Reklama

pondělí 10. srpna 2015

Na Ukrajině dozrává druhá občanská válka

Stephen Cohen
10.8.02015   Sputník
To, co se teď děje na Ukrajině, je téměř určitě začátek druhé občanské války, prohlásil americký historik, profesor Stephen Cohen, vystupující v programu Johna Batchelora.Podle názoru  jeho názoru to bude válka mezi vládou v Kyjevě, kterou podporuje Washington, a hnutím ultanacionalistů, jejichž počet na Ukrajině roste. Pravděpodobně největší moc v rámci tohoto hnutí mají bojovníci skupiny Pravý sektor, mezi nimiž jsou podle jeho slov i neonacisté.

Pravý sektor je ukrajinské sdružení radikálních nacionalistických organizací, které je v Rusku zakázané. Proti vedoucímu představiteli tohoto hnutí, Dmytru Jarošovi, bylo v Rusku zahájeno trestní stíhání za vyzývání k teroristické činnosti. V lednu 2014 se bojovníci hnutí účastnili srážek s milicí a obsazení administrativních budov, a od dubna — potlačení protestů na východě Ukrajiny.

Pravý sektor je Islámský stát na evropský způsob?Zdroj předpokládá, že Porošenko je už unavený z války a snaží se dodržovat Minské dohody, chápe, že je to jediný způsob, jak si udržet prezidentské křeslo. Ovšem ultrapravicové síly mu nedovolí jednat se zástupci Donbasu, ačkoliv je to jeden z bodů dohod, uzavřených v únoru.

V souvislosti s tím Cohen prosí představitele USA, kteří vyzývají k odeslání zbraní na Ukrajinu, aby se zamysleli nad tím, komu konkrétně pomáhají: režimu Porošenko nebo Pravému sektoru. Na oficiální úrovni tuto otázku nikdo projednávat nechce, poznamenává historik.

Cohen v úvaze o tom, jak přijímá ukrajinský konflikt USA a Evropa, přiznává, že rozdíl mezi nimi roste, a to znamená, že politika Washingtonu ve vztahu k Rusku a Ukrajině krachuje.

Jeden z důvodů je nespokojenost se sankcemi proti Rusku. Podle slov Cohena, kdyby se několika kongresmanů zeptali na důvody sankcí, dostali by tři různé odpovědi, jelikož jistota jim v tomto ohledu chybí. Přičemž, poznamenává historik, ani jedna z uvedených příčin by nebyla dostatečným odůvodněním pro zavedení sankcí.

Média: Pravý sektor odmítl vydat účastníky událostí v MukačevuNěkdo z kongresmanů by uvedl jako důvod přisvojení Krymu Ruskem, ovšem je jasné, že zpátky do soustavy Ukrajiny se už poloostrov nevrátí, to znamená, že sankce, říká Cohen, by byly věčné. Někdo by spojil sankce s katastrofou Boeingu u Doněcka, ale experti dosud nedošli k jednoznačným závěrům, kdo je vinen v této havárii.

Třetí možná příčina — „vpád" Ruska na Ukrajinu. Ovšem, jak poznamenává Cohen, krize na východě země začala občanskou válkou, a v té době Rusko, podle jeho slov, podporovalo východ země a Západ podporoval Kyjev. To znamená, že jednání Západu by se v tomto případě podle jeho názoru také mohlo nazývat vpádem.8 komentářů :

 1. Zkrátka PORMACHT válčí s WAFFEN PS.

  OdpovědětSmazat
 2. Dít se něco musím jelikož ČT24 hlásila kruté boje v Dombasu.Jasně že separatisté jsou příčnou všeho,ukrajinští vojáci se brání
  Jelikož několik dní koluje na F.video o bemonstraci bombaských matek proti lžim OBSE,musel slavný to komentátor ČT Josef Pazderka alespoň trochu s pravdou ven.Udělal z Dombaských žen narušené ženy -jinými slovy,ale hlavně se zmínil o čtyřech zničených vozech OBSE.O vojácich Pravého Sektoru ani hlásek!Takže situace je vážná !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 17:50: Potvzuji! Pravy Sektor ZMIZEL z rezimovych medii, je tomu tak jiz nekolik dni. To muze znamenat jedine: PS se uspesne aktivizuje. Bohuzel.... Göte's Faust: Die Geister, die ich rief, werde ich nich los....

   Smazat
 3. www.ken jebsen über John kolbrum bei günther jauch vo videu hovori aj nemecky General v NATO,ze nemaju poznatky o ucasti regulernej ruskej armade na ukrajine.prezident eu parlamentu ostro upozornil USA ex velvyslanca,aby sa nemieseli do konfliktu na uk.europa jedna minskymi dohodami.vazeny ex velvyslanec reagoval takto. je to nadherne,ze vyjednavate,ale moc a rozhodnutie lezi vo washingtone,a vie to aj Putin

  OdpovědětSmazat
 4. Pro USA je úplně fuk komu pomáhají. Nejlépe Porošenkovi i pravému sektoru. Hlavně, že se to bude řezat v naději, že to Putin neunese, takže nastane možnost odůvodnit humanitární bombardování Ruska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel i já to vidím podobně a je to známé od USA všude,podpoří kde koho,jen aby válčil.Podivuji se,že se na Ukrajině nenajde charakterní člověk,který to otočil.Sice je známo,takové osoby,jsou včas zlikvidovány.
   zemedelec.

   Smazat
  2. Co to tu,proboha,melete o humanitárním bombardování Ruska!?! Kým by to mělo být,Marťany??!!
   Tam už nebude možné v případě Blitzkriegu typu chorvatské Bouře ani bombardování Ukrajiny a Donbasu,natož Ruska.......Kdyby to bylo možné,tak už dávno proběhlo.A to vzhledem k tomu,že to slavné NATO může válčit jen s o dvě třídy slabším protivníkem,který navíc nemá ani odpovídající PVO a to Rusko rozhodně není.
   Z toho plyne,že žádná aktivní,otevřená,vojenská výpomoc letectvem ze strany NATO,nebo USA ukrofašistům nepřipadá v úvahu.
   Takže se nejspíš bude čekat jen na to,až ta "modrožlutá hruška uzraje" a spadne sama Putinovi do klína,může to poněkud zdramatizovat nějaká dílčí zápletka,ale už je v podstatě rozhodnuto.....

   Smazat
 5. Ale hlavně,že SSA uznaly Donbas. Konečně je v tom jasno a válka brzy skončí. On vlastně Waltzman bojoval v rozporu s americkým zákonem. Sakra.
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/global-research-usa-jiz-od-roku-1959-uznavaji-samostatny-donbas/

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.