Reklama

středa 5. srpna 2015

Operace "Blesk" a "Bouře": plán Kyjeva na zničení Donbasu


5. 8. 2015    zdroj
Místopředseda Nejvyšší rady Ukrajiny Andrej Parubij: Kyjev potřebuje čas, aby mezinárodní společenství sankcemi zničilo finanční impérium, které budoval Putin, a my abychom mohli vybavit svou armádu a dočkat se toho rána, kdy zahájíme své operace "Blesk" a "Bouře" proti republikám Donbasu.


Ukrajinská vláda zvažuje variantu vývoje událostí, při níž republiky Donbasu - DLR a LLR - postihne osud Srbské Krajiny, která přestala existovat v důsledku útoku chorvatské armády v roce 1995.Toto prohlášení pronesl ve vysílání ukrajinské televize Andrej Parubij.

Kyjevský politik poznamenal, že navštívil mezinárodní konferenci, "kde měl možnost komunikovat s chorvatskými kolegy, kteří vedli chorvatský stát v době krize, která byla velmi podobná té, která je u nás."

"Byl jsem překvapen, když jsem zjistil, že všechno tam bylo velmi podobné tomu, co se dnes děje na Ukrajině. Oni také přijímali rozhodnutí o zvláštním statusu těchto území. Také chtěli švindlovat před mezinárodním společenstvím a nejprve přijali ústavu, nikoliv status, a když mezinárodní společenství řeklo "udělali jste chybu", byli nuceni přijmout zákon o zvláštním statusu těchto regionů. Byl také připraven společný program o východisku z krize. Vlastně předpokládal stát ve státě, kde srbská území měla mít svou vládu, svou milici, svůj jazyk, svou vlastní měnu. Pro státní orgány zůstala pouze zahraniční politika a armáda. Tato dohoda byla zamítnuta jen proto, že samotní separatisté ji odmítli, ale dokonce i Chorvati byli připraveni," řekl Ukrajincům Parubij.

Podle jeho slov mu na otázku, v čem spočívala logika všech těchto kompromisů, diskutující odpovídali takto:
"Je nutno získat čas, připravit armádu, vyzbrojit ji tak, abychom jednoho dne mohli přejít do útoku. Uplynuly čtyři roky a jednou ráno začali operaci "Blesk" a byli schopni za dva dny vyčistit jedno velké území, a pak začali operaci "Bouře" a za několik dní vyčistili další velké území."

Dále jeden ze současných vedoucích ukrajinského parlamentu uvažuje takto:

"Získat čas - to je to, co nám často říkají naše mezinárodní partneři. To je to, co říkali v předvečer přijetí ústavy, protože přijel celý výsadek našich mezinárodních partnerů a řekli: potřebujeme čas, abychom sankcemi mohli přitlačit Putina, jako kdysi přitlačili Miloševiče, a mohli vám pomoci vyzbrojit a vybavit vaši armádu. U nás to bude, jak to bylo tam. Potřebujeme čas, aby mezinárodní společenství sankcemi zničilo finanční impérium, které budoval Putin, a abychom mohli vybavit svou armádu a dočkat se toho rána, kdy zahájíme své operace "Blesk" a "Bouře".

Poznamenejme, že Parubij je známý tím, že se stále zajímá o "chorvatské" scénáře vývoje událostí ve vztahu k Ukrajině. Například na jaře roku 2014, kdy byl hlavou Rady národní bezpečnosti Ukrajiny, reagoval na článek Denise Olejnikova, podnikatele, který byl nucen emigrovat z Ukrajiny do Chorvatska, o specifiku srbsko-chorvatské války devadesátých let minulého století. Článek získal mimořádnou odezvu.

Podstatou článku bylo, že když šla chorvatská armáda bránit území před "teroristy", měli na základě speciálního signálu všichni civilisté opustit ulice a zůstat ve svých domovech, a ti, kteří byli mimo domov, byli standardně považováni za vojáky nepřátelského vojska a likvidováni. Tehdy se Parubij vyjadřoval v tom smyslu, že pokud chce ukrajinská vláda vyhrát na Donbasu, musí se učit od chorvatských vojáků - výše popsaná taktika je "v tomto okamžiku jediné správné řešení."

Kyjev, 3.8.2015, Regnum
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

11 komentářů :

 1. Má to jeden háček. Na Srby se tehdy všichni vykašlali a nechali je řádění USA. Ale DLR a LLR mají silného spojence. A Rusko pod tlakem nějakých sankcí jen těžko zeslábne. Spíše naopak razantně posílí.

  OdpovědětSmazat
 2. Punin je politik a stratég . Určitě je připraven na Ukrajinskou oluju . V první vlně pujdou fašisté a žoldáci . Potom povolaní posranci . Opolčenci je zruši a začne oluja na Kijev . Srbum nikdo nepomohl , protože v kremlu seděl ožrala Jelcin a takové západ potřebuje . Lukašenka špinili a řikali mu Hitler . Poláci mu nemohly přijít na jméno . Dnes jim nevadí , jdou po Putinovi .

  OdpovědětSmazat
 3. Parubij je pako kriminálnický a bude dřív nebo později viset a dělá si zbytečné naděje....Ta chorvatská "Bouře" byla úspěšná jen proto,že ji vedli amíci a měli a to je hlavní,naprostou převahu ve vzduchu díky letectvu NATO a to nepřichází v úvahu na Donbasu....Co vzlétne,půjde hned dolů a bude jedno,jakej haknkrajc na daném letadle bude....Ale spíš se ta Ukrajinská fašistická gubernie rozpadne dřív,než tu svojí armádu,které se chce chcípat za kyJew čím dál tím míň,dají do stavu,aby opolčence porazila.A pak místní budou mlátit klackama banderovce,jako jednu dobu Číňani ještě za Mao Ce Tunga hubili krysy a vyváželi jich za město náklaďáky tuny....
  Lukašenko je blb,kterej se holedbá,že když poleze USA do řiti,bude dědičným monarchou na Bílé Rusi.....vůl si neuvědomuje,že je pořád naživu jen proto,že sousedí s Ruskem a ve věcech obrany státu s ním spolupracuje....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a tím sezením na obou židlích riskuje,že se jednou špatně pohne a ty židle mu skřípnou koule,že bude po velmi krátký zbytek života zpívat jediné:dlouhé a o tři oktávy vyšší "Alelůůůůůůjáááááááá..."

   Smazat
 4. Lukašenko se naučil tančit mezi dvěma ohňi .To umí jen TOP 09 . KDU ČSL . Už aj ODS ví že poradní ohně hoří a národ nebude otročit za pár kaček a dívat se co to mâme za zrádce národa . Jak to vypukne v Maďarsku , tak se to zastaví až v Berlíně .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pre Anonymní 5. srpna 2015 22:08:
   Hľa, Slováku, keď nevieš dobre po česky, píš radšej po slovensky.

   Smazat
  2. Hej.Ta šak jak budzem pisac po slovensky,ta mi nebudzeš rozumec.Joži

   Smazat
 5. Blesk a Bouře bude, až to ukropové rozjedou proti kyjevským Chazarům

  OdpovědětSmazat
 6. podľa zpráv mojich známych ktorí chodia na Ukrainu je to tam ako v parnom hrnci, tlak na maxime, a furt sa prikladá do kotla, národ stráca vieru v budúcnosť, pochopili že ich Merkel oklamala, pochopili, že im rusi už nikdy nič lacno nedajú, pochopili, že prácou sa neuživia, a tak tí čo hladujú idú bojovať, aspoň sa najedia a tí čo nechcú, utekajú svetom...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, a Krymští Tataři, kteří po připojení Krymu k Rusku odešli na Ukrajinu, tak se vrací zpět s tím, že je Ukrajinci obelhali a naslibovali a skutek utek.

   Smazat
 7. Jsou to prostě takoví srábci a ještě tu ubohost prezentují:) Nyní na ně nemáme, tak nazbrojíme a pak dostaneme po druhé po hubě a už to nezahladí žádná propaganda, když několik let slibují opak. Mají to spočítané, jen se ještě neví kdy a jak ale smyčka na nejbližším stromě to jistí.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.