Reklama

středa 26. srpna 2015

Kníže Dimitrij Romanov návštíví na Krymu místa spojená s historií rodu

26. 8. 2015     zdroj
Nejstarší z představitelů carského rodu Romanovců Dimitrij Romanov a jeho manželka, kněžna Theodora (Dorrit) Alexejevna, se vydali na návštěvu Krymu. Hned na letišti poskytli rozhovor ruským médiím. Jak zdůraznil Dimitrij Romanovič, tato cesta je pro něj velmi důležitá, protože Krym již tradičně zaujímal zvláštní pozornost představitelů dynastie Romanovců.


"Toto je velký okamžik v mém životě, hold památce mé rodiny," uvádí TASS slova Romanova, který také dodal, že Krym měl vždy pro Rusko zvláštní význam.

"Ze všech drahých míst měl můj otec Roman Petrovič nejraději Krym, a tak nyní já, jeho syn, mohu přijet na náš Krym, nyní opět ruský," řekl Dimitrij Romanovič.

Manželský pár plánuje návštěvu Sevastopolu, který je dávným snem potomka knížecího rodu; pro Romanovi bude uspořádána speciální prohlídka základny Černomořské flotily.

Romanov a jeho manželka také navštíví Livadijský palác, kde byl nedávno zbudován pomník na počest posledního ruského vladaře Nikolaje II., a Dulber, kde bylo sídlo dědečka Dimitrije Romanova, Petra Nikolajeviče.

Tato návštěva se stává první návštěvou zástupců carské rodiny po znovusjednocení Krymu s Ruskem; orgány poloostrova nazývají událost symbolem, který představuje spojení epoch.

Jak tisku řekl Dimitrij Romanovič, v domě carských potomků se po desetiletí uchovávala zvláštní relikvie - láhev s krymskou půdou, kterou s sebou do exilu vzal jeho otec, kníže Roman Petrovič, druhý bratranec a kmotřenec Nikolaje II.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

14 komentářů :

 1. Kdepak je Chujmer a jeho knížecí pindy????;-))))Ten knížecí potrat ví o historii leda ze zvláštní školy:-))))

  OdpovědětSmazat
 2. Kdo to vlastně je ten Romanov? Měl jsem zato, že je bolševici komplet vyvraždili...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. je to syn bratrance zavražděného cara Mikuláše (Nikolaje)

   Smazat
  2. Dík. A kde žije a čím se živí byste věděl?

   Smazat
  3. Bohužel, nevím. Ta informace byla v článku, jen jsem upozornil, že Nikolaj =Mikuláš.

   Smazat
  4. Bydlel v Dánsku celý život .... pracoval mám za to jako bankovní atašé pro nějaké severské banky .... možná taky jako diplomat - nejsem si jist....

   V každém případě je to raději pozitivní vývoj .....

   Smazat
  5. Takže bakster.

   Smazat
 3. Zase jeden znalec dějin!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak dík za vysvětlení, znalče. Více takových znalců. Jeden znalec do každé rodiny!

   Smazat
 4. Copak to hoši hoši Wal Streatu připravují?
  Chtějí přemístit hlavní město Ruska do Sant Peterburku? A tam ustavit carství?
  Ale to bude mít Porošenko a spol. hlavobol.
  Car jim nechá rozsekat hlavy šavlemi za to, co udělali s Ukrajinou a jak zacházeli s tamními Rusy, když poslali na vlastní občany ukrajinskou armádu! MOŽNÁ VŠAK POLÁCI NAPŘED VEZMOU ZPĚT SVÉ HISTORICKÉ ÚZEMÍ A BUDE......... PO UKRAJINě.
  Už proto, nejen proto to CARSTVÍ nemůže projít.!

  OdpovědětSmazat
 5. V Rusku mají Car Puška a Car Kolokol. Učili jsme se o tom ve škole.
  S.Pláteník

  OdpovědětSmazat
 6. Pan kníže Dimitrij Romanov by si měl dát pozor. Ukrajina ho určitě zapíše na svoji černou listinu a zakáže mu vstup, či dokonce pohrozí až osmiletým vězením.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teď zrovna nad tím přemýšlím.Putin neměl propustlu od Porošenka tak se bojím,aby kníže Romanov s manželkou nebyli také na černé listině Kyjevské fašistické vlády.A pak mně zajímá,jak bude pracovat propaganda.Bude to zajímavé sledovat.Tak ať se ve své staré vlasti líbí!Příjemný pobyt!

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.