Reklama

neděle 9. srpna 2015

Rusofobní Evropská unie po vzoru Američanů chce šířit nenávist a propagandu v Rusku. Zakládá Evropský fond pro podporu demokracie

Autor článku: -piš-
9. 8. 2015      Vlastenecké noviny
Ještě před nějakými 10 lety odborné kruhy referovaly o konečném zmizení strategických binárních opozic (typu Východ x Západ) a o naprostém úspěchu demontáže zbytků „postkomunistického stavu“ ve střední a východní Evropě. Váhavost pozorovatelů ze zemí EU, jejich pomalost při vydělování grantů na výstavbu „demokracií západního typu“ hovořily samy za sebe: není kam spěchat a připojení k hodnotám západní civilizace je třeba si zasloužit.


Ukrajinská krize, nejednoznačnost reakcí obyvatelstva členských zemí programu „Východního partnerství“ na referendum na Krymu a konečně růst počtu dobrovolníků na východě Ukrajiny – přicházejících ze zemí „společnosti blahobytu“ – posloužily jako výstražný signál pro řídící orgány zemí Evropské unie a jejich hlavního zaoceánského partnera. Sympatie vůči „agresorovi“ bylo třeba nějak vysvětlit, dát jim sociální, kulturně-antropologický rozměr.

Není žádným tajemstvím, že množství humanitních fakult a výzkumných center nejlepších evropských školských zařízení bylo nasměrováno na realizaci praktik „překonání minulosti“ v bývalých členských zemích Varšavské smlouvy. Zadání bylo následující: obyvatelstvo postsocialistických zemí je stigmatizováno autoritařským a imperiálním myšlením, proto před vstupem do „přátelské evropské rodiny národů“ musí projít „přeformátováním“. To vše je prezentováno jako přirozený proces a jako příklad je citována zkušenost překonání totalitní minulosti Spolkové republiky Německo, která úspěšně „přeformátovala“ dědictví Třetí říše.

Čím že se vysvětlují sympatie k „autoritářským režimům“ ze strany prostých Čechů, Slováků, Švédů a dokonce i Američanů, kteří soucítí s obyvateli Donbasu navzdory úsilí západních médií?

Adekvátní odpověď: je to normální reakce lidského kolektivu (evropského, latinskoamerického atd.) – alergie na skutečně autoritářské praktiky, které pod rouškou „demokratické“ volby skrývají připravené klišé-recepty: koho dnes kvůli konjunktuře jsou povinní milovat, a koho zítra družně nenávidět: quod iustum et dignum est.

Expertní odpověď: „To je důsledek ruské propagandy! Jejími zdroji jsou jako obvykle proruská média, zejména média holdingu Rossia Today. Na ně je nutné odpovědět asymetricky s využitím všech sil evropských médií. Jak se říká – z písně slova nevymažeš: z vědeckých formulí „nezávislých“ kulturních antropologů prosazujících v Rusku „vědu“ přes Sorosovu nadaci, přešli vyslanci Evropského parlamentu k odkazu dědečka Lenina: „novinář je především propagandista“.

Po řadě konzultačních setkání nabrala Evropská komise kurs na „osvojení informačního prostoru Ruska, zemí Východního partnerství a Pobaltí“. Toto osvojení bude spočívat především v dlouhodobé podpoře a koordinaci „nezávislých“ zpravodajských zdrojů a mediálních společností.

Co je podstatou tohoto projektu, jehož klíčové formulace připomínají dost primitivní propagandu časů studené války, když ani cíl, ani prostředky nijak zvlášť neskrývají? Je možné si myslet, že do té doby nebyly do informačního prostranství Ruska prováděny žádné systematické vpády. Nicméně jedno know-how tam přece je. Ozvučeno má nyní být celé auditorium: „Rusoevropané nespokojení s monopolem Kremlu v ruskojazyčných médiích“ a pak je tu malý, ale jezuitský dovětek: „a především mládež“. Najednou je stanoven rozpočet na dlouhodobost projektu: pokud snad auditorium není úplně nespokojené, je třeba ho „vypěstovat“ s využitím příznaků současné mládežnické kultury – kultury samovolného protestu, když se nadhodí jakýkoli sebe nemožnější slogan.

„Demokracii nelze vnutit nebo exportovat zvnějšku…“ – citát ze stránky Evropskéhofondu na podporu demokracie.

Nejvyšší představitelka EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federica Mogherini začátkem června oznámila vytvoření organizace, která se má stát „dílnou boje s ruskou propagandou“ – to je „Evropský fond pro podporu demokracie“ zformovaný spojenými silami Evropské komise a polského ministerstva zahraničních věcí. Cíle projektu se nejenže neskrývají, ale otevřeně se deklarují na stránkách hlavních zahraničních vydání: je to hledání nástrojů, s jejichž pomocí je možné v dlouhodobé perspektivě „podlomit dominování Kremlu v ruskojazyčném mediálním prostoru“.

V polovině roku 2014 už Fond rozjel práci. Poté, co dostal finanční pomoc od Nizozemska a Lotyšska ve výši 14 milionů euro, vedení EFD se aktivně pustilo do práce na realizaci projektu „Iniciativy ve sféře ruskojazyčných médií v regionu Východního partnerství i za jeho hranicemi“.

V této etapě je na pořadu jednání vytvoření informačního centra odporu (a v perspektivě několika) vůči „ruské propagandě“ se zaměřením na takové zdroje, jako je televizní kanál „Dožď“ a ukrajinský internetový projekt „Evropská pravda“. Občané Ruské federace a ruské diaspory v zemích Pobaltí podle ujištění šéfa Ministerstva zahraničí Lotyšska a zároveň úředníka EU Edgara Rinkoviče „mají právo na kvalitní mediální produkty z alternativních zdrojů a nespokojovat se jen s jedním oficiálním“.

Za další projev zájmu o rusky mluvící auditorium lze počítat i regulerně fungující brífingy v bruselské centrále EFD pro zastánce nezávislého tisku z „ohniskových zemí“ (to je z Ruska, zemí Východního partnerství a Pobaltí). V únoru 2015 se kvůli výměně zkušeností sešlo prvních 90 novinářů, jejichž jména jsou však pečlivě utajována. „Oni pracují v nepřátelské sféře, zaměstnanci (!) jsou proto školeni nevydávat lidi, kteří pracují nejen za hranicemi Ruska, ale prokazují nám podporu i z vnitřku země,“ – informuje v jednom z rozhovorů předseda Evropského fondu na podporu d emokracie Jerzy Pomianowski.

Otázek je tu více než odpovědí. Zejména jak budou zaměstnanci Fondu, tj. nezávislí novináři, dodržovat principy objektivity při objasňování informací – stěžejního elementu současných demokratických médií – když ve skutečnosti budou omezeni celou řadou zákonných povinností, které lze s určitým stupněm podmíněnosti nazvat „korporativní etikou“.

Navíc ve stejnou dobu, kdy nová iniciativa EU je jasně zaměřena na ruskojazyčnou diasporu, roste nespokojenost obyvatelstva zemí Západu kvůli zhoršování sociálně-ekonomického pozadí v zóně evropské integrace. To však zůstává mimo pozornost a bez strategie do budoucnosti.

Iniciativa – o samotě s iniciátorem (parafráze na staré ruské přísloví)

Když paní Mogherini komentovala projekty EFD, zdůraznila, že „je důležité zachovat jednotu v odrazu dezinformační kampaně.“ Je třeba uznat, že populistický charakter takových prohlášení není žádným tajemstvím pro vyspělé evropské publikum, ale v napětí jej drží hrozba nových „informačních útoků Kremlu“ a odhady nákladů na „dlouhodobé projekty“ proti-propagandy. Příjmy mnohých obyčejných Němců, Holanďanů, Finů a občanů dalších zemí EU prošly významnou korekcí po zavedení nešťastných sankcí, proto obšťastňovat daňové poplatníky novými iniciativami „strategicky orientovanými“ na jejich kapsy je přinejmenším neprozíravé.

Šéf finské diplomacie Erkki Tuomioja, muž velmi vzdálený sentimentu a rusofilským náladám a názorům, kategoricky prohlásil, že EU by neměla vytvářet žádná informační centra. Jeho věta: „Je to nerozumné využívání prostředků.“ říká mnohé, zejména v kontextu hospodářských obtíží v EU. „Chcete-li šířit tento typ informací – je to soukromá záležitost každé země Evropské unie. Nemůžeme vytvářet a udržovat (!) evropské informační středisko,“ – řekl E. Twomey.

Není žádným tajemstvím, že politické elity demokratické Evropy si už dávno vypracovaly imunitu proti protestním hnutím ve svých zemích, tím spíš když pronášejí politická hesla. Ukázkový je zde rok 2003, známý mnohatisícovými protesty v Německu, Francii, Holandsku a dalších zemích. Lidé protestovali proti odesílání svých krajanů jako součástí vojenských kontingentů NATO do Iráku a Afghánistánu. Nicméně tehdy Evropský parlament rozhodl, že dodržovat doporučení amerického ministerstva zahraničí je mnohem důležitější než naslouchat názorům svých občanů. Avšak objevení se osob zapojených do politických rozhodnutí, jako je například již zmíněný finský politik E. Twomey – je fenoménem jiném řádu, spolu s událostmi v Řecku signalizující hrozící systémovou krizi řídících orgánů Evropské unie.

A tak západní politický establishment postupně dochází ke zjištění faktu, že složitá architektura integrace eurozóny není vytvořena pro obsluhu geopolitických zájmů USA a euroasijském kontinentu.

92 komentářů :

 1. Kdysi se, za éry G. Husáka mluvilo o
  ideologické diversi a antisovětismu.
  Tyto reakční praktiky byly nahrazeny
  euroatlanticko-demokratickými a zintensivněny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. QQQ MEZITÍM CO TU NR ŘEŠI TŘESKY PLESKY KRADOU ČR BANKSTEŘI AKTUÁLNĚ DVACET MILIARD POD NOSEM

   zubožovaných domorodců.Zdá se,že když Babuš kecá v Parlamentu,že tam je proto,aby ODS zas nekradla v milionech.On totiž přišel přece SOUHLASIT S RABOVÁNÍM čr V MILIARDÁCH.To by mělo vedení nr kritizovat,vždyt ŽADNÁ polit.strana našich tzv.zástupců o tom ani neknikne a ovčané z odborů se dělají,že neví o tom KDO JIM SNIŽUJE PLATY tu tiskem 220 miliard a minulý měsíc dalšim tiskem 20 MILIARD za které prý banksteři zČNB nakupují tzv.devizy,které DRAGHI tiskne jak blázen ve výši 60 MILIARD EUR bratrům z jeho EU.

   Smazat
  2. Invázia černochov je platená Američanmi:

   Prevoz imigrantov z Afriky do Európy je vo výraznej miere platený Američanmi. Túto informáciu poskytol redakcii Direkt člen Abwehramtu, spravodajskej agentúry rakúskej armády.

   http://www.nadhlad.com/content/invazia-cernochov-je-platena-americanmi

   Smazat
  3. Naše země má v nejbližší době přijmout 29 000 (ano čtete dobře - DVACETDEVĚTTISÍC) uprchlíků a vláda dostane 6 000 Euro za každého ! Proto to ti parchanti schválili ! Žádná mezinárodní pomoc! Žádná posranost z Bruselu ! Prachsprostá nenažranost ! Jen si ta dvě čísla vynásobte - to zas bude co rozkrást. To se těm třeba nevládním hajzlíkům jejich kontíčka nafouknou. A do občanů tohoto státu, do těch je jim h...o - co na tom, že je mají chránit. Však oni si poradí! Ptát se nás něco budou až před volbami. A média - mlčí.... je to 4 698 000 000 Kč. Jak dlouho ještě budeme držet pusy?! Domnívám se, že vana už přetekla. Vzpomínáte? "Dnes by to šlo."

   Smazat
 2. amíci by měli nechat rusko na pokoji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nejenom Rusko!Jakým právem má USA mimo svůj kontinent 130 vojenských základem?Jakým právem chce za účasti zrádců zlikvidovat Evropu?Jakým právem vyhání organizovaně z Afriky lidi do Evropy.?jsou to agresoři nejvyššího kalibru a nemají stopku!Nepovede se jim rozvrátit Rusko jako Jugoslávii!Vždyť se podívejte,co z ní zůstalo a tak to odpadne s námi,Ukrajina už se veze,na řadě. Je Rumunsko,a další. Pokud lidé nedostanou rozumu a nepřestanou být pokrytečtí tak je s námi amen!

   Smazat
  2. Západniari sú načisto osprostení, hanba, čo si poniektorí a hlavne herci vyštrngali v 89 roku, za toto by sa mal niekto zodpovedať

   Smazat
  3. V r. 1953 přinutily USA 20 zemí, vesměs těch, které za války utrpěly kvůli Němcům obrovské materiální a lidské ztráty, včetně nesouhlasné Británie, i třeba Řecka, odmáznout Německu polovinu jeho dluhu! Včerejší nepřítel je dnešní přítel, historie je toho plná. A co více, smlouva byla nastavena tak, že si tyto země musely kupovat zboží hlavně v Německu, aby mohlo splácet zbytek dluhu, restrukturalizovaných na 30 let. To byl také onen pověstný německy ekonomicky zázrak. Nejdřív všechno zničit, vydrancovat, pozabíjet a pak z toho ještě profitovat, zatímco zničená Evropa lapala po dechu.
   Němci válku vojensky prohráli, ale hned po Americe z ní vyšli jako největší vítězové. Přitom Evropa a zejména Rusko, měli plné právo vyrabovat Německo do posledního šroubku. Pochybuji, že dnešní fandové Německa toto pochopí.

   Smazat
 3. To je už docela komické. Západ řve o tom, jak Ruská propaganda ovlivňuje mínění lidí, což je přece nepřípustné! A při tom se tu zakládá koalice všelijakých lumpů, kteří veřejně vykřikují, jak budou v Rusku podvracet veřejnost, organizovat protistátní akce. To je hnus první kategorie. Západ může a Rusko ne? Tímhle jen dokáží slušným lidem, kdo je ten darebák. Rusko to rozhodně není.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusi nie sú občania EU, tí si nedajú svoju republiku rozvrátiť, vážia si svoju vlasť a predovšetkým rodinu

   Smazat
 4. Když slyším slova "Svoboda, demokracie a lidská kráva", dohání mě to za ty léta už k nepříčetnosti. Havlistická sebranko, myslel jsem si původně, že člověk může být apolitický, pochopil jsem, že nemůže, pokud má alespoń trošku smyslu pro objektivitu, nemůže se zde na to nečině dívat, ted´ vám půjdupo krku, jak se obrazně říká.

  OdpovědětSmazat
 5. Jak by tu bylo krásně, kdyby tu nebyly ty vosy z USA.....

  OdpovědětSmazat
 6. Vážení,teď mě to došlo o čem prohlašoval p.Stejkal z Aktuálne,když odcházel za projektem zřizovaným ze zahraničí.Takže se to připravovalo delší dobu,ale je to jen projekt financovaný jarmulkáři,pochopitelně obsazován osobami,stejné víry.Za sebe můžu říci p.Stejskal mě zklamal.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I Stejskal musí platit hypotéku. Kromě toho poslední roky už měl dost přitažené udidlo.

   Smazat
  2. Až tak blbý asi nebude. Spíše uplacený nebo zavázaný přes ilumináty (někdy se používá pravopis s -ll- či český překlad osvícení, z latinského illuminatio - osvícení) , třeba zednáře - osvíceni černým světlem, nebo stačí, aby byl takový jeho chlebodárce. Dnes normální. Já bych to vyřazoval testem z týmů lidí stejně jako psychopaty, a měl na to paragraf, podobně jako na fašismus - zvláště když je to obsahově stejné. Jsem idealista, vypadá to tak. Avšak jsem ultraskeptický optimista.

   Smazat
 7. Vylezli jsme ze socialismu,komunistické ideologie do sexuálně perverzního fašismu.Čecho-Slováci jsou tak trénovaný ideologiema,které nám byli vnucovaný(rakouskouherská,fašismus,socialismus,havlismus) že si na nás s vnucováním další totalitní prasárny nepříjdou.Kolaboranti jsou v 20% menšině-novináři,soudci,politici,havloidní uchylná sluníčka ale ani ti tomu nevěří dělají to za prachy.Eu žádné miliardy vynaložené na propagandu nepomůžou tak jako totalitám před nimi ,,obyčejný"lid evropský má dvě mega výhody:selský rozum a většinu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ted jsem zrovna cetla, ze zniceho nic zacala hrat ruska hymna na plazi v Soci a vsichni turisti vyskocili a stali s uctou v plavkach(!) v pozoru. Nekteri i zpivali. Tomu rikam jednota naroda, ktery vi, kam patri a je hrdy na svou zem. Jaris

   Smazat
  2. Ted jsem zrovna cetla, ze zniceho nic zacala hrat ruska hymna na plazi v Soci a vsichni turisti vyskocili a stali s uctou v plavkach(!) v pozoru. Nekteri i zpivali. Tomu rikam jednota naroda, ktery vi, kam patri a je hrdy na svou zem. Jaris

   Smazat
 8. Jeste Vam tam schazi urednici,ucitele,policie,vojaci ,proste vsi h i co jsou zavisli na statnich financich,dojici dotaci..atd..takze kdyz se to secte,asi to nebude jen 20%..myslim,ze je to skoro opacne...

  OdpovědětSmazat
 9. Jsem hrdý na to, že jsem RUSOFIL !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no proč ne. když ti to pomáhá žít.

   Smazat
 10. Já za jedno z nejvíc proruských médií považuji českou televizi. Čím víc slyším Karase, Pazderku, Fištejna a další povedené komentátory, tím víc fandím Donbasu, Krymu, Rusku a Putinovi. Myslíte, že v rámci boje proti proruské propagandě zasáhne EU i proti ČT?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, cítím to přesně tak. eu nezasáhne, je blbá, nedochází jí to :-)

   Smazat
  2. Přesně tak.Je vidět,že nejsou znalí charakteru národa!To nejsou jenom sluníčkáři,Karlíci,Havloidi!Je tu i přemýšlivý lid ze srdcem na dlani,milující klid a mír,mající selský rozum.A čím víc budou tu svoji lživou propagandu používat,tím lépe,že Štětino,Mitrofanove,Karloidi,Havloidi,sluníčkáři,a ostatní idi,áři...Opravdu trapné,neúčinné,ponižující nejenom pro EU,USA,ale pro naše zrádce a rektofily!   Smazat
  3. je to celkem legrace. Rusy jsem celkem nesnášel, už jen proto, že u nás měli základnu.. Díky ČT jim fandím, jak nikdy. Všude je propaganda, jenže Rusko jí moc používat nemusí, protože nemusí lidem tolik lhát. A silně nepřátelská RT? Ukáže nám obrázky třeba z USA a města Fergusonu, jaké by nám ČT za nic nepustila.

   Smazat
 11. Evrope uz dochazi s kagebakovou propagandou a vymyvanim mozku trpelivost. A to je dobre.
  Vam komunistickym prasatum je jedno s kym zrazujete svou zemi. Dnes to delate s Putinem, ale kdyby vylezl z hrobu Hitler, posluhovali byste i jemu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každému tu nadáváš, přitom blahem uchcáváš.
   Kdo tě platí blbý čmoude, nebo si jen velký moudě!

   Smazat
  2. https://www.youtube.com/watch?v=CH1sefMTj4o

   Smazat
  3. I ty jedno fašounské prasátko, učůráváš, ale NR N I K D Y nezměníš - víš :-)

   Smazat
  4. Chujmere ty praseci potrate,představit si takového debila jako jsi ty v realitě snad ani nejde!!!!!!!

   Smazat
  5. Nevšímejte si ho, psychopata. Přejte mu tu jeho hysterickou hrůzu z toho, že až se to tu obrátí, bude muset vrátit všechno, co rozkradl po natistickém převratu v roce 1989.

   Smazat
  6. Jakým komunistickým prasatům?trolle?Ty jsi větší komunsta než komunisti za totáče.A ještě nevzdělaný!Zaspal si dobu?Ty nevíš že je Rusko kapitalistický stát a že Putin není. Komouš?Ono tě to překvapuje?Tak to jsi asi indián a dej si bacha,aby tě Schapiró jako komunistického indiána nezahnal do rezervace,Trollánlu
   A k těm Rusům:kéž bys mě setinu národní hrdosti,jako oni.Ty ani nevíš co to je,proto tak blbě pindáš,trolle.

   Smazat
  7. Toníku - vítej. Zase?
   Zde se neukojíš. Hladinu mužských hormonů normalizují lékaři specialisté. Neplatí vždy: víra tvá tě uzdraví. Věříš na dluhový dolar a astrální tělo zůstalo v dobách komančů. I když tvá vůle je na jednu stranu sympatická. Až se vrhneš na imigranty, poskytneme ti soudružskou pomoc; využijeme tě jako beranidlo. Chraň proto hlavu před úpalem.
   Zatímco jsi dnes zařezával, odnesla to jedna chlazená jedenáctka. I tequilu jsem si dal...
   Tak to stejné - zase jindy. Čest práci.

   Smazat
 12. Sledují, že západ je v nepříčetnè křeči. Opět svou zlomyslnost nazývají demokracií a vymýšlí neuvěřitelné věci. Jen aby Rusko pak nevymyslelo něco na nás.

  OdpovědětSmazat
 13. 18:24 Totální vypatlanec, škoda komentovat.

  OdpovědětSmazat
 14. http://prvopodstata.blog.cz/1508/primo-silene-obineni-rakouskych-spionu-emigraci-do-evropy-plati-americane

  OdpovědětSmazat
 15. Základ americké demokracie je ve fašismu, který byl stvořen oligarchií. Klasická evropská demokracie jí nemůže konkurovat, protože zlodějna ve velkém se už nedá kontrolovat. Nakonec to vykrystalizuje ve všeobecný odpor k amerikanismu a k USA jako státu. Všechno nakonec skončí, bude to trvat možná déle než jednu generaci, možná bude prolita krev, ale pokrok se nedá zastavit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2 body. Četl jsem názor věštkyně, nějaké móc dobré v předpovědích. Asi za 100 let že budou mít US asi 54 milionů občanů. Pokud vůbec občanství znají. Třeba to bude jen převážně muslimský stát, s prvky číňanů, mexikánů, našich pravdoláskařů a vlastizrádců, a podobně.

   Smazat
 16. Jestli on ten zmetek, který tady denně uráží a sprostě nadává,přičemž nikdy nic k článku neuvede ( on ty články totiž nečte) není cosi jako diskuzní roztleskávač - tady najatý na to, aby psal pokud možno krátké štěky, které ostatní naserou, a následuje část příspěvků jen jako reakce na jeho zvratky. Server Novinky jinak nejede- ten má roztleskávačů několik, zřejmě to budou pracovníci redakce, kteří pod různými jmény píšou podobné nasrávací kokotiny, a příspěvků je díky tomu více, protože ostatní na ně pak reagují. Čas od času někoho napadne, že jsou to nastrčení kašpaři, tak jim redakce mění jména - např. Lopata,Zralý,Navrátil,Hroch, Žabička,Kuřátko,Hnízdo,Pávek, Babič Vladimír (Babičová Ornella,) a další jména, za nimiž jsou ve skutečnosti dva nebo tři roztleskávači. Tyto aktivity jsou samozřejmě velmi - velmi ubohé,ale vždycky se najde dost lidí, kteří na tyto špinavosti naletí. A zajímavé - stejně jako tento náš, nadávají na Putina, komunisty, prezidenta - nikdy obráceně- je to smutné - vědí, že občané jsou vesměs nasraní na USA, politické pletichy,mediální lži apod.ale že by někdo občas přemýšlel proč to tak je? Že by se taky třeba začaly naše politické a mediální hnidy bát občanského hněvu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím, že zrovna on je roztleskávač. Výše ( v 19:23) mám svou typickou reakci na něho a to ho, Toníčka, dokáže dohřát, hlavně třeba to chlazené pivo, když on zařezává. To by ten placený trol nedělal. Ale, kdož ví... Třeba jde o trochu chytřejšího roztleskávače. Možná, že i jeho reakce k něčemu jsou.

   Smazat
 17. to je sranda. eu chce bojovat proti propagandě ruska a zároveň není schopná nás zbavit přistěhovalců. jak dlouho asi potrvá než se eu ekonomicky zhroutí pod přílivem těch přivandrovalců? žádná bruselská propaganda nemůže zakrýt tupost bruselských papalášů. rusko si jde svou vlastní cestou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne že by nebyli schopni - oni nám nyní budou platit 6000 euro za kus na každého. Má jich brzy přijet k nám 29 000.
   Oni to zednářsky prosadili. Jen nevím, proč si je pouštějí i do US.

   Smazat
 18. V době INTERNETU jsou to hlupáci, kteří si myslí, že opakováním Goebbelsovských polopravd, úplných lží a neúplných informací je Ukrajina. Sestřelení Boeingu. Nálety Turků napřed na IS a hele důvodem jsou odbojní Kurdové. Dehonestace V. Putina nebo našeho dosavadního prezidenta.
  Člověk, když chce a má nějaké dovednosti, znalosti a zkušenosti číst mezi řádky a optřit si více informací z různých pramenů.
  Uvedená metoda bude zabírat na mladé (úroveň obecných znalostí je vlivem vzdělávacího systému na nízké úrovni) a na ty, kteří lži chtějí slyšet.
  Budeme vidět, jak se jim ubožákům bude záměr dařit.
  Bojovat se s tím bude muset rozhovory s lidmi a podobnými servery jako je například novarepublika či zahraničními servery nikoliv z USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ten zázračný internet se jen tak snesl z nebe? Nebo ho vymysleli a uvedli do praxe a provozují ho ti "chytří" anti-ami komouši s "dovednostmi" jako jsi ty, viď?

   Smazat
 19. Může mně někdo vysvětlit, proč tady zadržujeme uprchlíky, když tady nechtějí být? Který ministr vydal příkaz k jejich zadržení? Za kterou stranu ten ministr je dosazen?! Pokud jsou to Libyjci, proč se jejich pobyt nefinancuje z dluhů států, které dluží Libyi za ropu?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uprchlíci v Česku zadržujeme kvůli EU, aby jsme mohli hrdě nahlásit, že i u nás máme uprchlíky a splnili jsme kvoty. Nic jiného za tím není. A jelikož kvůli velmi mizernému sociálnímu systému tu nechtějí být, tak je zde musí zavřít. V tv pořád opakují, že nejsme jejich cílová stanice, a proč tomu tak je, to už neřeknou a dobře vědí proč. Ten důvod je prostý, sociální systém, který media lživě označují za štědrý, je ve své podstatě velmi mizerný. Je třeba si uvědomit, že životní minimum 1 člověka je v ČR 3 tisíce Kč. Z toho nelze ani vyžít a běženci to velmi dobře vědí.

   Smazat
 20. 22:37 Jdi už do hajzlu s těma nejchytřejšíma, co podle vás všechno vymysleli. Hlavně vymysleli, jak rozvracet země světa, vnášet všude strach a chaos. Na to jsou opravdu machři. Šaškové, co lžou celému světu jak bojují proti ISIS a přitom je jejich dítě, co si stvořili, vyzbrojili a používají v boji, proti těm, co jim .nelezou do zadku . Neboj, ty můžeš být v klidu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No hlavně že ti dali ten slavnej internet (a taky počítač) prostřednictvím kterého si můžeš společně s tvými podobně postiženými kumpány tyhle pičoviny zcela svobodně vymýšlet.

   Smazat
  2. Za ten Internet může hlavně první rezatej Izraelita na světě, nějakej Gates.

   Smazat
 21. Ještě k tomu internetu. Internet je výsledkem svobody podnikání a podnikání nemá s vlastní svobodou člověka nic polečného. Je to svoboda paralelní. Totiž s internetem tentýž kapitál vymyslel i jedy, zásahy do genetiky, zbraně a tak dále. Evidentně protikladem ke svobodě jsou stanoveny meze, tyto meze jsou dány zdroji, etikou a i podstatou člověka. Svoboda podnikání jistě povede ke vzniku supermana, otázkou je, jestli nesupermani onu zrůdu chtějí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozor (pohov).
   Chystají na nás Windows 10 a ten světovému kurvítku umožní vědět o každém pohybu myší uživatele. Je tedy výsledkem svobody podnikání (jistě i zájmu státu v tomto případě).

   Proto zatím utopisticky prosazuji zákaz soukromého podnikání.

   Smazat
 22. https://www.youtube.com/watch?v=nJFA3NWpFp0

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Copak, u Chodorkovského to nevadilo? Asi se v Rusku ukrajinský vzor nepovedl, proto jsou bez dluhů a to je asi ten největší problém, proč tuhle prolhanou slátaninu lichváři vyprodukovali.

   Smazat
 23. EU propaganda je vysoce účinná pouze na kolektiv autorů,kteří se bijí v prsa a sami sobě říkají,jak jsou dobří........Jinak je to vymýšlení anekdot.

  OdpovědětSmazat
 24. Ještě zaplať pánbů že mladší generace a mladá generace na takovéto internetové bláboly úplně kašle, noviny nečte, na TV zprávy se nekouká.Dnes neustále čumět na internet kde je co k přečtení, byť to byly bláboly, neustále se pídit, kam by se dal nějaký žvást napsat i když stejně je to všechno k hovnu - je záležitost jen a jedině starých lidí, převážně důchodců. Otázkou je, proč právě staří lidi, namísto aby si odpočinuli .-mají té špíny za sebou v životě dost -pořád hledají nějakou další špínu, aby to mohli komentovat, nadávat si a hádat se. Asi si vynahrazují předdůchodové doby, kdy tady nic takového nebylo a lidi byli obecně mnohem šťastnější. Současným mladým lidem jsou tyhle žvanírny důchodců k smíchu - a to je velmi pozitivní skutečnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní10. srpna 2015 12:36
   k tomu lze jen dodat, že jako důchodce už nemáte o čem psát a do koho si rýpnout, či s kým si vyměnit názory, je mi vás líto. Každý z důchodců si bral příklad z jiných starších zkušených důchodců, či jejich předků. Čtěte víc a víc, aby jste následně nepsal takové nesmysly - madej důchodče ? Nechte ten svůj komentář přečíst svým rodičů a prarodičům, pokud žijí, třeba vám uštědří pár výchovných. Alka

   Smazat
 25. Zcela vám dávám zapravdu. Za Hitlera a popsal to i v Mein Kampfu, je člověk předurčen ke svému povolání, o takové bl.bosti se nestará. Ideálem je například dědičný řidič, dědičný voják, dědičná švadlena, dědičná kojná.
  Ovšem je tu problém, kdo tohle mladým lidem vysvětlí, když ne starší generace.

  OdpovědětSmazat
 26. Nelze neopakovat dokument, který musí otevřít hlavu každému, kdo to myslí s budoucností lidstva poctivě:http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx. Pokud se svět nespojí proti největším zločincům planety, nebude míru na Zemi.

  OdpovědětSmazat
 27. banda paranoidních zkorumpovaných bruselských debilů a řiťolezců do análu usa si myslí že je bude někdo poslouchat ???? ani náhodou brzy skončí DEFENESTRACÍ kalich již přetekl takže je to v přípravě a potáhnou i s usákama pěkně za oceán a někteří také ke ZDI !!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ani náhodou, USA si připravuje cestičku, jak hloupé a naivní EU zatopit, zakroutit krkem a zcela ji ovládnout.Po schválení TTIP nic USA nebude bránit si zde udělat pořádek po svém, aniž by měly místní vlády a státní instituce sebemenší vliv něco zvrátit.!!!!!

   Smazat
  2. K tomu jim dopomáhej,utečenci.
   Osobně bych si tu otázku položil,jak se zachovají utečenci ve větším množství v případě občanské revolty.

   Smazat
 28. Ale ono je to naštěstí ještě tak, že mladí lidi nechtějí nic vysvětlovat. Vždycky těm starým rozumbradům řeknou, aby si vysvětlování strčili za klobouk - podívejte se, už jste se toho navysvětlovali dost, a kam jste přivedli celou společnost - do sraček. Do absolutních sraček. A kdo za to může? Jen dnes už staří pitomci, kteří si mysleli bůhví co, když hulákali po náměstích a zvedali holý ruce. Dnes mají holý ruce dvě třetiny národa a taky nahý zadky a neudělá s tím nikdo nic. Nechali starou komunistickou smečku znovu se zahnízdit na svých hnízdech a celý národ tím trpí. Namísto co to měli vymést ven na ulici - oni měli dnes být bezdomovci, lidé sociálně vyřazení, žebráci, apod. Ne my - a podívejte se co udělali z nás, a oni se zase střídají o koryta, hrabou se ve zlatě ( i ve špíně), ať volíte kohokoliv, uvolí se zase jak potřebujou oni. Nebylo by to levnější, kdyby to bylo zůstalo jako "vláda jedné strany" se svejma pětiletkama a plněním plánu, bez předražených kampaní, tím více peněz by zbylo na věci veřejné, a mohla pokračovat umělá zaměstnanost se státní dotací každému zaměstnavateli - proč ne? Oč je lepší tenhle sociální zobákov s bídou, svrabem, neštovicema, podporama a dávkama? Měla zůstat povinná ZVS pro nezvladatelný líný mladý chachary - v podstatě mělo zůstat všechno jak bylo. Co bylo špatně? Jedny vojáky jste vyhnali, druzí, ještě horší se sem cpou, železnou mříž jste zbořili,- a teď abyste postavili stokrát dražší ploty. Jak jste si někdy mohli i jen myslet, že se starejma kurvama se udělá novej bordel? Jen všechno zničili, aby vypadali jako lepší a jsme totál ve sračkách, ani to nesmíme říkat nahlas, nebo nás zavřou jakožto extrémisty. Tak co jste vy staří zlepšili? Hovno! Všechno jste nám posrali a nakonec jsme špatní, že to nechceme slyšet, vidět, ani číst na internetu. Jen vy tady nadáváte - ale nadávejte na sebe - jen a především na sebe. K čemu je to kušnění?

  OdpovědětSmazat
 29. Šířit nenávist po vzoru amerických hnusů? Tak tohle bolševici převlečení z rudé do modré zase dokurví a zase docílí přesného opaku, stejně jako když propagovali přednosti systému, který jim nedovolil, aby ničili životy lidí ve všeobecném měřítku a plivali tehdy na systém s vyšší životná úrovní podbízející se lidem, pouze a jedině z důvodu existence systému konkurenčního.

  OdpovědětSmazat
 30. Ale přece vidíte - co tady starší generace všechno posrala. Málo si vážili toho, co sami v potu tváře budovali čtyřicet let! To člověk prostě nechápe a nepochopí. No a teď se tady nadává, že se to nepovedlo? Co se mělo povést? Že jsou USA humus - to přece bylo jasný, ve škole se o tom dříve učilo. Jak pálili obilí v lokomotivách a kávu házeli do moře, aby nemuseli snížit ceny když se toho urodilo moc, a to prosím v době krize, kdy lidé u nich umírali hlady na ulicích. To nikdo nechápe - nevěřili jste tomu? Proč jste toužili zrovna po tomhle sajrajtu? Protože vás chátra 77 a zneuznaní umělci, kteří nesměli šňupat kokain, přesvědčili, že socializmus je fuj tajbl, ale západ - ó ten západ. Všechno skvělý! A připosraní emigranti konečně mohli přilézt domů - a taky přilezli - jen aby zhodnotili, co všechno se dá v týhle hloupý zemi ukrást.... jak zpíval ten Fred z Colorada. .."a.až tu malou zemi celou rozkradem, pak se vrátím v svoje milé Colorado, a o tý zlatý žíle povím doma všem".... a když se to hrálo po devadesátým na bálech, každej se smál až se za břicho popadal jak je to vtipný. Hovno vtipný! Zlatá žíla je v prdeli! ČR je rozkradená, Fred už je dávno zpátky v Coloradu a nejen on - celá řada přizdisráčských umělých sereblit a hvězd už se chlubí svými sídly na Floridě a jinde .... kdypak za nimi odtáhnou politici? Štěnice a vši - vycucaly z národa všechnu krev, tak teď můžou v klidu odlézt. Tak co vy na to, důchodci, proč jste byli tehdy tak pitomí? Proč jste nemysleli na své potomky? Vás ještě možná někde pohřbí, ale my nebudeme mít ani důchody, ani nikde hrob - nás zahrabou jako psy. Díky - ó díky tátové a dědové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nestrkejte všechny do jednoho pytle. Ne všichni jim sedli po roce 1989 na lep.Pravda je ta, že nás bylo zoufale málo na to, abychom mohli nějak olivnit ten hnus, který tu nastal v dalších letech:-((

   Smazat
  2. Úplně s Vámi souhlasím,jenom ne s první větou.Většina lidí pracovala jak nejlépe uměla.Já mezi ně patřím.Nebyli jsme prakticky na nikom závislí a RVHP bylo rozhodně společenství,které si neubližovalo navzájem jako teď EU.Teď máme rozkradenou republiku,nic nám nepatří,EU nám přikazuje a nakazuje co smíme a nesmíme.Je pravda,že jsme přežívali různé sjezdy v TV,BSP které také do sebe něco měly,užilo se legrace,byla soudružnost mezi lidmi atd.A nebyli jsme komunisti.Nebylo opravdu vše špatné.Také jsem se několikrát dostala na hranu politické mysli ale nebála jsem se.A dnes?Je mi smutno z vývoje naší společnosti,z mladých lidí a z nesvobody!Víte.že uzenářský výrobek CIKÁNKA se musí přejmenovat?Také nařízení EU!

   ,

   Smazat
 31. http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/global-research-usa-jiz-od-roku-1959-uznavaji-samostatny-donbas/

  OdpovědětSmazat
 32. 15:01 Trošku objektivity by nebylo na škodu. To, že nás vodili jako ochočené stádo a manipulovali nás, že 99,96% voličů jim házelo manifestačně hlasy, takže neměli žádnou zpětnou vazbu a když výjimečně, tak ji hned zadusili je bez debat. A to, že řada z tehdejších špiček, včetně části Stb, se podílela na přípravě a organizaci trapné šarády s přiblblým zvoněním klíčů a že stádo opět se zachovalo dle předpokladů tak, jak bylo za těch 40 let naučené a navyknuté - co je na tom nepochopitelné. A to, co se mělo povést se vám soudruzi povedlo, nic sobě ani nám nenalhávejte. Ve lžích přestanou lidi věřit pravdě, tak tomu bylo i bude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co se změnilo za 25 let naší svobody?To že můžu cestovat,mám nechutné ovoce z tropů celý rok,jelikož dozrává ve skladech u nás,to že se kurvánkuje historie,vymílají se mladým lidem mozky,církevní restituce...atd-to vím a prosím co dál máme nebo nemáme?diůky.Fr.

   Smazat
  2. My jsme k volbám nechodili Já jsem byla osobně 2x a jednou v r.asi 1978 už si přesně nepamatuji v sobotu někdo zvoní za dveřmi soudruža sousedka s příslušníkem a že ať jdu l volbám.Řekla jsem,že muž není doma a že nemůžu,jelikož vařím a děti jsou doma.Vykoukla moje matka,která byla u na na návštěvě a řekla ať jdu.Bylo mi řečeno kvůli dětem abych šla.To mi říkala ta sousedka soudružka.A tak jsem šla v domácích šatech,s vařečkou v ruce s OP a doprovodem.Myslím,ž si to pamatuje hodně lidí,jelikož nikomu z domu neušlo,že k má šel příslušník SNB a moje sousružka sousedka,která byla u voleb.Naštěstí byly voby v dalším bloku tak tři min.chůze.Vešla jsem,odevzdala OP,byla jsem pochválená za účast ,šla za oponu,vyšla a vhodila všechny lístečky do urny k údivu a křiku všech že jenom jeden.A já jsem jenom s tou vařečkpu v ruce řekla děkuj a jdu vařit.Splnila jsem svoji povinnost.VzalaOP a šla domů.Byla jsem poslední,za mnou zamkli,bylo 14hod.a já jsem do dnešních dnů přesvědčená,ž se ti unylí komunisti museli řechtat!Čekala jsem že se něco bude dít a tehdá se nic nestalo.Moje zlatá mami z toho byla dlouho špatná a sousedi se mohli potrhat smíchy,když jsem se vracela s vařečkou v ruce.A můj muž se cítil jako srab.Ten byl volit poprvé po slavné revoluci.Jinak vždy odjížděl a měl volno s kamarády.Takže není pravda,že jsme museli chodit povinně.Ale věděli o nás.Toť historka k zasmání.
   .

   Smazat
  3. 16:51

   Máš svobodu. A to další co dnes máš nebo nemáš záleží z velké většiny díky této svobodě jen na tobě. To ale nesvéprávná ovce neschopná samostatného jednání, rozhodování a ovšem nesení důsledků za své jednání, ovce zvyklá bez přemýšlení plnit rozkazy soudruhů, nemůže nikdy pochopit

   Smazat
  4. Hodně se toho změnilo. Pamětníci už vědí co jsou to ty sociální jistoty, které bývaly při argumentaci pro smích. O presidentovi se mohou psát a píší permanentně, sprosto-hloupé přiblblé urážky hrubého zrna. U zubaře a v lékárnách platíme podstatně více než 1Kč za recept. Získali jsme netušené svobody. Svobodu slova, pomluv a šmírování soukromí. Svobodu hazardu, lichvy s pestrobarevnou škálou neustále reklamovaných půjček., volné pole působnosti pro podvodná jednání všeho druhu. Kdo nechce pracovat nemusí, ani ten kdo chce. Je toho mnoho co se změnilo, včetně morálky a souvisejícího žebříčku hodnot. Povolují se a propagují pochody hrdosti minorit hrdých na sexuální úchylky. Prostě rozvinula se netušenou měrou svoboda až tak, že není jasno co se smí a co nesmí. Za co a kdy se občan může nebo nemůže dostat do kriminálu. Sympatie k fašismu, to se smí - viz Štětina a jeho kamarádi z jednotky Azov - přimalovat tykadla na plakát se nesmí. A o těch zmíněných restitucích schválených s přispěním poslance přivezeného z basy, raději mlčet. Prostě, uvádět dál co máme nebo nemáme, to po nikom nechtějte.

   Smazat
  5. 18:09

   Soudruhu, je vás tady v této republice skoro 2 miliony tak opravdu nechápu, proč si to ve vaší početné komunitě prostě nezařídíte po vašem, se sociálními jistotami atd.

   Smazat
  6. Myslím si,že je člověk svobodný i v nesvobodě.Ano,záleží na mně v jakém úhlu vidění svobodu pojmu.Jam svobodný,ale jsem limitovaný.A to bylo vždy a vždy bude.Pokud mi rozumíte.Ne všichni se mohou svobodně pohybovat po určité ose,jak by si přáli,ale mohou být svobodni vnitřně.A nezáleží jim na tom ,zda mají na cestování ,banány,zda mají materiální bohatství.A právě zde je hrana,kdy se ptám,jestli svět chce udržet svobodu nebo nějaký zotročující systém.

   Smazat
 33. 18:15 - Nejsem žádný tvůj soudruh uhvozdřenče neschopný myslet. Blábolit totálně mimo mísu, slinty o 2 milionech, ty toho nechápeš hodně, chápeš-li vůbec něco, při výše projevené chabosti myšlení

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, můj soudruh určitě nejsi. Ale vy, komouši, si tak mezi sebou říkáte. Ty jseš klasický komoušský skřehotal blouznící jak mu bylo za totáče v tom smradu dobře. Jednoduchý tvoreček kterého smyslem života je konzumovat, vylučovat a rozmnožovat se. Organismus pro kterého jsou pojmy jako svoboda , zcela zbytečné, hodny akorát posměchu. Naštěstí takovým primitivům už odzvonilo. Definitivně.

   Smazat
  2. Diskuse - klasická ukázka toho, proč Čechům není pomoci. Netolerance, egoismus, osobní vyhraněnost nepřipouštějící sebemenší změnu (pak je diskuse zbytečná), a samozřejmě primitivní antikomunismus. A není ta současná, totalita ekonomická, náhodou nekonečně horší?
   V užším slova smyslu jsem i já spokojen; mám zaručeny vegetativní funkce a můžu se nechat třeba ovlivňovat čím chci, pivo teče, záchod splachuje, stát se tváří že je pro občany.
   Ale celkově - jen úplný omezenec se v našem zkurveném státě i světě, může cítit dobře.

   Smazat
 34. To tedy nejsi, tak ze sebe nedělej blba a nikoho tak neoslovuj. Mimochodem, na tuty - na rozdíl od tebe, nebo spíš od tvých politováníhodných rodičů, jsem v době nesvobody (určitě svobodnější než tahle totálně zmršená svoboda), nikdy v manifestačních volbách kandidátku (společnou pro komanče, lidovce a brkouny - národní socialisty, čili kandidátku NF - nikdy nevolil. Komunista nejsem a jednoduchý, navíc i hodně hloupý, určitě opožděný živočich jsi, jak zde dáváš tak vehementně na veřejnost - především ty sám. Svoboda pro darebáky, jak se u nás ta tvoje svoboda, kterou si musíš zasloužit a ve které, za přimalování tykadel je basa, jak sama sebe prezentuje, není pro mne žádnou svobodou - ty svobodný, nevzdělaný, omezený tupče.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš se materiálně jako prase v žitě, užíváš si svobod a vymožeností o kterých se drtivé většině obyvatel Země ani nesní. Nacpaný bachor, v zimě teplo, elektřina, vody co hrdlo ráčí, zdravotnictví zdarma, školství zdarma, počítače, smartphony, internet, žádné epidemie, přírodní katastrofy, války... prostě klídek a pohoda. A přesto tady nadáváš na poměry jako ten nejrozežranější šulin který ztratil už i poslední zbytky soudnosti a pokory. "Lidé" jako ty jsou u mě odpadem společnosti, špíny na dně společenského žebříčku, obtěžující normální lidi svým duševním smradem.
   Takže houšť a větší kapky, trap se dál a pořádně až do smrti, frustráte. Sám jsi se k tomuto neblahému údělu odsoudil.

   Smazat
  2. 20:18 - kde v kapitalismu jsi viděl všechno zadarmo ? Je nepopiratelné, že socialismus je daleko méně nespravedlivý systém, než kapitalismus( a mimochodem, komunismus tady nikdy nebyl). To ty jsi ten (přinejlepším) frustrát, který se trápí, a pokud tě nepřejde zloba, bude tvůj úděl trápit se až do smrti - co chceš, to dostaneš :-)

   Smazat
  3. 20:54
   Tak jasně. Za socíku létali všichni spravedlivě každý rok do Egypta a měli 3 auta jako ten frustrát kterýho jsi měl potřebu se zastat :-D
   Já se ničím netrápím ty trdlo. Mě dnešní systém a poměry na rozdíl od tebe vyhovují. Tak proč bych se měl trápit? Zkus tvoje trapné triky na někoho stejně hloupýho jako jsi ty.

   Smazat
  4. 21:15 - ventiluješ tady svou zlobu a tím se ukájíš. A přitom jsi spokojený se systémem i s poměry. No nejsi hloupé trdlo spíš ty, namísto těch, které tu urážíš ? Pokud řekneš, že ne, pak budu souhlasit, protože jsi na tom mnohem hůře :-)

   Smazat
  5. 21:32

   Škádlit takové pitomce jako jsi ty je docela legrace a dobrá zábava. Ten zbytek tvýho blábolu nedává žádný smysl a logiku a smajlíkem to nespravíš.

   Smazat
  6. 21:44 - každým příspěvkem svou zlobu jen potvrzuješ. Blahopřeji :-)))))))

   Smazat
 35. Teplo mám v listopadu, to létám každý rok (teprve od roku 2010) do Egypta, jsme čtyřčlenná rodina a máme jenom tři auta, z toho jedno služební a jenom jednu garáž. Naštěstí můj úděl sdílet ty, při omezenosti tvého myšlení, nikdy sdílet nebudeš. Já tobě přát nic nebudu, přestože mne hned napadlo při té tvé poslední větě - přej a bude ti přáno. S tím frustrátem jsi to možná přehnal, možná nikoli aneb přeneseně určitě v tomto případě platí o tom křiku, kdy zloděj křičí - chyťte zloděje. To pro tebe ale bude k pochopení dost složité, spíš nemožné ťuhýku. Někdo tu často píše o tom, jak jiní onanují, ty nejspíš budeš ten chudáček co tady často připisuje frustraci jiným. Nemajíc žádné relevantní argumenty, zalíbilo se co někde zahlédl, moc tomu nerozumí a nechápe smysl tož argumentuje alespoň urážením druhých. Čím bezmocněji, tím urputněji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak 3 auta a každý rok Egypt, jo? :-D Na co si to hraješ prosimtě? Máš potřebu se va své zakomplexovanosti dělat lepším? Ke tvé smůle je ti ale po těch komoušských frustrátských žvástech co jsi tu sesmolil dřív vidět až do žaludku. Běž se léčit, tragéde.

   Smazat
  2. 21:11 - hmmm, závist škodí a bolí viď, hehehe...

   Smazat
  3. 21:34

   Závist? Já mám soukromý tryskáč, jachtu, zámečky u Londýna, Paříže a v Kalifornii, v sejfu několik tun zlata. Jsem prostě internetový e-boháč. A zkus o tom pochybovat! Ale závidět klidně můžeš, blbe :-D

   Smazat
  4. 21:44 - :-D))))))))))) - dobrý vtip.
   Opravdu nesdílím tvoji radost z mamonu, to proto, že vyznávám jiné hodnoty(nestrádám) ;-)

   Smazat
  5. zn.: -D znamená snad, že debil? Dokonce asi gramotný debil, což je tedy úděsná kombinace. Dnešní systém a poměry na rozdíl od mnohých nás frustrátů mu plně vyhovují. Zajisté, neboť vyznává jakési nespecifikované jiné hodnoty, takže mu nikterak k plné osobní spokojenosti nepřekáží lidé okradení o celoživotní úspory podvodníky z H- systému, podvodníky ze zkrachovalých kampeliček a podobně. Okradení důchodci legálními praktikami šmejdů. Nevadí mu existence bezdomovců a jejich vraždění, mladými hrdiny, rovněž spokojenými se systémem a vyznávajícími jiné podobné hodnoty. Nevadí tragická nezaměstnanost. Nevadí babička v lékárně,když se rozbrečí nad částkou za léky, které potřebuje protožE ji nezbývá na jídlo a nájem. Nevadí nic, z namátkou POUZE částečně zmíněných - dříve nemyslitelných odporností. A to prý je vyznavačem jiných hodnot. Zajisté - a z nich je na prvním místě absolutní bezohlednost snoubená s naprostou absencí jakékoli empatie. Takže každý, kdo má schopnost soucítit s nešťastníky je pro sociálního debile zakomplexovaný a frustrovaný. Což je každý z nás, kdo prožil krásné mládí v době neexistence bezdomovců, v době plné zaměstnanost s pracovní povinností, v době bez miliardářů a bez hladovějících chudých. Tolik pouhý střípek ze současného strádání mnohých nešťastníků, pro nestrádajícího hloupého vyznavače jakýchsi jiných hodnot.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.