Reklama

pondělí 3. srpna 2015

Na Valném shromáždění OSN bude „bitva titánů“ za účasti Putina

3.8.25015   Sputník
Zahájení jubilejního 70. zasedání Valného shromáždění OSN koncem září se stane skutečnou „bitvou titánů“, v rozsahu za posledních deset let nevídaném, píše The Guardian.Sestava účastníků a rozvrh jejich vystoupení jsou takové, že v průběhu jednoho dne, během několika hodin, vystoupí Barack Obama, Vladimír Putin, Hasan Rúhání, Si Ťin-pching, François Hollande, informuje vydání.


Vedoucí představitelé USA, Ruska, Íránu, Číny a Francie „vysvětlí svůj názor na geopolitickou situaci na začátku zcela neurčité epochy", vysvětluje The Guardian, předpokládaje, že to Valnému shromáždění zajistí „ohňostroje rétoriky".

Analytik: Západ se hodlá vzdát Ukrajiny kvůli podpoře ze strany RuskaTiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov sdělil, že možnost účasti Vladimíra Putina na Valném shromáždění OSN se projednává.

Jak poznamenává The Guardian, v případě, že se účast Vladimíra Putina potvrdí, přijede na VS OSN poprvé po deseti letech. Kromě toho se nynější zasedání stane „závěrečným" pro Si Ťin-pchinga a bude významné tím, že se poprvé objeví společně na veřejnosti Barack Obama a Hasan Rúhání po uzavření dohody o íránském jaderném programu.

Podle názoru vydání Vladimír Putin bude muset čelit kritice ze strany mnohých členů OSN v souvislosti s událostmi na východě Ukrajiny.

Barack Obama to nebude mít lehké, předpokládá expert analytického střediska Evropská rada v oblasti mezinárodních vztahů Richard Gowan, kterého cituje The Guardian.

„Obama se ocitne ve složité situaci, když bude vystupovat před svými dvěma hlavními geopolitickými protivníky. Jestliže přizná jejich zásluhy v oblasti spolupráce ve věci Íránu, američtí kritici budou tvrdit, že je „měkouš" ve vztahu k Číně a Rusku. Jestli se bude držet tvrdé linie v otázce Ukrajiny jako v minulém roce, nebo v otázce Jižního Čínského moře, Si Ťing-pching a Vladimír Putin mohou vyjít na tribunu a obvinit ho ve vytváření konfliktů".

Státní departament se snaží koordinovat přípravu k Valnému shromáždění s Moskvou a Pekingem, a CIA se bude snažit získat první vydání textů vystoupení vedoucích představitelů Ruska a Číny, předpokládá Gowan.

Naposledy byla sestava účastníků Valného shromáždění tak mohutná před deseti lety, na 60. zasedání organizace, poznamenává The Guardian.

Zasedání Valného shromáždění na nejvyšší úrovni (hlavy států a vlád a vedoucí představitelé MZV) se bude konat od 28. září do 3. října.

Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20150801/826132.html#ixzz3hlbfqzmU

14 komentářů :

 1. Budou tam nejvyšší z nejvyšších a snad taková reprezentace přinese co nejvíce užitečných věcí pro stabilitu světa, pro mír a pokrok naší pozemské civilizace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jedna věc je , co ta reprezentace bude říkat a jiná věc je, jaké budou skutky....

   Smazat
 2. a bude tam i náš president,uvidíme jestli mu budou naslouchat

  OdpovědětSmazat
 3. Já bych tam nejel. Určitě bych si dal pozor na gama zářič ve výtahu, nebo karcinogenní aerosol na toaletách. Vlastní jídlo nezbytnost. Rakovina je sviňa. Chávez by mohl vyprávět.

  OdpovědětSmazat
 4. Pevne doufam ze ta trpaslici zruda se uz spatky do mordoru nevrati a chcipne. A ze to postihne kazdyho jednoho ruskyho bastarda. Muj nejlepsi pritel je MINUTEMAN!! Jen jich je potreba vic a houst. RUSKO MUSI Z MAPY ZMIZET NAVZDY!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený, nebudu Vás mentorovat, jen Vás vyzývám. Zkuste se nad Sebou zamyslet. Pořád platí jedno staré přísloví: Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.
   Tak ať si nenarazíte kostrč!
   Ferro

   Smazat
  2. Trollíčku,sluníčko naše,ty nezapadáš,viď?No máš pravdu pravdoláskaři,jako vždy - s tebou nemá cenu ztrácet čas a jak víme,čas jsou peníze.Pozdravuj trolličku,pozdravuj.

   Smazat
  3. Asi jste ho nepochopili,tím skrčkem myslel určitě toho rachytického masajskýho náčelníka z Keni a tím zalíbením v Minutemanech je ve skutečnosti náklonnost k tomu,co ti masajští náčelníci nosí ztopořené v tom až příliš optimisticky dlouhém bambusovém futrálku,nahrazujícím trenýrky...

   Smazat
  4. A tuhle krávovinu ti poradil kníže nebo si to vymyslel v tom vedru sám Chujmere Debiloviči??????????????????????:-))))))

   Smazat
  5. No..., myslím, že jste buď přebral antidepresiva a zapil pančovaným rumem, nebo naopak léčivo vysadil. Tohle nemůže být přeci výplod šedé kůry mozkové. Nazvat vás blbem je pro vás spíše lichotka.

   Smazat
  6. Až po vás!

   Smazat
  7. 5:40 Jak se k tomu dá přijít, aby se z" člověka" jako ty, stalo takovéto imbecilní hovado? Nebo ses už tak narodil? To potom jo, tomu rozumím.

   Smazat
 5. Pro 5:40
  Hitler to tvrdil taky !!!!!!!!!!! A dopadl jak ????????????

  OdpovědětSmazat
 6. OSN... Když mohl být generálním tajemníkem i jistý příslušník wermachtu, co na tom, že jej Rakušané udělali posléze svým prezidentem. Jistý rakouský spisovatel se vyjádřil, že není režim, kterému by Rakušané netleskali, čímž si proti sobě popudil právě ty vždy ochotné tleskat komukoliv. Čert aby se v lidstvu vyznal.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.