Reklama

úterý 11. srpna 2015

Euro-kazajka jako nástroj šokové doktríny v Evropě

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
11. 8. 2015 E-republika

Euro mělo nasadit Evropě prostřednictvím euro-šokové doktríny svěrací kazajku, aby mohly velké banky v Řecku a dalších zemích vyloupit přírodní bohatství a státní majetek. Česko však euro-kazajku ani vlastně nepotřebovalo. I tak bylo dobyto a rozkradeno bez jediného výstřelu.Washington´s Blog uveřejnil zajímavý článek týkající se vzniku a pozadí eura, který potvrzuje, že euro je instrumentáriem geopolitických zájmů k ovládnutí Evropy.

Několik let na našem webu argumentujeme, proč je z hlediska udržení suverenity státu a minimální svobody klíčové, udržet si právo tisknout vlastní peníze, i když se svoboda stává v současné době stále více pouhou iluzí. Vědět však znamená odpovědnost. Nevědomost politika neomlouvá. Platíme politiky z našich peněz. (Úplný text ZDE)
 

Co by měli politici vědět

Často je slyšet, že ten nebo onen stát by měl vystoupit z eurozóny a že euro je garancí míru nebo představuje protiváhu k americkému dolaru. Na druhé straně se troubí na poplach: Euro jako projekt ztroskotalo! Nic z toho není pravda.

Většina z nás si ještě pamatuje slova politiků, která bylo slyšet před zavedením eura:

1) Spojením Francie, Německa a jiných zemí v mírové politické unii se zabrání vzniku válek jako byla I. a II. světová válka („euro znamená mír“) a díky měnové unii se politika sjednotí.
Tento argument nechává nezodpovězeny některé otázky: Proč, když má euro sjednotit dříve znepřátelené strany, nevstoupily do eurozóny Velká Británie, Polsko, nebo dokonce Rusko? A jak vůbec souvisí „politický konflikt“, jako je 2. světová válka s měnovými záležitostmi? Bohužel naše učební plány z oblasti národohospodářských dějin a dějin obecně týkající se tohoto historického období k tomuto tématu říkají málo, anebo vůbec nic. O tehdejší měnové politice se diskutuje velmi málo.

2) Díky společné měně bude vytvořena jedna silná makroekonomická zóna jako protiváha k hospodářské síle USA a dolaru.
Americká investiční velkobanka Goldman Sachs se údajně podílela na falšování dat a statistik řeckého státního rozpočtu takovým směrem, aby Řecko mohlo vstoupit do eurozóny, a vydělala na tom 600 milionů dolarů. Jenže Goldman Sachs není banka, která by měla mít zájem na vytvoření nějaké konkurence americkému dolaru. Přesto bylo všechno drženo v přísné tajnosti až do vstupu Ŕecka do eurozóny. Celý podvod byl mohutně poháněn osobním intenzívním nasazením pozdějšího šéfa Goldman Sachs, Lloyda Blankfeina. Mimochodem, ten je od roku 2015 miliardářem.


Společná evropská měna byla vytvořena ze zcela jiných důvodů a měla za cíl zcela něco jiného

Říká se, že otcem eura je Robert Mundell. Žádný Evropan, nýbrž Američan. Narozen v Kanadě, vyučoval 40 let na univerzitě v Chicagu a za své dílo získal Nobelovu cenu za ekonomii. Euro nepřišlo na svět v Bruselu nebo v Berlíně, nýbrž v New Yorku na Columbia University v New Yorku. Na myšlenku zavést euro v Evropě navedl profesor Mundell britskou vládu vedenou Margaret Thatcherovou a americkou vládu vedenou Ronaldem Reaganem. Pozadí tohoto nápadu bylo vlastně zcela jednoduché.

Kapitalismus s sebou přináší dluhovou krizi. Proti ní lze bojovat na národní úrovni třemi nástroji:
 • Zvyšováním daní
 • Poklesem mezd
 • Monetární politikou

Jenže zvyšování daní a pokles mezd jsou u voličů jaksi nepopulární. Krize bývají tedy řešeny tištěním peněz a tak jsou náklady přenášeny přes inflaci postupně na bedra obyvatel.
 

Ekonomie strany nabídky – „piss on the poor economics“ dle Mundella

Pro laiky krátce vysvětleno: Klesající mzdy a padající ceny mají podnikům pomoci růst, což se prý odrazí pozitivně na pracovním trhu a na hospodářství celé země. Co je to za pitomost, která si rozhodně nezaslouží Nobelovu cenu, vidíme v praxi dnes. K čemu vytvářet haldy krámů, které ani nepotřebujeme, vytvářet nám nové „potřeby“, abychom neměli čas na děti, žádný volný čas a vzájemné vztahy (protože si ten nový „smartphone“ musíme pořídit, takže makáme od nevidím do nevidím), ničit přírodu, zamořovat oceány, atd…?

Nikdo nebral protiargumenty rozumných ekonomů vážně. A Alfreda Herrhausena, poradce a přítele Helmuta Kohla, který se stavěl proti zavedení eura, to stálo život. Ještě v roce 1994 a 1998 varovali poradci Helmuta Kohla, že připojení Řecka k euru bude znamenat bankrot během 18 měsíců. Helmut Kohl však diktátorsky přikázal jeho zavedení, přestože většina německého obyvatelstva se stavěla proti.
 

Proč bylo tedy euro zavedeno?

Problémy se zavedením jednotné měny byly známy dlouho dopředu. Euro je neflexibilní, což znamená, že členské státy v době krize a recese nemohou reagovat politicky a přijímat vlastní protikrizová opatření. Dalšími možnostmi zvládnutí hospodářské krize je omezení práv zaměstnanců, další pokles daní pro podnikatele a také omezení předpisů proti monopolizaci a zabránění další koncentrace kapitálu (viz dnešní TTIP smlouva).

Hlavně ale je tu další příležitost: přes uměle vytvořené a hnané zadlužování států, které si nemohou tisknout vlastní peníze – privatizace. Korporacím, jako je Goldman Sachs, se umožní tak přijít za hubičku k lukrativnímu majetku a rozšířit svou sféru vlivu ve finanční branži. „Euro mělo nasadit Evropě prostřednictvím euro-šokové doktríny svěrací kazajku, aby mohly velké banky v Řecku a dalších zemích vyloupit přírodní bohatství a státní majetek“, píše Washington Blog.

K tomu není co dodat. Česko však euro-kazajku ani vlastně nepotřebovalo. I tak bylo dobyto a rozkradeno bez jediného výstřelu.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 650 Kč
Pokud chcete na provoz webu E-republiky přispět, klikněte zde . Děkujeme!Související články:

12 komentářů :

 1. Souhlas s vyloupením ekonomik a států - vše směřuje do rukou sionistických Rothschidových centrálních bank - a tedy NWO ....

  EU je jezuitský - projekt řízený jezuity - proto taky země jako Italie a Španělsko a Portugalsko nejsou na místě dnešního Řecka i když mají větší dluh ..... protože Řecko je tak jako Srbsko Orthodoxní co se týká víry tak jako Rusko ....

  Jezuité a sionisté jdou ruku v ruce a mluví se o tom že jezuité byli u zrodu sionismu což je asi tak 10 horší než byl německý nacismus ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jenom doplním, že ekonomickým předstupněm NWO je právě v tichosti připravovaná smlouva TTIP

   Smazat
  2. Dobrý den,
   spíše by mně zajímalo, co čeká naší ekonomiku.

   1. Stálé intervence ČNB proti koruně v návaznosti na Euro, které padá oproti dolaru.
   2. Bakala prodal všech 44.000 bytů RPG neznámé americké společnosti.
   3. Pád ceny zlata pod 1.100 USD/OZ.
   4. Propad vývozu Německa do Ruska v desítkách procent (musí se zákonitě dotknout i ČR).
   5. Naplánovaná další spanilá jízda USA přes naše území.
   6. Pokračující QE od ECB.
   7. Celoevropský problém s imigranty.
   8. Protiruská histerie.
   9. Hrozící pád Assada v Syrii.
   10. Nečitelná zahraniční politika Turecka (ISIS, Kurdové, Rusko, NATO)
   11. Masmédii hlasitě propagované oživení ekonomiky (USA, ČR).
   12. Pád akcií na čínské burze.
   13. Velká a stále rostoucí bublina amerických akcií.
   14. Zákon EU o „povinném vykoupení bank“ (kyperský scénář).
   15. Trvání naších politiků (vesměs všech) na přijetí Eura pro ČR.
   16. TTIP se nakonec nejspíš příjme.
   17.Zprávy o plánované bezhotovosní ekonomice (likvidace fyzických peněz).
   18. Stále častější zprávy o blížícím se kolapsu na podzim tohoto roku (viz. NWOO, AE, AC24 atd.)
   19. Občanská válka na Ukrajině – riziko otevření západní fronty u hranic ze Slovenskem.
   20. Neustálá hrozba deflace nebo hyperinflace.

   Co myslíte, že nás čeká?
   A jde se na to materiálně připravit (dluhy, hotovost, nemovitosti, zlato, emigrace, zbraň)?

   Moon

   Smazat
  3. Anonym 14:16

   Dobrá práce - dobrý rozhled z výšin osobnosti do údolí tuposti, který vám Sobotka může jen závidět.

   ??????
   BRICS se postavili proti NWO. Tímto to vše začalo. Určité skupiny v Anglii, které nejsou kontrolovaní Rothschildem se dali dohromady s BRICS - ale ne oficiálně, finančně restrukturují finanční obchodní platformy s BRICS a vytlačí Rothschildovi sionisty-nacisty kteří nebudou mít přístup do těchto obchodních platebních mezinárodních platform.....

   Před více než 5 týdny začalo 4denní jednání, toto se protáhlo na 2 týdny. Po dvou týdnech ÚSÁCI byli vyhozeni od jednacího stolu a další jednání o restrukturalizaci začaly znovu ..... doposud žádné info nebylo dostupné jakým způsobem restruktarizace proběhne. Jedno je jenom jasné -

   1 Bude zlatem krýtá měna, začne Čínský Yuan - jak a kdy ?????

   2 ÚSÁCKÝ petro dolar byl spláchnut a tím samo sebou dolar

   3 Sionističtí nacisti kolem Rothschilda budou vytlačeni z fianční sféry - krok za krokem. Jak dlouho to vezme??????

   ??????
   Toto je základ nových kroků pro stabilizaci ....

   Smazat
  4. Díky za uznání.

   Ten zlatý standart zní logicky, ale zlata (a stříbra) je ve světě málo. Někde jsem kdysi četl, že vychází 1/2OZ (trojské unce) na 1 obyvatele země.

   Proč Pjakin tvrdí, že návrat ke zlatému standartu není možný?

   Čínský Yuan ještě není ani v koši MMF a rubl oproti dolaru opět klesá...

   Prý se Rotschildové přestěhovali z USA a GB do Číny...

   Dolar a americké akcie stále rostou. Do kdy?

   Myslím si, že dolar sám od sebe nepadne. Někdo to bude muset chtít. A než padne, tak zcela určitě nechají dříve padnout euro.

   Smazat
  5. 16:35

   1: Yuan - první platforma otevřena v Londýně v lednu - pak následovalo pár dalších - Paříž, Frankfurt .... v Londýně se poprvé v únoru prodávali dluhopisy v Yuanech....(Hallloooo)

   - Vše je smrtelná hra - ÚSÁCI zabíjejí kohokoliv aby se dostali k info....

   2: Rusko a Čína mají minimálně 25 000 tun , Čína má skrze své historické vlastnictví (Staršovsto - co je napojené na dřívější císaře - ) obrovské množství zlata. Z Londýna - od lidí co vybudovali první Yuan platformu aby vytlačili Rothschilda, vyšlo najevo že skutečné množství zlata v Číně nemůže být publikováno jinak Západ totálně padne. A to nikdo nechce. Rusko má obrovské zásoby na Sibiři v bilionech dolarů.....

   3 ÚSÁCI - nemají zlato - rozkradené. Proto kradou kde se dá.... okradli Ukrajinu o zlato..... Okradli Saudskou Arabii o zlato- proto Saudi odstoupili od Úsáků a dali se dohromady s Ruskem...., Úsáci chtějí syrské zlato ... proto ISIS a útok na Assada......atd ....Canada je okrádána o zlato taky - vraždy a vyhrožování přes Scotiabank ..... vše MADE IN THE USA...

   4: Prvně bude zlatý standart asi pro mezinárodní obchod ..... není jasné zda to bude BRICS - zlatý kredit či přímo Yuan .... v kaýdém případě Yuan nahradí pro začátek petro-dolar....

   5: EURO pokud přežije by mělo jít dolů - 30-50 procent, z Londýna se ozývalo že očekávají 15 procent dolů libru...

   6: ÚSÁCKÝ DOLAR - asi totálně zanikne - nahrazen novou měnou - taky dolarem ale krytým zlatem - bohužel zlato nemají - tak pújde dolů 30 a pak po nějaké době 50 procent dolů.... proto taky Úsáci dělaji Jade Helm. Texas instituoval banku kde platidlo je taky zlato - to je velký problém pro FED ....

   7 Rothschildové????? Neslyšel jsem nic na toto téma....rádi by kontrolovali Development Bank of Asia a Infrastructure bank of Asia - ale nebudou mít přístup....

   8: Americký dolar šel nahoru ne proto že šla nahoru ekonomika - spíše naopak...... šel nahoru protože se země zbavovali amerických dluhopisů a měnily je na zlato jako např Rusko via Kypr - proto taky Kyperská krize .... pak to Rusko dělalo taky pšes BNP-Paribas - a Úsáci penalizovali BNP - samo sebou ne legálně. Všichni mají Úsáků po krk. ÚSÁCI musí tisknout dluhopisy aby na oko vše vypadalo OK - ale ty dluhopisy se perou přes Belgii -Lichtenštejnsko-Kajmany ....a asi další dva-tři státy ....Proto taky drží dolu cenu zlata aby má to dva důvody .... oba jenom machinace a odvedení pozornosti ....

   Německo, když jim ÚSÁCI řekli že plánují Ukrajinu tak chtěli mít čisté ruce a chtěli skoncovat s USA a okamžitě požadovali návrat zlata 2 000 tun - nedostali nic, po dvou letech jim bylo dovoleno dostat pár tun ..... Holanďané okamžitě žádali to samé to ale Ukrajina již vřela .... Holandsko dostalo 125 tisíc okamžitě za příslib utajení a manipulace s MH 17 --- toto je oficiálně ověřeno....ale ne pro veřejnost. Doufejme že jednou jo.....

   Smazat
 2. Blafy. Nepomůže nám ani svěcená voda. Český zbabělec a sráč bude ve všem srabu jen hledat cestičku k nějakému svému privátnímu korýtku, bez ohledu na ty, kteří na žádné korýtko nemají šanci. Ztratili jsme veškerý pud sebezáchovy, všichni jsme se nechali poštvat proti všem, a logicky se bojíme jeden druhého. Soudržnost - jeden za všechny a všichni za jednoho - v Čechách?? Vyloučeno! Nemyslitelné! To jediné totiž nám mohlo pomoci znovu na nohy, toho jediného se politický a zbohatlický hastroš bojí. A my jsme si to nechali od mediální smečky vzít. Jsou z nás nenávistní a ustrašení hadroví maňásci.

  OdpovědětSmazat
 3. Už komunisti nám lhali a strašili, že blok socíku je blokem míru, že bude nezaměstnanost, privatizace. A splnilo se něco z toho? Tedy mimo to, že válka je na spadnutí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro Anonymní 11. srpna 2015 19:07:
   Jenom ubožák s IQ houpacího koně se může tak debilně navážet do komunistů. Prokaž své tvrzení do hodin. Když tak neučiníš sám se tím prohlasíš za lháře! Takže, makej, ostudo! Hodiny tikají tik-tak, tik-tak.....!

   Smazat
 4. Nemáte úpal anonyme 19.07? Nebylo by divu. Zkuste mokrý hadr ha hlavu. Za socíku nezaměstnanost neexistovala, privatizace byl pojem neznámý,stejně jako manažer nebo exekutor. Komunisti nám o tomhle lhát nemohli. Jestli jste ale myslel ty západem zkorumpované kurvy, kterým jsme my blbečci po roce 1990 pomohli k moci, to je jiná.Pádem socializmu skončil normální život pro řadového občana - vystřídal ho život úchylnej, nepřirozenej až perverzní, zápas o přežití, ponižující, život bez práce, válka na spadnutí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čechy musíme nějakým způsobem zbavit západních nacků a uchylů co prodají i vlastní děti za špinavý dolar ....

   Je nezbytné aby jsme udělali - LUSTRACE pro vlastizrádce co zkorumpovali a prodali republiku nacistům ze západu.....
   LUSTRACE - na ty co hulí na US-ambasádě a Bruselu a Israeliským sionistům .... od medií - přes politiky a tzv podnikatele aka Bakala - KONFISKACE - a ZNÁRODNĚNI - bank prvně ....

   Smazat
 5. Souhlas s 15:00
  Nemáme už žádnou šanci .Šance , která se po tzv . Sametu nabízela byla trestuhodně politiky promarněna a už se více nebude opakovat .
  Ta šance se jmenovala NEUTRALITA !!!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.