Reklama

úterý 25. srpna 2015

P. Krúpa má šanci a B. Sobotka to ví

25.8.2015   Vaše věc

Premiér Sobotka má trochu nahnáno, protože ani ne během týdne od doby, co slovenský miliardář Krúpa vyhlásil, že se spojuje s organizací nájemníků bytů OKD a půjde po Bakalovi, napsal slovenskému miliardáři dopis. V dopise se, což není překvapivé, zříká odpovědnosti za důsledky prodeje minoritního podílu OKD s tím, že celá věc byla de facto rozhodnuta, s ohledem na postupný prodej majoritního majetkového podílu v OKD soukromé firmě Karbon Invest, za pravicových vlád.

S tím lze do určité míry souhlasit. Ale pak je otázkou, proč se ve smlouvě o prodeji minoritního podílu státu Karbon Investu, předložené do vlády právě Sobotkou, který pak obratem prodal celou společnost miliardáři Bakalovi, objevila ustanovení o prodeji nájemních bytů OKD zájemcům z řad nájemníků? Pokud by to bylo tak, jak o tom nyní mluví Sobotka, vlastně by bylo zbytečné, aby majoritní vlastník ve společnosti OKD kupoval minoritní podíl.

„Věřím, že miliardáře Krúpu tato premiérova nedostatečná odpověď jen povzbudí v úsilí prohnat bankrotujícímu uhlobaronovi Bakalovi faldy,“ uvedl Jiří Paroubek a dodal: „Znova panu Krúpovi doporučuji, aby ve spojení s nějakou firmou, která vlastní a pronajímá byty, podal žalobu na Bakalovu společnost NWR z hlediska poskytnuté veřejné podpory. To bude podle mého názoru nejlepší postup, jak z Bakaly vytřepat hornické byty, dosáhnout zrušení prodejní smlouvy ze strany Bakaly firmě Round Hill Capital a dostat do státní kasy od Bakaly peníze za veřejnou podporu.“

5 komentářů :

 1. fotografie u článku je natolik vypovídající, že netřeba ani dalších slov :)

  OdpovědětSmazat
 2. Obecně platí, že když někdo si koupí neoprávněně nabytý majetek, může o něj následně dohodou nebo soudním rozhodnutím přijít. Může ovšem po předchozím vlastníkovi požadovat vrácení zaplacené ceny a nákladů. V případě, že je prokázáno, že původní majitel o neoprávněnosti nabytí věděl, může na něm ještě požadovat uhrazení případné škody, které mu z této transakce vznikly.
  Lze jen doufat, že tím, kdo bude žalován jako viník "zmaření investice" nebude český stát ? L.S.

  OdpovědětSmazat
 3. Proč on se ten Krúpa v téhle kauze tak angažuje?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.