Reklama

čtvrtek 20. srpna 2015

Putin: Doufám, že konflikt na Ukrajině nepřeroste ve válku

20.8.2015   První zprávy
 Ruská strana má důkazy o tom, že Kyjev soustřeďuje své síly včetně vojenské techniky v Donbasu, řekl novinářům Vladimir Putin. Ruský prezident vyjádřil naději, že konflikt na jihovýchodě Ukrajiny nepřeroste v otevřenou konfrontaci.Normandská čtyřka se sejde v Berlíně, ale asi bez Ruska
24.srpna se v Berlíně sejdou vedoucí představitelé Francie, Německa a Ukrajiny k jednání o situaci v Donbase. V úterý francouzský ministr zahraničí Laurent Fabius upozornil, že situace na jihovýchodě Ukrajiny vyvolává znepokojení.

"Nepřátelství musí přestat, musíte se přestat útočit na zástupce mise OBSE. Je také nezbytné vytvořit vhodné podmínky pro volby na Donbase. Doufám, že nadcházející schůzka v pondělí umožní pokrok v jednání na obou stranách. Doufám, že řešení bude nalezeno dříve než v prosinci, " řekl Laurent Fabius.

Je třeba poznamenat, že již dříve ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že se v současné době diskutuje o možnosti jednání v Berlíně v normandském formátu (Rusko, Ukrajina, Francie, Německo). Mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharova řekla, že v průběhu odborné konzultace "se zaměří na otázky přímo související s ústavní reformou na Ukrajině v souvislosti s prováděním minských dohod ze dne 12. února 2015.

Minské dohody z 12.2.2015

Vojenské operace proti separatistům v regionu Donbas zahájily ukrajinské bezpečnostní síly v dubnu 2014. Podle nejnovějších údajů OSN je více jak 6,8 tisíce oběti konfliktu. O uklidnění situace na Donbasu se diskutovalo během setkání státníků v Minsku a byly přijaty tzv. minské dohody směřující k deeskalaci situace.
První zprávy,Jiří Koudadiskutovalo během setkání státníků v Minsku a byly přijaty tzv. minské dohody směřující k deeskalaci situace.

19 komentářů :

 1. To znamená, že přeroste.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S podporováním ukrajinských fašistů a přehlížením jejich zvěrstev je to pravděpodobné. Konečně bude cíle vytyčeného USA dosaženo.

   Smazat
  2. Celý ten současný ukrofašistický svinčík, tu renesanci nacionálního fašismu, vyzdvihování banderovských vražedných zrůd, rozdmýchávání nepřátelství a nenávist mezi lidmi, zavinili USA od r.2004, kdy více, jak 5 mld.$ financovali ukrajinské militantní fašouny, zajišťovali jejich výcvik u spojenců (m.j.Poláci), platili jejich žold, pak je i vyzbrojovali, aby rozpoutali občanskou válku, s pozdějším cílem destabilizovat celou východní Evropu, a přelít válečný konflikt i do Ruska. Snaha zahraniční politiky USA je vždy stejná a vždy odporná : rozvrátit fungující státy, destabilizovat je, poštvat lidi mezi sebou a pak znepřáteleným stranám dodávat zbraně, mastit si kapsy na jejich utrpení a nakonec vydrancovat i jejich zdroje,(nejen přírodní).Když se do toho ještě namíchá americká, uměle vyvolávaná nenávist vůči jejich globální velmocenské konkurenci (RF, a taky Čína), stává se mezinárodní situace kvůli USA výbušnou a napjatou. Jak dlouho se ještě budou země Evropy klanět USA a přitakat na všechny zhovadilosti a debilní šílenosti, které tato sebestředná, panovačná, militantní země bude produkovat? Momentálně se stírají rozdíly mezi republikány a demokraty už tím, že v obou táborech jsou nalezlí fanatičtí US neokoni (američtí neokonzervativci= snažící se ovládat všechny země světa a jejich zdroje, diktovat všem zemím, co mohou a co nesmí provádět, a poroučet všem, aby hájili vyloženě proamerické zájmy, jinak je ztrestají). Od r.2001 je americká demokracie v troskách a zemi ovládá výhradně korporátní fašismus.Důsledky akceptace této korporátně-fašistické změny na druhém břehu Atlantiku poznáme brzy i v Evropě, pokud ti podplacení trotli z Bruselu podepíšou ďábelský panflet, zvaný TTIP.Ale zpět k Ukrajině: pokud v Kyjevě budou dál působit zcela neschopné a zároveň všehoschopné ukrofašounské loutky, jako je Porošenko,Jaceňuk,Turčynov,Jaroš,Tjahnybok, Ljaško,Avakov,nebo i ta plynová zlodějka Tymošenková a další, bude se neustále nad Evropou vznášet hrozba války, protože právě tito ukrokreténi, ve spojení se svými US loutkovodiči, budou ochotni klidně napadnout i RF jen proto, aby poslušně splnili příkazy svého emeryckého páníčka.Kdyby existovala alespoň malá spravedlnost, musela by být kyjevská junta dávno před válečným tribunálem v Haagu, spolu s Nulandovou, která má na svědomí stovky mrtvých, když od 02/2014 řídila scénáře a určovala politické kroky a chování své kyjevské fašistické sebranky.Je velmi zarážející, že současná washingtonská politická elita dělá vše pro to, aby vznikla v Evropě válka, ve svém naivním domnění, že podobně, jako u dvou předchozích světových válek, na tom USA budou ekonomicky vysoce profitovat. Mýlí se.Nebudou, imperiální soumrak USA je již v plném běhu. Ale znáte to - zdechající kobyla kolem sebe ještě divoce a vztekle kope......

   Smazat
 2. Co bude dál? Destabilizace podněstří? Provokace v Kaliningradu? Pogromy na ruskojazyčné národnosti v pobaltí?Co bude dál?JAk budou chtít zajít daleko, aby vyprovokovali medvěda k seknutí prackou?
  Budou se v tom šťourat a budou. Kdysi jsem zaregistroval informaci, možná i hoax, že snad byli v otevřeném konfliktu jednotky Číny a USA snad někde v Djibouti???Bylo by nějaké info?
  Stejně tak na lépe českojazyčné odkazy směrem ke rozvoji ŠOS a BRICS, ono jasan státy zajišťující už velmi znatelný vzorek populace, ale například INDIE, Brazílie, tam žijí miliony chudých a negramotných jsou tam gangy, (někde i jedna teče:)),kasty, no není jednoduché vystupovat ve jménu všech těchto mas lidí.

  OdpovědětSmazat
 3. Po kvetnove navsteve, kterou vykonal v Moskve prezident Zeman aby podekoval za osvobozeni casti republiky od nacistu by me zajimalo, zda se zitra na vyroci okupace nasi zeme za tento zlocin omluvi rusky diktator Putin.
  A s nim i mistni komunisticti zlocinci, kteri okupanty podporovali. Vcetne redakce techto vlastizradnych stranek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti zlí okupanti nás na 20 let zachránili před kapitalistickým svinstvem !!

   Smazat
  2. Zásluhou bratrské pomoci, jsme mohli prožít krásné mládí bez existenčních starostí. Nebýt toho, měli bychom dnešní hnus a marasmus podstatně dříve.

   Smazat
  3. 16:40 jsi asi hodně mladý a zblblý pochcaným kchárlem čirem
   v 68 jsem byl stejně starý jako ty a měl jsem rád bublegum made in usa a nevěděl jsem jaký jsou usáci hajzli prostě za pomoci českých komediantů havel a spol. se pokusily zorganizovat pražský majdan a rusi prostě reagovali správně
   že jsou usáci v západní evropě od války to ti asi nevadí !!!!

   Smazat
  4. Kdepak, to není žádný mladík s vymydleným mozkem, jedná se o starouška, který nějakou dobu čistil toalety v USA a pak se vrátil domů, aby zde mohl parazitovat na sociálních dávkách. Bohužel, práce v USA se na něm těžce psychicky podepsala, takže neustále mele podobné nesmysly a jako neúspěšný člověk se zalyká nenávistí a zlobou vůči všemu a všem kromě USA vlajky. Je spíš k politování, ale nedivím se, že to tak většině lidí nepřipadá.

   Smazat
  5. 16:54 - no vidíš, a před tím já zrovna zachraňovat nechtěl.
   Jo jo, kde jsme dneska mohli být...
   Ale uznávám, že moje poznámka není vůbec k témaru článku.

   Smazat

  6. 19:42-to je pravda,dřív jsme mohli poznat výhody kapitalismu,vaše charaktery!Teď už jste mohli být zase v pr...!Taky mne proto mrzí okupace 1968.P.S.Někteří privatizátoři by asi viseli tenkrát,proto nevím ani-psal byste dnes vůbec?

   Smazat
 4. Zase mu nabíháte na vidle! 16:40 je provokatér a na Nové republice jen čeká na odpovědi na své provokace. Sloh a nadávky má stále stejné. V podstatě ho najdete na každém článku! Nereagujte!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taktak...tyhle lidi(?) jsou placení za rozbíjení diskuze, nereagujte na něj, jako by nebyl.

   Smazat
  2. Placeni??? Jejda a kolik se za to platí? Tyjo, za peníze by mě to možná i bavilo

   Smazat
 5. Taky doufám, pane Putine

  OdpovědětSmazat
 6. Ked to hovori Putin tak sa to aj stane.Zeman je hrdina ukazal svetu ze neni babka ktoru ovlada USA .Na slovensku urobili propagandu Masmedia Kiskovi tomu Americkemu ritopichovi ktory ani nevie kto bol .Stefanik.A takeho k....a si volili ovce na slovensku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to pravda, A.Kiska je ostudou Slováků, takového análně-rektálního patolízala té americké smradlavé zadnice, to se, kromě Kyjeva, hned tak nevidí.Co to je za sk-magor? Ale čemu se divit, když má ten člověk za sebou i kriminální minulost a nic jidášského, ani kriminálního mu není cizí? Žeňte toho zaprodaného zmetka z Bratislavy, dokud je čas !!

   Smazat
 7. K tomu trollovi: US ambasáda v Lipsku hledá oficiálně trolly pro sledování sociálních sítí a vytváření propagandy - pro nezaměstnnaé dobrý byznys, smlouva až na 5 let. Podívejte se: http://www.konjunktion.info/2015/08/kurz-eingeworfen-us-botschaft-sucht-netz-trolle/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.