Reklama

čtvrtek 6. srpna 2015

Expracovník NSA: Americká korupce dosáhla „sovětských“ rozměrů!

Expracovník NSA: Americká korupce dosáhla „sovětských“ rozměrů!6. 8. 2015

Je obtížné pochopit ty Američany, kteří zlostně odsuzují Rusko za korupci, tvrdí bývalý zaměstnanec NSA a FBI Jerome Israel v deníku The Baltimore Sun. Korupce v USA je totiž nejen rozšířená, ale také povýšena na novou úroveň. Vlivní „lobbisté“ mohou prosadit cokoliv pomocí rodinných vazeb s vysoce postavenými americkými úředníky a zákonodárci.
Přišel čas, aby si americká politika odstranila trám ze svého oka, když kritizuje korupci v Rusku, napsal v Baltimore Sun bývalý zaměstnanec NSA a FBI Jerome Israel.

V návaznosti na hlavní politické změny je v zemi obvyklé období nestability, ale postupně se daří vymýtit bezpráví a libovůli. V Rusku, po zhroucení sovětského systému, došlo k pravému opaku: korupce se stala jakousi formou umění, uvedl Israel.

V Rusku se nemusí chodit daleko pro příklady korupce státních úředníků. Jeden Rus Israeli sdělil, že většina regionálních guvernérů vypadá spíše jako mafiáni. Není důvod mu nevěřit. Navíc ruští filmaři vytvořili filmy o zkorumpovaných vládních úřednících, kde člověk, který se vzbouřil proti systému, nikdy nevyhrává, odkázal se Israel na filmy Leviathan a Blázen.

Vyšší vrstvy moci ve Spojených státech a Evropské unii jsou tak přesvědčeny, že korupce je všude v Rusku, a proto se po ukrajinském konfliktu hlavním cílem sankcí stali se bohatí „oligarchové“ a „přátelé Vladimira", a západní lídři doufají, že tak vyvinou tlak na ruského prezidenta. John McCain prohlásil, že Putin vládne pomocí „korupce, represe a násilí" a ve zpravodajských komentářích označují ruského prezidenta kriminálníkem, poukázal Israel.

Nicméně, takové výroky politiků v USA zní pokrytecky.

Jen v loňském roce protáhli lobbisté v Kongresu návrh zákona, který umožňuje bankéřům, aby se velká rizika v oblasti investic opíraly o prostředky amerických daňových poplatníků. Nová obchodní legislativa je tak tajné, že návrh zákona lze nalézt spatřit v tajné místnosti, po podepsání slibu mlčenlivosti. To je americká korupce!

„Toto je legislativní proces v sovětském stylu, který lze přirovnat pouze k těm tajným dodatkům, které Obamova vláda uzavřela s Íránem," píše Israel v Baltimore Sun. „Lenin by byl pyšný.“

Americký Kongres již dávno prodal zájmy občanů. 78 členů Kongresu má rodinné vazby s úředně registrovanými federálními lobbisty.

Takových lobbistů je okolo stovky, a podle zpráv dohlížející skupiny LegiStorm, jejich úsilí v Kongresu zajistilo úspěch zakázek v celkové výši 2 miliard dolarů. Jestliže  jsou Rusové zvyklí na hotovost v obálkách, ve Spojených státech jde o nový druh úplatkářství: těm, kteří pomáhají rodinám zákonodárců, pomáhají sami zákonodárci.

Americký systém se hemží případy zneužití pravomoci, střetu zájmů, poskytování daňových pobídek a udělování státních zakázek ne na základě hospodářské soutěže, zdůrazňuje Israel. Je těžké pochopit ty americké politiky, kteří ve spěchu odsuzují Rusko. Mnozí poukazují na fakt, že v USA alespoň neobjednávají vraždy oponentů a neposílají je do vězení. Nicméně stíhání úplatných úředníků je v Rusku stejně obtížné, jako ve Spojených státech, dospěl k závěru bývalý zpravodajský důstojník.

(kou, prvnizpravy.cz, baltimoresun.com, foto: arch.)
 
 
Související:

24 komentářů :

 1. Přejmenováním a legalizací úplatkářů na lobisty a lobing, poklesl počet úplatkářu min. na polovic. Tak teď ještě pojmenovat tu druhou skupinu a korupce je vymýcená. .--Samozřejmě ironie--- ZB

  OdpovědětSmazat
 2. "Korupce dosáhla sovětských rozměrů?" To je jistě míněno jako žert a vtip. Americká korupce je naprosto typická, panuje tam od začátku vzniku tohoto podivného zemského slepence a nikde nemůže dosáhnout takových rozměrů. Typická - velice přesná - ukázka korupce se táhne úplně celým jejich oblíbeným seriálem Dallas. V každém dílu. Jak zbohatlické naftařské rodiny korumpovaly pro sebe úplně každého. Senátory, zastupitele, obchodní partnery, každý pracháč považoval za zcela samozřejmé, že ve všem bude po jeho. Žádné vládní ustavené vyšetřovací komise tam v ničem nikdy neměly šanci - zbohatlíci proti jejich členům a předsedům okamžitě zkorumpovali media, především tím, že na každého něco věděli. Ve vrstvě zbohatlíků v této zemi každý každého vydírá skandály, filmovými nahrávkami, dopisy, různými postelovými vztahy, obchodními neúspěchy apod. Když někdo neslyší na finanční korupci, určitě slyší na sprosté vyhrožování a vydírání, různé fígle, a všichni členové rodin zbohatlíků bývají v obchodech angažováni jako obchodní "špioni". Protože tam je úplně všude protekce, všichni kteří pracují jako sekretářky, účetní, recepční, vrátní, firemní vyhazovači a bodyguardi ( má je každá firma) jsou vždy jen protekční známí, je možné je nasadit jako obchodní "agenty" kamkoliv - i manažerům různých firem do postelí apod.Vyhrůžky typu "okamžitě odjeď nebo tě zničím" nebo - "zařídím, že tě media úplně odrovnají" nebo zařídím, abys nikde nedostal práci a chcípneš hlady" - jsou tam zcela běžné a funkční. Amerika je skrz naskrz úplná žumpa, vrchol zkaženosti, členové rodin, sourozenci a rodiče vzájemně na sobě vydělávají, vzájemně si vyhrožují a vydírají se, kdekoho žalujou apod. Zkorumpovaná policie, soudy, všichni. Všechno. Není druhá taková společenská a národní žumpa jako je Amerika - a kde to také začalo bujet, bývá tím, že i tam pronikly americké obchody, kšefty a vztahy. Kazí to celý svět, včetně ČR - ta se do americké zkaženosti přímo zamilovala, ale zaplať bůh za slovanské geny - už se to lidem začíná hnusit. To je dobře. Američané přesně tak nakládají s celým světem, vnucují své kšefty a vztahy včetně všech jejich špinavostí, vyhrožují, vydírají, neštítí se zabíjet - je to ještě horší než lze někde napsat.Jsou to prostě jejich národní geny a jiné to nikdy nebude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Super popis toho , jak to chodí u těch odporných diktátorů amerických !!

   Smazat
  3. Napsal blbec který byl nejdál na týden v Chorvatsku :-D

   Smazat
  4. Když už nejsi narozenej z opice,ale rovnou z blbce,tak měj alspoň tolik slušnosti a nechávej si ty ptákoviny do kavárny:-))))))

   Smazat
  5. Amíckovský přístup je rakovina lidstva, asi jako IS, Zednáři, ilumináti, sionisté ZEJMÉNA. Kéž by to bylo pochopeno řadou blbů, kteří nevědí co blábolí a upředňostňují to, za co jim zaplatili.
   Dobré by bylo, kdybychom nečekali až historie trhne oponou (a pak se tradičně někam přimkli a dál se navzájem okrádali) a národ by vzal do rukou svých otěže směřování vlastního bytí.

   Smazat
  6. Faktem je, že korupce je a byla zakotvená v každém systému; v USA to dovedli k dokonalosti. Dokud byly peníze, nikdo se nestaral o to, kolik bere jeho soused.
   Žádné "národní geny" nejsou; jen lidské, ovlivněné životním prostředím a většinovým chováním; ale i to lze do jisté míry změnit, jelikož vše je pouze v našich hlavách:-).
   Za chaos na světě nezodpovídají američané, ale lidé. A jde o běžný stav, bez ohledu jestli velí amíci, židé, nebo rusové; nenávist je zbytečná, pouze způsobuje další zdravotní problémy, končící třeba vystřílením "obecního zastupitelstva", z čehož lze usoudit, že nejnebezpečnějším teroristou v čr není "islámák", ale český důchodce!
   Btw, se světovými vládci bych si nezahrával; nezapomeňte, že všechny vaše názory jsou předmětem zkoumání tajných služeb i psychologů...mohlo by Vás při cestě z restaurace zajet auto.

   Smazat
 3. Myšlenka, že nás zachrání "slovanské geny" (15:12) je úsměvná. Nebo je snad slovanským vynálezem "glasnost" (angl.: transparency)?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Glasnosť není transparency. Naučte se rusky a nebudete psát blbiny.

   Smazat
 4. Možná už někde v laboratoři vznikl program slovanského genetického inženýrství? Něco jako humánní varianta nacistického šlechtění rasy? Dejme se překvapit. Třeba by to pomohlo vyřešit i "cikánskou otázku"? Připomínám pro srovnání, že ve Švédsku svého času (ještě v 60.letech mi nulého století?) stát přikročil ke sterilizaci laponských žen.

  OdpovědětSmazat
 5. Nikomu nenadávej frustrátů ty nepovedenej zmetku. Seriály jsou jedna věc, skutečnost, kde jsou vytvářeni a z jakých reálných předloh, je věc druhá. Američani natočili suprovou, skvěle vypovídající práci -přesně jak vypadá jejich životní realita.Je úplně fuk, co nějakej šmejd o tom píše, ty moc dobře víš že je to pravda, proto taky parazituješ na českým sociálním systému a žiješ tady - ne v Americe. Tam když nejsi pracháč jsi absolutní hovno, a splýval bys s jejich davem černých socek. Jsi jen odporná, pokrytecká štěnice, neschopná přiznat, že to tak je. Je to společnost s určitými geny, charakteristická právě tímhle, právem džungle a pěstním právem zabaleným do zákonů. Dřív tam utíkali lidi chudí v představě, že tam najdou práci, a možná ji našli a našli tam i novou identitu, dnes tam jezdějí na různé dýchánky jen žoky peněz, sereblity a podobní šaškové, snobi, kteří se pak tady vytahují svými vilami na Floridě, ale nikdo z nich nezrušil trvalý pobyt v ČR, protože tam se rozumně žít nedá. Veškerá emigrantská havěť se vrátila domů do ČR -proč asi? Ve srovnání s americkými magnáty, lumpy,a šmejdy jsou naši pracháči úplný hovínko, a ani megažoky peněz jako je Kelner, Krejčíř, Rittig, Bakala, a další šmejdi, tam nepřesídlili -proč asi ty amerikofilní hejkale? Že se nestydíš. Nikdo tě tady nedrží, můžeš kdykoliv odtáhnout. Korupce, mafiánství, gangsteři, pistolníci, vyděrači, násilí a surovost-všechno to přišlo odtamtud, a bylo nasnadě, že spousta lidí z těch, kteří Ameriku díky rodokapsům, country music, filmům a předstíráním neomezených možností zbožňovali, to časem prokoukne. Prokoukli a je nejvyšší čas a ty na tom sračkomete nezměníš vůbec nic,ani kdyby ses vzteknul.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Není to tak, jak řekl Pivec, že je doma tam, kde pověsí klobouk. To asi po hospodách mu bylo dobře, mezi Čechy a přáteli.

   Mnozí se od floridských palem vrátili k české švestce, třeba za 15 let, až jim to došlo. Komu to nedojde, je vykořeněný - už vidím ty přiblblé nesouhlasy některých a právě ti by měli být vyobcováni, měl by být vyobcován (třeba do sionistického Izraele), tak, jak by to mělo být s psychopaty. Jen ten sajrajt magorskej sebestřednej diletanskej škodí, je to z jiného světa. Plus punc - návrat nežádoucí, pozbyl důvěry.

   Uvedená má netolerance je myslím velmi účelná a lepší, než co dělají s lidmi jiného názoru ti z IS, nebo lepší než dělali barbarští Slované - hodili vadné děti ze skály, nebo co dělá s volnomyšlenkáři světové kurvítko, nebo co dělal dříve Výbor pro neamerickou činnost v době McCartismu. Pořád jen totalita, tak co udělat pro národ něco ozajstného?
   Havlův falešný humanismus neberu.

   Smazat
 6. Korupce v USA nedosáhla výšší platformu - je jenom více viditelná díky tlakům od lidí - internetu. Kdyby nebyl internet - USÁCI by to drželi pod kontrolou - Korupce v Americe od 1913 nezná mezí - věcí je že jejich nacistický - sionistický systém se zadrhává a způsobil to Putin protože jim nedovolil vyloupit Rusko ... kdyby USÁCI vyloupili Rusko tak se jejich zkorumpovaný systém nezadrhne a SIONISTÉ - Rothschild a spol by ovládli celý finanční systém - to by znamenalo - počátek totalitního FAŠISMU a konec svobody. Pro SIONISTY jste všichni jenom opovržení hodni GOIM - pokud nevíte co to je, tak si to najděte ve slovníku ....

  OdpovědětSmazat
 7. To je náhodou pravda.Proč bys měl odtáhnout ty zmrde? Zneužívání našeho štědrého sociálního systému, když v Americe bys měl jen stravenky? Ty nedokážeš odtáhnout ani z diskuzí, kam denně vyléváš své kýble chcanek. Nikdo tady neuráží druhé a nenadává - jen ty. Za to by ti v Americe už zakroutili kejhák. Tam by sis nic takového vůči spoluobčanům dovolit nesměl. Proto taky tak velebíš českou svobodu,která ti to umožňuje -smrdíš tady jen proto, že smíš urážet a nadávat ty duchovní kastráte.Žvaniš tady o svobodné a demokratické zemi a přitom urážíš jednotlivce i skupiny obyvatel - dnes a denně - jen proto,že nesdílí s tebou tvé úchylné názory. My můžem pociťovat sympatie k Putinovi nebo ke komu chceme, do toho tobě, ty kapitalistickej parazite musí být hovno. Ty blbej demokrate.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak najednou je z nelidského zlodějského státu země s štědrým sociálním systémem, najednou je u nás "česká svoboda". To jsou ale názorové veletoče.

   Pro takové komunistické kurvy jako jsi ty je jakákoliv nadávka ještě pořád ještě lichotka.

   Smazat
  2. Zato ty jsi skutečně GENITÁLNÍ KNÍŽECÍ DEBIL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  3. Toníku...
   Zase?
   Komanči vám asi něco znárodnili, nebo tě nepustili na školu. Potud to chápu, že je nenávidíš, ale ti tajemníci a Předsednictvo ÚV už nejsou mezi námi, ani sovětské politbyro.
   Teď jde spíše o porovnání se současností a ukázat cestu - co s tím a podobně (v SOUČASNOSTI žijeme, víš), a ta je triskní. Za dva, tři roky dokázal nezkušený diletantský Klaus v tom negativním silně překonat komanče (a propó - když jsi v práci dnes zařezával, dal jsem si zase jedno vychlazené, jedenáctistupňové).

   Ale tvůj zápal se dá využít, zabejčit se as umíš, parde. Soudružsky nezištně ti pomůžeme, až budeš bojovat proti imigrantům školeným na AK 47 a dýky. Penisy doufám nepoužijí na nějakou tvou blízkou; právě "legalizují", že znásilnění bílé ženy je netrestné.
   Takže soudružsky pomůžeme argumentačně, morálně, i dobrou radou. Ještě si nepozbyl naší důvěry úplně. Ono také - je potřeba pracovat s těmi lidmi, kteří jsou k dispozici, kteří třeba neodjeli do nějaké USA země zaslíbené. Proto byl G. Husák prezidentem - nebyli lidi.
   Kdyby jsi, Toníku, sdělil, jaké máš speciální schopnosti. Znalost arabštiny, kurs sebeobrany nebo přežití, jsi individualista nebo rád týmovou práci, čeho si na sobě vážíš nejvíce, titul Železný muž máš (?), zda alespoň uživatelsky ovládáš počítač, zkouška z vyhlášky 50, zda jsi psychopat či povahy mírné, jak tě vychovávala maminka, jsi kuřák, alkoholik, melancholik, gay, jedináček (?). Teda jedináčky zrovna nemusím.
   Tak zase to samé - jindy.

   Smazat
 8. Americká demokracie je totálně zglajchšaltovaná. Vůle lidu je vyjádřena jen na papíře. Vliv a ostatní aktivity jsou poměřovány a determinovány penězi. Oficiálně proklamované demokratické hodnoty jsou jen trpěnou stafáží. V podstatě jde o plutokracii s mafiánskými praktikami a všude přítomnými lobbistickými strukturami

  OdpovědětSmazat
 9. Důležité pro Čechy!!!

  Univerzita v Plzni spolupracuje s americkou ambasádou a akci v Plzni o politice zaštiťuje Karel Schwarzenberg - více v článku:

  http://disidenti.org/blaha/americke-kadry-na-univerzite-v-plzni

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ségra učila v Plzni na universitě - totální bankrot lidského charakteru. Asi tak nějak. Pak raději ..... musela odejít plná znechucení.....

   Smazat
  2. Takže fašismus se probojovává...

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.