Reklama

čtvrtek 20. srpna 2015

Další ukázka 'demokracie' a la EU: Evropská komise označila zprávu o zhodnocení glyfosátu tajemstvím


20. 8. 2015  Wertyz Report

Evropská komise odmítá umožnit nezávislým expertům přístup ke zprávě Německého Federálního institutu pro zhodnocování rizik (BfR) týkající se zhodnocení glyfosátu.

V dopise pro Testbiotech s datem 10. srpna 2015 Evropská komise uvedla, že dokumenty zpřístupněné Evropskému úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA) německou vládou „jsou celé chráněny jako tajné.“ Evropská komise zároveň vyjádřila, že „nevidí primární zájem veřejnosti," který by přístup umožnil.

Ačkoliv Evropská komise v dopise uvedla, že „odhalení těchto dokumentů v této fázi procesu by bylo předčasné a ohrozilo by proces EFSA,“ průmysl má k těnto dokumentům přístup. „Podle Evropské komise přístup průmyslu ke zprávě nepodkopává proces zhodnocování rizik, zatímco přístup nezávislých expertů ano,“ řekl pro Testbiotech Christoph Then.

I přes rozhodnutí Evropského soudu spravedlnosti v roce 2013, který rozhodl, že relevantní data pro zhodnocení rizik herbicidů musí být zveřejněna, Evropská komise a členské státy EU zatím s tímto rozhodnutí nesympatizují.

Zdroj: Sustainable Pulse

24 komentářů :

 1. Toto je zcela jasné, je to příprava na TTIP, kde v USA jsou potraviny plné jedů, které jsou zatím v EU zcela zakázané.Vše se časem sladí s US legislativou a bude postupem času před podpisem TTIP již vše zlegalizované, aby sem z USA mohly vyvážet jejich "potraviny" za menší ceny a tím zlikvidovat evropskou konkurenci, jež výrobce bude stále muset dodržovat současné evropské normy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ony gen. modifikované potraviny snesou Roundep = širokopásmový herbicid. Zničí všechny rostlinstvo, jen ne tu modifikovanou "kulturní " rostlinu, ještě často upravenou aby měla větší výnos nebo i snesla větší sucho. Avšak u lidí a zvířat Roundep (jeho rezidua na plodině) způsobuje rakovinu. To je jeden problém, vyhovující jen realizátorů nového světového řádu v oblasti snížení počtu obyvatel, zkrácení jeho věku, snížení porodnosti.
   Dále takto modifikované potraviny jsou do citelné míry jakové - nemají takové spektrum a obsah některým minerálů. Proto, když si ptactvo například může v konzumaci vybrat mezi modifikovanou a nemodifikovanou třeba kukuřicí, vždy si vybere tu nemodifikovanou.
   Další problém je v značení modifikovaných surovin. Jíme je již běžně a dlouhou, jen o tom nevíme. Světovým zločincům se samozřejmě nechte tento údaj uvádět.
   Šlechtit třeba pšenici, aby měla více klasů, byla nízká, snášela sucho, to je něco jiného.

   Smazat
  2. Místo jakové mělo být: jalové. Omluva.

   Smazat
 2. Zprávu o glyfosátu buďto 1) vidět nesmíte, anebo 2) vidět nechcete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nablblo, co to píšeš. Přečti si článek ještě jednou!

   Smazat
  2. Včera se stříkalo DDT, dnes glyfosátem.

   Smazat
 3. Zlatí komunisté!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mohl by cenzor vysvětlit proč odstranil komentář z 21:04 a oslavu kumunismu z 19:43 nechal?

   Smazat
  2. 22:05 vám to z obsahu článku opravdu zřejmé není? Děda.

   Smazat
  3. bohuzel.....
   Zlatí komunisté!!!

   Smazat
 4. Ty jsi ale kripl 21.04 -proč žvaníš takový kraviny? Věc je dost vážná na urážlivý sračky - nemyslíš? Chceš snad tvrdit, že za socializmu byl důvod přidávat do jídla lidem jedovatý svinstvo a že tam bylo přidáváno a ještě to bylo utajováno? Doufám a věřím, že chcípneš hodně brzy po požrání nějakýho svinstva od svých zlatých "nácků" Hail!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za minulého režimu byly potravinářské normy podstatně přísnější a jejich kontrola podstatně tvrdší a důslednější. Ale to si schwarzenbergská holota nemůže připustit.

   Smazat
 5. 22:04

  Povídačky které nemůžete nijak doložit. Proto jsou mezi obdivovateli minulého režimu tak oblíbené.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blábolíte. Jde o obecně a dobře známou věc. Vy toho na těchto stránkách asi objevíte ještě mnoho nového. Radši bych na vašem místě začal křížovkami.
   1 + 1 = ?

   Smazat
  2. Doložte tuto "obecně známou" věc DUKAZY! Srovnejte přesně tehdejší a dnešní normy, dokažte že byla přísnější a důslednější kontrola! Povídačky mě nezajímají.

   Smazat
  3. Koukej si to ty arogante 22.59 pořádně nastudovat a podívat se, jak se dnes dodržují normy např. při výrobě obyčejného turistického salámu. Pak tady někomu něco říkej a nařizuj, vole. Nejsem milovník starých pořádků, ale otravovat se vašimi 'potravinami' nechci.

   Smazat
  4. 0:09

   Takže žádný konkrétní důkazy nemáš. Prostě se to jen říká.
   A mohl bys mi vysvětlit jak to, že se dnes dožíváme o 7 let déle než za komoušů když jíme ty otrávené potraviny, navíc zdravotní péče oproti té skvělé socialistické také stojí za prd? Něco vám v těch "obecně a dobře známých věcech" nehraje.
   PS. Uzeniny nežeru

   Smazat
  5. Trumpeto, lidi se dožívají déle, protože mají z minulého režimu lepší základ. Podívejte se na statistiku, kolik přibývá cukrovky, autismu, alergií ... pak se pokuste vynášet do nebe společnost, která je založená na mamonu a ne na lidskosti!

   Smazat
  6. 0:29

   Jo tak "základ" jo? A odkud mají ten váš "základ" Němci, Rakušani?

   Smazat
  7. Synku, můj známý dělal po "sametu" ve firmě, která dovážela různé přípravky a stroje do potravinářského průmyslu. Většina těch chemických sajrajtů a svinských technologií (např.výroba separátu, injektování masa různými roztoky ap.) tu za totáče byla buď neznámá nebo nedostupná nebo normami nepovolená, takže evidentně byly potraviny zdravější.

   Smazat
  8. Když za totáče vypukla kampaň o údajné škodlivosti československých potravin, tak po několika měsících, když už hlavní vlna odezněla, bylo v jedněch novinách (RP, nebo MF, méně pravděpodobné SvSl či Práce) uvedeno porovnání limitů sledovaných rizikových látek v potravinách. Vedle údajů z čs. norem byly uvedeny mezní hodnoty ze dvou či tří západoevropských států. Pokud matně vzpomínám, šlo snad o francouzské, pak asi belgické a snad ještě jedny. Německé to, myslím, nebyly, protože jsem se divil, že to není hned od sousedů. Porovnáváno bylo asi osm parametrů. Šlo o srovnatelné úrovně. Některé limity byly stejné, některé menší, některé vyšší (vesměs málo, třeba 5,0 - 5,5), jeden z parametrů nebyl v ČSSR sledován. Celkově to statisticky - počet nejnižších, nejvyšších hodnot bez ohledu na význam ve spektru škodlivin (to nedokáži posoudit) - dokonce vycházelo pro ČSSR nejlépe. (Nic to ovšem nevypovídá o dnešních limitech.)
   Kroutil jsem tehdy nad tím hlavou, (1) proč biľakovsko-fojtíkovská propaganda toto neotiskla hned, protože by zamázla diskusi dřív, než se rozběhla a znejistila lidi, a také by odkryla pokrytectví autorů kampaně, (2) proč stát řídí taková skupina blbů, která nedovede ani argumentovat, byť má silné karty v ruce. Signalizovalo to, že s takovými paky nemůže Východ Západu konkurovat. (Dnes se troubové biľakovského zrna v politice už moc nevyskytují (několik jich ovšem v parláči sedí, napadají mne nyní např. dva na "L" (pardon, jedna plus jeden)), zato fojtíkovské odrůdy - lidé sečtělí, myslící, leč zaslepení - je na mraky jak v ČR, tak EU.)
   KR

   Smazat
 6. Tak to vypadá, že členy EU s volebním právem, jsou korporace. Občané, jsou pouze trpěnými členy, bez volebního práva. Nevím, proč dále setrvávat v takovém spolku. Je třeba ho změnit, nebo odejít. A to dříve, než nám v tom přidělení, muslimští novoevropané zabrání.

  OdpovědětSmazat
 7. A kde ten totální morální rozklad má prapůvod?
  Ve vadném dolarovém finančním a bankovním systému , který vede k extrémní koncentraci peněz. Tím ke koncentraci moci korporací, tím ke zkorumpovanosti politiků, zneschopnění demokracie.
  Chci jen připomenout, že bez odstranění nebo zhroucení a bez náhrady této podstatné příčiny není šance na nápravu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.