Reklama

sobota 8. srpna 2015

Psychologický profil multikulturalistů

Lea Vojteková
8.8.2015  Zvědavec

Co vede některé lidi k tomu, aby se za každou cenu zastávali islámu? Co je vede k tomu, aby zavírali oči před totalitními prvky této ideologie? Co je nutí k bagatelizace islamizace Evropy? Proč opakují pořád stejné a prázdné fráze? Proč ignorují fakta a zavírají oči před realitou?

Odpověď na tuto otázku nám dává skvělé a nadčasové dílo Maxe Frische s názvem “Pan Biedermann a žháři“. Tato divadelní hra byla napsána (později zfilmována) jako reakce na převzetí moci komunisty v Československu, ale na islamizaci Evropy sedí stejně trefně, ne-li trefněji. Pan Biedermann a žháři (1958) je slavné psychologické drama o tom, že maloměšťáci nejsou schopni zabránit nástupu zla přes jakékoliv varovné signály, protože zlo do poslední chvíle vytěsňují a neberou vážně.

A o čem vlastně celý příběh pojednává? Pan Biedermann poskytne přístřeší ve svém domě dvěma podezřelým mužům, i když ví, že ve městě řádí žháři. Chce dokázat, že netrpí předsudky a pomůže bližním v nouzi. Následně se stydí, že si je do domu pustil, bojí se jich a stále si nalhává, že ho jen zkouší a dům nakonec nezapálí. Pomáhá jim i vyměřit zápalnou šňůru a ve finální scéně sám podá zápalky…

Jakým způsobem k něčemu takovému mohlo dojít? Jak je vůbec možné, že někdo dospěje do podobného stavu? Jaká je psychologická motivace takového člověka? Pan Biedermann dospěl do stadia totálního potlačení pudu sebezáchovy přes tyto 3 fáze:

1. Fáze ega – V této fázi se jeden ze žhářů vnutí k panu Biedermannovi s prosbou o pomoc. Apeluje na jeho lidskost, na jeho dobré srdce, že nemá kde hlavu složit, a že by potřeboval přístřeší jenom na jednu noc. Pan Biedermann nejprve váhá, má trochu pochybnosti, jelikož půlka města je v plamenech, ale neznámý muž ním manipuluje a snaží se zapůsobit na jeho ego: „Pane Biedermanne, víte vy, kolikrát jsem byl odmítnut? Vy jste ale určitě lepší, vy máte jistě dobré srdce.“ No a jelikož si pan Biedermann chce připadat jako “lepší“ člověk, kromě toho má i výčitky svědomí kvůli jednomu svému zaměstnanci, tak nakonec souhlasí. Cizinec může zůstat v jeho domě.

Druhý den ale tento neznámý muž pouští do domu svého kamaráda, který se tam rovněž ubytuje. Pan Biedermann je poněkud šokován, avšak oba muži opět pomocí manipulace dosahují svého. Tentokrát vytáhnou historku o neradostném dětství, o tom, jak žili ve špatných soc. podmínkách a v chudobě. Zakončí to apelem na ego: ---„Pane Biedermanne, Vy jste člověk, který nestrpí nepravosti ve světě. Jste člověk, který má ještě ideály a věří v dobro, v lepší svět. To je to, co potřebujeme.“ ---Pan Biedermann je uchlácholen, ego převládlo nad rozumem a oba muže nechává ve svém domě.

2. Fáze popírání – Druhý den žháři natahají na půdu několik kanystrů s benzínem. Pan Biedermann je zděšen a dostane strach. Zeptá se obou mužů, k čemu ty kanystry potřebují a oni se smíchem jenom odpoví: „Snad byste nás nepodezíral?“ Pan Biederman si přičichne ke kanystrům, které jsou jednoznačně cítit benzínem. Podezření, že se jedná o žhářství, se přímo vnucuje. Avšak pan Biedermann se to snaží popírat a bagatelizovat se slovy: „Člověk musí druhým důvěřovat, musí věřit v to lepší, co v nich je. Ne v to špatné.“

Kouzelná je i scéna s manželkou, která má již všeho dost a pana Biedermanna žádá o okamžité řešení situace.

Pan Biedermann: „Žádní žháři to nejsou!“

Manželka: „A jak to víš?“

Pan Biedermann: „Vždyť jsem se jich na to sám ptal!“ (Naivita takového jednání je přímo absurdní.)

Pana Biedermanna se snažili varovat i kamarádi v hospodě. Ale on jejich obavy odmítl myšlenkou: „Já si nikým nahánět strach nenechám. A s přáteli, kteří nevěří v mojí znalost lidí, prostě nemůžu hrát kuželky!“ Jak vidíme, tak v tomto případě se k slovu opět dostalo ego a pýcha. Pan Biedermann místo toho, aby uznal, že se mýlil, tak raději dál zaslepeně popíral.

3. Fáze Sebedestrukce – V této fázi už všechny indicie byly tak očividné, že obyčejné popíraní už nestačilo a pan Biedermann dostal velký strach. Na to si řekl, že jestliže ti dva jsou skutečně přece jenom žháři a mají něco za lubem, tak tím spíš není radno chovat se k nim hrubě. Pokud k nim budu přátelský, ušetří alespoň mě. Po tomto dalším naivním sebeklamu šel pan Biedermann za oběma žháři, aby jim ukázal, jak je má rád. Jako důkaz svého kamarádství začal s oběma muži vyměřovat zápalnou šňůru k odpálení celého domu.

Pak je pozval na večeři, kde k oběma mužům promluvil: „Všichni jsme výtvory jednoho Stvořitele, všichni jsme lidé z masa a krve. Proč by si lidé jako vy a já nemohli podat ruce a poznat, že jsou bratři? Já netrpím předsudky. Trochu dobré vůle a všichni budeme mít svůj klid a mír. Přísahám, já k vám nechovám ani špetku nedůvěry. Dobro za dobro.“

A co na to žháři: „Nechováte k nám ani špetku nedůvěry? Tak nám, prosím, podejte zápalky…“ Žháři děkují za večeři, loučí se a venku škrtají zápalkou. Následně z oken vyšlehnou plameny a požár zachvátí i zbývající půlku města…

Takhle to dopadá, když emoce jsou silnější než rozum a logika. Lidé zkrátka věří tomu, čemu věřit chtějí a je pro ně velmi obtížné věřit tomu, co si nepřejí, ať by byly důkazy jakkoliv přesvědčivé. Multikulturalistům nejde o pravdu a dobro jako takové, jde jim jenom o svůj dobrý pocit, o utišení pocitu viny. Nejpohodlnější cestou k dosažení souladu mezi fakty a tím, čemu někdo věřit chce, není změnit přesvědčení, ale potlačit důkazy a umlčet ty, kdo na ně upozorňují. Lidé mají sklon věřit tomu, co jim přináší dobrý pocit, nikoli tomu, z čeho se jim dělá špatně. Jenže tento přístup přináší více škody než užitku, protože podřizuje objektivní pravdu subjektivním hodnotám.

Dá se u multikulturalistů ještě probudit zdravý rozum, nebo v nich naprosto převládl sebedestrukční pan Biedermann? Jak se říká, cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Dobré úmysly Evropě nechybí, avšak až příliš často jí chybí zdravý rozum.

52 komentářů :

 1. To byste toho chtěl moc . Chtít zdravý rozum u Šabatové , ozubené pleši Otíkovi , Zadolárkovi a jim podobným ?

  OdpovědětSmazat
 2. Základní problém autorky článku je, že si plete jablka a hrušky.

  Jedna věc jsou islámští věřící. Odsuzovat je může jenom rasista. Já je respektuji, mohu je jen litovat, že v 21. století ještě věří náboženským bludům, stejně jako lituji věřící všech ostatních náboženství.
  Druhá věc jsou ti věřící (v jakékoli náboženství), kteří nesnesou nikoho, kdo nevěří, okamžitě do něj začnou hučet a hystericky obhajovat svou víru, jsou při tom vlezlí a neodbytní jako štěnice. Má zkušenost je, že nejnesnášenlivějšími věřícími jsou katolíci. Typická situace: Když vám katolík řekne, že je věřící, automaticky předpokládá, že mu to začnete schvalovat. Pokud neřeknete nic, nebo řeknete, že jste ateista (tím ho přece nijak neosočujete!), okamžitě na vás nechutně zaútočí a začne vás "přesvědčovat" nesmyslnými pseudoargumenty.
  Třetí věc jsou teroristi, které si převážně mezi islámskými věřícími vybírá, platí a školi USA pro své zrůdné teroristické akce.

  Islám není teroristický, teroristou je USA. Kdyby většina Jenkyjů byli islamisti, USA by školila teroristy třeba z řad křesťanů, aby to u rasistických Jenkyjů vyvolalo o to větší odpor. Toť vše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já lituji vás! Také jsem se vysmívala náboženstvím, než jsem poznala Boha. Není křesťan jako křesťan! Jen ten, kdo patří Pánu Ježíši Kristu se tak může nazývat. A kdyby jste přečetl Bibli (Nový zákon), tak pak se teprve můžete pustit do diskuze o křesťanství!

   Smazat
  2. Pro 18.03- Mate skvelou moznost se o tom presvedcit tim, ze si jejich nekolik vezmete na byt..potom asi za tyden napiste novy koment.. ........

   Smazat
  3. 100 % pravda . Děkuji a zdravím světlou výjimku !!! Je děs , jak se z Čechů stává nenávistná fašisoidní tlupa blbů . O muslimech ví míń než h...o , ale Anonymní 18:38 je příkladem náboženské tuposti . A bible je návod ke genocidě jinověrců a nevěřících .Asi neumí číst ,

   Smazat
  4. Islám není náboženství, jako není náboženstvím třeba Budhismus. To je životní styl a životní názor. To je to základní v čem tady děláme chybu. Základní pravdu prostě nechápeme. Je to naše obrovská nevzdělanost, že uvažujeme o středověkém tmářství a nevíme o co jde.Muslim se stává muslimem dobrovolně a chce být muslimem. Nic lepšího pro něho neexistuje. A my tady nevíme, co je pro nás vlastně správný životní styl a co je pro nás to nejlepší. My jsme zaostalí ve vztahu k lidské společnosti , etice a svobodě.

   Smazat
  5. Pan 18.03 zjevně nechápe, že víra je hlavně poznání. Poznání svého osobního duchovna, tam může dojít úplně každý, pokud bude chtít a nepotřebuje k tomu žádnou církev! Nehledě na to, že i věda se začíná přibližovat k doložitelnosti boží existence, a to hlavně v podání kvantových fyziků....... Jinak souhlasím, že manipulace církví je i pro mě za hranou přípustnosti......

   Smazat
  6. Náboženství je virus mysli. Richard Dawkins Za mně je to jen přesouvání zodpovednosti za své chování na někoho jiného.

   Smazat
  7. Islám není žádná rasa. Rasa je černoch, běloch, pudl nebo třeba kokršpaněl. Je to náboženství a ten kdo ho odsuzuje, jistě není rasista.

   Smazat
  8. Zřejmě nemáte příliš mnoho osobních zkušeností s těmi muslimy, kteří jsou nyní deportováni dpo Evropy, pokud považujete za nejagresivnější katolíky. Naopak mám ve svém okolí věřící lidi, katolíky, o nichž by jste se to ani nedozvěděl, pokud by jste se sám nezeptal. Lidi, kteří odsuzují muslimy, označujete za rasisty (nepochopitelně nesmyslně) i přesto, že máme jednoznačné důkazy o tom, že v západní Evropě muslimská ghetta vytvářejí právě lidé této víry, a sám se v mnohem horším vyjadřujete o katolících. Kdo tedy patří k té nenávistné fašoidní tlupě blbců, jak nás tady nazývá váš přitakávač? Nebo, že by platilo přísloví o potrefené huse? Nebo si opravdu myslíte, že zdejším čtenářům není jasné, že je migrace plánovitě uskutečňována USA a jejich tzv. spojenci (nemluvě o organizovaných revolucích)? Pročpak nám sem ale neposílají např. hinduisty?

   Smazat
 3. Pan Biedermann je přesný obrázek českého intelektuala,který ještě navíc nenávidí svůj národ.Třeba pan Čulík z BL nebo Dolejší ,fanatici s kterými nemá smysl diskutovat

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti , kteří milují svůj národ (nic než národ ) jsou nacionalističtí fanatici . Jinými slovy , náckové .

   Smazat
  2. A co takhle nejake konkretni argumenty..tedy pravdive a overene..nebo umite jen papouskovat fraze nalite trychtyrem ?????

   Smazat
  3. Pro Anonymní 8. srpna 2015 19:25:
   Hele Anonymní, můžeš zde napsat, jak jsi dokázal ve svém krátkém příspěvku spáchat tolik gramatických chyb?! Protože jsi zřejmě Slovák, piš raději slovensky. Zde je oprava Tvých žbrndokeců a tupožvástů (děkovat mně nemusíš):
   Největší škůdci byli a dodnes jsou křesťané. Za jejich ideologií se vrší po 2 tisícletí hromady mrtvol. Vybili celé národy, ale tupost věřících nezná mezí - nebo je to drzost? Budou stále jen mlít o láskyplnosti křesťanství! A jedna moudrost praví: teroristé se rodí z terorizovaných. Kde jste byli vy mírumilovní křesťané, když EU a USA vraždili v Lybii a Sýrii?

   Smazat
  4. 20:11: Vážený a kde jste byl vy, když USA a EU vraždili v Sýrii a Lýbii, pokud se dožadujete práva nadávat ostatním? Koho jste volil? Kolika jste se zúčastnil protestů, podepsal peticí, přispěl těmto zemím na charitu? Opravdu jste přesvědčen o tom, že vybaveni desetitisíci a statisíci sem utíká morální elita těchto národů? Proč se tedy tito mladí silní muži nepřidají k Asadově řadové armádě a nebrání vlastní národ, rodiny? Těch, kteří se budou vybavovat v hospodě u piva a čekat, až za ně změny vybojují jiní, máme sami dost a nepotřebujeme přijímat další podobné. Kolik jste toho udělal vy, aby jste zabránil vyvolání občanských válek v těchto zemích, na Ukrajině, že vám to dává právo kritizovat ostatní? Koneckonců, místo planých řečí, ubytujte u sebe několik těchto "mírumilovných" imigrantů a dotujte je ze svého, to je konkrétní humánní postoj místo nadávání ostatním, o nichž ani nevíte, zda s politikou EU a USA souhlasili.

   Smazat
 4. Největší škůdci byli a dodnes jsou křes´tané . Za jejich ideologií se vrší po 2 tisíciletí hromady mrtvol. Vybili celé národy , ale tupost věřících nezná mezí - nebo je to drzost ? -Budou stále jen mlít o láskyplnosti křesťanství !A jedna mudrost praví :teroristé se rodí z terorizovaných .Kde jste byli vy mírumilovní křesťané , když EU a USA vraždili v Lybii , Sýrii ?

  OdpovědětSmazat
 5. Kdy byli? Na kolenou a modlili se za zdar našich zbraní a schválení církevních restitucích - takže za nemravnosti. To je jasné.

  OdpovědětSmazat
 6. Tak normalni diskutujici jsou vsichni asi na prazdninach..z tech co tu zbyli je mi spatne!!!!!!!!!!!!!!!!..radim vam dobre,vratte se na novinky,tady to bylo a snad zase bude v poradku..tak po prazdninach......

  OdpovědětSmazat
 7. Blábol. Takto můžu psát o čemkoliv. A pořád to bude vypadat líbivě.

  OdpovědětSmazat
 8. Jenže to půjde těžko. Na novinkách už nemají diskutující tupci prostor.Píšou jim tam jen o sexu,utopencích a nehodách. A z Čechů se nestala fašizoidní tlupa blbů jak se zde píše, protože se nikde to,co se čte na diskuzích ( Novinky vedou v tuposti diskutujících) neděje. Celé řadě lidí - a všem mladším ročníkům jsou islámci, muslimové apod. šmafu. Mají to všechno na háku, řeší své vlastní dluhy a průsery, jsou bez práce a v potížích, anebo nejsou - ale proč by řešili takové kraviny a pořád dokola? To jsou temata vyhražená starcům na odchodu ze života, ti vřeští a nadávají, jakoby islámci ohrožovali nejvíc je. Ale na druhou stranu se nedivte. Bulvár Novinky své čtenáře duchovně vykrmuje už několik let články o uřezaných hlavách a popravách, a zrovna včera tam byl úplně debilní a vylhaný a vymyšlený článek, že bylo asi 19 žen vyfabulovaným "islámským státem" popraveno, protože prý "odmítaly sex" - větší blbinu jsem nikdy a nikde nečetl, a vidíte? Novinková smečka to žere - všechny tyto blbosti žerou, a můžou se udiskutovat k podobným kravinám. Jestli by v tomhle státě někdo chtěl stíhat a zavírat extrémisty, museli by ihned stíhat a nechat zavřít ty blby, kteří smolí podobné hnusné články a šíří poplašné zprávy - raději do blázince, oni snad za to ani nemůžou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli takto uvazuje vetsina ovcanu,tak budu volit radeji ten blazinec..tam je svet jeste normalni....

   Smazat
  2. Vy jste psychicky nemocný člověk. Pokud až tak nenávidíte vlastní národ, nikdo vám nebrání odstěhovat se do některé muslimské země bránit jejich "hodnoty". ISIL stále verbuje dobrovolníky.

   Smazat
 9. Přijde den ... sám uvidíš.
  Kéééééž by Tě Pán Bůh při zdravém rozumu zachovati ráčil !


  OdpovědětSmazat
 10. Islám má hodně odlišné zvyky a tradice od těch evropských. Např. jejich "právo šaria" bude pro evropany vždy nepřijatelné. Není jim vytýkáno, že chtějí žít v jiném kulturním prostředí, než odkud pocházejí. Je však nutné, aby respektovali zákony země, do které se chtějí nastěhovat. Je také nutné, aby společnosti přinášeli užitek tak, aby vrátili náklady, které na ně stát vynaloží. Zatím žádný imigrant, ani žádný multikulti neřekl, co imigranti evropanům nabízí za jejich humanitární pomoc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 21.56 jistě vůbec netuší o čem je Šaria.Pro většinu křesťanů je to naprosto přijatelná sbírka doporučení a nejde o rozpory. Chce to něco si přečíst a zamyslet se.Proud imigrace nelze nijak zastavit. Je to objektivné vývoj v lidské společnosti,který zavinila " křesťanská" společnost obecně. Papež František to samozřejmě ví a dělá vše pro nápravu. Jen je zatím velmi osamocen i když má dějinné poslání a je posledním papežem současného křesťanství podle proroctví v Bibli..Uvědomujete si to ?

   Smazat
  2. Pane Dvořáku - v 22:09 jste napsal "A my tady nevíme, co je pro nás vlastně správný životní styl a co je pro nás to nejlepší. My jsme zaostalí ve vztahu k lidské společnosti , etice a svobodě." - Žiju tak, jako většina normálních lidí - že se za to nemusím stydět a nepotřebuji k tomu být křesťanem ani muslimem. A to považuji za správný životní styl. Urážíte lidi, když píšete, že jsou zaostalí - pokud tím ovšem nemáte na mysli sám sebe. Je mi opravdu lhostejné, o čem je šaria, nebudu o tom nikdy přemýšlet, nezajímá mě. Pokud právo šaria bude v rozporu s našimi zákony, nemá tu co dělat. Svoje místo má ve svých domovinách - tam je to přirozené.

   Smazat
  3. 22:34: Naprosto souhlasím, proud imigrantů samozřejmě je možné zastavit a musíme to udělat, pokud nechceme dopadnout podobně jako jiné civilizace v minulosti.

   Smazat
 11. Každej z těch havlistickej kecalu ať jede nejdřív do Teplic,tak uvidí,jak se ta verbež"umí chovat"!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejhorší je, jak chlastají a hulí marjánu na nádraží a v parku.A když opékají špekáčky,tak je to cítit až u radnice.A nakonec jdou k ránu do diskotéky na drink a zatrsat si.

   Smazat
  2. Pane Dvořáku, přestaňte zde peskovat ostatní a jděte nám příkladem. Ujměte se některých z nich osobně a pak nám poreferujete vlastní pozitivní zkušenosti. Podléháte-li propagandě o tom, že Češi jsou tak naprosto nemožný národ, že nemají právo kritizovat ostatní, což je v dnešní době pouze s částečným úspěchem předhazováno lidem s cílem je ponížit a donutit přijmout tzv. multi-kulti, pak opravdu osobní zkušenost je nejlepším příkladem. Děláte-li si bordel na vlastním dvorku, pak budete sám žít v bordelu nebo budete donucen si sám udělat pořádek, ale pořád se jedná o vaši soukromou věc, pokud ten bordel nedosáhne takových rozměrů, že začne znepříjemňovat život lidem v okolí, ale váš bordel na vašem dvorku neopravňuje nikoho ze sousedů a nikdy opravňovat nebude, aby vám tam dělal bordel ještě větší.

   Smazat
 12. Alláh je možná veliký,ale Saladin by nechlal tu verbež co dělá ten bordel zaživa pohrit!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 13. V evropských podmínkách multikulturalismus vede k postupnému úpadku všech kulturních morálních a obecně civilizačních hodnot ve společnosti, a pokud se uvědomělá část většinové společnosti tomuto vývoji nebude bránit, evropská civilizace prostě zanikne a vystřídá ji civilizace nová - zavlečená, v které se původní obyvatelé stanou cizinci ve vlastních zemích (občany druhé kategorie), pokud nebudou rovnou vyhnáni nebo zlikvidováni, popř. zotročeni. Naše civilizace je ohrožena nejen ze strany rychle se množících muslimů, kteří naše hodnoty neuznávají a při první příležitosti je promění v prach, ale např. v ČR i ze strany našich nepřizpůsobivých, taktéž velmi rychle se množících spoluobčanů, kteří jsou schopni (až na výjimky) jen parazitovat, nikoliv však budovat a kultivovat. V současné době se nacházíme ve fázi všeobecného společenského úpadku, který si dnes neuvědomují už jen naprostí ignoranti nebo jedinci velmi naivní, hloupí nebo snadno zmanipulovatelní. Těchto iracionálně smýšlejících osob však bohužel přibývá, protože upadající společnost produkuje právě tyto jedince v daleko větším počtu. Proč multikulturní, tzn. sebedestrukční tendence v naší zemi podporují politici ruku v ruce s hlavními sdělovacími prostředky (hlavně ČT a NOVA) je již jiná věc, a její příčiny bychom museli hledat za oceánem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu. Je to vše naplánováno - promíchat nás, vykořenit, aby z nás zbyla jen banda nemyslících, nevzdělaných otroků, sloužících menšině, která bude naši zem zvát svojí zemí, koupenou za "kvantitativně uvolňované" - tedy vlastně "padělané" peníze :-(

   Smazat
 14. Příkladem je Petra Procházková, která se nechala nalít americkou rozvědkou a i když si zkazila život, se bude neustále podbízet, protože už není cesty zpět.
  Na opačné straně je vzdělaný Halík, který vsadil na klér a jeho peníze, ten nelituje, co chtěl dosáhl, psát a žvanit může cokliv, vždycky onen aparát jeho plky spolkne, je na nich závislý.
  Ano, náboženství je věcí soukromou, nemá nic společného s občanskou společností a chodem státu. Tedy věškeré projevy náboženství na veřejnosti si musí platit samo.
  Tedy nemůže nikdo chtít, aby aktivitu kléru, či dokonce cizích náboženství , podporoval člověk, který má úplně jiné zájmy a starosti.
  Je přece zjevné, že tu existují skupiny obyvatelstva, které aplikují svoje náboženství, jako například vietnamci a nikdo o nich ani neví.
  Naopak, muslimové evidentně nemohou žít v souladu s renesančním pohledem na svět. Je to agresivní ideologie, která popírá veškerý pokrok a při střetu civilizací nutně budou mrtví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka   K vašemu příspěvku, s nímž zcela souhlasím, mám dvě připomínky.
   Procházková je pomatená ženská, která touží po pořádném machovi v lůžku. Dobrodružka a nezodpovědná osoba, jíž snad ani nedochází, čeho se dopouští. Nevím, zda je to "jen" nepříčetná ,fanatická milovnice islamistů nebo je za své lži i placená.


   Co se Halíka týká, u něho mám již delší dobu dojem, že ho snad platí ISIL nebo přinejmenším Saudové.
   Tenhle gauner jde dokonce i proti názorům vlastních představených. Jeho spor s Dukou nebyl zdaleka tak nevinný, jak by se mohlo stát.
   Je vidět, že ani kat.církev si nedovolí postavit proti doktríně multikulturalismu (homosexualismu, heretikům atd.), jestliže někoho jako Halík už dávno neexkomunikovala.
   U Halíka je nutné si povšimnout, že je úzce provázán s lidmi z Bilderbergu. Nejde o podružnost, ačkoliv se příslušnost k této za nitky tahající sebrance všichni zainteresovaní snaží bagatelizovat a zesměšnit.
   Je více než zjevné, že Halík hájí zájmy této významné a mocné ekonomické skupiny a nikoliv zájmy kat.církve. Toto jsem zaznamenala již před delší dobou.
   Podotýkám, že ke katolíkům nemám právě nejvřelejší vztah.

   Smazat
 15. Vlastenka


  Tenhle článek je staršího data, ale naprosto přesně vystihuje myšlenkové pochody havloidů a dalších zemských škůdců.

  OdpovědětSmazat
 16. Vlastenka  Pane Dvořáku,

  měl-li jste na mysli to, že tato společnost je mravně zdecimována ateismem, pak máte pravdu.
  Ono to epikurejství má taky svou temnou stránku věci - národ není kompaktní, nevyznává žádné společné hodnoty, není schopen se bránit cizímu.

  Na stará kolena docházím k tomu, že je víra tmelem, který nelze ničím nahradit. Právě víra v boha (nemusí to být nutně katolická víra) dává lidem hranice - ještě před pár desítkami let měli Češi respekt alespoň k mrtvým, dnes bezostyšně plení i hřbitovy.
  Lze říci, že nás Bůh ztrestá za naši zpupnost tím, že nás nechá pohltit islámem.
  Ono to protežování homosexuálů, postupná dekriminalizace pedofilů, nedostatek úcty k tradicím a rodině nemůže projít beztrestně.


  Ale šaría není v žádném případě přijatelná !!!!!!!!!!! pro nikoho, vyjma netolerantních a primitivních machometánů. To jste nemohl napsat při smyslech.
  Co přínosného vám přijde na obludném zacházení se ženami, jejich kamenování a zbavení veškerých práv, na vraždění lidí kvůli konverzi, zabíjení homosexuálů atd.???
  To nemůžete myslet vážně?!  OdpovědětSmazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako ironie dobré........

   Smazat
  2. Emanuele Moravče, napsal jsi hnus pro soukmenovce, asi jsi omylem na jiném webu, nebo ti jeblo z toho horka...

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Emanuele Moravče, v tom případě jsi mimo chápání reality a svoje soukmenovce najdeš mezi ultrapravicovým hnutím třeba na Ukrajině mezi sebrankou Azov, nebo Ajdar. Pokud tomu fandíš, nepatříš mezi slušné lidi, ale mezi banderovce a fašisty. Fuj.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Emanuele Moravče, piš si, co chceš, ale slušné lidi, kteří píší do NR, nikdy nepřesvědčíš. Pro mě jsi fašista, s kterými nebudu diskutovat a už vůbec ne polemizovat. Jsi FUJ.

   Smazat
  7. spíš je to demagog. Nejde o to, že by Evropa měla zůstat čistě bílá, jde o to, že musí být hájeno právo na důstojný život všech obyvatel Evropy. Z toho nijak nevyplývá nutnost vraždění lidí pro náboženství, rasu, nebo politické názory, vyplývá z toho jen to, že hnutí, která k podobným věcem vyzývají musí být zakazována a trestána.... jak z toho "soukmenovec" vydedukoval eliminaci celých etnik, náboženských a rasových skupin obyvatel je dost nepochopitelné.

   Smazat
  8. Vaážený pane Emanuele Moravče, nejste vtipný ani zajímavý, jen potvrzujete pravdivost uvedeného článku a svoji vlastní hloupost, se kterou hajlujete a hýkáte v jiných příspěvcích nad každou USA zahraniční agresí. Zeptejte se sám sebe, proč většině Čechů nevadí imigranti z Vietnamu nebu Ukrajiny, pokud už nás v souladu s většinou českých politiků a mainstreamem chcete označovat za fašisty.

   Smazat
 18. Ve státě, kde je 66% idiotů a vlastizrádců
  se nemůžeme divit, když občas někdo něco šťavnatého napíše.
  Třeba i do Nové Republiky.

  OdpovědětSmazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 20. Blbeček, který tu šíří nepokrytě nacistické "myšlenky' nemá na těchto stránkách co dělat. Škoda, že jsme na něj přišel pozdě. ZASLOUŽIL SI VYMAZAT HNED V ZÁRODKU.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.