Reklama

čtvrtek 20. srpna 2015

Idioti, za uprchlíky si můžete sami, zaznělo z USA

Paul Craig Roberts
20. 8. 2015  Parlamentní listy
Současná uprchlická vlna v Evropě je podle Paula Craiga Robertse důsledkem destruktivní politiky Washingtonu a Izraele na Blízkém východě. Evropané si prý tyto problémy právem zaslouží, protože Spojené státy bezhlavě podporovala.

„Západní média se této problematice věnují denně, ale nikdy nejsou pojmenovány příčiny současných problémů. Vedle USA za ně nesou zodpovědnost také evropské vlády, které posledních čtrnáct let podporují agresivní americký militarismus, v jehož důsledku bylo zavražděno mnoho milionů lidí a zničeno mnoho zemí, jako je Irák, Libye, Afghánistán, Sýrie a Jemen. Evropa si tyto problémy zaslouží, ale stále to ještě není dostatečný trest za to, že podporovala zločiny proti lidskosti páchané Washingtonem ve snaze získat světovou nadvládu,“ míní Roberts.

Roberts cituje vyjádření šéfa armádní zpravodajské služby generála Michaela Flynna, který odešel vloni v létě do penze. Ve svém nedávném textu potvrdil, že americký prezident Obama nedbal rad jeho a dalších expertů a podpořil džihádisty, kteří jsou nyní součástí Islámského státu. „Neschopná americká vláda využije cokoli, aby zdůvodnila svoji údajnou válku proti teroru. Idiotští Američané si vyrobili vlastní problémy s teroristy a neméně idiotští Evropané zase s uprchlíky. Je to naprosto bezduché a nebere to konce,“ rozčiluje se Roberts a poukazuje na další chyby americké zahraniční politiky, které se týkají vztahu k Rusku.

Celý text v angličtině máte k dispozici ZDE

„Dokonce i Kissinger a Brzezinski, které tolik nenávidí levice, se podivují nad amatérismem Washingtonu a EU a jejich narůstající agresí vůči Rusku. Kissinger tvrdí, že americká zahraniční politika je v rukou ahistorických lidí, kteří nechápou, že bychom se neměli angažovat v mezinárodních konfliktech, pokud na samém počátku nemůžeme predikovat jejich konec. Kissinger kritizuje představu Evropy a USA, že by měl Západ na Ukrajině konat v rozporu s ruskými zájmy,“ uvádí Roberts a připomíná, že podobné postoje zastává i bývalý poradce amerických prezidentů pro národní bezpečnost Brzezinski. „Ten tvrdí, že by se Ukrajina nikdy neměla stát členem NATO,“ píše Roberts a kritizuje americké komentátory, kteří tvrdí, že Sovětský svaz chtěl zničit už Ronald Reagan.

„To je zjevná lež. Reagan nikdy nemluvil o vítězství ve studené válce. Choval se k Sovětům jako rovný k rovnému a společně s Gorbačovem usiloval o ukončení studené války. Sovětský svaz se zhroutil v důsledku protiústavního puče, při němž byl sovětský vůdce zatčen radikálními komunisty. Puč byl nakonec potlačen, ale rozpadu SSSR se již zabránit nepodařilo. Reagan s tím ale neměl nic společného, protože tou dobou již nebyl v prezidentském úřadě,“ konstatuje Roberts a stejně tak kritizuje komentátory za jejich postoje vůči exprezidentovi Carterovi. „On se snažil celý svůj život dělat dobré skutky. A teď, když má rakovinu, pouští se do něj a píšou, že prý byl pokrytcem zaklínajícím se lidskými právy a přitom měl zálibu v krveprolitích. To považuji za naprosto lživou neokonzervativní kritiku.“

„Nejvyšší soud navíc fakticky nedávno rozhodl o tom, že soukromé zájmové skupiny mají právo řídit americkou vládu. Jak chtějí vzhledem k tomuto závažnému rozhodnutí Spojené státy předstírat, že jsou demokratické? Jak může Washington nadále ospravedlňovat své genocidní vraždění, které skrývá za šíření demokracie? Pokud se svět konečně neprobudí a neuvědomí si, že na Západě vládne zlo, lidstvo nemá budoucnost,“ míní Roberts.

34 komentářů :

 1. Ale to je přece pravda že EU podporuje americkou politiku přestože ví, že jsou to vrazi, darebáci, a špinavci, kteří rozbili domovy milionům lidí. Takže de facto si vlnu emigrace zaslouží. Mohli se postavit proti tomu hned na začátku toho idiotského výmyslu "terorizmu" a vraždění - sami jsou největší teroristi evropští a američtí politici.

  OdpovědětSmazat
 2. Amerika nemá zájem na silné Evropě. Jen tak silné, aby vždycky potřebovala Ameriku. Destrukce Blízkého Východu je geostrategický tah, jehož nedílnou součástí je vlna uprchlíků, kterou Amerika organizuje i financuje. Amerika zpoza oceánu rozrušuje integritu Evropy, Amerika je nepřítel Evropy.

  OdpovědětSmazat
 3. ZASLOUŽI NEZASLOUŽI.I MY MÁME NÁMI ZVOLENÉ IDIOTY

  namísto peticí by si měli podepsaní akademici ze svých velkých platů bud vzít každý aspon jednoho musulmana do své rodiny,anebo napsat petici na velvyslanectví USA,aby jejich nenažraní boháči z NWO řiše zla ROCKEFEKDER A ROTŠILD S MORGANEM poslali do EU své parníky a naložili si jimi vybombované chudáky a odvezli je do svých táborů FEMA,kde jsou miliony prozatim volných míst.

  Zbytek dobře vycvičených samopalnických hrdložezů z IS může sloužit v US Army a pitomci z fašinktonu se mohou modlit,že jim nepodřežou jejich důstojníky.

  OdpovědětSmazat
 4. Nevím jestli tohoto idiota v USA vůbec někdo zná, ale obdivuji tu toleranci k tomuto kydači hnoje. Je to známka robustní demokracie a tolerance v USA. V Rusku by takovému "vlastenci" už dávno zakroutili krkem. Ať už sama věrchuška nebo její poskoci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vaše nemoc se snad dá léčit, bobečku 22.18. V Rusku se krkem nekroutí, zato havloidi o tom neustále melou.

   Smazat
  2. http://www.paulcraigroberts.org

   Smazat
  3. 22:29

   http://zpravy.idnes.cz/zabiti-kritici-putina-0ub-/zahranicni.aspx?c=A150228_114832_zahranicni_bse

   Tady ji pár máš, ty rusácký blbečku.

   Smazat
  4. To víš ty osle, že je Roberst v pindostáně znám, to že ho neznáš ty blbe, je pouze tvůj problém, ale hlavně znáš Fendrycha a to ti k tvému jednoduchému životu stačí. I ten odkaz, co jsi tu dal z burešo-tisku, je postačující tvých znalostí a tam je to klasickou propagandou. Čím nás tu chceš ještě okouzlit, co máš dál jednobuněčný hňupe?

   Smazat
 5. USA v současnosti se přímo podílí na oslabování přímého konkurenta-Evropy.Idiotští politici EU to ještě podporují, chtějí větší integraci.Větší integrace bude jedině rozpad EU než místo tohoto názvu zbude akorát Ekonomičtí Uprchlíci ovládli Evropu pod nátlakem USA.

  OdpovědětSmazat
 6. Dobře píšete pane Wikingr, Už teď si představuji jak by jim pomohli nastarovat ekonomiku třeba v Detroitu.

  OdpovědětSmazat
 7. Dobře píšete pane Wikingr, Už teď si představuji jak by jim pomohli nastarovat ekonomiku třeba v Detroitu.

  OdpovědětSmazat
 8. V TOM,ŽE NEUSTÁLE VOLÍME DOKOLA NEOLIBERÁLY JE NUTNO PŘESTAT,NEBO NÁS NAŽENOU BOJOVAT ZA JEJICH SVOBODU

  atomovými pumami.PLATI TOTO.
  NEOLIBERALISMUS vnucený nám voličům křiváckými politiky,kteři si zdemolovali zákony tak,že jsou voleni dokola musí být z politiky vytlačen.SLOUŽI K OHLUPOVÁNÍ NÁS OBČANŮ-VOLIČŮ ,proti kterému se zdá být odpor nemožný.Je jako AIDS,napadá totiž nejprve imunní systém své oběti.Máme se stát všichni bezmocnými.A POZOR TO JE PRÁVĚ TA LEŽ.

  Ne nadarmo se organizuje iniciativa VZV voliči za voliče,může se stát,že křivácké polit.strany které odmítají pod svými články na námi placených jejich stranických webech otevřit diskuzní rubriky,abychom jim to memohli napsat přimo, jednoho dne nebudeme potřebovat vůbec.

  OdpovědětSmazat
 9. Dostat Rusko, či lépe, celou Euroasii, je americký dlouhodobý cíl. Pracují na tom, tu s větší, tu s menší intenzitou, všichni američtí prezidenti. Brzezinsky byl Carterovým poradcem a oba jsou zřejmě, Robertsovými oblíbenci. Brzezinski není žádná holubice, ale má styl šachového hráče a nelíbí se mu humpolácký styl, kterým se snaží dostat Rusko, američtí neoliberálové (viz George Friedman: Příštích sto let). Zvlášť, když nejsou úspěšní. P.K.

  OdpovědětSmazat
 10. Citace z článku horkého ještě z pece.

  Judge Hill added: We used to call such systems as people sitting in prison serving sentences that were illegally imposed “gulags.” “Now we call them the United States.”

  America is a gulag. We are ruled by a government that is devoid of all morality, all integrity, all compassion, all justice. The government of the United States stands for one thing and one thing only: Evil.

  It is just as Chavez told the United Nations in 2006 referring to President George W. Bush’s address to the assembly the day before: “Yesterday, at this very podium, Satan himself stood speaking as if he owned the world. You can still smell the sulfur.”

  If you are an American and you cannot smell the sulfur, you are tightly locked down in The Matrix. God help you. There is no Neo to rescue you. And you are too brainwashed and ignorant to be rescued by me.

  You are part of the new Captive Nation.

  http://www.paulcraigroberts.org/2015/08/20/america-land-justice-absent-paul-craig-roberts/

  OdpovědětSmazat
 11. Dejte jim práci! Koště, lopatu a pokud nechceš pracovat, tak nedostaneš jídlo! Proč je musíme krmit, když nic nedělají!?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To asi myslíte to 1% šťastných vítězů poListopadové privatizační loterie.

   Smazat
  2. Co navrhujete? Socialistický kapitalismus?

   Smazat
  3. Znárodnění všech velkých průmyslových celků a správu formou odborníků - státních zaměstnanců. Vlastnictví není nutnost pro efektivitu - jen kvalita managementu. Soukromé vlastnictví se naopak z hlediska efektivity stává kontraproduktivní, a přeměňuje se ve formální rigidní a nedemokratickou legitimaci moci. Babiš, Bakala ani Kellner nepotřebují vlastnit, aby dobře hospodařili, pokud skutečně - CHTĚJÍ - dobře hospodařit.

   Smazat
  4. 9:47
   Před 70 lety byste s těmito bláboly měl šanci.

   Smazat
  5. Historie se opakuje, není-li zbytí.

   Smazat
 12. "Vedle USA za ně nesou zodpovědnost také evropské vlády, které posledních čtrnáct let podporují agresivní americký militarismus, v jehož důsledku bylo zavražděno mnoho milionů lidí a zničeno mnoho zemí, jako je Irák, Libye, Afghánistán, Sýrie a Jemen. Evropa si tyto problémy zaslouží, ale stále to ještě není dostatečný trest za to, že podporovala zločiny proti lidskosti páchané Washingtonem ve snaze získat světovou nadvládu,“ nelze než souhlasit, mám na to stejný názor. Nechápu, jak může někomu procházet vraždění civilistů jen proto, že je kryto bojem proti terorismu. Oni ti USAci sami ten terorismu tou svou agresivní politikou vyvolávají!

  OdpovědětSmazat
 13. Tak jste se vykecali pánové a co bude dál? Šup šup - další článek. Ani to pořádně nečtete. Jen kecat, žvanit furt co to de, no a dál? Dál bude co? Co se změní tím, že se lidi na diskuzích vykecají a vyvztekají? Na některé servery lezou mládežníci kolem třicítky, a žvejkají taky takový blbosti, vulgární, hloupý, a co jako? Všechno toto svědčí o tom, jak velké množství lidí nemá co dělat, zahálí, ráno chrápou déle, večer ponocujou, nudí se, a lozí po článcích, to je to jediné co dokážou přečíst, jinak jsou úplně vypatlaní. Úžasná inteligence. Přitom jsou zajištění, když si můžou dovolit platit internet, určitě hladoví nejsou, co je to za lidi? Kdyby občané byli každý den 8 hodin v práci a tam pracovali a pokecali si s kolegy, a večer zašli na stále stejné žvásty do hospody, mladíci by byli na vojně, babičky a dědové hlídali vnoučata nebo by si zašli na pokec do cukrárny případně poslechnout dechovku -lépe by bylo na světě. K čemu je toto omílání pořád stejných událostí donekonečna? Teď se budou donekonečna omílat beženci a násilí na Ukrajině, mizerové v USA - a pořád dokola. Jak může někoho bavit pořád číst to samé a psát to samé?

  OdpovědětSmazat
 14. Až na to, že já většinou jen čtu a žasnu, čím se lidi dnes dokážou zabavit. Vyjádřím se málokdy. Co bych k tomu kecal? K tomu, co už bylo vyřčeno?

  OdpovědětSmazat
 15. Hodně málo píšu - nemám čas, zájem, ani inspiraci. Kam bych se na ostřílené diskuzní matadory, kteří tím žijí jako závisláci, hrabal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na NR se rozebírají závažná témata dnešní doby. Těm, kteří zde vyjadřují své názory, nejsou lhostejné události kolem nás. Kromě několika trollů, jsou zde často k přečtení zajímavé a cenné informace a poznatky, které se ze zmanipulovaných zpráv mainstreamu nedozvíte.

   Smazat
  2. Ano, souhlasí. Chodím sem skoro denně a doporučuji i přátelům. Vadí mi občasné hrubosti v diskuzích, ale diskuze většinou přeskakuji.

   Smazat
  3. Co že ti vadí???

   Smazat
  4. Hrubosti? A kdes je tu prosímtě viděl? Vy jste tu někdo viděl někde nějakou HRUBOST? ... Já nestíhám žasnout. Tady je to kultivovaná jemná diskuze, ve které se ohleduplní diskutující setkávají k přátelské výměně názorů. TADY ŽÁDNÁ HRUBOST NEBYLA, NENÍ A NEBUDE. ... Rozumíme si?

   Smazat
 16. Tak to už musíte pomalu pomýšlet na sebevraždu když to tady denně čtete. Myslím ty články - i bez diskuzí. Pořád dokola totéž, jen a jen deprimující a stresující věci. Někdo to ale má rád. Někdo je naopak otrávenej, kdyby začalo vycházet slunce, lepší je trvale zataženo, smrad, a nedýchatelno. Když nad námi visí negace, strach a beznaděj, jako mrtvej pytel. Když nad námi visí neustále Damoklův meč -pro někoho je to denní potřeba adrenalinu? V čem - v čem lze vidět naději a mít proto chuť do života?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čím víc víte, tím horším hororem se vás život stává.

   Smazat
 17. Vlastenka  Tohle video doporučuju všem .
  Američanka v něm nádherně umyla žvanící, drzou muslimku, která argumentovala "umírněnou většinou". Fakt stojí za poslechnutí.


  Já jsem tady doma.
  https://www.youtube.com/watch?v=hRx16BsweVE

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.