Reklama

pondělí 3. srpna 2015

Nebude vítězů, pokud politici nedostanou zdravý rozum

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
3.8.2015 E-republika

Posilování vojenské přítomnosti v Evropě a všechna cvičení v blízkosti Ruska, stejně jako uveřejnění doktríny PROJECT ATOM mohou vzbuzovat jenom jednu otázku: „Tak kdo je tady vlastně agresor?“ 

 

Může se stát, že se nám ještě bude stýskat po „staré dobré studené válce“ zachovávající rovnováhu sil a klid zbraní. Stane se tak, pokud bude pokračovat nadále strkání hlav do písku před hrozícím nebezpečím války a trvat vlažnost politiků a jejich neschopnost postavit se šířící se „Bílé nemoci“ čelem.

Bohužel žádného Karla Čapka není slyšet. Kulturní fronta jakoby ohluchla.
 

Emancipace… od míru

Stejně tomu bylo ve 30. letech. I tehdy doufali všichni pánové v politice, že když Hitler dostane Sudety, bude klid. Emancipace dnes pokročila. Válečné plány a pikle kují i ženy: skvělý to pokrok pro lidstvo! Na Ukrajině znova oprašují Julii Tymošenkovou, která by chtěla atomově vybombardovat Rusko, kandidátka na prezidentku Clintonová slibuje válku proti Íránu, Viktorie Nulandová fakuje EU a v Německu mají zasloužilou "matku Uršulu", co rozhodně není "cimprlich", za ministryni války. Takovou vybranou dámskou společnost by nám jistě i Hitler záviděl. A to měl mohutnou podporu ze strany tehdejších anglosaských elit a bankéřů, kteří si slibovali tučnou kořist, když se vypořádá se Sovětským svazem a vykoná za ně špinavou práci.

Každá válka nese zisky, jen se podívejte na boom akcií zbrojařského průmyslu, babičky, co šetříte marně vnoučatům na svých spořitelních knížkách a peníze vám ubývají, místo aby přibývaly. Tak se správně investuje! Do války! To je ta slepice, která snáší zlatá vejce. Podívejte se na tento rozbor na E15 a hned pochopíte, o co jde a proč se najednou vynořil z temnot Islámský stát.

Ta zmiňovaná 2. světová měla zničit bolševismus a otevřít dveře k loupení nerostného bohatství Ruska. Vše, jak víme, dopadlo jinak. Jen ty dveře se otevřely až začátkem 90. let, ale když už to vypadalo, že je demokracie na dobré cestě, tak je přibouchl do té doby neznámý agent KGB Putin.

Ani Ukrajina neposlouží elitám stejně jako Německo kdysi. Ukrajinská loutková vláda packalů zkazí vše, do čeho se pustí. Proto nemůže nabídnout totéž, co Hitler. Není schopná stejnou, disciplinovanou a dobře ideologicky podchycenou silou zahájit třetí pokus o dobytí Ruska. Nicméně oligarchové a zrádci nabídli zemi jako válečné nástupiště a z toho musíme vycházet.

Prozatím jediným výsledkem všech současných válek je, že vlastně nevíme, kdo je vítěz. Víme ale stoprocentně, že tím nejvíce postiženým je civilní obyvatelstvo. Má snad válka v Lýbii, Iráku, Sýrii, Afghánistánu a jinde vítěze? Státy jsou zničeny, a přesně to vyvolalo vlnu uprchlíků směrem na "pohádkově bohatou" Evropu.
 
Atomové zbraně nikoliv jenom k zastrašování

Doposud se ničivé války obešly bez použití atomových zbraní. To se ale může brzy změnit. Šílenci ve Washingtonu uvažují zcela reálně o „kontrolovaných nukleárních útocích“. Tato teze byla uveřejněna Centrem pro strategická a mezinárodní studia (CSIS - Center for Strategic and International Studies), ve zprávě PROJECT ATOM.

Sídlo této instituce – think-thanku – na Rhode Island Avenue ve Washingtonu, D. C. se nachází v části, která by mohla být výkladní skříní Ameriky: luxusní restaurace, decentní kavárny, dobře vypadající lidé, skoro jako v některé z lepších čtvrtí evropských velkoměst. V takové lepší společnosti se nachází CSIS. Kdo se však podívá na jména členů dozorčí rady, bude hned doma. Samá esa: Henry Kissinger, Zbigniew Brzezinski, James Schlesinger… Všichni, kteří byli u plánování válek od Vietnamu, přes Afghánistán a Sýrii až po Ukrajinu. Co nás zejména potěší, že se ve výše citované zprávě uvádí: "Americká vlast by nebyla reakcí na atomový útok na některého svého regionálního spojence postižena."

Takže šílenci, kteří by měli být už dávno zavřeni v blázinci, přesvědčují americkou vládu, že takové malé atomové války lze vést, aniž by se to amerických občanů dotklo. Ten, kdo vystřelí první, by mohl přežít, "protože díky umístění robustnějších deštníků reagujících na útok by mohly vést USA atomový úder na všech stupních nukleárního eskalačního žebříku". No nekupte to! Tak nějak je to v textu uvedeno.

Ten, kdo chce však takové údery zasazovat nepříteli mimo hranice USA, potřebuje vnějšího spojence – muže a ženy, kterým je osud jejich vlastní země ukradený. Viz dnešní Ukrajina. A nebo také ty, kteří věří, že stihnou včas utéci. Protože kam vstoupila bota žoldáka Academi nebo přiletěly těžké bombardéry, tam zůstala spálená země.
 

Aspekty války proti Evropě

Důrazně varujeme politiky, kteří jsou připraveni nás zradit a vystavit atomovému útoku. Ani oni se nezachrání.

Měli bychom si rozmyslet, co znamená slovo přátelství pro US-jestřáby. Saddám Husajn byl také kdysi přítel, dostával zbraně, aby se pustil do války s Íránem. Když svůj úkol splnil, byl Irák rozbombardován a Saddám popraven. Stejně skončilo velké přátelství Sarkozyho s plukovníkem Kaddáfím. Není dnes žádným tajemstvím, že Německo není suverénním státem. Co bude, když se z tohoto Američany trvale okupovaného území vypustí na Rusko atomová bomba? Snad si Němci nemyslí, že by americké vojenské opěrné body byly Rusy ušetřeny? Kdo žije v jejich okolí, musí počítat s tím, že se během pár minut po útoku vypaří ze zemského povrchu. Na milionech evropských mrtvých americkým think-tankům nezáleží, ale Němci jsou poslušnými ovečkami - až do posledního dne budou dělat jako nic a budou se starat o to, aby přišli včas do práce, místo aby se tomu postavili na odpor.

Válečné přípravy jsou v plném proudu:

 • Trident Juncture 2015, největší vojenské cvičení NATO od roku 2002 pro 36 000 vojáků ze 33 zemí, zejména všech členských 28 zemí NATO.
 • Cvičení Saber Guardian/ Rapid Trident začalo minulé pondělí u Lvova. Můžeme se utěšovat, že mezi námi a Ukrajinou leží ještě Slovensko.
 • Manévry Joint Effort 2015 v Moldávii.
 • Stupňované sankce proti Rusku.
 • Vměšování do záležitosti řešení řecké dluhové krize.
 • Vyvolávání stále nových etnických a náboženských konfliktů.

Divide et impera, to je staré osvědčené pravidlo, jak uvrhnout svět do chaosu a války.
 
Německo: Hegemon i oběť

Eurozóna ztratila díky chybnému nastavení eura na své sociální soudržnosti, nicméně proces využití levné pracovní síly z východních zemí umožnil Německu, hospodářské lokomotivě Evropy, udržet svoji hegemonii v regionu. Za cenu kolaterálních ztrát pro země bývalé východní Evropy, nových kolonií, do kterých bylo možno vyvážet své obchodní přebytky a využívat na druhou stranu kvalifikovanou pracovní sílu jako subdodavatele pro exportní zakázky. Stejně jako před I. světovou válkou, kdy Německo dohnalo své zpoždění v aplikaci technologického rozvoje díky průmyslové revoluci a stalo se průmyslovou velmocí poněkud později. Ta podobnost pozice Německa dnes s Německem před 100 lety je do očí bijící.

Jenomže dnes není Německo svobodnou, nezávislou demokratickou zemí. To jsme se všichni mysleli, ale mýlili jsme se. Za svůj předchozí blahobyt bude nyní tlačeno k maximálním obětem. Proto také takový tlak na protlačení urychleného podepsání smlouvy TTIP, kterou ani Asiaté ve variantě pod zkratkou TPP nebyli ochotni akceptovat.

Wolfgang Schaüble to ví. Pochopil, že svobodné a demokratické Německo neexistuje. Ví, že toto Německo má posloužit opět jako viník všeho zla, pokud vypukne válka v Evropě, a má být tím, kdo bude obžalován za rozpoutání běsů na kontinentu, když díky špinavé roli eura za součinnosti ECB a byrokratů z Bruselu bylo postaveno proti ostatním zemím, zejména však proti zemím jižní Evropy.

Proto tolik kopání proti převzetí dluhů Řecka Německem, jež si přeje spojenec za oceánem, který drží kancléřku Merkelovou pod krkem. A není tajemstvím, že se v současnosti příkop mezi Schäublem a poslušnou vykonavatelkou příkazu z Washingtonu Merkelovou prohlubuje.

Posilování vojenské přítomnosti v Evropě a všechna cvičení v blízkosti Ruska, stejně jako uveřejnění doktríny PROJECT ATOM mohou vzbuzovat jenom jednu otázku: „Tak kdo je tady vlastně agresor?“

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 650 Kč
Pokud chcete na provoz webu E-republika přispět, klikněte zde. Děkujeme!Související články:

7 komentářů :

 1. Skvělá rekapitulace současnosti . Katastrofa pro Evropu je zřejmě nevyhnutelná .Lze tomu ještě zabránit ????

  OdpovědětSmazat
 2. To chce klid a Rusové vědí, že nějaká reklamní cvičení nepředstavují pro ně žádnou opravdovou hrozbu. Rusko ví, že je oproti NATO, na tom početně hůře ve všech aspektech a že musí svoje síly koncentrovat k jedinému mocnému úderu, pokud chce uspět. Omezená jaderná válka je nesmysl.

  OdpovědětSmazat
 3. Tak to potom je tragedie protože politiik a zdravý rozum? To k sobě nikdy nešlo.Ne že by to byli blbci, tupci a moulové, ale jsou to šmejdi,zmrdi a mizerové, ti zdravý rozum nepotřebují -k čemu? Stačí jim když mají moc a můžou všem nařídit odevzdávat peníze, aby je mohli přerozdělovat. Stačí když mají moc vymýšlet si zákony,které v první řadě slouží jejich potřebám, když mají moc vyžadovat jejich plnění a udělovat sankce.Katastrofa bude ve světovém měřítku - nejen v evropském, v podstatě už začala.Někoho postihne,někoho ne.

  OdpovědětSmazat
 4. Rusi vedia, že centrum fašistickej zlovôle sa už presunulo do USA a že predsunuté základne USA v Európe môžu byť zneužité na prvý atómovy úder proti Rusku.Ak by Rusi odvetným úderom zničili Európu, tak by účinky pocítili aj v Rusku, pričom fašistické USA by si mohlo myslieť, že budú postihnutí minimálne. Rusi musia vedieť, že ich najlepšia obrana pred USA útokom je mať ich stále na muške z blízka, aby ich rýchla odveta rozbila to fašistické hniezdo vo Washingtone. Tým by sa zachovala rovnováha a zabránila by vzniku ostrého konfliktu.. Ako držia Rusi američanov pod krkom, keď nebudujú pozemné základne v blízkosti USA? Žeby ponorky? Alebo majú iné tajné zbrane?

  OdpovědětSmazat
 5. Vazena pani Kveto, opet perfektni clanek, se vsim souhlasim na 100%

  OdpovědětSmazat
 6. Kdo si myslí, že použití jaderných zbraní bude jen jakási omezená malá válčička ve které si Rusové nechjí zničit své území a neodpoví patřičně po celé Evropě a USA je naprostý blázen a opravdu patří na psychiatrii. Napiště jediný důvod proč by po jaderném útoku na Rusko neměl okamžitě následovat jaderný útok se vší parádou na USA a přední státy tzv NATO a jejich hlavní síly a strategická zařízení? V každé válce vždy každý použil co měl k dispozici a USA jsou toho perfektním příkladem už od dob válek s indiány. Proč by někdo měl nyní dělat vyjímku? Když Vás bude někdo mlátit a vy budete mít možnost mu rozbít hubu taky mu ji nerozbijete a budet hodnej, ale zmlácenej a okradenej? Lidi myslete. Zajímavé je, že válečné, výhrůžky, sračky a plány slyšíme jen z USA. Asi už opravdu nevědí kudy kam, když se musí uchylovat k sebevražedné trapnosti.

  OdpovědětSmazat
 7. Ještě je jedno řešení -a článek bych nazval - že nebude vítězů, dokud politici nedostanou po čuni. Proč se na ty všivé intrikány svět konečně nedomluví? Den D a hodina H a všechny státy světa - řadoví občané vyrazit na své vlády a politiky, a vyházet to z oken na vztyčené vidle. Pak sebrat a utopit.A vítězové budeme všichni.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.