Reklama

pondělí 3. srpna 2015

Islámský stát stvořily mocnosti tohoto světa

3. 8. 2015       zdroj
Prohlásil to Apoštolský vikář Aleppa (Sýrie). „Islámský stát je nástrojem v rukou velkých mocností, které jej vytvořily, vyzbrojily a podporují jej. Namísto terénního boje proti Islámskému státu od něj mocnosti kupují ropu a rozkradené archeologické památky“, prohlásil apoštolský vikář syrského Aleppa v rozhovoru pro zpravodajství italské televize TV2000.


Biskup Georges Abou Khazen v něm také mluví o výcvikových táborech pro kriminální živly, bojující pod hlavičkou Islámského státu, které leží v zemích sousedících se Sýrií, včetně Turecka. „Dobře víme“, pokračuje apoštolský vikář latinského obřadu, „komu Islámský stát prodává ropu v ceně třiceti dolarů za barel, přičemž počáteční cena byla dokonce pouhých deset dolarů. A muzejní exponáty určitě neputují do soukromých vil v Somálsku nebo Mauretánii“, uvedl mons. Khazen, který pro 

Vatikánský rozhlas popisuje současnou situaci v Aleppu: “Bojíme se, že Turecko má pod záminkou boje proti Islámskému státu zcela jiné záměry, tedy boj proti Kurdům. Dobře víme, že bojovníci Islámského státu přicházejí do Sýrie a Iráku přes Turecko. Pro Turecko by tedy bylo jednodušší nevstupovat do boje, nýbrž zastavit výcvik bojovníků a příliv zbraní. ....Lidé, kteří mohli, vycestovali, a dosud město opouští, kdo jen může. Navzdory všem obtížím a utrpení pokračují křesťané ve svém normálním životě, nakolik je to možné. .... Místní křesťané žijí v pokoji se všemi komunitami na syrském území – s muslimy všech směrů i s jinými společenstvími. Křesťané tedy mohou sehrát zásadní roli ve sbližování různých komunit a být nástrojem pokoje, uklidnění a smíru.“

4 komentáře :

 1. Ač ateista,vážím si postojů některých věřícich.Na Čro plus mluvil pan Balík-titul neznám- o papeži Františkovi,jeho i svých názorech na současnost.Nestačil jsem se divit,oba snad sledují nezávislé servery! I církev se dělí na hodné a zlé.

  OdpovědětSmazat
 2. Že takzvaný islámský stát stvořily USA a nejspíš i další mocnosti světa, už došlo téměř všem. Všechny ty mediální žvásty okolo toho a to strašení lidí je jen víření prachu, manipulace a lži.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Výsledek je, že se arabové zabíjejí mezi sebou. Na Ukrajině se jim to moc nepovedlo.

   Smazat
 3. Na Ukrajině se jim to nepovedlo? Stát nefunguje, lesy plné benderovcú jak po válce,a schyluje se tam k tvrdé totalitě za drtivé podpory lidu co nemá co do huby.Sýrie by už dávno padla taky kdyby jí nedrželi Rusové.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.