Reklama

čtvrtek 20. srpna 2015

Naléhavá výzva LNR Normandské čtyřce

20.8.2015   Outsidermédia
18. srpna se na brifingu v LuganskInformCentru starostové čtyř obcí LNR – Slavjanoserbska, Pervomajska, Veseloj Góry, Oboznogo – obrátili na státy „Normandské čtyřky“, speciální pozorovací misi OBSE na Ukrajině a na celosvětové společenství s prosbou „aby vyzvali prezidenta a vládu Ukrajiny, ať zastaví krvavé šílenství a odvede své zbraně od linie dotyku v souladu s Minskými dohodami“.

„Jménem civilistů našich obcí se obracíme na státy „Normandské čtyřky“, speciální pozorovací misi OBSE na Ukrajině a na celosvětové společenství s prosbou o neodkladnou pomoc a adekvátní reakci na hrozbu likvidace obyvatelstva.

Uplynulo půl roku od podepsání Minských dohod 12.2.2015. Od té doby ukrajinská strana nesplnila ani jeden bod Dohody. Poslední týdny ukrajinská armáda prudce zvýšila počet dělostřeleckých obstřelů našich obcí. Umírají civilní obyvatelé, ženy, děti, staří lidé. Demolují se obytné domy, nemocnice, školy, školky a infrastruktura obcí. Ukrajinská vláda ignoruje minské dohody a stahuje těžkou vojenskou techniku k linii dotyku. Ostřelování probíhá z děl a minometů ráže 122 mm a 152 mm, které měly být stáhnuty od linie dotyku.

Prohlašujeme, že jediné naše přání je žít v souladu s našimi historickými tradicemi, kulturou, zvyky a jazykem, v míru se všemi sousedy, národy a státy. Proto prosíme státy „Normandské čtyřky“, speciální pozorovací misi OBSE na Ukrajině a všechny nelhostejné lidi aby vyzvali prezidenta a vládu Ukrajiny, ať zastaví krvavé šílenství a odvede své zbraně od linie dotyku v souladu s Minskými dohodami, provedli kontrolu plnění těchto dohod, potrestali viníky a poskytli právní a sociální pomoc těm, kdo utrpěl újmu od násilných činů ukrajinské armády.

4 komentáře :

 1. Jestli se nekdo domniva ze uSSaci prestanou vrazdit lidi na Ukrajine tak je naivni moula. Je to prece ten nejjednodussi spusob jak KONECNE vyprovokovat plnohodnotnou valku proti Rusku. A ze na to uSSaci pouzivaji zrovna ted sve banderovske fasisty je jenom technicky detail.... vdycky si nekoho najdou.

  OdpovědětSmazat
 2. UK nechce vidět realitu. Opolčenci mají takovou morální převahu, že děly to Porošenko (USSA) nezničí. Síla provázej Novorusko!

  OdpovědětSmazat
 3. Válka je byznys a zbrojařům je jedno, kde se zrovna válčí. Hlavně ať se spotřebovává vojenská technika, zbraně a střelivo. Zbrojaři si válku vždy "dokáží zařídit". Finanční prostředky mají neomezené a politici jsou úplatní všude.

  OdpovědětSmazat
 4. Normandská čtyřka s tím ale nic moc neudělá! Nená na to sílu. Pokud to tam US hunové budou takto chtít a nezabalí to.
  Na Ukrajině totiž nevládnou Ukrajinci, jen US maňásci (porošenci, jaceňjuci, turčynové a sabakašviliové ...).
  No, není to už jen k hořkému pousmání, když si člověk vzpomene na to, že tomu Baracku H. Obamovi udělili Nobelovu cenu za mír!!! Moc hezké divadélko pro slabomyslné nám tehdy předvedli.
  A teď si už Obama jen může přizdobit ten profláknutý diplom tisíci portrétů zabitých. O utečencích ani nehovořit.
  Nejen těch z Ukrajiny, US politika je totiž "produkuje" po celém světě.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.