Reklama

neděle 2. srpna 2015

Eduard Basurin: ostřelováním OBSE v Širokinu chtěl Kyjev něco skrýt

1. 8. 2015    zdroj
Ukrajinští ozbrojenci cílevědomě provedli obstřel pozorovatelů zvláštní monitorovací mise OBSE v Širokino, aby odvrátili pozornost od eskalace svých vojenských sil v oblasti, řekl zástupce velitele sboru Ministerstva obrany Doněcké lidové republiky Eduard Basurin.


"Pod rouškou rotace svých jednotek velení ATO provádí stahování vojsk do oblasti poblíž obce Širokino", řekl Eduard Basurin, "kde za účelem utajení své akce provádí zastrašující minometný obstřel pozorovatelů OBSE".

27. července na pozorovatele mise OBSE, hlídkujících u Širokino, zaútočily neznámé osoby tím, že provedly obstřel ze střelných zbraní a granátometů. Vedoucí hlídky byl zraněn, byla mu okamžitě poskytnuta nezbytná pomoc. Obstřel pozorovatelů zvláštní monitorovací mise byl uskutečněn ze vzdálenosti několika desítek metrů. V noci na 28. července proběhla rotace: v ukrajinských pozicích v Širokino ozbrojence praporu "Donbas" vyměnila námořní pěchota.

"Kdo mohl ostřelovat zástupce mise OBSE, je jasné", bylo zdůrazněno na Ministerstvu obrany DLR Doněcké tiskové agentuře.

Dříve mise OBSE osobně zaznamenala úplné stažení armády domobrany ze Širokina, jež bylo DLR jednostranně demilitarizováno. Kyjev odvetné kroky ohledně odzbrojení obce odmítl.

29.července rozvědka DLR ohlásila pozice těžkých zbraní Ozbrojených sil Ukrajiny - šest děl 2A36 "Hyacint-B" ráže 152 mm.

Zvláštní monitorovací misí OBSE bylo po ostřelování v Širokino oznámeno, že pokud bude ostřelování mise pokračovat, bude organizace nucena svou činnost na Donbasu přerušit.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

6 komentářů :

 1. OBSE,jako konečně vše z EU,stojí za hovno a je taky tak "cinknutá..."
  Očekávejme,že proběhne nějaký,zcela věrolomný pokus o akci typu "Bouře",známé z obč.války v Jugoslávii....ta nepochybně zkrachuje a bude se věšet,neboť čeho je dost,toho je příliš.....

  OdpovědětSmazat
 2. OBSE, to je spolek Štětinů. Evropa, to je opravdová žumpa, potopa černých z Afriky, jako trest pro celý ten proradný Západ nic jiného si nezaslouží. Pryč se Sobotkovou vládou.

  OdpovědětSmazat
 3. 4:35 to proto musíš něco udělat,sama se nesvrhne.Minimum je přestat si honit triko u klávesnic a přijít na demonstraci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně, na poslední demonstraci nás nebylo ani 600, reportéři to zaokrouhlili na 250 a natočřili 4 holohlavy a s komentářem: Nacionalisti demonstrovali proti migraci" a to pustili do regionálních zpráv v 10 s sestřihu.

   Smazat
 4. demonstrace ???? - tsss ....

  OdpovědětSmazat
 5. OBSE stoji ozaj za hovno.Ako to uz napisal jeden kolega predomnou.Su to spioni ktorych tam nasadila EUropska zumpa aby zametali pravdu pod koberec.My ale dobre vieme ako to vlastne je a aka je pravda.Spinava Amerika

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.