Reklama

úterý 4. srpna 2015

Rada bezpečnosti Nizozemska se obrátila na RT po promítnutí filmu "MH 17: Rok mlčení"

4. 8. 2015    zdroj (s odkazem na film) a zdroj
Rada bezpečnosti Nizozemska, která je v čele vyšetřování havárie dopravního letadla MH 17 na východě Ukrajiny, "s velkým zájmem" shlédla dokumentární film RT "MH 17: Rok mlčení" a obrátila se na televizní kanál s žádostí, aby jí pomohl získat díly letadla, ukázané ve filmu.


Ve filmu "MH 17: Rok mlčení", který měl premiéru ve vysílání RT v den výročí tragédie, 17. července 2015, byly ukázány trosky havarovaného letadla, které jsou stále ještě na místě havárie. Po zhlédnutí filmu se Rada bezpečnosti Nizozemska obrátila na RT s žádostí o pomoc při předání zlomků kokpitu letadla, ukázaných ve filmu.

"S velkým zájmem jsme shlédli váš dokumentární film "MH 17:. Rok mlčení". RT v něm ukazuje části střechy kokpitu, nalezené poblíž Petropavlovky. Chtěli bychom převzít tyto díly a předat je do Nizozemska, aby je rada bezpečnosti mohla použít pro vyšetřování a rekonstrukci událostí," napsala oficiální mluvčí rady Sarah Vernoi na adresu televizního kanálu.

Ve filmu "MH 17: rok mlčení" příbuzní obětí tvrdí, že nemají možnost získat informace o průběhu šetření a domnívají se, že je vedeno neobjektivně.

Film je k dispozici na webových stránkách poznávacího kanálu RTD.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

6 komentářů :

 1. Kdyby jenom to!
  Že je vyšetřování vedeno neobjektivně už dávno ví většina světa.
  A ne že se svět domnívá, je to evidentní jistota.
  Zatímco se důkazy proti pachatelům tají, důkazů neobjektivity vyšetřování je tolik, že by to stačilo k zápisu do Guinesovy knihy.
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 2. Kyjev - jeden z hlavních podezřelých jako člen vyšetřovacího týmu má dokonce právo veta na zveřejnění závěrů "nezávislé" vyšetřovací komise. Co víc k tomu říct?

  OdpovědětSmazat
 3. Pro mne to stále vyznívá stejně - nikdy se nedozvíme, kdo stiskl ten pověstný "knoflík". Viníkem číslo jedna ale zůstává Ukrajinské řízení letového provozu, které neodklonilo MH 17 mimo konfliktní oblast.

  OdpovědětSmazat
 4. Doufam, ze to Rusy ani nenapadne prolhanym Holandanum dodat zbytky trosek letadla. Podle mne by to zabavili, ztopili a definitivne zahladili dalsi stopy. Zname sve pappenheimske 'odborniky' ! Jaris

  OdpovědětSmazat
 5. pokud je ten díl ve správné pozici, tak střely ( nebo cokoliv jinýho) přilétlo z levé HORNÍ strany. A pokud byl směr letu z leva do prava, tak to přilétlo od zádě. Takže jestli jsou mé předpoklady správné, tak to spíše odpovídá útoku stíhače útočícího shora zezadu. Raketa většinou přilétá odspodu.
  J

  OdpovědětSmazat
 6. 11:35

  Souhlas, raketa země - vzduch exploduje většinou pod trupem cíle - munice má tak 40 - 50 kg (klidně). Ale stejně - je to "kartáč". Jedině to chce vidět všechny(co nejvíce) trosky - jinak víme všichni prd. Dokud nesloží celé(skoro) letadlo z trosek, tak se nic neví, vlastně ani to, co ho zničilo.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.