Reklama

pátek 21. srpna 2015

Odporné divadlo kolem Klokánků

Jana Maříková
21. 8. 2015
Vláda sehrála cynickou frašku se "snahou" pomoci Klokánkům. Fond ohrožených dětí (FOD) potřebuje 30 milionů nutných na oddlužení a další provoz Klokánků. Ten dluh vznikl hlavně tak, že MPSV - či spíše ministryně Marksová Tominová prostřednictvím podřízených úředníků a různých poradců - Klokánky likviduje. 

 Špinění paní Vodičkové ze zpronevěry – bez podání trestního oznámení – je kouřovou clonou, zakrývající asociálnost celého divadla. MPSV škrtá platby ze státního rozpočtu, převádí je na jiný účel (třeba na pěstounskou péči) a zadržuje peníze. Ministryně chce Klokánky zlikvidovat.

Z nějakých mně neznámých důvodů nenávidí dřívější předsedkyni FOD paní Vodičkovou. V rámci jednání o pomoci Klokánkům si vynutila odstoupení Marie Vodičkové z vedení FOD. Aby pak oproti slibům žádnou pomoc Klokánkům z rozpočtu MPSV nedala . A zablokovala ji i na vládě. Jde i o to, že Marksová zřejmě plní zadání svých dřívějších a možná i současných "pasáků". Ministryně dříve "pracovala" v neziskové organizaci Gender studies (GS), která na rozdíl od rovněž neziskového FOD neodvádí žádnou reálnou užitečnou práci, která by někoho zachraňovala před bídou, týráním nebo smrtí v otřesných podmínkách. Zato však GS čerpala štědré dotační podpory z Norských fondů. Norsko - to sice není jen Barnevernet, ale i třeba spisovatel Nesbo nebo elektrárenský gigant Norskhydro. Jenže Barnevernet tam má zatraceně "prolezlou" veřejnou správu. Asi jako u nás Hrdlička, Janoušek nebo PPF. Barnevernet dělá v Norsku rozsáhlé špinavé obchodování s dětmi ve velkém. Obrovský kšeft. A z části za státní peníze. Česká "dámička", která byla napojená na norský penězovod, když se stala ministryní, tak kupodivu prosazuje zavedení stejného systému obchodování s dětmi, jako dělá v Norsku Barnevernet. V tom jim FOD a Klokánky překáží ve kšeftu. Ministryně Marksová by měla jít z křesla - nejlépe k čertu. Ale asi by měla jít k čertu celá vláda.

Problém vůbec nemusela řešit vláda. To bylo jen odporné divadlo. Ministr financí Babiš - pokud by skutečně chtěl FOD pomoci - klidně mohl dát těch 20 milionů z rozpočtové kapitoly Všeobecná pokladní zpráva (VPS). To je největší kapitola státního rozpočtu. Jde o více než 300 miliard. Je to větší rozpočtová kapitola než MPSV včetně důchodů. Podle rozpočtových pravidel ji spravuje ministr financí. Podle zákona o rozpočtových pravidlech ČR může ministr provádět rozhodnutí do výše 5% objemu rozpočtové kapitoly. To je mnohonásobě více než těch 20 milionů. Babiš jako ministr financí mohl sám dát příkaz zaplatit z VPS pomoc FOD. Jenže Babiš se rozhodl sehrát cynické politické divadlo, z něhož socani vyjdou jako odporné hyeny. Vláda rozhodla, že nedá ani 20 milionů na ohrožené děti, ale dá 140 milionů Chovancovi „na uprchlíky“. Těch 20 milionů na české ohrožené děti zablokovali socani svým hlasováním. Aby „podrželi“ svoji ministryni. Měli by za to jít k čertu i s Babišem.

Je to jako by lékaři nad krvácejícím pacientem místo obvázání rány uspořádali „odborný seminář“ o výhodách a nevýhodách jednotlivých druhů obvazů. Jenže lékaři by, na rozdíl od ministrů, v takovém případě byli stíháni za neposkytnutí první pomoci.

9 komentářů :

 1. Vlastenka  Naprosto souhlasím, vidím to stejně.
  Ale mnoho lidí nemá tušení, co tady chce marxistka Marksová (Kapitán, Macela)zavést za odpornost.
  Když už na to přišla řeč, miliardář Babiš, který dojí stát jako nikdo jiný, mohl ty prachy Klokánku dát klidně ze svého.

  OdpovědětSmazat
 2. Vídím to jako Vlastenka 19:33!
  Je to O D P O R N É !!!!
  jituš

  OdpovědětSmazat
 3. Kde jsou ti ctnostní kapitalisti, kteří dávají potřebným? Kdyby to měl dát Babiš ze svého, tak už ty peníze měli mít.

  ÚNOR 1948, přátelé ... to je jediná léčba na tenhle marasmus!

  OdpovědětSmazat
 4. Nejen paní Marksová-Tominová, ale celá koaliční vláda je za likvidaci majetku Klokánku a osud opuštěných dětí přímo odpovědná.
  POŽADUJME demisi vlády a předčasné volby !
  L.S.

  OdpovědětSmazat
 5. Toto jsou počátky juvenilní justice v Čechách...Naše vláda spolu se svými přisluhovači si nezaslouží být jen svržena,ale věšena.V důsledku jejich nehorázných aktivit se naše vlast neocitá na dně,ale noří se v něm a pokrývá nechutným bordelem...

  OdpovědětSmazat
 6. Dámička Marksová, zmasilý Kapitán, Barnevernet...a ještě pár dalších a už začne ono puzzle dávat smysl a jasnější obraz.

  OdpovědětSmazat
 7. Kdy už voliči konečně pochopí, že ČSSD není levicová strana, ale pravicová plná kolaborantů a arcizlodejů. Také už dávno patří na smetiště dějin!

  OdpovědětSmazat
 8. Tiež som si nikdy nevedel predstaviť, ako je možné že existuje niečo také desivé ako Barnevnet a ako to môže ešte aj prosperovať. Už viem. Stačí pár zloduchov na vysokých funkciách bez kontroly, pár "dobrých" právnych noriem a žiadna alternatíva (klokánci) a už to ide.

  OdpovědětSmazat
 9. Český Barnevernet je před dokončením. http://www.eeagrants.cz/cs/programy/ehp-fondy-2009-2014/cz04-ohrozene-deti-a-mladez/cz04-schvalene-projekty/kodifikace-pravni-upravy-podpory-rodin-n-1370

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.