Reklama

pátek 21. srpna 2015

Krev jako marketingový nástroj - 3. kolo války na Ukrajině


Radim Fiala
21. 8. 2015 ParlamentníListy

Na Ukrajiny přestalo být dodržováno minské příměří. Kyjev soustředil podél fronty 65 tisíc svých ozbrojenců a podle vojenských analytiků postavení jeho vojsk vypovídá o plánu zaútočit.


Zaútočit ve třech směrech s cílem oddělit od sebe Luhansk a Doněck, následně oddělit obě povstalecké území od hranic s Ruskem a následně likvidovat veškerý odpor v těchto městech.

Frances Coppola, analytička amerického Forbes uvádí, že od svržení Janukovyče pokleslo HDP Ukrajiny o 23%, zatímco ukrajinský dluh dosáhl neuvěřitelných 153% HDP. Za Janukovyče tento dluh nepřesahoval 80%.
Východiskem je obnovení krveprolití na východě

Čerstvá data Mezinárodního měnového fondu jsou neúprosná: krach ukrajinského hospodářství nabírá na obratech, inflace se blíží k 30%. To znamená, že reálné příjmy obyvatel dramatický klesají a jejích reálné výdaje neúprosně rostou a to vše vyvrcholí 23. září, kdy Kyjev bude muset svým občanům sebrat půl miliardy dolarů na další splátku věřitelům – anebo zkrachovat.

Zdá se, že tamní současná elita vidí pouze jedno východisko, jak se letos vyhnout třetímu Majdanu. Tím východiskem je obnovení krveprolití na východě, kdy tisíce nevinných civilních obětí dají záminku Kyjevu, aby hodil své tragické neúspěchy v hospodářské politice za vinu „nepřátelům ukrajinského lidu a agresorů z východu“.


Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Fiala 

11 komentářů :

 1. Podle UNIAN bankovni sektor stratil za 7 mesicu 34 miliard $$. Poroshenko ma v tom jasno

  http://www.unian.info/politics/1114164-poroshenko-to-reveal-putins-bluff-in-berlin-source.html

  OdpovědětSmazat
 2. Že se žádný "Minsk" dodržovat ze strany Kyjeva nebude , to bylo jasné hned od začátku. Divím se ,že byl Putin tak naivní a slibům uvěřil.
  Teď už zasáhnout nemůže a ruskojazyčné obyvatelstvo Donbasu čeká masakr .

  OdpovědětSmazat
 3. ale může zasáhnout a bude to tak rychlý že si júes playboji nebudou stačit ani natáhnout kalhoty a do týdne se bude kyjev houpat na kandelábrech

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jako že Rusové budou věšet Ukrajince na kandelábry? Na ukrajinském území? Nebo jsem vás blbě pochopil?

   Smazat
  2. 20:26 Patrně blbě pochopil. Proč by měl Rus věšet Ukrajince? To Ukrajinci budou mezi sebou účtovat. Jako vždy i jiní v minulosti. Nebo jste zapomněl na Čaučeska, nebo jak se to píše, a podobné?

   Smazat
  3. Jan zajíc - nebylo mi to od kolegy jasné, proto jsem se zeptal.

   Smazat
  4. V pořádku, já Vás přece neurážím.

   Smazat
  5. Můžete mně přátelé vysvětlit co je to Ukrajina a ukrajinec? Mám pocit, že to byli všechno občané SSSR. To že se do toho vecpaly USA,EU a NATO na tomto faktu nic nemění. Opravdu se divím, že se Havlovi taky nepodařilo poslat na východní část Československa tanky, i když o tom uvažoval.

   Smazat
 4. Názor,že Kyjev potřebuje války k zakrytí své katastrofální situace je správný. Proto zvětšují armádu, dováží zbraně a zahraniční zejména americké "instruktory", konflikt nadále nazývají antiteroristickou operací a za válku s Ruskem, znovu bombardují sídliště Proto také bojkotují politickou část minských dohod - zvláštní statut těch území, volby, amnestie a pod, že s povstalci budou jednat jedině "za mřížemi", jak řekl Jaceňuk. Ale kromě USA s jeho antiruskou hysterií v Evropě na další válce nemá nikdo zájem, proud uprchlíků do EU by se zvětšil o statisíce Ukrajinců a finančně by to už EU neutáhla, konflikt s Ruskem by se vyostřil. Kyjev se bez EU nemůže obejít a tak ho snad Merkelová-Holland ubrzdí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na slova páně Jaceňuka možná dojde, jde jen o to, na které straně mříží kdo bude...
   Jinak, řinčení zbraněmi už asi nikoho nepřekvapí, tím méně Putina, jak tu někdo psal, že snad té chamradi něco uvěřil či co. U Minských dohod měla daleko větší význam účast EU než podpis Porošenka a o tu taky Putinovi šlo.
   Jinak bych též těm chytrolínům radila jako Smrtka v Poslu z Liptákova...nic novýho nerozjíždět! I ve vlastním zájmu.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.