Reklama

čtvrtek 20. srpna 2015

P.C. Roberts: Dohoda z Minsku neuspěla, Putin asi udělal chybu

20. 8. 2015    zdroj
Ukazuje se stále zřejměji, že ve svém přístupu k ukrajinským republikám, osídlených Rusy, dříve náležejícím Rusku a nýní odmítajícím být spravovány a řízeny protiruskou a Washingtonem instalovanou vládou v Kyjevě, udělala ruská vláda chybu. 


Mohla tamní krizi ukončit tím, že by vyslyšela volání těchto republik pro znovupřipojení k Rusku, avšak ona dala přednost čemusi jinému. A podle hesla :Ruce pryč od Doněcka a Luganska, se rozhodla pro diplomatické řešení, které však, jak se dnes ukazuje, zklamalo. Washingtonem instalovaná vláda v Kyjevě nikdy nezamýšlela minskou dohodu plnit, a Washington ji nikdy nezamýšlel dodržovat. I realistický Putin tak v této věci dal víc na své přání, než na reálný stav věci.

Dohoda z Minsku, podpořená ruskou vládou hlavně z důvodů diplomatických, tak posloužila Washingtonu k tomu, aby vycvičil, vybavil a zmobilizoval ukrajinskou armádu k obnovenému útoku na Doněck a Lugansk. Jestliže tento útok uspěje, ztratí Putin i Rusko svou důvěryhodnost. Zda si to Putin uvědomuje či nikoliv, jeho hodnověrnost tak dnes leží na frontě v Doněcku, a nikoliv už na diplomatických setkáních s Evropany, kteří bez souhlasu Washingtonu nejsou schopni učinit jediný krok. Jestliže totiž Washington na Ukrajině převládne, mohou jak Rusko tak i Čína zapomenout na až dosud uvažovanou alternativu k washingtonské hospodářské hegemonii, jíž má být euroasijské hospodářské uskupení BRICS. Washington se totiž chystá zajistit si tuto svou hegemonii právě tím, že totálně ovládne Ukrajinu.

Vůdce Doněcké republiky ve svém popisu současné situace vyjádřil své zklamání nad tím, že Doněck byl před dohodou z Minsku ve věci své samosprávy v lepší situaci, než ve které se nachází dnes. A dost možná, že měl přitom na mysli i cosi podobného tomu, co v Shakespearově Juliu Caesarovi říká Kassius Brutovi:

V pohybu moře i v životě lidí vyskočí jediná vlna nad všechny ostatní jen jedinkrát. Když ten okamžik chytíš za pačesy, dojdeš ke štěstí. Zmeškáš-li jej, skonšíš v mizérii.

Přeložil Lubomír Man

28 komentářů :

 1. Jo, bohuzel, tak nejak to doopravdy bude. Ja jsem se opravdu podivoval tomu, jak si muze Putin myslet ze Hollande a Merkelova jako naproste a neskryvane Americke loutky udelaji neco co nevyhovuje uSSa - tedy mir na Ukrajine. Vzdyt mu MUSI byt jasne ze uSSa chteji valku v Evrope, NATO (ne uSSa samo!) vs. Rusko.
  Domnival jsem se ze vi co dela, bohuzel, miru Americke zvrhlosti si snad ani neni mozno predstavit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak,je to smradlavý flus na zeměkouli.A EU v čele s našimi vládnimi šašky je podporují.Také nikam neutečou.

   Smazat
  2. Hollande ani Merkelova o nicem nerozhoduji....chteji-li na zachod, musi se dovolit ve Washingtonu....

   Smazat
 2. Reakce Ruska dříve-možná byl problém dříve vyřešen-a my v nebi o něco dříve,tak si to užívejte!

  OdpovědětSmazat
 3. P.C. ROBERTSovi zřejmě unikl zásadní postoj USA k zájmům Rusů.
  Nejprve odsuzují a sancionují Rusy, že si vzali zpět Krym ... a nyní podsouvají jednání Putina krátkozrakost až chybovost, že nepřipojil východní Ukrajinu k Rusku. Že by Robertsovi záleželo na Doněcké i Luganské oblasti či republice? To najisto nikoliv! Pravda jistě vyjde najevo!

  OdpovědětSmazat
 4. To je zajimave, co vsechno se zkousi, aby Putin do te valky hupnul.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. P.K.

   Smazat
  2. Přesně tak,až mi jde z těch agresorů a fašistů mráz po zádech!Berme to jako provokaci a propagandu proti RF.Ze strany Wasinhtonu je to opovážlivé a tady dokazují,že potřebují válčit chudáci za každou cenu .Kdy to konečně pochopí vojáci armády UK?Kdy pochopí,že zabíjí vlastní lidi?Fakt je ten,že bojujících "instruktorů"NATOje mnoho a za peníze je jim úplně jedno,koho zabíjí.Jak nevěřím na věštby,tak baba Vajga asi bude mít bohužel pravdu.Bude krátká,intezivní válka a svět bude rozmeten.Putine,nenech se vyprovokovat!Jaceňuk jde do háje a Porošenko půjde s ním.

   Smazat
 5. PCRoberts se mýlí

  OdpovědětSmazat
 6. Washington vrazil mezi Evropu a Rusko klín 5ti miliardami korupčních peněz, za které si koupil Ukrajinskou zlodějskou opozici, aby se z ní stala loutková vláda a z Ukrajiny 51. hvězdička na Americké vlajce.

  OdpovědětSmazat
 7. I Roberts se může mýlit,ale mě to jako jeho názor v žádném případě nepřipadá.Buď to někdo vlastními slovy přepsal,nebo je to názorové falzum autora.Nakonec je tu velmi hezká možnost porovnání,předchozí článek je také Roberts,ale podobnost minimální... Pokud by Rusko před rokem připojilo i Novorossii,dnes by byla již rok válka a jsem optimista,že jen konveční...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádná válka by nebyla, Rusko by ukrajinskou armádu jednoduše odzbrojilo a by by klid. Ke konvenční válce mezi USA a Ruskem nemůže dojít, kvůli jasné převaze USA, prostě Rusko bude muset použít jaderné zbraně, pokud se chce ubránit a to určitě chce.

   Smazat
 8. Roberts chce být slyšet a někdy se pouští do otevřené kritiky úplně každého. Z důvodu, o kterém lze spekulovat, se bez zábran, ad lib, stává politicko-diplomatickým berserkem, který se snaží rozsekat na nudličky vše, co se staví do cesty jeho momentálním představám.

  OdpovědětSmazat
 9. Roberts, asi stejně jako Hollande a Merkelová, musí sloužit. Nejprve získat důvěru a poté jí využít k šíření, Americe prospěšných názorů.
  Oceňuji, že se zde s tím článkem nechytá. Udržování těch dvou republik, je ruský mistrovský tah. Může jim pomáhat, ale nebýt účastníkem války. Což musí Ameriku dost trápit. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také si to myslím.P.K.Jenom vydržet.

   Smazat
  2. No bohužel nejen Ameriku, ale také lidi žijící ve válčících regionech. Rozhodně ale zrovna Putinovi nemůžeme vyčítat, že by mu na nich nezáleželo, od toho jsou tu jiní.

   Smazat
 10. Skvěle to rozebírá ve svém posledním interview ...

  http://kingworldnews.com/dr-paul-craig-roberts-8-1-15/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když si ho poslechnete, tak slyšíte realistu, který si je plně vědomý způsobů a praktik Ameriky, a vlastně vyčítá naivitu, se kterou Washingtonu kdokoliv další v tom nejmenším důvěřuje. Říká to jasně, Washington does not negotiate, it uses force. (Dark side of the force)

   Smazat
 11. Roberts je podle mého zoombie globalistů,nechci jej odsuzovat,ani urážet,vrah se pozná po oběti.
  vzhledem k tomu,že boje v novorosiji vedou doposud "traktoristi a horníci"nemohou přežít,další vítěznou fázi novorosije může a musí podstoupit,až když se vlády a tím i bojů pevně ujmou tamní původní nebo noví oligarchové,vzhledem k tomu,že doposud byla novorosije jediným místem,kde to smrdělo zánikem životního prostředí parazita.Putin je realista,ale pořád je člověk.Humanismus oproti parazitismus není nakažlivý.bohužel.

  OdpovědětSmazat
 12. Právě o to jde,aby nenabyla platnost ona smlouva z Minska.
  USA záměrem není ukončení války,musí se bušit na Ruské vrata,aby Rusko bylo spíš připoutáno na Ukrajinské události a USA měli volnou ruku jinde ve světě.Zatím ještě se Putin drží při zemi,ale uvažuji v případě zhoršení situace v Doněcku,Luhansku,musí ukázat svaly.Jenže,pak může dojít k rozšíření válečné vřavy,popřípadě v další oblasti,jak se mluvilo o Podněstří.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
 13. Putin chyby nerobi, to zisti aj Roberts... Urcite pocital aj s touto variantou :-)

  OdpovědětSmazat
 14. Buďme realisti. V úspěch minských dohod se nedalo věřit a myslím, že to všichni předpokládali. USA nedovolí jejich dodržení. Světové kurvítko nemá zájem na vyřešení problémů, které samo založilo a podporuje. Celkově je situace velice špatná. Agresivita a drzost USA nezná hranic. V současné době mají všechny země BRICS velké hospodářské nebo vnitrostátní potíže odkuď asi vyvolané. Rozhořívají se stále více válečné komflikty. SSSR vždy tahal v přetahované s říší zla za kratší konec a dnes Rusko i Čína tahají ještě za kratší konec lana než dříve. Skutečností je, že jestli se nepodaří zastavit říši zla, tak nás čeká všechny armagedon a jetsli i bez války USA a jejich podlézači zvítězí, tak nás čeká celosvětová vláda korporátního fašismu a celosvětový teror, který ještě lidstvo nepoznalo. Rázem se ocitneme v situaci minimálně o 3 století zpět, ale s tak propracovanou technikou moci zla proti které vlkastně ani nepůjde bojovat. Ukázkové bylo a je Řecko a vidíme další vývoj v této zemi. Je to smutné, ale na minulost a její beztarostnost, bezpečnost a svobodu budeme ještě vzpomínat a ti proklínaní komunisti budou ještě vlastně příkladem svobody, pravdomluvnosti a ekonomického blahobytu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Příteli,napsal jste to velice dobře.
   USA se snaží udržet hegemonii vládce světu,celkem se to dařilo,než si státy uvědomili,jak USA všechny bere u huby.Jak se začali vzpírat je zle a co je nejhorší,mají za sebou,místo pomoci k rozkvětu,to nedovolí,mají mil.mrtvých a vytváří si nepřátele.Uvažuji,že ten trest na ně přijde stejně,jako na Římskou říši.
   zemedelec.

   Smazat
 15. Situace na Krymu a na těch povstaleckých územích Ukrajiny byla situace odlišná. Krym byl kdysi ruský a tak se Rusku vrátil, bylo tam referendum obyvatelstva které i několik mezinárodních pozorovatelů, včetně dvou našich označilo za věrohodné. Ty ukrajinské oblasti ale o připojení k Rusku nehlasovaly a možná by pro to většina nebyla. Připojení k Rusku by bylo asi bylo vyvolalo opravdový konflikt s Ruskem. Takže to řešení o autonomii těchto oblastí bylo asi rozumné, až na to že Kyjev jej až dosud bojkotuje. Kromě USA ale Evropa nemá na další válce a zostřování vztahů s Ruskem zájem a tak se snad pod tlakem zejména Německa a Francie na Kyjev tohoto cíle dosáhne. Kyjev to bude i nadále vydávat za válku s Ruskem a za aniteroristickou operaci, nejraději by teď posílen dodávkami zbraní a žoldnéři a americkými "instruktory" vše vyřešil válkou, ale výsledek by byl nejistý, to by Rusko nedopustilo a tak k té válce doufejme nedojde.

  OdpovědětSmazat
 16. To jsou plky a fabulace, jako když to píše Peroutka. Nakonec bude oslavován ten, který vyhraje.

  OdpovědětSmazat
 17. Také podle mého neudělalo Rusko dobře, že nepomohlo vojensky Novorusku a nechá jejich obyvatele trpět. Na druhé straně chápu, že mu zřejmě chyběla motivace, protože výsledky referend o samostatnosti nebyly asi tak přesvědčivé jako na Krymu.

  OdpovědětSmazat
 18. Roberts se konečně odkopal. Od počátku mi byl jeho antiamerikanismus podezřelý. Americkým mocnářům nejde přece o nic menšího, než o oslabení Ruska a hodí se jim k tomu cokoliv. Osobně nevím, kolik lidí v LLR a DLR je ruské národnosti, ale určitě zdaleka ne všichni si přejí zakotvení své země v RF. Byl by to proto další rozvratný živel ve Federaci. Rusko i osobně Putin by se okamžitě ocitli v hluboké mezinárodní izolaci, kdyby se realizovala vojenská intervence v Novorusiji. A mezi námi – je na ni pořád ještě čas, až bude světové veřejnosti jasno, kdo je skutečným válečným zločincem v oblasti. Putin to již dávno naznačil. Ukrajina a Washington se musí ve své zločinnosti nad vší pochybnosti pro světovou veřejnost odhalit.

  OdpovědětSmazat
 19. Celý ten současný ukrofašistický svinčík, tu renesanci nacionálního fašismu, vyzdvihování banderovských vražedných zrůd, rozdmýchávání nepřátelství a nenávist mezi lidmi, zavinili USA od r.2004, kdy více, jak 5 mld.$ financovali ukrajinské militantní fašouny, zajišťovali jejich výcvik u spojenců (m.j.Poláci), platili jejich žold, pak je i vyzbrojovali, aby rozpoutali občanskou válku, s pozdějším cílem destabilizovat celou východní Evropu, a přelít válečný konflikt i do Ruska. Snaha zahraniční politiky USA je vždy stejná a vždy odporná : rozvrátit fungující státy, destabilizovat je, poštvat lidi mezi sebou a pak znepřáteleným stranám dodávat zbraně, mastit si kapsy na jejich utrpení a nakonec vydrancovat i jejich zdroje,(nejen přírodní).Když se do toho ještě namíchá americká, uměle vyvolávaná nenávist vůči jejich globální velmocenské konkurenci (RF, a taky Čína), stává se mezinárodní situace kvůli USA výbušnou a napjatou. Jak dlouho se ještě budou země Evropy klanět USA a přitakat na všechny zhovadilosti a debilní šílenosti, které tato sebestředná, panovačná, militantní země bude produkovat? Momentálně se stírají rozdíly mezi republikány a demokraty už tím, že v obou táborech jsou nalezlí fanatičtí US neokoni (američtí neokonzervativci= snažící se ovládat všechny země světa a jejich zdroje, diktovat všem zemím, co mohou a co nesmí provádět, a poroučet všem, aby hájili vyloženě proamerické zájmy, jinak je ztrestají). Od r.2001 je americká demokracie v troskách a zemi ovládá výhradně korporátní fašismus.Důsledky akceptace této korporátně-fašistické změny na druhém břehu Atlantiku poznáme brzy i v Evropě, pokud ti podplacení trotli z Bruselu podepíšou ďábelský panflet, zvaný TTIP.Ale zpět k Ukrajině: pokud v Kyjevě budou dál působit zcela neschopné a zároveň všehoschopné ukrofašounské loutky, jako je Porošenko,Jaceňuk,Turčynov,Jaroš,Tjahnybok, Ljaško,Avakov,nebo i ta plynová zlodějka Tymošenková a další, bude se neustále nad Evropou vznášet hrozba války, protože právě tito ukrokreténi, ve spojení se svými US loutkovodiči, budou ochotni klidně napadnout i RF jen proto, aby poslušně splnili příkazy svého emeryckého páníčka.Kdyby existovala alespoň malá spravedlnost, musela by být kyjevská junta dávno před válečným tribunálem v Haagu, spolu s Nulandovou, která má na svědomí stovky mrtvých, když od 02/2014 řídila scénáře a určovala politické kroky a chování své kyjevské fašistické sebranky.Je velmi zarážející, že současná washingtonská politická elita dělá vše pro to, aby vznikla v Evropě válka, ve svém naivním domnění, že podobně, jako u dvou předchozích světových válek, na tom USA budou ekonomicky vysoce profitovat. Mýlí se.Nebudou, imperiální soumrak USA je již v plném běhu. Ale znáte to - zdechající kobyla kolem sebe ještě divoce a vztekle kope......

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.