Reklama

středa 19. srpna 2015

Lavrov: diplomatická negramotnost ukrajinského ministerstva zahraničí

19. 8. 2015    zdroj
Setkání expertů v normandském formátu umožní prokázat, že ukrajinská strana neplní své povinnosti při urovnání situace v regionu, prohlásil ministr zahraničí RF Sergej Lavrov. Podle něj čtvrteční setkání expertů v normandském formátu "pomůže postavit tečky nad "i" a ukáže, že ukrajinská strana neplní své závazky." 

"Pro nás je zřejmé, že je třeba provést další jednání s Kyjevem a přesvědčit ho, že dohody, závazky, které byly přijaty v Minsku 12. února, se musí plnit," řekl Lavrov novinářům.

Moskva doufá, že 24. srpna, kdy se setkají představitelé Německa, Francie a Ukrajiny, Berlín a Paříž "jako garanti provádění dohod z Minska udělají všechno, aby bylo zajištěno jejich bezpodmínečné plnění." "Nebude to neužitečné vzhledem k tomu, že 26. srpna, dva dny po berlínském trojstranném summitu, je naplánováno pravidelné zasedání kontaktní skupiny a jejích pracovních podskupin," řekl Lavrov.

Lavrova překvapilo prohlášení ukrajinského ministerstva zahraničních věcí. "Neručím za přesnost citace - něco v tom smyslu, že experti se scházejí, aby vysvětlili ruským představitelům, že Nejvyšší radou přijaté návrhy Porošenka o změnách v ústavě odpovídají dohodám z Minska", řekl ministr.

Podle něj bylo dále řečeno, "něco jako že tyto změny jsou výsadou ukrajinského státu, nikdo do nich nemůže jakýmkoli způsobem zasahovat, takže nesprávný výklad ruské strany by neměl být brán v úvahu."

"Ponechám stranou furiantský tón tohoto tvrzení, ale je to, samozřejmě, úplná diplomatická negramotnost, protože minské dohody jsou k dispozici, není to žádná beletrie, schválila je Rada bezpečnosti OSN ve svém usnesení, proto jsou závazné," prohlásil ministr zahraničních věcí RF.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

22 komentářů :

 1. Ukrajinci nikdy nedodržovali dohody.Preto ich treba len chytiť silno pod krk a držať kým sa dohody nenaplnia.Podobne ako s fašistami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S fašistami? To asi myslíš dohodu Ribbentrop-Molotov mezi náckama a Sovětama o neútočení a rozdělení si Evropy mezi sebou. Stalin se chtěl s náckáma kamarádit a dělit se o kořist, ale Hitler ho trochu převezl :-D

   Smazat
  2. A že Alžběta, Anglická Královna zamlada hajlovala až se jí zapalovala lejtka, to roli nehraje?

   Smazat
  3. A že v Mnichově nás za stejný papír Anglie prodala rovněž ne? Je to tak? ...

   Smazat
  4. Anonym 0:13: Máte zcela zásadní historické neznalosti. Obdobné smlouvy podepsali s Německem i ostatní mocnosti. Co takhle sledovat nějaké dokumenty, popř. něco přečíst. Co třeba dokument o neznámých dějinách USA od Olivera Stona ? To by vám hodně skutečností aspoň trochu přiblížilo.

   Smazat
  5. Rusové smlouvu s Německem podepsali jako poslední v Evropě, jako první byli hrdí a stateční Poláci již v 1936, ostatní následovali.

   Smazat
  6. Truhlíci, smlouvy o neútočení ano, ale nikdo spolu s náckama nekradl Evropské země, nikdo nenapadl Polsko, nikdo nevyvraždil 20.000 elit v Katyni... Tak se proberte, rudí fanatici.

   Smazat
  7. Melete protiruskou nenávist. Poláci vyvraždili na začátku 20. let vee svých 'yajateckých táborech' přes 100 000 Rusů! Kradli nám Těšínsko (dostali od Masaryka a legií do nosu), Slovákům kradli území. SSSR v roce 1939 si vyal zpět území, o která přišlo Rusko po 1. svět. válce. Bylo tam převážně rusky či ukrajinsky mluvící obyvatelstvo. Katyně je samozřejmě zločin. Podobné zločiny mají na svědomí ostatní velmoci také (Británie v Indii či Jižní Africe), USA v Mexiku při záboru jižních států, koncentráky stavěli pro své japonské US-spoluobčany.

   Smazat
  8. Proboha, už tu zase řádí retardovaný troll, synáček bolševického politruka, který obrátil kabát a teď blábolí novou naučenou písničku. Jejich slovník je natolik podobný a jejich fráze v podstatě totožné, že to skoro vypadá na jednoho člověka, který otravuje ve všech diskuzích. Imbecil s vygumovanou kebulí, který o historii nemá ani nejmenší ponětí a je schopen ji shrnout do tří vět, viz výše. Vypatlanec.

   Smazat
  9. 9:07

   Je veselé jak nemáš vůbec nic k věci, ani náznak argumentu. A tak aspoň zlostně kopeš. Raději zalez zpět do žumpy ze které jsi vylezl. Jsi tak blbej že děláš ostudu i těm rusům.

   Smazat
  10. 8:49

   Žádná nenávist. Jen fakta která vy se snažíte dost drze a nemotorně zpochybnit.
   SSSR prostě čile spolupracoval s náckama a nebýt operace Barbarossa, tak by byl s náckama největší kámoš dodnes. Ukradl baltské země, části Finska, Polska, Rumunska.
   A němci vlastně taky jen napravovali nespravedlivé výsledky 1. války.
   Chce se mi z vás blejt, jak si to kvůli milovaným komoušům ohýbáte.

   Smazat
  11. Jaké ty máš fakta blbe z 9:14, to myslíš ty tvé neznalosti? Na který VUML jsi chodil ty přiteplena onuce. Těm tvým zvratkům se tu jen každý smějě. A jak to napsal kolega výše, tvůj bolševický překabátěný původ je hodně viditelný, Štětino.

   Smazat
 2. Větší idioty než jsou Ukrajinci abys v Evropě pohledal. Trumfli úplně všechny a každého, a to tu je všude kolem nějakých kandidátů na nobelovu cenu za blbost.

  OdpovědětSmazat
 3. k paktu Ribbentrop-Molotov - po útoku na Poľsko CCCP obsadilo len tú časť územia ktorú anektovalo práve Poľsko neprávom, tzv. Curzonova línia, a tzv. ukrinský hladomor sa odohrával aj na tých územiach ktoré mali v držbe práve poliaci, popritom treba mať na pamäti oslavu víťazstva v r. 1920 a osud zajatých červenoarmejcov - domov sa vrátila cca desatina - ostatných pobili, alebo nechali umrieť pod holým nebom nahých a vyhladovaných, no a tí čo sa vrátili nadiktovali ČEKe mená svojich "dobrodicov" - tí potom zaplatili účet za pilsudského fašistov pri Katyni - a aj tím čo kántrili na obsadených územiach pravoslávnych, neblaho sa pri tom podpísal aj bývalý dôstojník c.k armády Rakúsko - Uhorska - otec posledného poľského svätého - to len na margo hlupákov, čo veria v oficiálne "dejiny" poľského typu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:23 pouze popsal sled událostí. Všechno jsou to doložená fakta o historických událostech a souvislostech. Rusko - Polské nepřátelství má velice hluboké kořeny a je to veliké neštěstí pro spoustu lidí a ohromný kus světa. O takových věcech se nežvaní. Pokud vás to zajímá, pramenů je dost. Pokud jen tak povykujete jako provokatér Štětina, jste za hlupáka. Logiku do toho netahejte, když nevíte, co to je. Nazdar

   Smazat
  2. Oprava: ne 6:23, ale 6:34

   Smazat
  3. To máš jedno. Politicky a historicky uvědomělý cenzor stejně vše ce se mu nehodí do krámu smázne.

   Smazat
  4. Hlavně by měl smáznout tebe 9:17 a na vždy, vůbec bych se nedivil, takovou snůšku naučechých smyček co tu předvádíš, to se hned tak nevidí, vyznavačí Shapira a jeho stejný vyznavači PraguePride.

   Smazat
 4. Po kvetnove navsteve, kterou vykonal v Moskve prezident Zeman aby podekoval za osvobozeni casti republiky od nacistu by me zajimalo, zda se zitra na vyroci okupace nasi zeme za tento zlocin omluvi rusky diktator Putin.
  A s nim i mistni komunisticti zlocinci, kteri okupanty podporovali. Vcetne redakce techto vlastizradnych stranek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten už se omluvil. Je vidět, že nic nevíš, jseš blbej a ještě meleš kraviny. Nemělo by se nám opětovně omluvit Polsko, Německo, Bulharsko a Maďarsko? Ty k nám taky přijeli bojovat proti kontrarevoluci, nemyslíš? Vlastně nemyslíš, já zapoměl.

   Smazat
  2. Když ten potrat hltá zpravodajství z Čt a novinek, tak se není čemu divit, že mu věci unikají. Ale zase ví, kolik dostali pindosové vřelých přijetí od stejně retardovaných spoluobčanů jako je on při průjezdu té radioaktivní kolony nebo jak je skvělou kapelou Pussy Riot.

   Smazat
 5. Okrajina je šapitó cirkusu, ve kterém běhá šáša Porošenko na US drátku...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.