Reklama

sobota 8. srpna 2015

Největší národ na Zemi nemůže záviset na Rusku

8. 8. 2015    zdroj a zdroj
Šéf NASA Charles Bolden okomentoval podpis nové smlouvy s Ruskem na 490 millionů dolarů. Vedoucí kosmické agentury prohlásil, že tato dohoda by nebyla, kdyby americká vláda nekrátila rozpočet NASA, informovala CNN.

Dohoda mezi Ruskem a USA zajišťuje dopravu amerických astronautů na mezinárodní kosmickou stanici kosmickou lodí "Sojuz".

"Upřímně doufám, že se všichni shodneme na tom, že největší národ na světě by neměl záviset na někom jiném v otázce vysílání člověka do vesmíru," řekl Bolden.

Vyzval americkou vládu a kongres, aby soustředily úsilí na podporu domácího průmyslu. Podle prognózy hlavy NASA mohou USA začít posílat své posádky z Floridy již v roce 2017.

Dříve agentura NASA spolupracovala se soukromými projektanty kosmických lodí, ale kongres se rozhodl snížit tuto část výdajů o 1 miliardu dolarů. Vlastní program raketoplánů NASA byl utlumen v roce 2011.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. kdo ameriku nutí zbrojit? nedávejte tolik peněz zeleným hlavám, ale dejte je na kosmický výzkum. v čem je problém?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Problém bude v tom, že chtějí čím dál víc těch papírků a kovových placiček, kterým se říká peníze.
   Když se rušila Varšavská smlouva, mělo být prý podle dohod zrušeno i NATO,....

   Smazat
 2. Američané - "Největší národ na Zemi"?

  S takovou znalostí matematiky se ani nedivím, že jsou kde jsou

  OdpovědětSmazat
 3. Američané nejsou žádný národ. Je to směska lidí z celého světa, kteří šli do Ameriky, obývané původními národy, později nazvanými indiány, v touze nabytí majetků. Tvořili je převážně dobrodruzi, lupiči, gauneři nejhoršího zrna. Během krátké doby tito lupiči vyvraždili původní obyvatele a přivlastnili si jejich zem. Dnešní obyvatelstvo, tak zvaní Američané, je nositelem těch nejhorších genů kolonizátorů a proto se nemůžeme divit, že jsou takoví jací jsou. Zlí, zákeřní, mocichtiví. Napadají celý svět a chtěli by všem vládnout. Ale národ, v pravém slova smyslu, nejsou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 100% súhlas

   Smazat
  2. Tak.
   Zasranej anglosasskej genetickej odpad.
   Vyvezli tam zločince a ty nejhorší se tam rozmnožili...

   Smazat
  3. a vedeni su este vacsim odpadom

   Smazat
  4. Celý ten zpropadený Americký sen je postaven na lži, pokrytectví, přetvářce a hnusu . Oni mají tu drzost diktovat lidem po světě pravidla ?

   Smazat
  5. Evropu pokořit, protože nesnesou naši tisíciletou tradici a pevný základ, šupáci ! Oni by měli být ve světě lidé podřadné kategorie i s tím jejich nenáviděným a obdivovaným islámem.

   Smazat
  6. Pro mě je ,,čistokrevný" novodobý Američan
   blonďatý černoch se šikmýma očima.

   Smazat
  7. Souhlasím, na sto procent. jsou posedlí myšlenkou ovládat svět a to o tom rozhoduje pár starých a nesmírně bohatých lidí, kteří si nahrabali na zotročování jiných zemí. A nezapomínejte, že ti, co se tam první stěhovali - vykynožili puvodní obyvatelstvo a rozkolíkovali si jejich pozemky. Tak se chovají dodnes. Brát, brát a brát

   Smazat
 4. Tak docela to ovšem není pravda. Americký kontinent byl dlouhou dobu na mapě "bílým místem" - byl to neprobádaný kraj, a vyspělé státy tehdejšího světa tam deportovaly své zločince, aby si tam dělali co uznají za vhodné, ale vrátit domů se nemohli. Takové zločince, které přímo nepopravili, ale vyvezli je do Ameriky jako do jakéhosi gulagu aby se pokusili tam přežít. Později tam deportovali i kurvy - například i básnická "Manon Lescaut" byla deportována do Ameriky a během plavby zemřela - takových bylo, kdo zemřeli. Přežít to mohli jen ti nejotrlejší z otrlých, vůbec celý ten život tam musel být zpočátku hodně krušný. A šílený. Postupně se tam utvářela jakási společnost lotrů, hrdlořezů, kurev apod. a z toho se vypiplala pozdější společnost. Po objevení zlata na Yukonu a v Kalifornii se tam zase táhly davy lidí, kteří se doma nemohli uchytit, prodávali všechno co měli a táhli do "země zaslíbené" hledat El dorádo. -jako dnešní utečenci prodávají co mají, zaplatí si loď a táhnou do světa. Tisíce lidí tam našly smrt, a zase-uchytili se jen ti nejotrlejší, nejhorší, nejzákeřnější - co můžeme od potomků takových lidí čekat? Přepadávali vlaky, již usedlé farmáře, poštovní vozy a vozy s dalšími utečenci - jsou to vlastně potomci utečenců, těm je utečenectví normální. Vyvraždění indiánů je kapitola další a muselo to tam být hrozné.Od tohoto světadílu nemůžeme čekat nic pozitivního, a že by se svět domluvil a vyvraždil zase je? To neudělá - světoví zbohatlíci -především židi - si tento stát vydržují k páchání všech zvěrstev a zadlužování ostatních zemí.Židi pro nic jiného než pro kšefty a lichvu nežijí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi jste nedělal výtah z našich pravdoláskových učebnic pro střední a vys. školy?
   Kritické myšlení oceňuji. Ještě bych napsal jak čile se zabíjeli v občanské válce. Tam zvítězila pro dokonání zla ta špatná strana. Její budoucí zvěrstva dobře popsal poražený generál Lee. Měl přesmutnou pravdu...

   Smazat
 5. A teď si představte, že tento odpudivý genom se nadřazuje nad slušné lidi ve světě, ponižuje je a zotročuje, Snaží se jim přepsat historii na kterou jsou mnozí právem hrdí. Horem dolem jim cpe do hlavy svoji nadřazenost, nutnost pokory, neschopnost, vysmívá se jim a diktuje jak mají žít. Určuje slušným lidem pravidla. NO NENÍ TO K BLITÍ ? JE TO JEŠTĚ K VYDRŽENÍ ? Myslím že STAČILO !

  OdpovědětSmazat
 6. Dobře vědí co jsou zač, proto ta panická hysterická hrůza ze všech a z každého a to preventivní umravňování světa. To je dovedlo na místa kde jsou, nenáviděni celým světem.

  OdpovědětSmazat
 7. Měli jsem Ameriku rádi, byla úspěšná, bohata, závidůli jsme...
  Jenže to býval, teď už to není ono. Už neumějí ani vyrobit auto... Dnes je tam absolutní dominance nad médii, corporace, neustálá podpora militarismu. Jsou to všechno jen způsoby jak vysávat vlastní národ, vlastního daňového poplatníka - ten to vše platí.
  V debatách o novém prezidentu opět muví o posílení obranyschopnosti...
  To je absolutní podvod především vlastního národa. Nepotřebují vůbec posilovat obranyschopnost. Kdyby teď přestali, ještě za 50 let by si na ně nikdo netroufal.
  Všechno je jen lež šílenců, kteří objevili způsob jak do nekonečna okrádat svůj národ.
  A Evropa, tedy i my a pár ostatních jako Kanada, Austráli atd. jim líže ruku jako pes svému páníčkovi...

  OdpovědětSmazat
 8. Pan Anonymní8. srpna 2015 18:18 má úplnou pravdu, která zcela vystihuje podstatu USA. Od Kolumbových dob ji obsazovali kolonizátoři, tedy lupiči a vrahové, kteří pod španělskou, portugalskou nebo anglickou vlajkou "obsazovali neznámá území a prohlašovali je za "svá území"! I v poměrně "moderním věku" na přelomu 19-20 století jezdili lidé za prací, ale ve skutečnosti tam jeli s vidinou rychlého zbohatnutí!. Každý máme svůj rozum, tak co jiného dodávat? Anonyme, palec nahoru!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Ach bože chlapci,jakou máte VŠICHNI pravdu!!!
  Zvláště 21:25 to popsal dokonale!!!
  jituš

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.