Reklama

neděle 2. srpna 2015

Die Welt: Porošenkova reputace se rychle hroutí

3. 8. 2015    zdroj a welt
Když byl Porošenko zvolen prezidentem, mnoho Ukrajinců v něm vidělo silného muže, ale teď musí rušit jeden svůj slib za druhým, píše německé vydání. Petr Porošenko nedokázal splnit očekávání Ukrajinců, píše německé vydání Die Welt.


Když pro Porošenka hlasovali při volbách 25. května 2014, mnozí Ukrajinci věřili, že podporují silného muže. Takového, který bude schopen během krátké doby vyřešit všechny jejich problémy. O tom, zda Porošenko lhal, když dával tyto sliby, nebo byl naivní, nebo jen fatálně přecenil své vlastní možnosti, je možné se dlouho přít.

Místo 54,7% voličů, kteří před rokem hlasovali pro Porošenka a zabezpečili mu vítězství v prvním kole voleb, je nyní připraveno dát mu svůj hlas méně než 15%. Tuto prudce padající popularitu mají na svědomí i mnohé další nesplněné sliby prezidenta.

Ihned po vítězství ve volbách Porošenko slíbil, že prodá své mnohamiliardové podnikání, zejména továrnu na čokoládu "Roshen" a strojírenský závod "Kovárna Lenina". Neučinil to však. V boji proti korupci, který Porošenko veřejně vyhlásil, také není pozorován žádný významný úspěch.

Ale to stále není vše: v poslední době se objevila celá řada doutnajících ohnisek, která musí nyní prezident hasit. Konflikt v Mukačevu na západě země mezi místní mafií a nacionalisty z "Pravého sektoru" je úplný skandál.

Každý zde má známé, jimž někdo z přátel nebo příbuzných zahynul ve válce za jednotnou evropskou Ukrajinu. Je zde i mnoho lidí, kteří požadují ukončení války za každou cenu. Ale i oni souhlasí s tím, že image Porošenka se radikálně změnila: ze silného člověka se postupně mění na slabocha.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

14 komentářů :

 1. mám obavu, že Kandelábr. Nestihne utéct.

  OdpovědětSmazat
 2. ukrajinci si zvolili toho kto im sluboval otvorene hranice do eu.pravdepodobne 3 aj viac milionov ludi mali uz zbalene kufre.ved im to na majdane boli europski aj americki slubovat.

  OdpovědětSmazat
 3. Porošenko si za smrť mnohých Ukrajincov zaslúži dlhoročné vezenie. Spolu s ostatnými fašistami sa musia zodpovedať za svoje zločiny. O ich kolaborantov v Európskej únií sa postarajú ich voliči. Aj My na Slovensku máme niekoľkých podporovateľov fašistov, ktorí sa s Porošenkom aj objímali ako za starých sovietskych čias.Aj Kiska -mastná hlava toho času ešte dementný prezident Slovenska sa vystískal s Porošenkom ako kamoši, takže by si mohli zobrať jednu celu.Nikdy nepochopím ako sa niečo tak odporné ako Kiska mohlo stať prezidentom.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nechápem ani ja, odpornejšieho človeka som nevidela

   Smazat
 4. Je to přece alkoholik, pije žido- košer whisky dodávanou černým ze zámoří. Jednoznačně kandelábr, a nejlépe popravit 3 x, kdyby to šlo, v americém zájmu přivedl Ukrajinu do kolapsu.

  OdpovědětSmazat
 5. Zid Porosenko alias Waltzman je zruda v lidske podobe. Mohl by si s Hitlerem potrast ruce. Vlastne ne, Hitler nevrazdil vlastni lidi. Uz se na Porosenka plete provaz spravedlnosti a na zida Jacenuka budou stacit vidle v zadech. Jaris

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajinci NEJSOU Porošenkovi vlastní lidi (pouze asi 0,02%),proto je nechává navzájem se zabíjet...musí ten prostor chazarského kaganátu nějak vyčistit od té slovanské "nečisty" a udělat místo pro ty své vyvolené souvěrce,kterým začíná být ve Svaté zemi těsno a to hned z několika důvodů.....

   Smazat
  2. pro 7:57 - souhlas, Hitler byl jeden z největších zločinců v dějinách, ale ani on nezakázal Puškina......Takže zrůdnost celé ukr. vlády se ukazuje ve své pravé podobě. Jen jestli na to přijdou Havloidi, kavárenští povaleči a všichni Štštináči

   Smazat
  3. An.10:32, mas pravdu, nejsou to Porosenkovi lidi. A ti lide si to s nim driv a nebo pozdeji vyridi. Zadny chazarsky kaganat se konat nebude.Jaris

   Smazat
 6. Vidle, kandelábr, vězeňská cela. Zdá se, že zdejší diskutující mají jasno. Já si spíše myslím, že oba pánové se spíše utopí v moři nezájmu o jakousi bankrotující Ukrajinu. Nebo máte pocit, že dnes ještě někoho zajímá Ukrajina? Je to podle mne jakýsi klid před bouří, která se rozpoutá ihned poté, co vyjdou najevo výsledky vyšetřování sestřelení Boeingu. Cosi mi říká, že pro zmiňované ukrajinské pohlaváry to bude hodně tvrdý oříšek.František

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Frantisku, no a pak prijdou na radu ty vidle a kandelabry. Cel nebude treba, jelikoz vinici neprezijou.Jaris

   Smazat
 7. Na začátku se zdálo, že drží mír pevně v ruce.Bohužel, první jeho rozhodnutí byla totální válka proti vlastním lidem. Jak teď může ten samý člověk jednat o míru. To by musel popřít sám sebe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jedná jen tak, jak mu jeho páníček (Černý muž z Bílé chýše) ústy svých nohsledů nařídí. A je tam i analogie mezi oběma velikány. Obawa dostal nobelovku za mír, aniž by splnil cokoli ze svých slibů (ani neuzavřel věznice mimo USA, ani odchod US army z Afgánu a Iráku) a navíc se USA angažovali v Libii, Sýrii, Egyptě, Tunisu, Ukrajině a zdá se, že i v Jordánsku. Myslí si snad někdo, že by podlehl sebereflexi a tu cenu vríátil? Co tedy chcete po vazalovi, aby dělal lépe než jeho páníček?

   Smazat
 8. No samozřejmě že se hroutí.Loutka nastrčená mafií, dobře odměňovaná, ovšem až přestane mafii vyhovovat, tak se ho zbaví. A je pěknej blbec, jestli to neprokoukl. Víc je tam loutek kterých se mafie začne zbavovat. A zas bude kolem toho pěknej šrumec a media budou spekulovat o sto šest.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.