Reklama

úterý 11. srpna 2015

Poláci zorganizovali dobrovolnické hlídky, které střeží polsko-ukrajinské hranice před vetřelci


   Hlavné správy


Pred nedávnom sa na poľsko-ukrajinskej hranici objavili dosť netradiční dobrovoľní pomocníci pohraničnej služby, ktorí pomáhajú strážiť hranice, ako sami uvádzajú, “pred banderovskými votrelcami”. 

Zakladatelia týchto netradičných dobrovolníckych pohraničných hliadok uvádzajú, že ich zorganizovali pred takmer mesiacom. Bola to svojrázna reakcia na problém, ktorý vznikol na Západnej Ukrajine – v Podkarpatskej Rusi, blízko poľských hraníc. Eskalácia násilia, mafiánske “vyúčtovanie”, boje medzi armádou, políciou a Pravým sektorom vyvolali obavy, že tento krvavý chaos sa môže premiestniť aj cez poľské hranice. Preto sa ich dobrovoľníci rozhodli strážiť a zastaviť prípadný prienik banderovcov na poľské územie.

Minulý týždeň sa v pohorí Bieszczady na poľsko-ukrajinskej hranici konalo taktické cvičenie protibanderovských hliadok (viď video). Dobrovoľní pohraničníci boli rozdelení do niekoľkých skupín a trénovali hlavne maskovanie sa v teréne, vstúp do akčného priestoru, vytváranie základne a dočasných monitorovacích staníc, orientáciu v teréne, ako aj spoluprácu a koordináciu motorizovaných hliadok.

Dobrovoľníci sa naučili orientovať v ťažkom teréne, definovať potenciálne slabé miesta na poľsko-ukrajinskej hranici, možné spôsoby prieniku do Poľska nelegálnych migrantov a militantov. Počas rozhovorov s obyvateľmi Podkarpatskej Rusi, ktorí žijú v bezprostrednej blízosti hranice, získavali cenné informácie o pohyboch cudzích osôb a vypracovali plány zamedzenia možným banderovským provokáciám.

Veľkú pomoc vo veci zabezpečenia logistiky počas cvičenia poskytli zástupcovia tunajšieho Prírodného národného parku. Organizátori cvičenia uviedli, že kampaň bude pokračovať aj v najbližších mesiacoch a do týchto hliadok budú prijímať aj ďalších záujemcov, ako zdôraznili, “na ochranu poľských hraníc pred banderovskými bandami.”
Video zde:Související:23 komentářů :

 1. no jo kucii si chtej hrat na vojacky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. neklesla ti pěna u piva,v tom vedru? Dolej si..

   Smazat
 2. To ty si hraj pro jistotu jen s pindikem a nejlíp vlastním,na tom už nemáš co zkazit:-)))))

  OdpovědětSmazat
 3. a taková to byla velká láska k banderovi a najednou veletoč ten poláci umí perfektně

  OdpovědětSmazat
 4. Právě jsem dočetl článek o aktivitách pana pplk Obrtela, který úplně náhodou organizuje přesně to samé, co Poláci. Náhoda, že ano. Polsko nemá svoji armádu, svoje MO? A to samé u nás.Když se nepodařil vyvolat konflikt v Evropě přes Ukrajinu, tak to zkusme tedy jinak, řekli si.....No a utečencům se konečně dostane uplatnění a začnou plnit úkoly. Třeba mi už šibe z toho horka........

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nešibe, jen už se dlouho našich územích neválčilo, tak kluky svrbí prsty... Na druhou stranu to bude asi potřeba.....

   Smazat
  2. Naše Armáda má jen 16000 profíků a z toho jen cca5000 opravdu bojeschopných......a to je fakt prd

   Smazat
  3. Za první republiky jen hraniční opevnění mělo 9000 řopíků. Jedna směna 7 mužů. Což bylo 9000x7=63000 mužů. Tak nevím jestli jsme dnes obranyschopní?

   Smazat
  4. Proč bychom nebyli obranyschopní,vždyť je tu 10.000 000 obyvatel a né všichni jsou ženský,4%-ní a bezpohlavní transvestiti a metrosexuálové s melírem,co čůrají v sedě....
   spousta má i vojenský výcvik a zbrojní průkaz a taky je spousta těch,co se rvou kvůli blbýmu fotbalu,tak věřím,že když půjde o jejich životy,tak se nedají....zřejmě,ač si to nechceme připustit,nadchází vážná doba,kdy se bude nadlouho dopředu rozhodovat o osudu nejen nás,ale celého lidstva a to křečovité lpění na svých ubohých životech,když si neuvědomíme,kde je naše místo a co chceme,vyřeší někdo za nás tak,jak se to děje 1000 km na východ.....

   Smazat
  5. Žádná vláda neozbrojí obyvatele,o kterých ví,že jsou vůči ní nepřátelsky naladěni,proto nejsme obranyschopni.Nejdřív si to musíme politicky vyříkat s naší vládou!

   Smazat
  6. Kde najdu kontakt na pana Obrtela? Dík

   Smazat
  7. Jasně Mirku. Nepřeju si nic jiného než aby tady po ulicích začali pobíhat s automatickými zbraněmi frustrovaní psychopati nasraní na celý svět jako ten úchyl z Brodu co vystřílel hospodu, nebo ten co vyhodil do vzduchu obytný dům.

   Smazat
  8. 13:38-nebo ti v USA či jinde po světě! Pravdou je,že za každou flustrovanou osobou je příběh s nejasnou,občas i tajenou příčinou-i z Brodu.

   Smazat
  9. Jasně mirku. I ten Hitler byl vlastně svým způsobem dobrák. Aneb zrelativizujme a omluvme vše, vymluvme se na zlý osud a svět. Pak je vše dovoleno.

   Smazat
  10. 13:57-máte pravdu,je toho ve světě hodně dovoleno,hodně lidí má zlý osud,neomlouvám"vraždící lůzu"jen se ptám kdo za to může,Hitler není-že by dobrák Sam?

   Smazat
  11. 13:33 kontakt českoslovenští vojáci v záloze Ostatním mít tři milióny řečí na vlastence co chtějí bránit naší vlast za cenu vlastního života je nechutné.Poláci co brání svou hranici jsou ti co nesouhlasí se svojí vládou a s polskýma sluníčkama.Nesmíte soudit polský lid podle jejich vlády která je plná amerických kuřbuřtú jako ta naše.V Polsku jsou jako u nás antifašisti kteří si moc uvědomují že jsou Slované,a Ti jsou se židy podle fašistické ideologie určeni k likvidaci.

   Smazat
 5. Na vše mohou být "různé pohledy" - viz článek z webu prvnizpravy.cz :
  Polští radikálové: Najdi a zabij banderovce!

  Polští radikálové: Najdi a zabij banderovce!
  Aktivisté polského nacionalistického hnutí Falanga začali hlídat hranice, aby ochránili zemi před invazí ukrajinských banderovců. Těm vyhlásili válku.
  Polská Falanga chce zabíjet banderovce
  11.srpen 2015 - 14:04

  Uvedli, že mají v úmyslu zabít všechny členy ukrajinských radikálních organizací, pokud se pokusí vstoupit na území Polska, píše polský portál zmianynaziemi.pl.

  Polská nacionalistická organizace Falanga začala hlídat hranice s Ukrajinou, aby se zabránilo vstupu do země banderovcům a členům polovojenským radikálních organizací.

  Přitom hesly dobrovolných hlídek jsou: „Smrt banderovcům!" a „Poláku, najdi a zabij banderovce!".

  Gazeta Wyborcza: Komorowski podal Ukrajině ruku, a dostal facku!

  Nedávno se polští experti se obávali, že militanti Pravého sektoru při útěku před zakarpatskou policií vstoupili na území Polska, připomíná portál.

  Několik dobrovolníků z polské organizace Falanga bojovalo s tzv neobanderovskými ozbrojenými jednotkami na Donbasu.

  Polští nacionalisté vystupují za odchod země z Evropské unie a za posílení vlivu katolické církve v zemi, uvedl portál. Autor článku připomíná, že na sociální síti byl již veřejněna dokument, který vypráví o jedné takové dobrovolnické hlídce.

  (kou, prvnizpravy.cz, zmianynaziemi.pl, foto: repro zmianynaziemi.pl)

  OdpovědětSmazat
 6. ...král do boje táh, s tou vraždící lůzou, lid třásl se hrůzou a odvetu kul...... než hledí si stáh, tak v soumraku tváře, bys nepoznal lháře, co zakrývá strach....K.Kryl.

  Už je nám jasné, že s námi bojujou od začátku, že v tom boji zlikvidovali tisíce lidí, kteří se provinili jenom tím, že neměli nakeťasený žádný majetek, nebyli členové KSČ a neměli žádné příbuzné v západním zahraničí.

  Teď zakrývají strach.

  Bojujeme už dlouho s naší politickou vraždící lůzou - a třeseme se hrůzou - ale odveta? Česká zbraň byla vždycky jen žvanit, žvatlat, a hrbit se a hrbit - čím dál hlouběji.

  .... a s hubou rozmlácenou dnes zůstali jsme němí. Ne - nejsme na kolenou - ryjeme držkou v zemi.... K.Kryl.

  My sami jsme jim dali kormidlo do rukou, ne že o něj nějak bojovali. My blbci. Proč tady teď nadávat? Měli bychom si denně zpívat sborově.... teď už máme, co jsme chtěli.... nebo .... zítra se bude tančit všude....

  OdpovědětSmazat
 7. To mají jako dovolenou, nebo kdo za ně platí zdravotní a sociální pojištění?

  OdpovědětSmazat
 8. MEMORANDUM
  československých vojáků v záloze
  proti válce plánované velením NATO  Poprvé od konce 2. světové války opět vnímáme reálnou válečnou hrozbu. Považujeme proto za nutné vydat následující prohlášení.

  My, českoslovenští vojáci v záloze, jednohlasně odmítáme jakoukoliv účast v bojích, které jsou geopolitickou agresí globálních elit prostřednictvím NATO za podpory našich vlád.

  Přísahali jsme bránit svoji vlast, Českou a Slovenskou republiku. Přísahali jsme chránit svobodu a nezávislost našich hrdých a suverénních národů, za které naši předkové položili své životy ve světových válkách. Na tento slib se upomínáme z občanského podnětu k řešení krizového stavu. Svoboda a nezávislost je dlouhodobě ohrožována systémem zastupitelské pseudo-demokracie, kdy vyvolený zástupce nemá povinnost prosazovat zájmy voličů a v praxi zákony prezentují pouze osobní zájmy zákonodárců, zájmy politických stran a zájmových ekonomických skupin. Naše vlast je pod tlakem globálních elit a zájmových ekonomických skupin, které skrze systém zastupitelské demokracie občany zbavují moci.

  Naše záměrně nedokonalá ústava a listina práv a svobod je překrucována a ústavní zákony porušovány samotnými zákonodárci. Zákonodárná moc je zprivatizována, výkonná moc je zpolitizována a soudní moc korumpována lobbistickými zákony a tlakem našich vlád. Výsledkem je nesplatitelný veřejný dluh, deindustrializace, privatizace majetku republiky a vykrádání rozpočtů, potravinová a energetická závislost, privatizace přírodních zdrojů, důchodů a zdraví občanů. Naše vlast je protiprávně rozdělena, rozkradena, zadlužena, lidé jsou zotročováni a jejich rodiny likvidovány exekuční genocidou, národní infrastruktura je převedena do rukou západních korporací. Ve společnosti vládne destruktivní chaos a beznaděj.

  Proto se my, českoslovenští vojáci v záloze, hlásíme ke své vojenské přísaze a společně přicházíme s vizí obrany našich národů. Boj v řadách NATO proti Ruské federaci a dalším slovanským národům jednoznačně odmítáme a hodláme se zároveň pevně postavit organizovaným občanským tlakem proti další likvidaci naší demokracie, svobody a nezávislosti. Sjednocujeme se v krizové situaci a s využitím svých občanských i vojenských dovedností a odborností hodláme vytvořit na potřebnou dobu dostatečně silný organizovaný občanský tlak pro prosazení našich vlasteneckých cílů.

  Přísahali jsme věrnost své vlasti, České a Slovenské republice.

  My, českoslovenští vojáci v záloze,
  svou přísahu naplníme!

  OdpovědětSmazat
 9. Je to velmi dobře napsáno, čtvrtý odstavec shora naprosto přesně a stručně vystihuje k čemu v naší zemi došlo, a v jakém marazmu teď musíme jako občané žít - přičemž my jsme se ničím neprovinili. Za co musíme absolvovat tenhle strašný trest? Jestli máme nějaká provinění, nechť nám to otevřeně řeknou. Snad jen to, že jsme uvěřili podvodu, zradě, a lži a sami jsme otevřeli zločincům dveře dokořán, pustili je na státní sýpky, a oni nám doslova všechno vzali a sežrali jako krysy.
  Obávám se, že záložáci nezmůžou nic. Nikdo je nepustí ke zbrani a dobře ozbrojení žoldáci budou bojovat na straně našich nepřátel -proti nám.Je to tragedie národa, jestli k otevřenému střetu dojde, čeká nás bratrovražedný boj, vždy nejhorší z nejhoršího.

  OdpovědětSmazat
 10. Někdo s tím zřejmě počítá , že se tady pozabíjíme navzájem . Většina z nás to ví kdo to asi je . Šance , že se ubráníme je malá . Bránit se ale musíme . Je to naše povinnost . Naši předkové taky museli bojovat za svoji svobodu . Jejich statečnost nás k tomu zavazuje .

  OdpovědětSmazat
 11. Řeci , Srbové Španělé atd. bránili evropu před islámem . Dnes jejich pravnuci bez boje pouští islamáče a černe jak stáda kobylek .

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.