Reklama

sobota 22. srpna 2015

Porošenko: Minsk-2 poskytl Ukrajině čas na upevnění obrany

22. 8. 2015  Sputnik

Prezident Ukrajiny Petro Porošenko v sobotu prohlásil, že minské dohody poskytly Ukrajině čas na upevnění obranyschopnosti.

„Minské dohody, ať už jsou jakkoli kritizovány, nám daly fóra, poskytly nám čas na upevnění ukrajinské obranyschopnosti. Pomohly nám alespoň částečně překonat zřejmé vojensko-technické zaostávání za Ruskem", řekl Porošenko v průběhu své pracovní cesty do Čugujeva v Charkovské oblasti, kde se setkal s příslušníky Ozbrojených sil Ukrajiny.

Podotkl rovněž, že Ukrajina hodlá zvýšit podíl profesionálních vojáků v armádě.

„Jde především o jednotky, které budou sloužit v pásmech vysokého rizika, nedaleko hranice s Ruskem, tam, kde jsou potřebné odborné znalosti", podotkl prezident Ukrajiny a dodal, že v nejbližší perspektivě budou branná povinnost a mobilizace zachovány.

Porošenko rovněž podotkl, že do konce tohoto roku dodá vláda OS Ukrajiny přes 300 jednotek obrněné techniky, 400 automobilů, 30 tisíc kusů raket a munice, a také střeleckých zbraní.© Sputnik/ Mikhail Palinchak

4 komentáře :

 1. Pyatt by to lépe neřekl.

  OdpovědětSmazat
 2. Aha!, tak na obranu?!!
  Jo jo, nespíš v duchu hesla, že nejlepší obranou je útok. Takže tam brzy znovu poteče krev a mladí i staří budou umírat.
  A to jen proto, aby se globální Minotaurus nasytil.

  OdpovědětSmazat
 3. Bohužel na Uktrajině se jede přesně podle toho jak to nalinkoval zhruba před 160 lety kancléř Bismarck . Rozeštvat Ukrajinu , postavit bratra proti bratrovi , otce proti synovi a všechno ostatní je už jenom otázka času . Odtrhnout Ukrajinu od Ruska .To je podle kancléře jediná možnost jak porazit Rusko . Jak to všechno dopadne ukáže právě ten čas .

  OdpovědětSmazat
 4. Tento Kokot zasa pouzil Rusko.Ved bojuje proti obyvatelom Uk.Tomuto chujovi to zabudli napisat na papier s ktoreho to ten opilec cita.Toto Zidovske prasa vrazdi lud ukrajiny.Spinava uplatena svina!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.