal že EU do války jít nemůže,lid evropský nemá ideu za kterou by položil život.A celoevropská mládež,vystřelte jim nad hlavou salvu a jsou doživotně na práškách,nemají výchovu k obraně vlasti ale ke konzumaci,celoživotnímu placení hypoték a držení huby.A s tím se válka s Ruskem nevyhraje.

  OdpovědětSmazat
 7. Dotaz, jaký je etnický rozdíl mezi Ukrajincem a Rusem? Myslím, že není větší než mezi Čechem a Moravákem, ale třeba se pletu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad pro orientaci v této otázce postačí konstatování, že Balkán začíná za Českou Třebovou.
   A ještě bych dodal, že Rus má duši širokou jako nekonečnou step, ale Ukrop jen jako Bug. Podle toho vypadá ruská chandra a ukrajinské banderovské sebepodcaňování. Kdo mi nerozumí, nikdy nepochopí jemný rozdíl mezi Rusem a Ukropem...

   Smazat
  2. Rozdíl mezi Ukrajincem a Rusem se zjišťuje dozimetrem.

   Smazat
  3. To 17:46 Dobrej fór, pobavil jste mě. Dík! :o)))

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.