Reklama

pátek 14. srpna 2015

Na stranu opolčenců přešlo 8 tisíc ukrajinských policistů a vojáků!

14.8.2015   První zprávy
Vojenská prokuratura Ukrajiny má seznam 8000 policistů a vojáků, kteří přeběhli k milici Donbasu. Oznámil to šéf prokuratury Anatolij Matios.
"V tuto chvíli máme kompletní seznam. Shromažďují se důkazy o pěti tisících policistech, a asi třech tisících vojácích, kteří přeběhli k nepříteli,“ uvedl na tiskové konferenci
„Budou se zodpovídat," doplnil.

Generál ukrajinské armády přešel k povstalcům!

Dále sdělil, že generálního prokurátora vytvořila vojenskou prokuraturu sil „protiteroristických“ operací, která se bude zabývat trestním řízením v Luhansku, Doněcku, Charkově a Zaporožské oblasti.

V jejím čele bude stát Konstantin Kulik, jenž strávil rok jako náčelník Vojenského zastupitelství v oblasti ATO.

Už 1. června ukrajinské Ministerstvo vnitra oznámilo, že v roce 2015 propustilo 851 policistů v Doněcké oblasti za porušení přísahy.

Nejznámější případ přeběhnutí byl zveřejněn rovněž v červnu, kdy na stranu povstalců přeběhl generál ukrajinské armády Alexandr Kolomjec.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová
První zprávy ,Jiří Kouda

21 komentářů :

 1. kyjevští debilové podlehli pocitu nesmrtelnosti a to je začátek jejich konce

  OdpovědětSmazat
 2. Je to špatně napsané, 8000 přeběhlo od nepřítele k příteli. Děláte mně radost, děkuji. Ják já neměl rád Rusy a šmejdi to dokázali rychle změnit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsou ještě Slované i mezi námi.

   Smazat
  2. Jak já neměl rád Rusy a šmejdi to dokázali rychle změnit. To jsou nám věci, přesně tak to cítím i já.

   Smazat
  3. Já jsem zase nesnášel Sovětský svaz. S Ruskem ani jinými postsovětskými republikami problém nemám. Nějak mi docvaklo, že hlavní potížista mírového života ve světě neleží na Východě.

   Smazat
 3. A možná už není daleko doba , kdy tam přeběhne sám Porošenko .

  OdpovědětSmazat
 4. Je pravdou, že donedávna mi bylo Rusko vcelku lhostejné, avšak po ukrajinských událostech a neuvěřitelně lživé až fanatické kampani, vedené proti Rusku, jejímž nositelem je u nás především ČT a NOVA, jsem se musel přiklonit, jakožto člověk se zdravým rozumem a kritickým myšlením, na stranu pravdy, tedy na stranu Ruska. Stále mě však udivuje, kolik je mezi lidmi snadno zmanipulovatelných lidí, kteří např. po 18 měsících války na východě Ukrajiny, věří naší havlisticko americké propagandě, která tvrdí že ukrajinká armáda po celou tuto dobu odolává invazi regulérní ruské armády, ačkoliv nikdo nikdy nepředložil sebemenší důkaz o ruské armádě na Ukrajině, nikdo žádného ruského vojáka na východě neviděl ani o něm neslyšel, a to včetně pozorovatelů OBSE, nikdo nenafilmoval jediný ruský tank nebo transportér, jak překračuje rusko-ukrajinskou hranici, ačkoliv všichni dnes mají telefon s kamerou v kapse, nikdy v žádné televizi nevystoupila žádná rozhořčená a psychicky zlomená matka zabitého syna nebo manželka zabitého manžela na ukrajinské frontě, nikdy nikdo neukázal zajaté ruské vojáky (s výjimku několika pohraničníků, kteří byli asi před rokem zadrženi 200 m za neoznačenou zelenou hranicí, zcela mimo linii bojů), a nikdy žádný opoziční politik nekritizoval Putina nebo vládní koalici za zahraniční vojenskou intervenci (a to byste koukali, jak se do Putina v ruských televizích a v parlamentu navážejí - stačí se jen dívat na ruské televizní pořady). Domnívám se, že ještě nikdy v dějinách lidstva se nestalo, že by nějaká země provedla invazi do jiné země, a ještě po 18 měsících by se o tom diskutovalo a všichni kriticky smýšlející lidé by tomu nevěřili. Někteří lidé jsou nenapravitelně naivní a hloupí, jsou to většinou titíž, kterým vůbec nepřipadá divné, když 11.září narazila dvě letadla do dvou mrakodrapů a spady tři mrakodrapy (propaganda ten třetí již 14 let nezmiňuje), nebo když dopravní letadlo téhož dne narazilo do Pentagonu s tím, že toto prolétlo několik desítek metrů nad hlavami tisíců lidí a nikdo to letadlo neviděl, nikdo ho nenatočil a žádná stabilní kamera nejstřeženějšího objektu v USA ho nezaznamenala. Je smutné, že je mezi námi tolik snadno ovlivnitelných lidí, protože na to krutě doplatíme všichni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyz uz becis komunisticka ovce, bec aspon kratce.

   Smazat
  2. A hele 21:49 ty to nemůžeš pobrat viď, no, nic překvapivého ;-)

   Smazat
  3. 21:23:
   mluvíte mi z duše!
   jituš

   Smazat
  4. Anonymní14. srpna 2015 21:49
   Každému tu nadáváš, přitom blahem uchcáváš.
   Kdo tě platí, drzý fracku? Potřebuješ dostat facku!

   Smazat
  5. TENTO CLOVEK TU NAPISAL PRAVDU.

   Smazat
  6. Na zevrubném, solidním popisu projevů mediálního zla, potažmo zla jako takového, může nalézat - bečení komunistické ovce - pouze veliký hlupák zcela zaslepený zlem, tedy hlupák se zlem v srdci. A nemůže si pomoci, mermo mocí musí vlastní hloupost zveřejnit. Ovšem - jinak než stupidně to neumí.

   Smazat
  7. Přesně napsáno. Je úplně groteskní, že jsme se po 25 letech dostali opět daleko před začátek. Jen na místo Hlasu Ameriky či Svobodné Evropy, pro zjištění pravdy, musíme sledovat druhou stranu. To čtvrt století života v "konzumu", charaktery a legální zločiny politiků by jen slepému neotevřeli oči. To čtvrt století ukázalo, že svoboda slova jsou jen práznými frázemi v hubách politiků. Nechali jsme si kálet na hlavu, nebyli jsme schopni se postavit zločinu a bezpráví. Proto teď sklízeme to, co se děje. Soukromými exekutory počínaje a útokem na Rusko konče. Žádnému západnímu politiku včetně našich nevěřím ani slovo. To, co zde začali vytvářet jen ve mě vyvolalo solidaritu s Ruskem. Předevčirem jsem na ČT24 poslouchal Kubala a Pazderku. Jen krátce. Na blití.

   Smazat
  8. Ad 21.23 Víte, taky se sám sebe ptám, jak je možné, že lidi ještě věří nesmyslné propagandě. Kolik z nich má ale čas sledovat alternativní média? Zapnout si ČT je pro mnoho z nich jediný zpravodajský kanál, případně ještě NOVA. Navíc mnoho lidí je rádo, že přežijí od výplaty k výplatě, opravdu mají existenční starosti. Politika v nich budí odpor, hledání nějaké pravdy v politice je pro nich ztrátou času. Na jedince, kteří se politikou ještě stále zabývají, hledí s pohrdáním a pomyslí si: Takové starosti bych chtěl mít. Proto se nedivte, že tu propagandu bere ještě někdo vážně. Vzpomeňte na Kodlova slova na začátku 90. let: Lidi budou mít takové starosti, že jim nějaká Havlova nebo Schwarzenbergova restituce bude ukradená.

   Smazat
 5. A vida, cenzura.

  OdpovědětSmazat
 6. Anonym 21:49. Když už nechápeš obsah srozumitelně napsaného textu o skutečnostech, které jsou nepopiratelné, který je očividně napsán pro inteligentní lidi, nikoliv omezence tvého typu, odeber se, prosím, ukazovat svoji nízkou mentální úroveň někam mezi ty, kteří jsou na tom stejně. Když se podíváš na ty příspěvky, tak musíš uznat, že tady vyčníváš jako ubožák.

  OdpovědětSmazat
 7. líbí se mi jak mnoho našich novinářů a politiků kope do ruska. jedna věc vám nedochází. rusko se bez evropy a američanů obejde. a navíc co si všichni ti naivní tlachalové vlastně představují? že nato bude bojovat s ruskem? myslíte si že se rusové vzdají své země? že putin odevzdá klíče od kremlu? ...a co tak nechat rusko ruskem a začít se starat o své věci. rusko se své země nikdy nevzdá. NIKDY!

  OdpovědětSmazat
 8. Spíš mě napadá,proč se nesmí odtrhnout Doněcko a Luhansko.
  Prokázat ostatním Ukrajincům,že to jde i jinak,nejen že by pomohlo Rusko,ale tuším,mohlo by pomoci více států.Tyto oblasti jsou docela zprůmyslované,lidi ochotni pracovat,tak vidím naději k zlepšení,co by mohlo ohrozit Majdanští.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.