Reklama

pátek 7. srpna 2015

Nová levice je pouze andělem strážným kapitalismu

Pavel Herman
7. 8. 2015    Svobodné noviny
Nová levice hájí imigrační politiku, která je předmětem zájmu domácího i velkého kapitálu, jenž má v úmyslu tyto imigranty využívat jako levnou pracovní sílu, a tedy i s menším rizikem porušovat Zákoník práce.


Tuto skutečnost dokazují inzeráty, např. ukrajinci.com:„Námi dodaní pracovníci jsou připraveni tvrdě a poctivě pracovat, vítají každou práci navíc, každou přesčasovou hodinu. S námi vaše podnikání nesvazuje Zákoník práce,“nebo jiné „Zaručíme maximální flexibilitu a úsporu Vašich nákladů.“ Zahraniční dělníci si u nás vydělávají v přepočtu na svoji měnu více peněz. Z toho důvodu jsou ochotni pracovat za nižší mzdu a horších pracovních podmínek.

Jako absolvent studijního oboru politologie si na rozdíl od politiků uvědomuji, že politika je správa věcí veřejných, a proto by měla sloužit zájmům našich občanům, když se mluví o demokracii.

Podle českých průzkumů STEM/MARK uprchlíky odmítají především voliči levice, kteří jsou k nim méně tolerantnější než voliči TOP 09 a lidovců. Méně vzdělaní lidi se obvykle bojí i toho, že je běženci připraví o práci. Průzkum navíc ukázal, že proti je dokonce necelých 90 procent lidí.

Jako absolvent ÚIPV (Ústředního institutu politického vzdělávání) a tedy student politické ekonomie se znalostí marxismu mohu upřesnit, že imigranti slouží kapitálu jako průmyslová rezervní armáda nezaměstnaných, což Karel Marx popsal ve svých svazcích Kapitál či Mzda, cena a zisk:

„Nezaměstnanost je konstantním a nezbytným rysem kapitalismu. Vládnoucí třída nutí značný počet pracovníků v nezaměstnanosti konkurovat se zaměstnanými, a tak vytvářet tlak na snižování mezd. Tato reservní průmyslová armáda poskytuje kapitalistovi flexibilitu, aby tak nezaměstnaní mohli urychleně nastoupit i za nižší mzdu během ekonomické expanze.“ Dodává, že když se lidem podaří získat zaměstnání, tak obava ze ztráty pracovní pozice činí zaměstnance povolnějšími k vykořisťování.

Je nutné pochopit, že levice se musí snažit bojovat za zlepšení pracovních podmínek a zvyšování mezd dělníků. Z toho důvodu je imigrační politika pro dělnickou třídu zatím bezpředmětná. Karel Marx některé levicové aktivisty v Manifestu komunistické strany popsal následovně:

Na levici jsou jednak sociální mastičkáři, kteří se snaží různými všeléky a všelijakým příštipkařením odstranit společenské neduhy, aniž by v nejmenším ubližovali kapitálu a zisku. Naproti tomu ta část dělníků, která se přesvědčila o nedostatečnosti pouhých politických převratů a dožadovala se podstatného přetvoření společnosti se tehdy nazvala komunistickou.

Uprchlíci slouží rovněž jako lukrativní byznys pro obchodníky s byty. Z ubytování uprchlíků usiluje profitovat firma miliardáře Zdeňka Bakaly stovky milionů ročně. A to vše z peněz daňových poplatníků.

Zdeněk Bakala se k hornickým bytům dostal v rámci privatizace OKD. Obchod dokončila Paroubkova vláda, kde byl ministrem financí Bohuslav Sobotka (ČSSD). Byty měly být původně prodány lidem za 40 tisíc, ale Bakala je dostal zdarma.

Z těchto argumentů vyplývá, že se tzv. „Nová levice“ společně se tzv. „Sociálně demokratickou levicí“ stávají anděly strážnými kapitalismu.

S kapitalismem na věčné časy! A neoliberalismem zvlášť!!!

22 komentářů :

 1. Ano, i ta naše soc.-dem. (coby původně dělnická strana) se brzy po svém vzniku stala přičinlivou posluhovačkou kapitalismu té doby.
  A po převratu '89 zas velmi rychle ze své deklarované růžové zežloutla, a stala se z ní strana lokajských žluťáků.
  Tou dnešní "firemní" oranžovou to už jen špatně zastírají. Barvou, programem i politickou praxí ...
  O těch ostatních od ní doprava raději ani nehovořit.

  OdpovědětSmazat
 2. Existuje i jiná (ne jenom kolaborantská neoliberální systémová) levice - viz Prejav predsedu Vzdoru-strany práce Stanislava Pirošika:Kapitalizmus nie je schopný zabezpečiť väčšine ľudstva dôstojný život! http://vzdor.org/?p=1471

  OdpovědětSmazat
 3. Proti článku nelze nic namítat,nutno ale dodat„že vedle nezaměstnanosti je i válka je konstantním a nezbytným rysem kapitalismu.

  OdpovědětSmazat
 4. Já bych ohledně pracovního nasazení přícházejících utečenců byl opatrný,vždyť ani neví co je to práce.Jdou sem k vůli štědrému sociálnímu životu a aby přestal dostávat soc.dávky,když by pracoval a za méně,tak to už vůbec nevěřím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Štědrý sociální život tady? A já myslel, že tu panuje bezohledný kapitalismus a lidé zde jsou bezprávní otroci.
   Holt jednou tak a podruhé naopak. Inu, jak se vám to kdy hodí, že soudruzi.

   Smazat
  2. No ale k cikánům a imigrantům, k psům a Čechům v zahraničí uvězněným za převážení drog se náš systém chová jako v rukavičkách.

   Smazat
  3. Všechno je demagogie. Ti černoušci nemají základní pracovní návyky, nic neumí, kromě zacházení s kalašnikovem. Neobávám se, že by někomu vzali práci, přidají ji pouze bezpečnostním složkám státu. Snad nás obohatí svým vztahem k ženám, nebo k prostředí. Bůh pomoz postiženým...

   Smazat
 5. Stávající vlivní sociální demokrati jsou v této straně jen proto, že je na pravici kdysi nechtěli. Stávající vlivní členové ČSSD jsou extrémističtí bezpáteřní slouhové. A jako vrchol všeho slouží nadnárodním korporacím, místní oligarchům a byrokracii v EU v podstatě za žalostný peníz - oni jsou navíc ještě levní!!!! Ale hlavně jsou to čistokrevní debilové!

  OdpovědětSmazat
 6. Tak tomu, že ty utečence budou využívat k práci, nevěřím. Cikány taky nevyužívají, a nikdo je nezaměstná, i kdyby byli ještě levnější pracovní síla. Leda by jejich práci stát dotoval - to by je naopak zaměstnávali fofrem, a velký počet. Takhle už ID a ČID sebrali práci zdravým důchodcům, kterým také stačí jen malý přivýdělek. Ale invalidům stát práci dotuje.Ve vrátnicích, recepcích, na úklidech -prostě všude tam, kde pracovaly mladší důchodkyně, byly tyto propuštěny, protože invalidé se vyplácí. Naše sousedka byla také propuštěna z úklidu, kde je poměrně dost dřina a když se ptala, co si slibujou od ID, bylo ji řečeno, že ID nemusí dělat vůbec nic, stačí když ji vezmou do stavu, budou na ni brát peníze od státu, a uklidí si sami. Super - ne? Zase je tu umělá zaměstnanost, na kterou se tady vřeštělo a nadávalo, ale s tím rozdílem, že "stát" zaměstnává jen koho chce. Protekční parazity a parchanty, a aby se neřeklo, tak i invalidy. Zdraví lidé,kteří nemají protekci, si můžou trhnout. Kdyby takto stát dotoval práci přivandrovalců, všichni podnikatelé by propustili české zaměstnance, a ti by museli dostat podpory a dávky- tak jaký by toto mělo efekt? Snad jen takový, že podpory pro barevné šmejdy by potom stát vyúčtoval EU i s DPH ale jinak tady neexistuje žádný volný trh - nic takového. Stát je zase jedno veliké totalitní prase. Rozhoduje úplně o všem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, poznal jsem takové podnikatele - co by pro korunu křivého neudělali. Například náš 5. nejbohatší podnikatel platil svým kancelářským málo. Ti odešli k 6. nejbohatějšímu podnikateli a ten jim zaplatil poměrně dobře. Proto ten 5. osobně přijel za 6. a u něho orodoval za snížení platů.
   U nás je občan "suverén."
   Teď je to pro mnohé nepochopitelné, ale za 2 až 3 revoluce bude slovo podnikatel sprosté a myslím, že podnikání soukromé osoby jako absurdní škodlivý přežitek bude trestné. Stát a obce ať podnikají. Zloděje, ekonomické diktátory, nelze uhlídat. Nebo si nelhat z očí do očí a uzákonit to, co se děje - zlodějské podnikání (to je to dnešní svobodné).

   Smazat
 7. Výraz "štědrý sociální život"je třeba chápat jak pro koho. Černé huby z Afriky, které doma nemají vůbec nic, si tady budou lebedit za přidělené bydlení zadara a životní minimum které má i spousta čechů, jenže ti k tomu nemají bydlení zadara-musí si ho z toho platit, proto řada lidí dává přednost ubytování v kanálu - za těch okolností je životní minimum snesitelné. Černé huby a přivandrovalci -stejně jako cikáni - v kanálech nikdy bydlet nebudou. "Svět" by nás pomluvil že jsme xenofobní a rasističtí, nějaká Amnesty Interantional by ve světovém tisku nažvatlala, jaké tady musí "cizinci"snášet otřesné poměry a útrapy, a tomu se musí zabránit. Jestli musejí snášet útrapy a otřesné poměry domorodí češi -no a co? To nikoho nezajímá. Po devadesátém se stalo z naší země a společnosti cosi nepopsatelně otřesného.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až na ty "černé huby" /lidi mají od přírody různou barvu/. s Vámi souhlasím.

   Smazat
  2. Až na ty "černé huby" /lidi mají od přírody různou barvu/. s Vámi souhlasím.

   Smazat
 8. Proč se Sobotka tak polekal těch šibenic? Tuší, co ho může po zásluze potkat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni vědí co dělají a proč by je lidi nejraději zhoupli, ale jde o perspektivu v europarlamentu. Košile bližší než 10 000 000 občanů.

   Smazat
 9. Žádná levice u nás ani v zemích EU neexistuje. ČSSD jen proto, aby byla u moci v podstatě podporuje antisociální liberalismus a levicovou má občas jen retoriku. Jinak je to strana, která pro sociální postavení občanů nedělá vúbec nic. KSČM je kapitola sama pro sebe. Tito hoši pochopili, že v současné kapitalistickou propagandou vymyté společnosti nemá šanci vyhrát volby. Proto rezignovala na svůj program i "poslání". Aby neměla problémy s ostatními stranami a ty ji tolerovaly, tak se neodváží k ani radikálním slovům a činlm už vůbec ne. V podstatě si hoši udělali z politiky soukromou živnost jako ostatní strany, Je až absurdní, že někteří komunisté místo aby požadovali okamžité vystoupení ze zločineckého paktu NATO i z EU, která je našim prvním protektorem, tak dokonce EU podporují.
  Žádná Nová levice zatím není. Takže nám nezbývá než čekat na to, až k změny příjdou z venčí. A bouře se skutečně blíží. Pak i u nás bude davo-elitární systém v podobě neoliberálního kapitalismu odstraněn. I tak ale zřejmě jako tradičně mezi posledními nebo možná se staneme budeme posledním skanzenem kapitalismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám rád ty okamžité vystupovače z NATO a z EU.
   Akorát nepíší, jak toho se má dosáhnout,
   kde vezmou oněch 51% v parlamentu.
   Oněch 80% exportu do EU se nahradí čím?
   Domnívají se snad, že hned druhý den po výstupu,
   to převezme Putin, nebo Čína?
   Jistě lze nadávat na levici, ale co s antikomunistickými zákony
   a různými dalšími bohumínismy?
   Ani 100 000 demonstrantů nepohlo s Něčasem a Kalouskem.
   A v Řecku to bylo několik destítek(!) generálních stávek.

   Smazat
  2. Tak v některých zemích se určitá levice formuje /Německo, Španělsko, Řecko/, ale je pravda, že u nás je to slabší, Čssd není vůbec levicová a Ksčm usnula na vavřínech, které tu nechali ti předlistopadoví, ale sami bohužel podlehli vidině dobrého bydla a nicnedělání. Fakt už nevím, koho budu volit.

   Smazat
  3. No, pane Bačo, moc pěkné vavříny nám tu ten bolševik zanechal, jen co je pravda

   Smazat
 10. A z čeho by se asi tak "levice"měla vypiplat? Všechno co se stalo, slouží spíše za odstrašující příklad, co by nemělo být, tak kdo by zformoval levici? Ten duchovně vypatlaný, odmaštěný a odšťavený lidský materiál s mozky propláchnutými mediálním klystýrem tak, že už málokdo má sám jasno v tom, jestli je jalový nebo březí? To nepřichází v úvahu. Není nikdo, kdo by dnes něco takového vedl, a ve všech dobách historie lidi potřebovali vedení - a oporu ve svém vedení. To tady není. Každé vedení bylo zkorumpováno. Taťka Falbr, taťka mašinfírů Dušek, taťka Zavadil - všichni byli přistrčeni ke korytu, aby si pěkně zaplnili tlamu lákavými politickými splašky, a zavřeli ji. Kdysi je pěkně sral Dr Rath, ještě když byl šéfem lékařské komory, hlavně jim často omlátil o hlavu křivounství - že chtějí nemocnice zprivatizovat.Néééé - že nééé - to bylo řevu že si vymýšlí a že néééé. A jak dopadlo zdravotnictví?? Tak Dr Ratha odsunuli na lepší flek - dokonce až na hejtmana - ale hned ho dali sledovat a špízlovat a nakonec ho zašili. Kdysi - hodně dávno - zavřeli vtipně hubu i Dr Sládkovi, a republikánům, kteří do té politické chlévské mrvy šili od samého začátku a velmi dobře. Oni věděli co bude následovat a to taky následovalo. Sládka zašili na jeden den do vazby aby mohl být jejich šašo kulisák Havel vsazen na hrad jako prezidentská loutka, a nakonec republikány zakázali. No a Tomáš Vandas? Dělnická strana? Z těch udělali nebezpečné fašisty a extrémisty a po prdeli. Zamete ta politická chlévská mrva s každým, všechno udusí v samém zárodku. Tak kde se má vylíhnout levice? Kdo by ji vedl - Středula? Jedinej kterej zbyl, zatím byl vzat vládní smečkou teroristů na milost a je trpěn?

  OdpovědětSmazat
 11. Jo - a co by měla asi tak podle vás KSČM v tomhle bordelu dělat? Páchat sebevražedné atentáty? Klást bomby? Zapalovat auta? Co takhle trochu přemýšlení. Co je to "nedělají nic"??? Když vám někdo usekne nohy a pak vám bude vytýkat, že odmítáte skotačit - jak myslíte že se může hopsat na protézách? Můžete se snažit jak chcete, ale nikdy už to nebude ono.

  OdpovědětSmazat
 12. http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/hospodar-eni-zloc-inny-ch-komunistu.html

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.