Reklama

sobota 8. srpna 2015

DOTAZNÍK PRO Stanislava Blahu: Aktivismus

Image

kolektif 
8.8.2015 E-republika

O své rozporné minulosti, nelehké přítomnosti, naivních představách a skromných plánech do budoucna hovoří šéfredaktor OM a redaktor e-republiky Stanislav Blaha.


INDEX:
00:13 Má být pedagog loajální systému a jít příkladem mládeži?
04:56 Co bylo impulzem k zahájení práce na projektu Outsider Média?
09:07 Jak se člověk stane pravičákem a proč jím přestane být
15:20 Je podstata problému v politické ideologii nebo v lidech, kteří ji reprezentují?
30:29 Co je pravicové a co levicové smýšlení
38:00 Jak by měl ideálně vypadat systém
51:33 Co je spravedlivé, respektive co je pro koho spravedlivé?
01:14:48 Jak u nás funguje právní systém
01:23:36 Dojde někdy k takové nápravě systému, aby Outsider Média přestal vycházet?


Více debat a dotazníků najdete na stránkách Debatního klubu


Související články:

9 komentářů :

 1. Pane Blaho velmi souhlasím s Vámi vyjádřenými myšlenkami a držím palce v další práci a nestyděl bych se na Vašem místě přiřadit k levému proudu. Socialismus byl opravdu jen a jen o lidech a právě r.89 byl největší možností, jak ty předcházející chyby poměrně snadno napravit. Současný kapitalismus už nikdo nepředělá, ani válka.

  OdpovědětSmazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 3. https://www.youtube.com/watch?v=CH1sefMTj4o

  OdpovědětSmazat
 4. kapitalismus má s komunismem jedno společné. utopistický idealismus. tyto systému jsou neuskutečnitelné. skuteční kapitalisté by nikdy nezavedli kvantitativní uvolňování nebo dotace. to je v rozporu s volným trhem. pravidla musí platit pro všechny.

  OdpovědětSmazat
 5. 21,17 - kapitalismus je jenom o individuálním zisku, nemá žádné ideály a ty proklamované jsou jenom balast kterým ziskuchtivci zakrývají své skutečné motivy a zájmy. Volnotržní džungle nakonec vždycky končí u monopolů, kartelů, globalizace a imperialismu.

  OdpovědětSmazat
 6. Když pan Blaha odolal křížovému výslechu školeného propagandisty, jehož „otázky“ jsou obsažnější, než odpovědi vyslýchaného, řekl jsem si, že to obligátní školení z neoliberální nauky také doposlouchám do konce. To hluboké přesvědčení, že dědic firmy ještě ví, co a jak se v jeho fabrice, děje, krom toho kolik mu na konto plný zisk sype, by bylo úsměvné, kdyby je ze sebe soukal naivní teenager.Doják o rodinných firmách, kde by se přerušením dědické linie po meči ztratily geneticky předávané schopnosti a recepty výrobních postupů, o kterých technický a technologický perzonál firmy nemá ponětí, dává tušit, že dotyčný vyšetřovatel a neoburžoasní revolucionář buďto uvízl v zajetí představ svých feudálních předchůdců s dědičně modrou krví, nebo si plete moderní kapitalistický podnik se sklípkem svého dědečka z jižní Moravy, který si vyrábí svých padesát litrů litrů vína vlastnoručně a zcela sám. Jeho nikdy, nikým a nikde nezrealizovaná utopie zcela volné neviditelné ruky trhu, bez záchranného pásu, kterým stát zachytává chudinu, nezaměstnané a polomrtvoly bezdomovců, které kapitalizmus generuje z lidí, z hlediska tvorby zisku nadbytečných, existuje pouze jako strašidlo v hlavách ortodoxních neoliberálů. Ve věku, kde i v nejméně civilizovaných zemích je vražda vnímána jako zločin, nadvláda volné ruky trhu nad lidmi vnímá vývoj, výrobu a business se zbraněmi pro válku za jednu z nejatraktivnějších podnikatelských komodit s dlouhým ocasem do ostatních průmyslových odvětví, znamená prosperitu, takže americké války,hromadné masakry obyvatel, destrukce ekonomické a politické struktury napadených států s následnou humanitární katastrofou rozsahu stěhování národů, nejsou trestány jako zločiny proti lidskosti, ale preventivně odměňovány nobelovou cenou míru. To nejhorší na konec. I když je vědecky doloženo, že současnou i budoucí potřebu energie pro udržení lidské civilizace je možno plně nahradit různými formami zachycování sluneční energie, ovšemže za cenu celoplanetárních investic a obrovské spotřeby docházejících nenahraditelných zdrojů pro jejich realizaci, kapitalistické zombie fungující pouze jako generátor zisku a hromadění bohatství přechod na "dražší" energii nepřipustí. Zde už nejde o pravolevé přetahování o spravedlný svět, ale o přežití civilizace. Jedinou alternativou plného přechodu na elektrickou energii je sebevražedná jaderná válka mocností o docházející fosilní paliva.
  Je škoda, že levicová hnutí se chovají jako pytel blech, nejsilnější levicová strana se vydala na cestu kolaborace s kapitalizmem, pseudodemokratický systém funguje tak, že okamžitě po volbách jsou politici korupčními platy a mechanizmy pacifikováni. Namísto politických stran, které by měly být iniciátorem a laboratoří, ze kterých by vycházela reálná vize budoucnosti pro lidi od pólu k pólu, opozici vůči oligarchii představují osamocení disidenti na internetu.
  Zkuste se, přátelé, zaposlouchat do nového Hlasu Ameriky, do filmové trilogie Američana Petera Josepha:https://www.youtube.com/watch?v=aiMdI8UxcbM;https://www.youtube.com/watch?v=QMdTmkcPxH; s titulky, nebo třetí část v dabingu: https://www.youtube.com/watch?v=SFsodL6xJs8; Je to zatím nejucelenější program pro trvalé přežití lidské civilizace, se kterým jsem se setkal. Rozhodně stojí za zamyšlení a může sloužit jako jedno z východisek pro smysluplnou diskusi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Geneticky se může dědit schopnost vydírat a okrádat zaměstnance. Vyšetřovat není takový hlupák, aby si myslel, že rodinná firma vlastnící železárny nebo banku bude mít geneticky zděděné všechny detaily technologického procesu výroby.

   Smazat
 7. Oba diskutéři jsou ujetí. Nedovedu si představit, že by se tak mluvilo na pracovišti, v hospodě nebo doma. Vhodným místem k zaznamenanému hovoru je členská schůze extremistických totalitních stran. Tazatel mi připadá naprosto nenormální. Dotazy pochytal ve styku s nejhorší sortou pravice, které je dovoleno mluvit všechno, aniž by je někdo popotahoval a obviňoval z extrémismu. Tázaný muž, pan Bláha, se přiznal, že svou kariéru začal u ODS. Po létech se mu vše rozleželo v hlavě a rád by změnu. Byl v kapitalismu neúspěšný, což se dalo na 99% čekat. Mne překvapuje, kde se v něm našlo před 25 tolik zla, že zničil komunistický režim, který měl pro každého práci a zaručoval každému důstojný život, aniž by ho zkoušel z nějaké ideologie? Bláha vyměnil právo na práci za právo cestovat a právo podvádět a krást. Podle mne nestačí jen oznámit, že se mýlil, on by měl všechno zlo, jako je nezaměstnanost a vykořisťování, odčinit a do konce života se vzdát politiky. Každou neděli by měl vzít transparent s nápisem "Omlouvám se a prosím o odpuštění" a procházet se s ním po městě, kde bydlí.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.