Reklama

sobota 22. srpna 2015

Obdivovatel Stalina promluvil

M.S. - zločinec gubernátorem
Stanislav Kliment
21.8.2015  Vaše věc


Bývalý gruzínský tyranský prezident a dnes občan Ukrajiny a oděský gubernátor Michail Saakašvili se na svém facebookovém profilu tento týden obul do ruského prezidenta Vladimira Putina, který podle něj s nostalgií vzpomíná Josefa Stalina. Není to však právě Saakašvili, kdo má ke Stalinovi blízko, a to nejen tím, že stejně jako Džugašvili je gruzínské národnosti?

Svědectví Saakašviliho spolužáků, jak je zaznamenal tisk, totiž hovoří o jeho mimořádně vřelém vztahu ke „slavnému“ rodákovi. Dokonce prý 21. prosince slavil nejen své narozeniny, ale také narozeniny Stalina. Ten je sice zapsán v matrice města Gori s datem narození 18. prosince, ale podle vlastního tvrzení to bylo právě o tři dny později, 21. prosince. Jakýsi distanc zaujal až po prohrané válce o Jižní Osetii v roce 2008, kdy z náměstí v Gori nechal odstranit Stalinovu sochu. Mnozí soudí, že to bylo jen gesto vůči západním státům, protože jako prezident to mohl učinit dávno.

Jistě zajímavé jsou také vyjádření bývalého Saakašviliho blízkého spojence a po jistou dobu gruzínského ministra vnitra Irakli Okruašviliho, který „spojence“ obvinil nejen z korupce, která měla být stejná, jako před tzv. revolucí růží.. Zazněla dokonce také slova o organizovaných vraždách nejen protivníků, ale i spojenců, kteří by mohli Saakašviliho ohrozit, jako byl případ populárního premiéra Zuraba Žvanii. Na závažnosti obvinění nemění nic ani fakt, že Okruašvili obvinění později ve vězení odvolal. Mám podezření, že to bylo vynuceno pod nátlakem, řekla k tomu jeho advokátka.

Na rozdíl od Stalina, ale podobně jako jiný rodák, Lavrentij Berija, však Michail Saakašvili žil jako velký požitkář. Víkendové výlety do Paříže, zastávky v tureckých lázních v doprovodu mladých dívek, mocnářský požadavek přítomnosti pohledné gruzínské zpěvačky na společné večeři nebo vyslání vládního letadla pro masérku světových celebrit, to je zřejmě jen vrcholek toho, jak si užíval na účet gruzínského státu.
Domy v osetinském Cchinvali rozbombardované Saakašviliho armádou
Zločiny spáchané Saakašvilim dnes vyšetřují státní orgány demokratické Gruzie. Vedle čistě kriminálních případů zneužívání státních prostředků jde také o tyranské vládnutí a pronásledování opozice. Vždyť v minulosti i generální tajemník NATO v souvislosti s brutálním rozehnáním opozičních protestů na začátku zimy 2007 řekl, že takovýto postup je v rozporu se sdílenými hodnotami svobody a demokracie. Tbilisi požádalo Ukrajinu o Saakašviliho vydání, místo toho mu Petro Porošenko udělil ukrajinské občanství a svěřil post gubernátora v Oděse. Jaké hodnoty tedy Ukrajina sdílí?

Evropské instituce by se měly přinejmenším pozastavit nad neochotou Kyjeva vydat Saakašviliho gruzínské spravedlnosti. Od věci by nebylo také šetření, jak bylo naloženo s několika stovkami milionů euro, které Brusel vyčlenil na odstranění následků Saakašvilim zahájené genocidní války proti Jižní Osetii. „Své“ dolary prý Američané šetří. Velmi nevkusné by hlavně bylo, naslouchat dnešním žvástům oděského gubernátora.

4 komentáře :

 1. Obracet se ve věci Saakašviliho s jakoukoliv výzvou na instituce EU vyvolává úsměv! To v situaci, kdy tuto loutku v Gruzii či na Ukrajině nainstalovali loukovodiči z USA.
  Cožpak si kdo z EU dovolí tomuto Sa(b)akašvilimu zkřivit byť jen vlásek?
  I kdyby sežral stovku svých kravat, a i kdyby zločinně rozpoutal další krveprolití, bude dál nedotnutelným. Protože z zájmu (a žoldu) US hunů zůstává všehoschopným. Bezeskurpulózním darebákem...

  OdpovědětSmazat
 2. Na Ukrajině je to jak v Německu před II.světovou hlad bída a vzrůstající fašismus.A my tu máme půl milionu Ukrajinců,kteří pujdou proti nám až nastoupí na Ukrajině nový Bandera,takže slíznem fašismus zase jako první a to s nimi ani nesousedíme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš strach 14.06 ? Z půl milionu ukrajinců? Nás je poněkud více,ale většina se nesmí bát,jako Ty...To platí i na multikulti-přistěhovalectví.

   Smazat
 3. Proč se takoví zmetci jako je Saakašvili vůbec rodí, viďte pane Štětino a spol...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.