Reklama

čtvrtek 20. srpna 2015

M. Zeman se setkal s Krúpou, podpořil ho v kauze bytů OKD

bakalaJiří Paroubek
20.8.2015 Vaše věc

Nelze nevyjádřit sympatie pro rychlý zásah prezidenta republiky, který se sešel se slovenským miliardářem Krúpou a vyjádřil mu svou podporu v boji, který Krúpa zahájil proti Z. Bakalovi ve věci prodeje téměř 44 000 bývalých hornických bytů i s nájemníky investorské společnosti Round Hill Capital.

Přesně řečeno ve věci prodeje těch bytových jednotek, které měl Bakala podle smlouvy se státem nabídnout k odkoupení přednostně zájemcům z řad nájemníků.

Bylo by dobré, aby se prezident Zeman a P. Krúpa spojili se skutečnými odborníky na bytovou politiku, kteří doporučují právní postup, jenž bude Bakalovi nanejvýš nepříjemný a na jehož konci by mělo být zrušení kupní smlouvy s Round Hill Group.

Odborníci v oblasti bydlení doporučují, aby na Bakalu některý vlastník nebo pronajimatel bytového fondu v ČR, tedy Bakalův konkurent, podal žalobu na nepovolenou veřejnou podporu. Nezávislý soud by měl v tomto případě rozhodnout ve prospěch žalobce. Pokud by žalobce neuspěl u českého soudu, téměř s jistotou by se mu to povedlo u soudu mezinárodního.

V případě úspěchu žaloby by ministr financí musel odstoupit od smlouvy, která v roce stvrdila prodej minoritní části OKD, včetně oněch téměř 44 tisíc bytů, nebo po Bakalovi žádat vrácení cenového rozdílu.

24 komentářů :

 1. Bude zajímavé, jestli prezident tentokrát dostane pochvalu od všech, kteří se do něj neustále naváží. Doufám, že mu budou tleskat také všichni nájemníci oněch cca 44000 bytů - tedy i ti, kteří by volili knížete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebudou - žádný vděk "neexistuje". Občané Středočeského kraje také k MUDr.Rathovi žádnou vděčnost neprojevují, i když v době kdy byl jejich hejtmanem nemuseli v nemocnicích Stř.kraje platit poplatky, které jinak ostatní platili v celé ČR. Nemocnice v Kolíně, Kladně a Mladé Boleslavi rekonstruované jeho zásluhou hovoří za vše - většina obyvatel těchto měst a okresů to ale bere jako samozřejmost. O žádném "vděku" se nedá mluvit ....

   Smazat
  2. A21:27 - no, teď to trochu zkresluješ s něma špitálama, viď...

   Smazat
  3. 21:27 Je možné, že Vy znáte ještě lepší. Mně stačí zajet se "podívat" do Kolína a porovnat s Thomayerovou nemocnicí v Praze 4, u které bydlím.

   Smazat
 2. Dnes stejně většinou v těchto bytech bydlí nepřizpůsobiví,které RPG sestěhovala a vytvořila tak další gheta.Většina dlouhodobých nájemníků vzala z těchto bytů roha.Jak před vysokými nájmy tak před romy.

  OdpovědětSmazat
 3. Zajímavé je, že Sobotka dělá že se ho to netýká.Přitom byl jako ministr financí jeden z hlavních aktérů při realizaci této lumpárny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A Vy se tomu divíte, jde mu přece o kariéru. Tohle Sobotkovi může zlomit vaz.

   Smazat
  2. Zlomit vaz už mu to mělo dávno, jenže lidé mají krátkou paměť. Jenže v tomto státě stačí slíbit úředníků zvýšení platů a navýšit důchody a už má své jisté. Jak já toho kripla nesnáším .....

   Smazat
  3. 43% KSČM, a ta už si s polistopadovou aristokracií poradí. Má v tom praxi. Do půl roku nebude po oligarchii ani památka.

   Smazat
 4. Během 25ti let kapitalismu jsem si udělal jednoduchý politický názor - Volím KSČM a nikdy jinak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takový malý dotaz - víte vlastně koho volíte ?
   - s.Dolejše, který má v otázce migrantů stejný názor jako TOP 09 ?
   - s.Filipa - "opatrného" předsedu
   - s.Ransdorfa - "černou" ovci
   - někoho jiného ?

   Lituji, ale komunisti už svoji šanci "promeškali". Vývoj v roce 1989, i před tím, byl především jejich dílem.

   Smazat
  2. Volím Komunis-mus, který s takovými jako Bakala zatočí škrtnutím pera.

   Smazat
  3. Jo jo, co umí bolševik škrtnutím pera si ještě mnozí z nás pamatují

   Smazat
  4. Komunisté zdiskreditovali u nás levicové myšlenky na hodně dlouho. Uvrhli naši zemi do stagnace a na konci byla lidová vzpoura. Toho využili šmejdi a máme co jsme nechtěli!

   Smazat
  5. 19:17 vol si koho chceš, vo vo vo tom to je. Já třeba komunisty nevolil a nikdy je volit nebudu.

   Smazat
  6. Komunismus je záchranná brzda, a já za ní tahám. Jestli se připojí i další, aby bylo dost síly na přetrhnutí plomby, tak se tenhle vlak zastaví.

   Smazat
  7. Ale jdi ty brzdo. Komunismus je nereálná a neživotaschopná krávovina.

   Smazat
  8. A Vy jste lhář.

   Smazat
  9. 9:43 - a v čem máte pocit, že lžu?

   Smazat
 5. Konečně světélko naděje pro tisíce okradených v tomto absurdistánu.
  A díky za snahu jak prezidentovi Zemanovi, tak i J. Paroubkovi za jeho zájem a názor.
  Doufejme, že se na toho hrabivého krejčíka najde metr.

  OdpovědětSmazat
 6. Tady vidím šanci vrátit Sobotkovi to, co prezidentovi způsobil.

  OdpovědětSmazat
 7. 21:06 Bohužel, Sobotka a spol. tou svou zradou při volbě prezidenta v roce 2003 škodu nezpůsobil jen panu prezidentovi, ale ve svých důsledcích celému našemu státu a jeho občanů. Jeho zrada v podstatě zapříčinila "návrat" Václava Klause a jeho "věrných" do politiky a umožnila vlád Topolánka a Nečase. Důsledky jejich "vládnutí" budeme cítit hodně dlouho.

  OdpovědětSmazat
 8. Hloupá otázka : Když Sobotka už jednou zradil , jak je možné , že je premiérem ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jednoduchá odpověď : "Lidská blbost, nezná mezí ..."

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.