Reklama

sobota 22. srpna 2015

Švédští vojáci: EU a NATO se účastní bojových akcí na Donbasu

22. 8. 2015  Sputnik

Švédští účastníci bojů na Donbasu sdělili na fóru flashback.org fakta, která v mnohém odporují oficiální západní verzi událostí na Ukrajině. Z toho důvodu byla značná část zpráv na fóru cenzurována. Část vymazaného kontentu se zachovala v mezipaměti Google, část neprošla indexací a byla ztracena.
Nicméně, je možno podle toho zhodnotit míru zapojení západních zemí do občanské války na Ukrajině.

To nejdůležitější v diskusi na fóru je faktické uznání přítomnosti vojenských příslušníků evropských států a pracovníků bezpečnostních služeb v ukrajinských dobrovolnických jednotkách.

Jeden z iniciátorů diskuse, veterán praporu Azov přezdívaný Sinkomies, je členem švédské Národní domobrany (Hemvarnet) — organizace vojenských záložníků podřízené ministerstvu obrany Švédska.


Citát:

„Vzali tě zpět do Národní obrany, kdy ses vrátil? Stal se z tebe šikovnější voják, kdys tam byl, budeš moci něčemu naučit jiné lidi tady doma?"

Odpověď:

„Podle všeho už nejsem v domobraně vítán, protože podle jejich oficiálních výroků jsem vystoupil proti hodnotám této organizace, kdy jsem se stal „žoldákem" a šel do cizí války".

Je důležitá také informace o zaměstnancích Služby státní bezpečnosti Švédska (Säkerhetspolisen) posílaných na jihovýchod Ukrajiny.


Citát:

„Je zajímavé, co si myslíte o pravidlech ochrany evropských a amerických vojáků, kteří slouží na Ukrajině. Jak se zaručuje jejich bezpečnost, do jaké míry je pro ně reálné vrátit se domů živi a zdrávi, kdo za ně odpovídá, anebo na koho je možno se obrátit, abych tuto informaci dostal?"

Mám strach o muže mé sestry, důstojníka bezpečnostní služby Švédska, který je na východě Ukrajiny už přes čtyři měsíce, a nemůžeme se s ním spojit. O tom, kde se ve skutečnosti nachází, jsme se dověděli od jeho přítele, který se vrátil domů zraněný. Řekl, že měl kliku, že dokázal zraněný přijít samostatně na pozice ukrajinské armády, kde mu poskytli pomoc. Obyčejně (jak říká) internacionální jednotky, které se nemohou samy dostat z obklíčení, se likvidují, v souvislosti s kontrolou bezpečnosti, aby nebyli „nepohodlní" zajatci. Zní to strašlivě.

Díky podobným zprávám interview amerického vojáka, který bojoval na straně Ukrajiny, nezní vůbec kladně. Říká například o tom, že jsou tam „oficiální vojáci", a „ti, o nichž je třeba mlčet". Znamená to, že když nelze o nich mluvit, dokud jsou živí, nebude možno také po jejich smrti?"

Odpověď:

„Politici to nikdy neřeknou. Jsou tam ale polští vojáci a vojáci z baltských zemí. Vždyť to je naše společná válka".

Kromě toho se oznamuje, že na straně Kyjeva se účastní bojových akcí také vojáci z povolání z Polska a Pobaltí.„Znám přece tři vojáky z Polska, kteří slouží u praporu Donbas. Major Jan Dąbrowski, poručík Lukas Wojciechowski, podporučík Tomasz Nowak z JWK, ti se zúčastnili bojů u Uhlehorska, Loginova, Debalceva, Širokina, a také jiných významných bojů.

Pokud jde o informaci o cizích dobrovolnících a vojácích, můžete ji získat v Centrálním departamentu Bezpečnostní služby Ukrajiny, zavolejte na oddělení informace (044) 226-25-64. Všechny kontakty Centrálního departamentu BSU na odkazu…

I když činnost cizích účastníků protiteroristické operace kontroluje oddělení Centrálního departamentu BSU pro kontrarozvědku, sotva od nich dostanete nějakou informaci kvůli politice neprozrazování".

V tomto světle je pochopitelná informace italského účastníka protiteroristické operace o tom, že mezi Evropany a Američany, kteří bojují na východě Ukrajiny, jsou „ti, o nichž nelze mluvit".


„Jsem Ital, který bojoval jako „cizí voják" na straně Ukrajiny".

Kdo vás v tom podporoval? Byli také jiní cizinci, kteří bojovali?

„V našem praporu bylo 85 cizích vojáků, mnoho Švédů a Rusů, ale byli také Francouzi, různí ti Slované a my, sedm Italů. Jsme tu oficiálně, jsou ale také ti, o nichž nelze mluvit".

Jsou to snad právě profesionálové, pro něž je válka zaměstnáním.


Citát:

„Kdo byli ti dobrovolníci, kdo ještě tam jeli? Byli to vojáci z povolání a vykonávali svou služební povinnost, anebo byli to prostě dobrodruhové?

Byli tam všelijací lidé, většina z nich ale sloužili alespoň jeden rok u armády. Mnozí sloužili dříve v Cizinecké legii, což není divu. Mnozí měli také zkušenosti z práce v nějakých soukromých vojenských společnostech.

Zkrátka, řekl bych, že jde hlavně o ty, kdo berou válku jako práci, někdy však jsou ochotni „splnit svou misi" i bezplatně".


© Efrem Lukatsky


Související:

8 komentářů :

 1. Jaderný útok na CCCP byl plánován již dávno, počátkem roku 1949, 133 jaderných bomb mělo vyhladit obyvatelstvo
  https://www.youtube.com/watch?v=-DsA504l0w4
  sledujte čas 20:08

  že by se někdo snažil o nové šílenství?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zadal jsem zde do diskuse svůj příspěvek k článku Švédští vojáci... Psal jsem o našich nejvyšších velitelích - prezidentech, kde jsem uvedl věc, kvůli které mě váš totalitní psychopatický cenzor V. Dvořák příspěvek vymazal (jako již min jedenkrát dříve) a vymazává i mé reakce na vymazání, což se mu nakonec opět nepodaří. Stížnosti na jeho cenzorství zazněly již dříve, ale na dotazy se neobtěžoval reagovat.
   Ve svém příspěvku jsem napsal, že v minulých prezidentských volbách bylo z 11ti prezidentských kandidátů 8 Židů. Bez dalšího komentáře. A kvůli tomu, i když by tvrdil něco jiného, se mu stáhl kruhový sval a ten totalista příspěvek vymazal. Na jeho přecitlivělost na Židy mu, velmi, velmi kulantně řečeno, seru. Když se budou Ž. dále odlišovat, tak se odliší dokonale.
   Takto se nedá budovat Nová republika ani nová republika. Ostatním doporučuji být ostražitý. Mažou i reakce na tento můj příspěvek. Je to totalitní server?
   Sbohem - pokud mi to psychopat opět nevymaže.

   Smazat
 2. To se ví ,že na UK bojují vojáci cizích národností jak v ukrajinské armádě tak v praporech Pravého sektoru,cvičení vojáky NATOa USA.Z cizích servrů žádná tajnost u nás státní tajemství.Jenom se to teď u nás provalilo a Marťánci mohou přemýšlet,kdy budou povoláni.Až pojede Spanilý Dunajský konvoj naší vlastí,měli bychom jim dát jasně najevo,že je tady nechceme a že si jich nevážíme a že chceme mír a ne válku.

  OdpovědětSmazat
 3. Bohužel,situace se vyostřuje v celém světě i v souvislosti s ekonomikou!Chunta nesplnila zadání a nedokázala díky hrdinům z Donbasu vyvolat válku s Ruskem a přidali se i ti obyčejní,kteří odmítli povolávací rozkazy..Asi až časem oceníme jaké oběti obyvatelé těchto 2 republik přinesli..!
  Zřejmě se blíží rozhodující střet,ale nevylučoval bych ani povstání obyčejných lidí proti chuntě!Mluví se o Jacenukově úprku ze země,ekonomická situace je katastrofa,vláda cizinců-mluvil o tom i Pjakin,naprostý právní chaos,pomoc z EU nikde,z Ameriky to samé max.cvičit nějaké ozbrojené skupiny a zbraně..
  Přeji obyčejným Ukrajincům,aby si našli osobnosti,které je povedou v těchto těžkých dobách a znovu se pokusili vybojovat ztracenou svébytnost!
  Musíme si uvědomit,že i my jsme měli svoje národní obrození a stejně ho budeme potřebovat znovu!Lidí,kteří tuto republiku prodali a slouží cizím zájmům je strašně moc!
  Otázka je zda to ještě půjde,příkopy byly vykopány a oběti jsou a budou veliké!Tento podzim bude zřejmě strašně horký...

  OdpovědětSmazat
 4. Pokud vlastní tiskárny na prachy,tak nepotřebují 3.světovou válku.Celý svět si prostě koupí.Ten kdo se bude bránit,čeká ho Maidan.....nebo vítěz voleb jako v Řecku.Bojujete tu všichni s větrnými mlýny.Válka je dávno prohraná :-))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pomněte Marxe, vývoj se nedá zastavit

   Smazat
  2. Problém nastane, když ostatní odmítnou ty jejich tiskoviny odebírat a doma si je uskladňovat. P.K.

   Smazat
 5. Sinkomies nezní moc švédsky... je to spíše Švédsky píšící Fin. už podle té profilovky. "Sinkomies - Rakeťák (anglicky - Rocket man)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.