Reklama

pátek 28. srpna 2015

NI: Ruský „zabijácký“ dron bude napadat americké „stealthy"!

NI: Ruský „zabijácký“ dron bude napadat americké „stealthy"!28. 8. 2015   První zprávy

Nový ruský bezpilotní letoun bude schopen detekovat americká letadla vybavená „stealth" technologií, zatímco sám bude chráněn před detekcí nepřítelem, uvedl časopis The National Interest. 

Poslední vývoj v Rusku a Číně v oblasti letectví může připravit Ameriku o vojenskou převahu ve vzduchu, tvrdí v článku The National Interest. „Rusko a Čína vyvíjí bezpilotní letouny, jež negují výhody „neviditelných“ amerických letadel," míní časopis.

Systém včasné detekce „neviditelných letadel“ čínským dronem „Božský orel" může být použit proti letadlům jako je strategický bombardér B-2, a proti válečným lodím - například torpédoborci typu DDG-1000. Využitím „Orlů", jako letecké hlídky, umožní čínskému letectvu rychle zachytit stealth letouny, rakety a nepřátelské lodě před tím, než budou na dosah čínského území, cituje časopis komentátora Popular Science.

Navíc Rusko rovněž navrhuje podobný systém. Nový ruský dron (dosud nepojmenovaný) se podobná čínskému „Orlovi", který využívá nízkofrekvenční radar a odhalí stealth letouny F-35, F-22 a B-2 bombardéry, sdělil první náměstek generálního ředitele koncernu Radioelektronické technologie" (KRET), Vladimír Michejev v rozhovoru pro Flightglobal.

„Většina stealth letadel je navržena tak, aby se vyhnula vysokofrekvenčním radarovým systémům. Ale ruský bezpilotní letoun jde o krok dál, a to i „přídavkem“ sady sofistikovaného elektronického systému boje," uvedl The National Interest.

Ten podle Michejeva poskytuje nejen elektromagnetickou ochranu okolo letadla, navrženou tak, aby odolaly střelám „vzduch-vzduch", ale skrývá ho i před radarem.

„Takže, jestli je to pravda, může nový ruský dron najít americké letadlo se „stealth“ technologií, aniž by byl sám detekován. To může být smrtící kombinace," dodal The National Interest a klade si otázku, zda není "stealth" technolgie přeceňována nebo dokonce už zastaralá. 
 


(kou, prvnizpravy.cz, nationaliterest.org, foto: arch. - Čínský dron Božský orel)
 

18 komentářů :

 1. Kdy to bylo, pár dnů zpět co se mi trolové anonymové smáli když jsem tvrdil že z VB bylo proláknuto že Čína a Rusko mají bojové technologie o kterých svět ještě neslyšel ......

  Nad Murmanskem asi před rokem a půl v noci rusové sestřelili neviditelný americký dron v noci laserem ......

  O několik měsíců později nad Černým mořem rusové pacifikovali americké bojové lodě - sundali jim veškerou elektroniku a pak tam poslali starý MIG 21 co létal nad jejich hlavami a mával křídli na pozdrav vyjeveným ÚSÁKŮM...

  To byl jenom začátek - víc na veřejnosti není jenom fakt že britové zjistili že Rusko a Čína mají technologie o kterýcg svět ještě neslyšel .....

  KDYBY ty technologie měli ÚSÁCI tak jsme v pr---li jenom chodící CHIPY .... asi tak nějak pro ty co mají zájem myslet a budovat společnost na skutečné svobodě a skutečných hodnotách života pro rodiny a naše děti, a ne to sionisticko-americké porno a rozvrat rodin...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Člověče,vy taky věříte každé kravině co hlásá Kiseljevova Rossia Today.Vãm ušlo,že zatím je to ,,přání" mít tu hračku.Vše teprve bude,budou li na to finance.

   Smazat
  2. Nedlouho po "Černém moři" bylo větší cvičení NATO. V té době proběhla zpráva o krátkých výpadcích radarů řízení letového provozu v několika evropských městech. Nápadně k tomu chybělo vysvětlení. Uvedli jen podezření na rušení z oblasti vojenského cvičení na severu Evropy.
   http://technet.idnes.cz/ridici-vez-vypadek-nato-0v9-/tec_technika.aspx?c=A140613_100122_tec_technika_vse
   ---
   Chytrému napovím. Starý Mig měl možná avioniku ještě na elektronkách, odolnou.
   A umisťovat paralýzer protivníků na staré Migy by asi bylo škoda. Lepší je někam do vyšších pater, odkud je výhled i na ta evropská města.
   Hloupého trkat nebudu.
   Prostě, co se rádo má, to se škádlívá. Děda.

   Smazat
  3. Dědo,jisté máte čas,tak si do hledejte seriózní informace.Ten tavič,co tady píše a má potřebu se vyjadřovat ke všemu je jak moje babička.Taví taky hovno, dá na řeči a není síla ji vysvětlit,že věci se mají jinak.V Murmansku,tak jak v Čeljabinsku se jednalo o meteorit,ale někdo chtěl vidět usácký dron.Nad torpédoborcem Donald Cook nepřelétával starý MiG 21,ale Su 30.Loď odplula Černé moře podle uzavřenÿch dohod.
   Pro vaše info,Donald Cook je momentálně tam,kde posledně.Co vymyslí tentokrát media a lidé jak Vlastimil si musíme počkat.

   Smazat
 2. No jo, to je technologie, ale my válku neřešíme, bo nemáme armádu, ani válečný průmysl, nás tady v pohodě klackama utluče pár vylodivších se muslimáků klackama,...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pro vyřízení Evropy stačí klacky...

   Smazat
 3. nevím co je víc zabijáckýho jestli zkurvení usáci a NATO u ruských hranic kde nemají co pohledávat a nebo obranný dron který jim dá lekci !!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Přečtěte si jaké má a měly USA odborné velení k odpálenní jaderných zbraní.
  USA má oficiálne 1 654 jadrových hlavíc. Takýto ohromný potenciál by mal predpokladať aj veľkú profesionalitu a zodpovednosť vojenského personálu. Ale je USA naozaj schopné zodpovedne držať pod kontrolou svoj jadrový potenciál?

  Ak by Obama vydal rozkaz na jadrový útok, tak by stlačil červené tlačidlo na svojom kufríku a zadal by špeciálny kód. Rozkaz by bol odoslaný cez satelitné kanály veleniu ozbrojených síl USA. Na základe rozkazu dôjde k odpáleniu rakiet. Ak by sme brali do úvahy konkrétne osoby, prebehlo by to takto. Obama vydá rozkaz Pentagonu a z Pentagonu ide do Centrály strategického velenia ozbrojených síl USA. Tu bol dlhé roky druhou osobou v reťazci velenia viceadmirál Tim Giardina. Preslávil sa tým, že bol prichytený pri hraní hazardných hier v kasíne preto, lebo používal falošné žetóny. A takýto hrací maniak rozhoduje o odpálení jadrových rakiet v USA.

  Ďalej by signál postúpil k jednému z generálov, ktorí velia divíziám balistických rakiet, napr. generál major Michael Carey. Bol odstránený pre silnú náklonnosť k alkoholu a ľahkým ženám. O probléme by sa akosi ani „nedozvedeli“, keby nebol totálne dobabral služobnú cestu do Moskvy. Ožral sa už v Zürichu, počas všetkých oficiálnych stretnutí v Moskve bol naliaty, večer chodil po baroch v spoločností viacerých žien. Na letisku hlasno vykrikoval, že on rozhoduje o odpálení jadrových hlavíc... sústavne v alkoholickom opojení.

  Ak by Carey pokračoval vo svojom velení jednotkám jadrových zbraní, jeho rozkazy by postúpili k jednému z dôstojníkov, ktorí sú zodpovední za bezprostredný štart rakety. No a títo majú hneď niekoľko „zábav“. Berú drogy, kvôli čomu ich začali vyšetrovať a nechávajú otvorené špeciálne dvere a dnu spiaceho kamaráta, keď si objednajú pizzu, po ktorú si vyjdú na ulicu. Navyše sa pri vyšetrovaní podozrenia z brania drog zistilo, že nevedia ani ako odpáliť raketu, pretože už roky namiesto odborných skúšok podvádzajú, len aby ich formálne prešli.
  http://www.tartaria.sk/poznavanie/2015-07-01-05-26-49

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fajn, to mě uklidňuje. V Rusku je tohle v nesrovnatelně větší míře, jen čtenář se o tom nedoví. Krom toho zrezlé staré haraburdí by nejspíš ani nevystartovalo. Ale má smysl tohle testovat? Rusáky stačí ekonomicky dusit. Rok, dva, pět, deset, dvacet, padesát let. Mno uvídíme co vydrží. V minulém kole vydrželi nějakých 70let. Tentokrát to tak dlouho nejspíš trvat nebude.

   Smazat
  2. Protivzdušné sily Ruska sú už dnes postavené najmä na raketových systémoch S-400. Tento systém nemá vo svete obdobu. Ide o zásadne vylepšený S-300, pre ktorý už ale neexistujú „neviditeľné“ ciele vrátane F-22. Do bojovej pohotovosti sa dostane do 5 minút od prijatia rozkazu na odrazenie útoku, takže technicky pokryje aj parametre pripravovaného bleskového útoku NATO.

   S-400 Triumf je dôstojná obrana pred globálnych bleskovým útokom, preto sú tieto systémy už nasadené na ochranu aj priemyselných oblastí Ruska. No to nie je ani zďaleka všetko. Rusko dnes už prezbrojuje na nový, perspektívny systém s názvom S-500.

   V prípade jadrovej vojny nebude na Zemi víťazov, lebo Zem sa s najväčšou pravdepodobnosťou rozpadne na časti. Nepriateľ musí pochopiť, že Rusko dokáže ubrániť uzly svojho hlavného velenia aj prostriedky odvetného úderu. Ale pochopí USA, že sa im nikdy nepodarí zbaviť Rusko velenia a schopnosti zasadenia odvetného úderu? Lebo to jediné môže uchovať mier na Zemi.

   Smazat
 5. Je to tak soudruzi. Studenou valku jste prostali, ale ted vas zachrani zazracne zbrane vyvinute sov - pardon - ruskymi inzenyry, kterym se nikdo na svete nevyrovna.

  OdpovědětSmazat
 6. Na území Ruska možno vidieť zvláštnu pyramídu, ktorú už niektorí miestni nazvali ôsmym divom sveta:
  Je to radar DON 2N. Nadzemné rozmery neúplnej pyramídy/ radaru sú 140x140 a výška 35 metrov. Táto rádiolokačná stanica má unikátne možnosti na identifikáciu vzdušných a pozemných cieľov aj za horizontom. Má dokopy 60 000 rôznych antén a možno ju prirovnať ku gigantickému mravenisku, v ktorom je všetko presne a účelne usporiadané. Obsahuje kilometre tunelov a chodieb. Na ôsmom podzemnom poschodí je veliteľská centrála. Radar je schopný nachádzať ciele vo Vesmíre do vzdialenosti 10 000 km od Zeme. Môže bez problémov zachytávať napríklad ciele letiace rýchlosťou 7 km/s a normálne reagovať. Všetko riadi automatizovaný systém riadenia, ľudia majú – vzhľadom na vysoký objem a rýchlosť spracovania dát – iba kontrolnú funkciu.

  OdpovědětSmazat
 7. Vůbec nechápu Rusáky, proč vyvíjejí nové zbraně a zavádějí je do vojsk. Vietnamcům na amíky stačily bambusové tyče a kalašnikovy. Vyšlo to levněji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Běžte se učit od Rusů obrannou strategii, když nechápete.
   I laik jako já ví, že obrana musí být účinnější než útok.
   USA se již desítky let připravují na útok proti Rusku.

   Rok – 2014 – Pentagon realizoval tajné vojenské cvičenie pod kódovým názvom MEDVEDIA KOPIJA. Bolo to komplexné vojenské cvičenie, do ktorého boli zapojené aj sily globálneho odstrašovania – t.j. jadrové sily USA. Po prvý raz vôbec sa nacvičovali základné fragmenty koncepcie bleskového globálneho útoku.

   Smazat
 8. Stále čekáme, kdy přijde dobro. Ale ono nepřijde nikdy, jestli my svoje síly nespojíme a nevstoupí do nás jedna myšlenka, ktorou hlaholí nám hlas Praotců (Slovanů). Naslouchejte mu( v duchu) – a potom nic jiného nečiňte ( poslechněte tohoto hlasu!)

  I začali poznávat Pravdu, že jen tehdy jsme měli sílu, když jsme všichni byli spolu – jen tehdy nám nikdo nemohl odolávat.“
  Velesova kniha

  Jen hlupák si myslí, že zlí lidé nedělají zlé věci.
  Marcus Aurelius

  Nedovolte vlkům pochytat jehňata, které jsou dětmi samotného Slunce!

  OdpovědětSmazat
 9. 2:13 jseš chudák,ruská věda šlapala za jakéhokoliv režimu a víš ty chudáku proč,protože slované jsou geniální národ(bohužel máme výjimky 2:13) a ruští vědci vždy pracovali pro vlast a mzda a provize z patentů u nich je až na druhém místě,narozdíl od našich vědců a vědců eu a usa. To samé vlastenecké cítění mají vědci Číny.Naši a evropští vědci toto vlastenecké cítění prožívali před sto lety,a toto je jeden z důvodu našeho zániku-být schopen cokoli zdarma udělat pro svoji vlast a ne udávat a zesměšnovat své spoluobčany jako ty 2:13 který jsi opět zapoměl na Putlera!!!

  OdpovědětSmazat
 10. USA predpokladajú, že sú najdôležitejší na Zemi a že všetko sa im musí podriadiť. Kto sa podriadiť nechce, pre toho majú pripravené celú sadu donucovacích prostriedkov. V rámci týchto prostriedkov vyvinuli aj Koncepciu rýchleho, globálneho úderu.
  Ruská PVO každý týždeň vykonáva vo všetkých útvaroch cvičenia na úrovni bojovej situácie. Už maršal Žukov povedal: „Ťažké strádanie čaká tú krajinu, ktorá nedokáže odraziť letecký útok protivníka“.

  OdpovědětSmazat
 11. Americká totalita a pseudodemokracie už není systémem který by lákal chytré lidi lidi z celého světa k tomu aby u nich realizovali nějaké hi tech technologie, myslím si že to z části i vysvětluje to že čínské a ruské zbraně jsou vyspělejší, a bude hůř strejdo Same.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.