Reklama

pátek 7. srpna 2015

Rusko a Čína trpěly americké nevládní organizace příliš dlouho

7. 8. 2015       zdroj a původní zdroj
Pravým cílem amerických nevládních organizací je prosazování hegemonie Washingtonu a destabilizace jakýchkoli zemí, které to mohou překazit. Proto se americký analytik Paul Craig Roberts domnívá, že Čína a Rusko trpěly příliš dlouho jejich přítomnost na svém území a svou "trpělivostí" pouze povzbudily americké neokonzervativce.


"Rusko a Čína potřebovaly dvě desetiletí, aby si uvědomily, že organizace "za lidská práva" a "podporující demokracii", které na jejich území působí, jsou podvratné organizace, financované ministerstvem zahraničí USA a řadou soukromých amerických fondů, které byly zřízeny Washingtonem, píše na svých webových stránkách americký analytik Paul Craig Roberts.

Podle něj je skutečným účelem tzv. neziskových organizací prosazování hegemonie Washingtonu a destabilizace jakýchkoli zemí, které to mohou překazit. Právě tato "pátá kolona Washingtonu" byla za "barevnými revolucemi" v zemích sousedících s Ruskem. A byla to ona, kdo v roce 2012 přiměla část Moskvanů vyjít do ulic ruského hlavního města a prohlásit, že Putin "ukradl volby".

Tato americká propaganda ostatně neměla na Rusy žádný vliv, je přesvědčen Roberts. Píše, že 89% obyvatel Ruska podporuje svého prezidenta, ostatní ho nepodporují jen proto, že se domnívají, že jeho pozice vůči Západu je příliš mírná. Washingtonu se podařilo proměnit v "agenty a zrádce" jen 2-3% veškeré populace, která je za peníze připravena učinit svou zemi vazalem USA.

Přesto tato americká propaganda byla schopná přesvědčit samotné Američany a Evropany, že Putin se dostal k moci nezákonně a nyní má v úmyslu obnovit sovětské impérium a zničit Západ. "Mimochodem, zničit Západ není příliš obtížný úkol. Západ se z velké části už sám zničil," poznamenává autor článku.

Roberts se také domnívá, že Čína, která se zabývala svým obohacením, se stala pro Washington snadným cílem. Podporuje proamerické profesory na čínských univerzitách a americké společnosti zapojují do svých rad příbuzné lidí, kteří patří k čínské vládnoucí třídě.

Poté, co se Spojené státy rozhodly, že už podplatily čínskou vládnoucí elitu, americké neziskové organizace zorganizovaly protesty v Hong Kongu v naději, že se budou šířit do zbytku Číny a že podplacené čínské orgány toto nebezpečí zpozorují příliš pozdě.

Rusko a Čína si však nakonec uvědomily, co se děje. Paul Craig Roberts je dokonce překvapen, že vládní orgány obou zemí, které Washington považuje za "hrozbu", tak dlouho tolerovaly přítomnost zahraničních nevládních organizací. Taková "trpělivost" jen povzbudila americké neokonzervativce a "přiblížila svět ke konfliktu," domnívá se autor.

Analytik je přesvědčen, že hrozbou pro USA není Rusko, Čína nebo jakákoliv jiná země. Skutečnou hrozbou pro Spojené státy je "šílená ideologie neokonzervativců o hegemonii Washingtonu nad světem a americkým lidem." "Tento arogantní cíl zatahuje USA a jeho vazalské státy do jaderné války," píše Roberts.

Autor se domnívá se, že kdyby EU měla rozumnou a nezávislou vládu, zakázala by kterémukoli ze svých členů rozmístit na svém území americké systémy protiraketové obrany a vojenské základny poblíž ruských hranic. Zároveň autor článku uvádí, že skupiny ve Washingtonu, jež lobují za zájmy zemí východní Evropy, se chtějí pomstít Sovětskému svazu, který již dávno neexistuje. Proto přesměrovávají svou nenávist na Rusko. "Ale Rusko nic neudělalo. Copak si snad nepřečetlo doktrínu Wolfowitze* a nepochopilo, že Washington má v úmyslu vládnout světu. A kvůli tomuto potřebuje nabýt převahy nad Ruskem a Čínou," píše Paul Craig Roberst.

*Doktrína Wolfowitze povolává USA k ustanovení statusu jediné supervelmoci (pozn. RT)
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

11 komentářů :

 1. https://www.youtube.com/watch?v=YMdq5M20Y1o

  OdpovědětSmazat
 2. Bylo zajímavé a poučné pozorovat reakce "lidskodemokratů", když Rusko zavedlo takřka identický zákon opsaný z USA, který nařizuje povinnou registraci a veřejně přístupné informace o zdrojích (zahraničních) financování. Ještě více zajímavé by to bylo, kdyby se totožná právní úprava uzákonila i u nás. Aby každý věděl, kdo je platí. V tu ránu by bylo jasné, i proč.
  I když současná vládní konstelace by to teoreticky prosadit mohla, nikdy ji to ani nenapadne. "Vedoucí úloha v NATO" to nikdy nedovolí.
  Ani nám nemusí "zkroutit ruce". J.B.

  OdpovědětSmazat
 3. Hezký a pravdivý článek. EU by především měla zakázat ve všech svých zemích "Nevládní organizace" a všechny jiné podobné pochybné spolky. A divím se, stejně jako autor, že RF a Čína tyto nevládní organizace na svém území trpí. Je to stejné, jako by do mé rodiny přijel nějaká bratranec a začal manipulovat se členy mojí rodiny a popouzet je proti mě. Vykopal bych ho ze dveří natotata. A už nikdy by se nepřiblížil ani k mému plotu. Jednoduché a účinné. A ani bych k tomu nepotřeboval od rodiny souhlas.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když by do Vaší rodiny přijel nějaký "bratranec", který by Vám a Vaší rodině přinesl "modré z nebe", trvalo by zřejmě dost dlouho k Vašemu poznání, že s Vaší rodinou manipuluje. Možná, že by už bylo už pozdě a zůstal by jste sám jako "nahý v trní". Tak je to i s těmi "neziskovými" organizacemi ...
   Pro někoho jsou velmi ziskové !

   Smazat
  2. Příslušné orgány státu si takového "bratrance" mohou prověřit. A když vláda nekoná, je to vůči obyvatelům na hraně vlastizrady a otázkou je, kdo potom řídi stát ? Je to jednoduché, stačí nebát se a mít čest. Ale to se u nás nenosí, u politiků už vůbec ne !

   Smazat
 4. Když by do Vaší rodiny přijel nějaký "bratranec", který by Vám a Vaší rodině přinesl "modré z nebe" - hm, lenže po čase by ste zistil, že sedí s vami pri vašom stole a ujedá váš chleba - tak čo s ním ???

  OdpovědětSmazat
 5. No, je třeba aby Rusko poslalo své neziskové organizace taky do světa a k nám aby jsme mohli posoudit s ostatními, jak se budou chovat a čím nám budou přínosné. Naši emisaři, kteří působili v bývalých Sovětských republikách, jako Člověk v plísni moc neuspěli třeba u nás Rusové budou úspěšnější.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím jestli tě potěším, ale je jich u nás taky jako máku. Některé poznávám a mě to osobně těší. Že je to v Praze není na závadu, protože tyto aktivity proůstají tam, kde jsou potřeba. Šikovný pracovník "neziskové organizace" si cestu najde. Vím o čem mluvím. S vysokou mírou pravděpodobnosti hraničící takřka s jistotou, prorokuji do konce října (max. 1/2 listopadu t.r.) zásadní změny ve vzájemné politice US ver. Rusko. Krásný zbytek dne přeju. Eda.

   Smazat
  2. Nevím jakou zásadní změnu očekáváte. Vždyť se toho mezi oběma imperialistickými zeměmi moc nezměnilo. Obchod vzkvétá, rozhovory na vše možné(i vojenské) probíhají, o Evropě jako jejich společném hadru mají oba jasno, tak vo co de? Že by mezi nimi změna k horšímu, když teď jim to tak jde?

   Smazat
 6. Tak nevím,něco tu nesedí.
  Udajně P.C.Roberts píše Rusko a Čína potřebovaly 2 desetiletí,aby si uvědomily atd.Hmmm,žeby analytik měl agenty KGB,FSB a Kuoanpu za hlupáky? Notabene,podle BIS jsou to nejaktivnější službny i na našem území...
  Další odstavec,neziskovky tato pátá kolona byla za barevnýni revolucemi,ale byla to ona,kdo v r.2012 přiměla Moskvany vyjít do ulic atd. a hnedka v dalším odstavci,tato propaganda ostatně na Rusy neměla žádný vliv je přesvědčen Roberts.Sakra kdo se v tom má vyznat.Kdo v tom všem dělá bordel? Ten americký analytik,nebo paní co to vše vybrala a přeložila nebo ten co to vystavil?Jo a kté doktríně - poznámka RT. Která RT je myšlena,ta stará dobrá nebo ta po Putinovu zásahu s jeho nohsledem Kiselevem,he?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tak, vy přece sám vidíte, že to není tak složité.

   Roberts si to samozřejmě zjednodušuje a píše o Rusku a Číně, jako by to byly nějaké národně sociální monolity a navíc pod nedílnou velitelskou pravomocí. Sám říkáte, že nejsou, příklad je RT a bylo by jich hodně. Pokud by Vám šlo znectění Putina, možná i navenek pádnějších.

   Pátá kolona (teď vynechme tu slavnou šestou, sedmou až entou) je zjevná realita, spory jsou o to, kdo ji "řídí" ale je to hlavně taky součást ruské společnosti, nejsou to Marťani ani američtí špióni, dokonce to ani všechno nejsou Židi, převážně jsou to echtovní Rusáci.

   Roberts a Vy s ním trochu pomíjíte fakt, že Rusko i Čína jsou součást neoliberálního sociálně-ekonomického světového řádu. Vystoupit z něho - fí ha, nebo si v jeho rámci začít diktovat aspoň nejaké vlastní podmínky, to taky není jen tak. A skřípat to začne až v tenhle moment, ne už hned v okamžik, kdy si to celé sebechytřejší hlava školená v KGB uvědomí. Pár hlav to muselo vidět už před těmi dvaceti a více lety, ale mohly dělat kulový. Pozoruji, že podceňujete prioritu společbneského bytí :-)

   A až budete sedět na zesli v BIS a budete nurně potřebovat vymámit prachy na provoz a investice, budete snad básnit o tom, jak je u nás aktivní americká, německá, nebo izraelská tajná služba?? To byste musel být totálně křáplý na hlavu, v kterémžto případě byste na zesli v BIS neseděl, tak zlé to prý s ní zatím ještě není. O Rusácích budete básnit . Což neznamená, že tu nejsou.


   V R

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.