Reklama

sobota 22. srpna 2015

Další nové vojsko v rámci MO Ruské federace?

22. 8. 2015     zdroj
Zdá se, že neustálé snahy ve vládních úřadech o reformy s cílem ušetřit rozpočtové prostředky dosáhly svého vrcholu. Když se podařilo přesvědčit ministr vnitra V. Kolokolceva snížit o více než 100 tisíc pracovníků řady policie, je v plánu učinit pokus u posvátného ministerstva pro mimořádné situace.


V kabinetu ministrů vznikla myšlenka, aby se ministerstvo pro mimořádné situace včlenilo do ministerstva obrany v podobě nového druhu vojsk - vojsk civilní obrany. Motivace je jednoduchá, vysvětlil "Argumentům týdne" úředník, který je se situací obeznámen: "Jedná se o výrazné snížení finančních prostředků vzhledem k jednotnému materiálnímu a technickému vybavení, nákupům zařízení, uniforem, výzbroje a speciálního vybavení."

"Zadruhé - byl by to návrat vojsk do pro ně obvyklé struktury, protože svého času bylo na základě civilní obrany vytvořeno ministerstvo pro mimořádné situace. Bylo by to přirozené i proto, že v poslední době je armáda stále více zapojována do protipožárních akcí. Zejména do boje proti lesním požárům, nad nimiž ministerstvo pro mimořádné situace fakticky ztratilo kontrolu. A je lépe koordinovat opatření v rámci jednoho rezortu," poznamenal úředník. Podle jeho odhadů mohou úspory podobných ekvilibristických akcí dosáhnout desítek miliard rublů.

V rámci ministerstva, které je domovinou současného ministra obrany Sergeje Šojgu, nyní slouží více než 200 tisíc vojenských a civilních specialistů. Zhruba to odpovídá početnosti pozemních vojsk. Je pochopitelné, že taková fúze přidá na administrativním a finančním významu ministra obrany.

Ale protože všichni ministři silových struktur spadají do kompetence prezidenta, musí být toto rozhodnutí nejprve schváleno v jeho administrativě. V této situaci má také velký význam názor samotného Sergeje Šojgu, který musí rozhodnout, zda by souhlasil, aby se opět stal hlavním záchranářem v zemi.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

5 komentářů :

 1. No dobrá dobrá, úspory jsou bezpochyby věc potřebná. Ale stejně si myslím, že fouká odjinud. Že ministrovi obrany prostě závidí, že nemá do čeho píchnout, že se jen tak bohapustě fláká, když už tak dlouho nebyla světová válka. Požáry jsou co chvíle, a když, tak se něco zapálí.
  Úplně bych to nezavrhoval. Ale počkal bych, až to zavedou v USA a až jak se to osvědčí tam. Vždyť i tam se musí ministr obrany ze stejných důvodů užírat nudou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A vsadím se, že zítra přijdou s návrhem ještě lepším. Z úplně stejných důvodů včlenit ministerstvo obrany do ministerstva pro mimořádné situace v podobě nového druhu jednotek pro mimořádné požáry.
   Děda.

   Smazat
 2. Já myslím, že bychom to měli nechat na Rusku a neplést se do toho.
  |Máme svých starostí dost

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.