Reklama

čtvrtek 6. srpna 2015

Sankce ovlivnily spolupráci ruských a čínských bank

6. 8. 2015    zdroj
Sankce USA a EU proti ruským bankám "významně" posílily rusko-čínskou spolupráci v bankovním sektoru. Uvedl to operační ředitel Harbin Banku Zhang Rui.


"Za minulý (od počátku sankcí) rok se naše spolupráce s ruskými bankami podstatně upevnila, byly implementovány nové mechanismy spolupráce a výměny informací", cituje slova čínské bankéře TASS.

Zhang Rui oznámil, že na konci roku 2014 Harbin Banka poprvé poskytla půjčku Sberbanku ve výši jedné miliardy juanů (161 mil. dolarů). "Poté řada ruských bank oznámila svůj úmysl s námi spolupracovat," řekl bankéř.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

7 komentářů :

 1. Ze spolupráce Ruska a Číny vyplyne markantní pokrok. Jednou Američané se začnou honosit tím, že tento pokrok nastal zásluhou jejich vize, dobrých úmyslů a humanitárních snah, přivést svět k rozumu.

  OdpovědětSmazat
 2. Jo,jo,oni jsou chudáci tak pokrytečtí,že nevi co je lež a co pravda.I nic umořilo osla.

  OdpovědětSmazat
 3. Myslíte, že to je tak správné? Já si čím dále více vážím Putina. Rozumím tomu, co kde na konferencích sděluje jasnou řečí. A proto, co tam sděluje, je mi čím dále více sympatický, protože cítím, že on a Rusko válku nechce, na rozdíl od USA, které neustále k válce provokují a tu válku si evidentně přejí. Já si ale přeji žít v míru a Putinovi držím palce. Velice jsem si jej jako státníka oblíbil, na rozdíl od čmouda, co vyhrožuje kroucením rukou zemím, které nebudou dělat to, co USA chtějí a co potřebují aby dělaly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co, nebo kdo jsou USA? Kdo drží jejich bilionové dluhy? Země svobody? Vyžrali je do dna, ale kdo? Šmejdi!!

   Smazat
 4. BILIO NOVE DLUHY DRŽIME PROSTŘEDNICTVÍM ČNB A JEJÍHO GUVNOVERTA I MY A TO NÁKUPEM DLUHŮ

  financmajster kritizoval ODS,ŽE KRADLI PO MILOONECH ovšem on přišel krást po miliardách.Souhlasi totiž všemi deseti aby ČNB dále kradla naše peníze nyní už salámovou metodou.Minulý měsíc dali ti rabijáti vytisknout dalších DVACET MILIARD a ten prý ministr to SCHVALUJE v rámci hesla ANO BUDE LÍP.Tak ho všichni volte dále a brzy budete nazí a pracovat budete ZDARMA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobře a jak by jste to udělal vy?Vapwchn hospodářské ukazatele jsou v zelených číslech a co byjste chtět po Babišovi?Aby dělal zázraky na počkání?To jste mohl vykřikovat na mistra všho Kalouska. Byl u vesla hodně dlouho.Babiše můžete nenávidět,ale kasu zatím drží dobře.

   Smazat
 5. Sankce zasáhly jako bumerang mimořádně silně kupříkladu Rakousko, jehož banky a firmy se v Rusku výrazně angažovaly (mj. při vybudování olympijského areálu v Soči). Důsledkem sankcí a také vysokých nákladů na práci (daně a sociální odvody, tzv. Lohnnebenkosten) je trvale rostoucí nezaměstnanost.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.